Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897912 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 20:56 - pre 137 meseci
Advokat iz Segedina mi je rekao da moze ukoliko nisu poslali dokumenta ali ti pozovi Budimpestu pa proveri
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 21:16 - pre 137 meseci
Citat:
stefa801:
Mozes da stavis bilo koje mesto za polaganje zakletve znaci tamo u formularima kada predajes za zakletvu napises gde bi da polazes cak i medjuvremenu dok ti se obradjuju podaci mozes da zoves Budimpestu i da menjas mesto polaganja zakletve, znaci sve do trenutka dok ne posalju odobreno drzavljanstvo u mesto koje si ti naveo mogao bi da promenis lokaciju, posto sam ja hteo da promenim jel zivim blizu Debrecina ali su vec poslali za Suboticu.


Hvala puno na odgovoru. Ja sam pisala da zelim u Madjarskoj tamo gde sam i predala. Mislila sam da je tamo opustenije. Sluzbenica prilikom predaje rekla je da ce pozvati telefonom, a te papire nece slati vec, kaze, kada budemo na zakletvi popunicemo. Da li je bilo mnogo za popunjavanje ono sto su ti slali na kucnu adresu? Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 21:44 - pre 137 meseci
A gde si ti u Madjarskoj polagala???
Pitanje za sve koji su u Segeidnu predavali i polagali posle:da li salju na kucnu adresu te papire i poziv za zakletvu ili zovu?
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 22:04 - pre 137 meseci
Citat:
minjavasic:
Citat:
stefa801:
Mozes da stavis bilo koje mesto za polaganje zakletve znaci tamo u formularima kada predajes za zakletvu napises gde bi da polazes cak i medjuvremenu dok ti se obradjuju podaci mozes da zoves Budimpestu i da menjas mesto polaganja zakletve, znaci sve do trenutka dok ne posalju odobreno drzavljanstvo u mesto koje si ti naveo mogao bi da promenis lokaciju, posto sam ja hteo da promenim jel zivim blizu Debrecina ali su vec poslali za Suboticu.


Hvala puno na odgovoru. Ja sam pisala da zelim u Madjarskoj tamo gde sam i predala. Mislila sam da je tamo opustenije. Sluzbenica prilikom predaje rekla je da ce pozvati telefonom, a te papire nece slati vec, kaze, kada budemo na zakletvi popunicemo. Da li je bilo mnogo za popunjavanje ono sto su ti slali na kucnu adresu? Hvala puno!

ima dva papira da se popune ali ne treba mnogo podataka na njima otpriliki koliko se secam ima: na pocetku zaokruzis da li si musko zensko, ime prezime, koje drzavljanstvo imas znaci tu pises srpsko i madjarsko(ja sam morao da dopisem posto se smatra da si vec drzavljanin madjarske) ako imas decu ispod 18g, koliko i godine njihovog rodjenja , koju skolu si zavrsio da li radis i sta da li planiras da zivis u Madjarskoj, sadasnja adresa, e mail mozda ima jos nesto ali to je to

 
Odgovor na temu

branac1

Član broj: 309642
Poruke: 19
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2013. u 15:51 - pre 137 meseci
Citat:
bojan_sm:
Citat:
minjavasic:
Pozdrav za sve!
Htela sam da napisem svoje iskustvo. Sestra i ja smo predale pre nedelju dana papire u Madjarskoj jer smo bile zabrinute iskustvima vezanih za predaju papira u Su ili Bg-u. Ne mogu reci da pricamo jezik na srednjem nivou, ali sve sto su nas pitali..odakle smo, sa kime zivimo, koje skole smo zavrsili, cime se bavimo itd smo znale i prosle taj prvi korak. Pisale smo da zakletvu takodje zelimo u Madjarskoj. Da li oni tu "zelju" uslise ili to moze biti i Subotica ako smo na toj adresi prijavljene? Hvala u napred na odgovoru.
P.s. Ujedno da kazem da su rekli da ce nas telefonskim putem, a ne pismeno, obavestiti o terminu zakletve. .



Hvala na informacijama. Da li je bilo još neko interesantno pitanje? Danas sam čuo da kad skontaju da slabo stojite sa mađarskim jezikom pitaju razna jednostavna pitanja, pa ako ne znate vrate papire...
Da li ste učile jezik ili ste ga znale od ranije?

@ za ostale
Načuo sam neki ubrzan kurs jezika u NSprogroup u NS? Da li neko ima iskustva.

:-)

Ja idem na madjarski u NSprogroup ali na pocetni kurs, jer nisam znao ni rec madjarskog, krenuo sam u decembru i polako napredujem. A sto se tice tih ubrzanih kurseva, ako ne znas bar neku osnovu, ne verujem da ces za tih mesec dana ubrzanog kursa uspeti to da savladas, meni su savetovali da idem polako od pocetka a da su ti ubrzani kursevi samo uzimanje para, mada mozda neko ima i pozitivno iskustvo sto se tice toga. poz
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 17:02 - pre 137 meseci
Pitanje u vezi dokumenata.

Nisam ozenjen, nemam decu, stariji sam od 18 godina. Pozvim se na pradedu koji je rodjen u jednom varmegye 1900te.

Koja sve dokumenta mi trebaju?

Imam izvode iz maticnih knjiga rodnjenih za pradedu - dedu - oca, i naravno sebe.
Neki mi govore da mi treba i izvod iz maticne knjige VENCANIH za roditelje!? Ja praitim ovu temu; medjutim nisam primetio da je iko to naveo.

Takodje, interesuje me koji je transkripit imena sa Đ jel moze da se trazi da to slove bude zamenjeno sa DJ ili mora sa D?

hvala puno!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 18:04 - pre 137 meseci
Ti biras kako ce ti transkribovati u dodatnom formularu za ime. Po madjarskom bi bilo GY ali recimo ja sam odabrao da mi ostane ovako kako jeste samo bez kvacica da ne bih kasnije imao negde "problem" u smislu avionskih karata i sl. ty i ć nije isto kao sto je c i ć za tamo nekog neupucenog. S tim da to znaci da ce ti izgovor na madjarskom biti iskrivljen. No dobro tako je i obrnutom slucaju, Gjorgj i sl. kako verovatno neko neupucen cita madjarska imena ovde.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 18:14 - pre 137 meseci
@agora11

mislio sam bez zahteva za promenu imena...
imao jasno jedno polje u koje upisujes koje ime trazis.... to sam shvatio da je navedeno zbog slova ŠĐŽ i slicno.

nisam te razmeo, jel mogu ja da Đ , sam pisem kao DJ u samim obrascima, biografiji itd?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 18:40 - pre 137 meseci
Meni su dali da popunim zahtev bas zbog tog ć>c. Ja sam mislio pre da zbog toga ne treba ali ocigledno oni i to tumace kao promenu imena.

Kako ti je u prevodima napisano? Mora da se poklapa sa tim.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 18:52 - pre 137 meseci
@agora11

kako mislis zahtev? zahtev za promenu imena? ili ova dva obrasca koja se popunjavaju za sve nas? (koliko sam te razumeo, ti si pisao sa kvacicama svoje ime prvo, pa su ti oni dali nove obrasce da ispunis ali bez kvacica) .

ako uradim prevod da mi srpsko Đ bude DJ, jel onda to ok da pisem na svim ostalim obrascima DJ?

btw, jel znas nesto za ovaj vencani list?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 19:37 - pre 137 meseci
Postoji treci kratak obrazac http://www.allampolgarsag.gov.hu/images/nevmodositas.pd f to su mi dali da potpisem da menjam ime ć>c Ako ti je u prevodu DJ onda tako i popunjavas formulare pa verovatno neces morati da popunjavas ovo. Na kraju krajeva i ako ti budu trazili nije to neki problem, makar u mom slucaju smo to zavrsili za 10ak sekundi samo potpisi tu i tu i to je bilo to, nisam nista menjao u obrascima. Delovali mi je kao da im je rutinska stvar. Inace bitno je da ne potpisujes nista kod kuce. Ne znam zasto je to toliko vazno ali jeste, cak i tamo potpisujes jedno po jedno kad proveri.

Ja nisam predavao vencani list ali sam npr. izvadio za oba roditelja ali ni to nije potrebno. Dakle samo prava linija, u tvom slucaju predajes ukupno 4 izvoda i to je to.
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2013. u 21:42 - pre 137 meseci
Da li neko ima resenja za zadatke iz Hallo, Itt Magyarorszag! I. i II?
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.01.2013. u 20:44 - pre 137 meseci
Bilo bi lepo kada bi neko ko ima resenja podelio to sa nama. Resenja se nalaze u trecoj knjizi Hallo, itt Magyarorszag. Trazio sam je svuda ali nisam uspeo da je pronadjem nigde na netu. Jedino na amazon.com moze da se naruci i kosta oko 50 USD . E sad, verovatno moze da se nabavi i u nekoj boljoj knjizari u HU. Pa ako neko skoro putuje mogao bi da potrazi i vidi koja je cena.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 19:31 - pre 137 meseci
U Libri-ju je 2803Ft, tako bar kaze ovaj sajt: http://www.libri.hu/konyv/hallo-itt-magyarorszag.html

Nesto od resenja ima i ovde: http://books.google.rs/books?i...er#v=onepage&q&f=false ali u pitanju je samo preview knjige, tako da to nije cela knjiga. Ipak, mozda nekome u medjuvremenu pomogne.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 20:45 - pre 137 meseci
@žarko.Hu @blue NS
po mom mišljnju, gubljenje je vremena da radite vežbanja iz knjige ako mađarski učite u svrhu predaje papira za državljanstvo.
treba tamo sa službenicima da vodiš razgovor, tako da je najbitnije raditi na komunikaciji... neće vam niko zameriti ako ne znate gramatiku i sl.
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 20:50 - pre 137 meseci
Help! pratim temu vec neko vreme, bio sam zagrejan ko niko i dosada, a od danas tek pogotovo, preko neke rodbine i prijatelja iskrsla mi mogucnost da odem da radim u Svedskoj, u jednoj gradjevinskoj firmi, al moram brzo reagovati... moram papire predati u Madjarskoj sto pre, a Madjarski mi malko slab malo se u selu kod mene prica...bez ovog pasporta nema ni posla kako su meni rekli! pomozite u kojoj opstini u madjarskoj da predam , posto su mnogi rekli da tamo lakse prodje, a imam vremena mesec, mozda malo vise da ucim, ici cu u Kulu na casove, a sigurno ga necu znati tako dobro ljudi, molim vasodgovorite hitno je, do septembra moram zavrsiti pasos kako znam i umem, pa recite gde blaze gledaju sto se tice znanja Madjarskoga bicu zahvalan posao je u pitanju i da odem sto pre odavde drugovi ko i vecina sto oce!
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 20:56 - pre 137 meseci
Idz do Madjarskej, skorej budze. ;)
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.107.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 20:57 - pre 137 meseci
Citat:
mirko09:
@žarko.Hu @blue NS
po mom mišljnju, gubljenje je vremena da radite vežbanja iz knjige ako mađarski učite u svrhu predaje papira za državljanstvo.
treba tamo sa službenicima da vodiš razgovor, tako da je najbitnije raditi na komunikaciji... neće vam niko zameriti ako ne znate gramatiku i sl.


Ne slazem se. Ja sam malo obnavljala jezik preko ovih knjiga pre razgovora za predaju dokumentacije. I bilo je jedno konkretno pitanje koje me je sluzbenica pitala, na koje sam znala odgovor bas zahvaljuci lekciji iz knjige.

Ja sam jezik pricala kao mala. A knjiga mi je pomogla da obnovim vokabular i prosirim (jer nije isti vokabular deteta i odrasle osobe :)) i da sigurnije formiram recenice i odgovore.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 21:08 - pre 137 meseci
U slucaju da ne znam dovoljno dobro jezik DA LI MI ZADRZAVAJU - UZIMAJU dokumenta i kazu da dodjem kad malo bolje naucim!?

Koliko ja znam, citajuci ovaj forum, shvatio sam da ako ne govoris dovoljno dobro jezik da ti VRATE dokumenta
i kazu da dodjes ponovo. takodje, ako nesto fali od dokumentacije, oni ti vrate dokumenta i kazu da dodjes sa tim sto jos fali neki drugi put - ali ti NE uzmiaju dokumenta - ja sam tako razumeo! medjutim, danas sam cuo da ti uzmu dokumenta i kazu da dodjes ponovo kad bolje naucis tj doneses jos neki dokuement ako fali!

Takodje, interesuje me i sledece: ime mesta u kome je rodjen predak preko kog apliciram se promenilo. Da li ja navodim u formularim ime koje mi napise
prevodilac ili navodim ime koje je nekad bilo? Da li mozda da navedem ime koje je naveo prevodilac - sadasnje ime bez kvacica ali da u zagradi napisem i
stari nazvi, ili obrnuto - da navedem stari nazvi a u zagradi pored ime koje danas se koristi?


Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Rehak B
Boris Rehak
nowhere :-)
Lalic

Član broj: 311127
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.01.2013. u 21:09 - pre 137 meseci
Citat:
keresztur:
Idz do Madjarskej, skorej budze. ;)



Diakuju :-)

Ali gde tacno molim vas sve za odgovor ko zna, ko je imao dobrog iskustva, koga nisu mnogo pitali, gde su bili ljubazni i opusteni !!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897912 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.