Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3894856 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.06.2015. u 18:24 - pre 107 meseci
a zar niste primetili da sluzbenik u konzulatu unosi podatke podnosioca u kompjuter. Mislim, nije drzava bas tako nepismena.
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.06.2015. u 20:29 - pre 107 meseci
@braksi Naravno, ali zato i pitam. Da li to znači da u medjuvremenu može da se ponovo podnese zahtev ili mora da se čeka zvanična odbijenica?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.06.2015. u 09:59 - pre 107 meseci
mislim da ne moze, a nema ni svrhe dok se prvi zahtev ne resi.
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.06.2015. u 12:21 - pre 107 meseci
Ti bi hteo ispit ponovo da polazes a da nisi dobio rezultat prethodnog ispita.

U sistemu si, da dodjes u ambasadu i predas opet, rekli bi ti pa 'vi ste vec u sistemu, obradjuju vam se dokumenta, idite kuci'.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.06.2015. u 13:25 - pre 107 meseci
a sto je najgore moze da potpadne pod onaj clan o prevari.

Naucite dobro jzik i naoruzajte se strpljenjem. Mi cekamo vec 14 meseci.
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.06.2015. u 13:36 - pre 107 meseci
To što ste rekli jeste logično. Ali pitao sam zbog nemalog broja slučajeva koje su ljudi na ovom forumu pisali, kada im je konzul rekao da dođu za dva-tri meseca, na drugi deo razgovora i sl. To je isto i meni rekao, a kada sam pitao složbenicu da li mogu da zakažem ponovo u bilo kom trenutku ili moram da čekam zvaničan odgovor iz Budimpešte, ona je rekla da ne moram i da zakažem kad god hoću kada dostignem srednji nivo znanja jezika. Zbog toga sam i postavio pitanje...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.06.2015. u 13:43 - pre 107 meseci
drugi deo razgovora ?

Dokle god konzul nije prosledio zahtev Pesti to je kao da nisi ni razgovarao sa njim. To je vas interni, neobavezujuci razgovor. mozes da endodjes, moze on da te ne primi itd...

Uzgred bas se konzul seca tebe, rekao ti je dodji za tri meseca tj uci jos.
 
Odgovor na temu

Milenita
Nastavnik
Srednja ekonomska skola

Član broj: 329657
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.06.2015. u 20:20 - pre 107 meseci
Dobro vece svima, zelela bih da zamolim za jednu informaciju u vezi sa dobijanjem madjarskog drzavljanstva. Naime, interesuje me da li se, sa pravne tacke gledista, maceha ili ocuh koji su Madjari racunaju u krvno srodstvo pri prijavljivanju za pasos? Maceha moje babe se udala za mog pradedu kada je moja baba imala 5 godina i preselila se na jug Srbije. Ta zena je Madjarica, zvala se Ilona, i verovatno je rodjena pre 1921. Niko vise mi nije poreklom iz Vojvodine.

Naisla sam na neke odgovore da to verovatno ne bi uspelo, ali me zanima da saznam siguran odgovor. Igrom slucaja sam na filoloskom fakultetu ucila madjarski kao izborni jezik tako da vec imam osnove, ali bih volela da znam unapred da li da ucim napredni nivo ili ne...

Hvala puno na svakoj informaciji, znacio bi mi puno i podatak kome bih mogla da se obratim za tacnu informaciju u slucaju da mi je niko ovde ne moze dati. :)

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.06.2015. u 21:16 - pre 107 meseci
NE. Nazalost, zakon je izricit, osoba na koju se pozivate mora biti vas predak, a babina maceha to nije.
 
Odgovor na temu

Milenita
Nastavnik
Srednja ekonomska skola

Član broj: 329657
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.06.2015. u 21:41 - pre 107 meseci
Da, ali pazite ovu zackoljicu. Citat s Vikipedije:

https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE)

"Naše današnje pravo, oličeno u Porodičnom zakonu poznaje samo potpuno usvojenje, jer je jedan od zahteva međunarodne zajednice u našem približavanju Evropskoj uniji bilo potpuno izjednačavanje prava rođene i usvojene dece i time zabrana diskriminisanja usvojenika po bilo kom osnovu."

Pretpostavljam da isti zakon vazi i u Madjarskoj, jer iz ovoga sledi da se krvno srodstvo i gradjansko srodstvo tretiraju isto u celoj EU.

Sad, ja ne znam da li vi izvodite svoj zakljucak na osnovu nekih dokumenata koji meni nisu dostupni ili je to prosto vase tumacenje.
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.06.2015. u 21:53 - pre 107 meseci
Pozdrav svima!
Evo i mog iskustva sa danasnjeg predavanja u BG-u..
Pre svega zelim da kazem da su bili jako kulturni i neverovatno prijatni i bas je bila opustena atnosfera,mozda se ne secam bas kompletnog razgovora al to je zato sto je bilo opusteno. Kao kad odete kod naseg nekog sliuzbenika da nesto pitate ili vec uzmete neki dokument i razmenite sa njim ili njom koju i kasnije nema sanse da se setite sta ste pricali.. Nisam imao nikakvih nedoumica oko pitanja ili razgovora,kao da smo pricali na srbskom. Ovo je ono cega se secam;

- Pozvonio sam u tacno u minut kako je vec milion puta ovde pisano
- Predstavio sam se,rekao kad imam zakazano i zasto sam dosao;
- Zenski glas mi je rekao da udjem;
- Ulazim i ista ta zena mi preko staklenog paravana (saltera) pokazuje rukom i govori da udjem na vrata sa moje leve strane.
- Vrata mi otvara (pretpostavljam konzul) ja se predstavljam,rukujemo se,mislim da je i on rekao svoje ime al nisam siguran a i inace ne pamtim imena..
- Govori mi da zauzmem mesto i pokazuje rukom na stolicu;
- Pita me zasto sam dosao;
- Kazem da se nadam da cu predati zahtev za drzavljanstvo jer bih zeleo biti M drzavljanin;
- On i kolega su se blago nasmejali ;)
- Pita me čime sam dosao i odakle;
- Kazem sa autom i mesto;
- Gde ste parkirali;
- 100m od zgrade u ulici Knjeginje Zorke;
- Da li znate da se ovde placa parking ?
- Znam platio sam,hvala Vam;
- U tom momentu pruza ruku prema dokumentima i ja mu ih dajem on je neka dokumenta zadrzao kod sebe a neka je dao kolegi;
- Njegov kolega kada je uzeo dok. pita me da je ovo pvi put da predajem;
- Kazem da nije ovo je treci put i ispricam moju tuznu pricu kako su me vec dva puta odbijali ali sam ja nastavljao da ucim (sto je naravno istina)
- To je malo potrajalo (moje izlaganje) kada sam zavrsio kolega je konstatovao da je super sto sam nastavio da ucim i tada krece da lupa pecate na dokumenta;
- Konstatuje da sam pored zenine saglasnosti za decu trebao poneti i kopiju njene licne karte a verovatno i original na uvid;
- Izvinjavam se i kazem da nisam znao;
- Odgovaraju mi da nema problema i da to mogu sutra poslati postom;
- Kolega relazi za neki mali stolic pored na kome ima neki racunar i počinje nesto čuka po njemu;
- E onda krece razgovor izmedju mene i kozula gde sam ja uglavnom kukao na tezak zivot u Srbiji,mala plata i kako zelim sa porodicom da bezim preko;
- I to je potrajalo jer ima materijala na tu temu ;)
- Posle je kolega otisao u drugu prostoriju verovatno da odstampa dokumeta za potpisivanje..
- Konzul mi objasnjava de ce zakletva biti u decembru ili januaru i da ne mogu odma posle zakletve da predam zahtev za pasos vec da moram sacekati 2-3 nedelje;
- Ja sve to odobravam,klimam glavom govorim da razumem i to..
- Daju mi da potpisem dokumenta;
- Pitam da li na madjarskom ili kao sto je u srb dokumentima;
- Konzul govori "naravno na madjarskom";
- Ispotpisujem sva ona dokumenta (kao levom nogom jer se inace potpisujem cirilicom pisano)
- Vracaju mi visak dokumenata;
- Ja pitam na koju adresu da posaljem kopiju oni mi pokazuju adresu na dokumentu;
- Zahvaljujem se,pozdravljamo se i izlazim jako srecam iz ambasade ;)
Razgovor je trajao tacno 20 min i bas sam se prijatno osecao,nadam se da me nece opet odbiti i da ce sve biti ok,e sad... videcemo!

Javim cim nesto stigne!
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.06.2015. u 11:33 - pre 107 meseci
Da li neko ima informaciju kako radi suboticki konzulat sto se tice prijema dokumentacije sada preko leta, da li rade ceo juli mesec?
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.06.2015. u 14:38 - pre 107 meseci
sve najbolje treca sreca :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.06.2015. u 22:39 - pre 107 meseci
treci put i Orban pomaze.
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.06.2015. u 22:31 - pre 107 meseci
Pozdrav svima. Da li je neko upucen koji dokaz o nekaznjavanju mogu da mi traze za vizu u Ch? Madjarski ili srpski. Pasos
Citat:
ivy_br: Da li neko ima informaciju kako radi suboticki konzulat sto se tice prijema dokumentacije sada preko leta, da li rade ceo juli mesec?
madjarski imam ali nisam rezident madjarske. Ne znsm da li ja mogu otici tamo i traziti od njih da mi izdaju potvrdu o nekaznjavanju?! Hmh...
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.06.2015. u 20:17 - pre 107 meseci
Ima li nekih informacija tipa odbijenica ili poziva za zakletvu od ljudi koji su bili na predaji u januaru u Novom Sadu,unapred hvala.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.opera-mini.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.06.2015. u 14:35 - pre 107 meseci
Ne verujem... Ja se pitam da li je neko ko je predao u decembru u Beogradu dobio nekakav odgovor.
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.06.2015. u 18:38 - pre 107 meseci
Ja imam ovde u selu par poznanika doduse madjara po nacionalnosti koji su predavali u februaru i vec su dobili pozive za zakletvu ,licno se nenadam previse.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.opera-mini.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.06.2015. u 08:03 - pre 107 meseci
Ja se nadam. :) Znam da, s vremena na vreme, neko dobije poziv na zakletvu posle 3-4 meseca, ali to su ipak izuzeci.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.opera-mini.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.07.2015. u 08:32 - pre 107 meseci
Dakle, niko ko je ove zime predao u Beogradu nije ništa dobio? Ili nema takvih na forumu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3894856 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.