Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897219 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 17:49 - pre 112 meseci
Citat:
brazilac:
Koliko strofa se peva na zakletvi?
Pretpostavljam da se ne peva cela himna.


na zakletvi prvo polazes zakletvu i to tako sto ponavljas reci sto konzul izgovara is sveg glasa kao u horu pa onda himna koja se samo slusa i onda crstitanje i zdravica sa konzulom
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 17:56 - pre 112 meseci
Citat:
Razer87:
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!


evo ti moj predlog ,sutra lepo zovi ambasadu i trazi novi termin za predaju papira .Za to vreme pokupi dodatne papire sto ti fale i svakodnevno vezbaj madj. jezik ali nemoj reci da si dobio odbijenicu nego da prvi put predajes
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 18:06 - pre 112 meseci
Citat:
Razer87:
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!



evo ti moj predlog sutra lepo zovi ambasadu i zakazi novi termin ,a za to vreme skupi potrebnu dokumentaciju i vezbaj madj. jezik ali nemoj im reci da si dobio odbijenicu .
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 18:18 - pre 112 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Citat:
jovijel:
pom . Konzul je taj koji odlucuje dali prolaze tvoji papiri na osnovu tvog znanja madj. jezika
kada sam ja predavao dokumenta pratio sam ga sta radi ,meni je nesto napisao dole na mojim papirima verovatno vezano za znanje jezika jer kada sam isao na zakletvu docekali su me sa pitanjem da li sam naucio bolje madj. pa na razgovor s konzulom....


Možeš malo više da opišeš svu tu proceduru pre zakletve? Šta te je služenica još pitala? Koliko to traje? Šta te je zatim konzul pitao i koliko razgovor sa njim traje? I najvažnije, da li su te pustili da prisustvuješ zakletvi i dobiješ državljanstvo? :)


Pa zovu te na tel da ti kazu kada i u koliko sati ti je zakletva. pa cim smo seli za sto pitala me je dali znam madj pa smo pricali malo pa je onda pitala nesto sina ali je on nije razumeo i zamolila nas je da sacekamo sa strane da popricamo i sa konzulkom .Razgovor samnom je trajao 2min -klasicna pitanja-pa je onda presla na sina koji nije znao nista da kaze ,malo se natezali i na kraju mi kaze da ne moze da nas pusti na zakletvu zbog sina i da se javimo za koji mesec kada sin nauci malo bolje madj jezik jer mi daju sansu jos jednom jer uprotivnoom sin mora sam da predaje a do sada je bio na mojoj liniji.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Citat:
Razer87:
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!


Ne predaj se, pokusaj ponovo.
 
Odgovor na temu

anna79
Markovic Ana
novi sad

Član broj: 327043
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Citat:
Maslacak123:
Pozdrav svima,
ovaj forum pratim vec godinu i po dana, sad konacno i ja imam neko iskustvo da vam predocim.
Juce sam bila na konzularnim danima u Novom Sadu. Prva i najvaznija informacija je da su svima uzeli kopije dokumenata a vratili original kao i potvrdu o primljenim dokumentima. Sto znaci da je postala praksa na konzularnim danima da svima prime dokumenta, bez obzira na znanje jezika, da bi posle nekog vremena ili stigla odbijenica ili poziv mailom na dodatnu proveru u Subaji. Svi su bili izuzetno ljubazni, kao i spremni da ponove pitanje ili da upotrebe neku drugu rec kako bi lakse razumeli. Kancelarije su izuzetno kicsi, minimum jos 5 ljudi prica u isto vreme, ali toga su i oni svesni. Meni je sluzbenica postavljala pitanja u vidu vec datog odgovora npr hajadon? pitala me je da li sam sama pisama biografiju i da to napisem pored potpisa na istoj. Fotokopirala je i pripremila papire, rekla mi da potpisem gde treba i da sacekam konzula. Konzul me je pitao gde radim, sa kim pricam Madjarski, gde ucim od kada, da li sam ikad bila u Madjarskoj, kojim sam prevoznim sredstvom isla, jel imam prijatelje u Madjarskoj..razgovor je trajao par minuta. Moja preporuka svima je da tremu ostavite kod kuce, pogotovo na konzularnim danima gde je potrebna ogromna koncentracija kako bi uopste culi sta vas pitaju zbog buke. Toliko od mene, ukoliko nekom mogu pomoci slobodno pitajte.

Maslacak123..htela sam da te pitam dali znas kad ce opet biti konzularni dani u N.Sadu i koliko ranije treba zakazati?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 20:46 - pre 112 meseci
@Razer87

Auu koji bedak !
 
Odgovor na temu

Maslacak123
nezaposlena
nezaposlena
Novi Sad

Član broj: 326471
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 21:15 - pre 112 meseci
Najbolje da sa vremena na vreme odes u Mileticevu ili da nazoves i proveris. Obicno budu na tri meseca. Ukoliko licno odes i ako ne znas Madjarski sluzbenica je namrgodjena ali spremna da kaze na Srpskom ako je ne budes razumela. Ja sam pred kraj decembra otisla licno u Mileticevu da se raspitam i zakazala odnosno predala izvode i jednu fotografiju i dobila termin. Pitacu profesoricu sa kojom ucim jezik ako zna, ona je u toku pa ti javim. :)
 
Odgovor na temu

Sandra Takacs
Sandra Takac
KOmercijala
Plasticolor

Član broj: 327508
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 22:34 - pre 112 meseci
@Razer87,
uzas, pa kako to...ja sam mislila da je najbitnije da dobro naucis jezik ...nevera :(
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 07:32 - pre 112 meseci
@Razer87
Ako je sve kao što kažeš o znanju jezika, mislim da ni slučajno ne treba da odustaneš. Pretpostavljam da si jezik i u međuvemenu vežbao, te ti ne preostaje ništa drugo nego da ponovo zoveš ambasadu i zakažeš novi termin.

Inače, kad ti je potpisana odbijenica? (koji je datum na odbijenici)? Pošto sam čuo od ljudi koji su je dobili da je datum čak od nekoliko meseci unazad.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 07:54 - pre 112 meseci
6. januar
 
Odgovor na temu

ninica00
Nina Markov
Novi Sad

Član broj: 327562
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 08:20 - pre 112 meseci
Bice tokom aprila najverovatnije ponovo u Novom Sadu,bila sam u kancelaruji i sluzbenica mi je rekla da jos ne znaju tacno,ali da se planiara za taj mesec.Bila je ljubazna,nije pravila nikakav problem kada je nisam bas sve razumela.Naravno pocela je na madjarskom,ali je posle okrenula na srpski i rekla da bi morala znati bolje, ako bi zelela da predam u aprilu.Rekla je da traze srednji (ali visi nivo) znanja jezika,dobru konverzaciju...Ostaje je mi intenzivno ucenje do tada,pa da pokusam ako se spremim...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 09:54 - pre 112 meseci
nije samo Novi Sad, postoji i Srrbobran, Temerin, Ruma, Kula, nisu peko sveta
asdf
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 10:27 - pre 112 meseci
Citat:
milos.hu: nije samo Novi Sad, postoji i Srrbobran, Temerin, Ruma, Kula, nisu peko sveta

Srbobran nije ima konzularne dane jos od avgusta i pitanje je da li ce ih imati. Temerin je zadnji put imao krajem novebra, ako se dobro secam.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 11:49 - pre 112 meseci
mislim da bi u Temerinu trebalo da bude 3. februara, ali bolje proveriti tu informaciju
/
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 13:19 - pre 112 meseci
eto, to je najgore sto moze da se desi..
sve uredno predano, a na kraju nista posle toliko truda i vremena cekanja...
i meni je preko 9 meseci, nikakve provere, poludecu ako mi urade isto ovo.

mislim da nema tu svrhe traziti obrazlozenje, ili ga nece dati ili ce dati nesto nakaradno, uopsteno..
predaj ponovo, ali nisam pametan gde, sada vlada opste misljenje kako je beograd sigurniji, i ako tamo predas sigurno se dobija i nema provera,
ali izgleda da ni to vise nije slucaj... mozda bolje da predas u budimpesti, makar neces morati opet da cekas 3 meseca na termin.


Citat:
Razer87:
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!

 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 15:58 - pre 112 meseci
U Somboru bi isto trebali biti konzularni dani u aprilu, ali rekli su samo ako se dovoljno ljudi prijavi.
 
Odgovor na temu

anna79
Markovic Ana
novi sad

Član broj: 327043
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 16:18 - pre 112 meseci
Citat:
Maslacak123:
Najbolje da sa vremena na vreme odes u Mileticevu ili da nazoves i proveris. Obicno budu na tri meseca. Ukoliko licno odes i ako ne znas Madjarski sluzbenica je namrgodjena ali spremna da kaze na Srpskom ako je ne budes razumela. Ja sam pred kraj decembra otisla licno u Mileticevu da se raspitam i zakazala odnosno predala izvode i jednu fotografiju i dobila termin. Pitacu profesoricu sa kojom ucim jezik ako zna, ona je u toku pa ti javim. :)

Hvala ti punoooo Maslacak123
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 17:06 - pre 112 meseci
Da li mogu ljudi koji su u poslednje vreme uspeli da poloze zakletvu i zavrse citavu proceduru da napisu samo da li im je ime tj. prezime pre svega madjarsko ili srpsko? postoji opste misljenje da ne daju ljudima sa NEmadjarskim imenima tj. da samo stizu odbijenice. Pa me cisto interesuje da napisu ljudi samo da li je srpsko ili madjarsko nema potrebe da pisu svoja imena.
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 18:32 - pre 112 meseci
Uopste nije istina, ja sam bio sa kolegom na zakletvi pre 3 dana u Subotici. Redom su prozivali ljude i delili drzavljanstvo, od njih tamo ukupno 20-ak sto je polagalo zakletvu, bilo je 7-oro srba, sa srpskim imenima i prezimenima, tako da ne znam odakle ljudima takve informacije, ako imas poreklo i zadovoljavas jezik, prolazis. I moj brat je pocetkom ove godine dobio drzavljanstvo, a srbi smo. Planiram i ja da se prijavim za koji mesec.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897219 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.