Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883622 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 11:40 - pre 136 meseci
Ljudi ako niste 100% sigurni u vezi jezika IZBEGAVAJTE KONZULAT!!!!!
Naravno da se tamo vise ocekuje i trazi, jer ipak je to predstavnik drzave.
Otidjite lepo preko i tamo predavajte.
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 15:34 - pre 136 meseci
bas ti hvala ovaj malo pre me prepade.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 16:34 - pre 136 meseci
pitanje u vezi adrese.

adresa koju imam u pasosu i na licnoj karti je ista, medjutim, ja svu moju postu primam na nekoj drugoj adresi (na mojoj staroj adresi) ,

da li je moguce da u obrascima ( http://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=133&Itemid=71 ) navedem moju adresu na koju zelim da dobijem postu umesto adrese na kojoj stvarno zivim ili...?

jel ima neko ideju kako da resim ovaj problem?

hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 16:44 - pre 136 meseci
Imam pitanje i u vezi prebivalista

Da li je moguce da ako imamo dva drzavljanstva, da budemo i prijavljeni u SRB I HU istovremeno i imamo dve licne karte?

I da li u tom slucaju mozemo da vozimo i automobile sa madjarskim tablicama u srbiji.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 17:05 - pre 136 meseci
Mozes da budes prijavljen u koliko hoces zemalja ali to zavisi od lokalnog zakona a vezanu za Madjarsku odgovor je da, mozes i tamo i ovamo u isto vreme. Nemas pravo da vozis auto sa madjarskim tablama ako ti centar zivotnih aktivnosti nije Madjarska. To znaci ako si tamo zaposlen, studiras, primas penziju odatle itd. Samo da si prijavljen tamo a da nemas nista od ovoga ti ne daje pravo za upravljanje vozilom madjarskih tabli. U tom slucaju cinis carinski prekrsaj, oduzece ti auto najverovatnije, privremeno, dobices kaznu od sudije a posle si u obavezi da auto vratis preko.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 17:16 - pre 136 meseci
Hvala na odgovoru. To je dobra vest, znaci ce vlasnici drzavljanstva moci i da se prijave preko i uzmu licne karte.

Jedino mi jos nije jasno u vezi vozackih dozvola. Da li i u njihovom slucaju mozemo imati i srpsku i madjarsku dozvolu?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 18:29 - pre 136 meseci
Pitanje vozackih dozvola je regulisano medjunarodnim ugovorima i lokalnim zakonima. Uglavnom sa aspekta Srbije i Madjarske ne mogu da se imaju dve VD. Za Madjarsku VD mora da se bude prijavljen na njihovoj teritoriji 6 meseci minimum i onda da se trazi zamena VD uz neku taksu bez dodatnih ispita znanja ili voznje. U Srbiji ako te zateknu da imas dve VD oduzece ti onu mladju i dobices prijavu za to, ide se kod sudije za prekrsaje i cini mi se kazna je od 15-30k dinara, zabrana upravljanja tri meseca i 4 kaznena poena. Znaci SAMO JEDNA VD!
Ako vec imas dve, uvek kad te kontrolise policija pokazi samo jednu!
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 18:49 - pre 136 meseci
A da li se moze voziti auto na srpske table u srbiji sa madjarskom vozackom?

clan zakona kaze ovo, ali kako to pravilno tumaciti

Član 178.
Motornim vozilom, odnosno skupom vozila može samostalno da upravlja
vozač koji ispunjava propisane uslove i ima vozačku dozvolu za upravljanje vozilom
one kategorije kojim upravlja.
Državljanin zemlje članice Evropske unije koji privremeno boravi u Republici
Srbiji i državljanin Republike Srbije sa privremenim ili stalnim boravkom na teritoriji
Evropske unije, sme na osnovu važeće vozačke dozvole koju je izdao nadležni organ
zemlje članice Evropske unije da upravlja motornim vozilom na teritoriji Republike
Srbije, u vreme njenog važenja.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 19:12 - pre 136 meseci
Pa naravno da moze da se vozi. Zasto ne bi moglo? Da se razumemo glede ovog clana. Ti ako imas srpsko drzavljanstvo bez obzira sto imas jos recimo 10 pored njega, na teritoriji Republike Srbije ti se smatras drzavljaninom RS u ovom slucaju sa madjarskom VD. Tu nema nikakvih problema niti prepreka sto se zakona tice. Drugo je ako si ti stranac u Srbiji pa zelis da ostvaris neka prava vezano za VD.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 09:30 - pre 136 meseci
@slaban
Nije mi jasno zašto si toliko negativan.

Dovoljno je osnovno znanje jezika. Nisam čuo za neke korumpirane likove koji bez reči dele pasoše, ali ima dosta ljudi sa raznim iskustvima. Realno lakše je preko, jer se ovi kod nas uvek prave više mađari nego ovi iz Mađarske. Isto kao i srbi u rasejanju, svi znaju bolje kako je nama ovde, i sa kime treba da ratujemo, a niko se ne vraća.
Moja poznanica zna dobro mađarski, ali su je zvali i isprepadali, pa je odbili. Ali zato znam 10 ljudi koji su dobili bez problema, sa manjim znanjem i bez poziva.
Evo link od neki dan: http://www.subotica.com/vesti/za-dve-godine-370.000-zahteva-za-madjarsko-drzavljanstvo-id13819.html

Poenta: odbili su samo 1,5% primljenih zahteva, sve ukupno zbog: bezbednosti, nepotpune dokumentacije i nepoznavanja jezika.
Odoh da učim.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 11:06 - pre 136 meseci
Naravno da je potrebno izmedju ostalog osnovno znanje madjerskog jezika a ne neznanje kao sto mnogi ovde potenciraju,pa ja prvi ne bih dobio drzavljanstvo da su trazili perfektno znanje jezika,nisam ja negativan nego mi jako smeta kada ljudi pokusavaju da predstave ovde da madjarska deli kapom i sakom to drzavljanstvo i jos jednu stvar treba da znate da jos neko cita ovaj forum pa nemojte posle da se cudite sto su ponegde poostrili kriterijume,veruj te mi ovo sto sam napisao,nije mi bila namera da se sa nekim raspravljam ovde niti sam nekog hteo da uvredim samo sam hteo da kazem ljudima da one uslove koje je madjarska drzava propisala mora svako da ispuni ako hoce drzavljanstvo i to je to!Ocigledno da ovaj forum polako ide u nekom drugom pravcu!!!

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 11:55 - pre 136 meseci
Uz svo duzno postovanje prema svakome i svacijoj misli ali ispada da Madjarska stvarno deli drzavljanstva, naravano uz odredjen uslove koji su negde jaci negde slabiji ali retko koga odbiju. To je politicki a ne bilo kakav drugi projekat i od kad su nacionalisti pobedili u Madjarskoj od tad je i izglasan ovaj zakon po kome stanovnistvo naslednica nekadasnje Madjarske ima pravo na drzavljanstvo. Njima je cilj da sto vise ljudi uzme drzavljanstvo, verovatno u slucaju raspada EU da bi mogli da potegnu pitanje pretenzija prema susednim drzavama a sve pod velom toga da eto kao brinu o svojim sunarodnicima koji zive van granica Madjarske. Pa neki sto su kao najveci Srbi i koji su se busali u svoje grudi su medju prvima uzeli drzavljanstvo Madjarske a da niti imaju nekog Madjara u porodici, ili od predaka niti znaju jezik iz prostog razloga sto i oni vide sansu da negde klisnu u EU.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 11:58 - pre 136 meseci
Citat:
lenayu:
Meni stvarno nije jasno kako neki ljudi uce drugi jezik, a ni osnove svog maternjeg jezika ne poznaju! To je tuzno! Pojedinim komentatorima bih toplo preporucila da otvore koji pravopis i upoznaju se sa elementarnim stvarima svog maternjeg jezika. Upotreba zareza, tacke, sta je pleonazam, sta se pise zajedno, sta odvojeno, upotreba pomocnog glagola biti ....


Tuzna je drzava koja svoje drzavljane ne moze da natera da znaju sluzbeni jezik i sluzbeno pismo. Kad ovo kazem mislim na pretezno madjarski zivalj u pojedinim mestima u Vojvodini koji ne znaju da beknu rec srpskog a takvih slucajeva je jako puno. Za njihovu decu, u osnovnim skolama, vaze slabiji kriterijumi kad je rec o srpskom jeziku i mahom dobijaju najbolje ocene iako jako slabo znaju srpski a srpska deca sa mnogo tezim kriterijumima dobijaju mnogo nize ocene. Ovo su neke jako tuzne stvari ali sta cete, kakva drzava takav narod i obrnuto.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 12:48 - pre 136 meseci
SBB hvatas preko satelita?
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 14:08 - pre 136 meseci
damilica kako je u Becu? Kako ide zivot tamo, jesi li se privikao? Hvala za sve informacije koje si ranije podelio sa nama
Mozes mi ovde odgovoriti, a mozes i na private. Pozz

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.01.2013. u 09:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

damilica
Inženjer, Tehničar...
Austrija, Beč

Član broj: 277084
Poruke: 49
..48.67.wireless.dyn.drei.com.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 14:27 - pre 136 meseci
Mozda cu malo da pobegnem sa teme, ali razumece ovdasnji admini!
U Becu je fantasticno, na dobro se covek uvek lako navikne.
Uveliko radim, bukvalno od 5. - 6. dana kada sam dosao poceo sam sa poslom. Ogromna prednost za to je madjarski pasos.
A naravno i madjarski jezik. Jer je ipak tema ovog dela foruma Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika.
Da nisam ucio jezik, ne bih ni dobio madj. pasos. Da nisam dobio madj. pasos ne bih ovde dosao. Da nisam ovde dosao ne bih shvatio niti video kako se normalno i lako zivi u izgradjenoj i uredjenoj zemlji.
Uvek sam tu da pomognem, i meni su drugari sa ovog foruma pomagali. Zato i sluzi ova tema.
Nema na cemu... i ucite ljudi madjarski jezik!!!
Pozz
 
Odgovor na temu

plandistanac
Ivan Valtner

Član broj: 301340
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 14:48 - pre 136 meseci
Hej Damilice i ja cu za Bec za koji dan,ima li posla,neki savet?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 15:30 - pre 136 meseci
Citat:
damilica:
Mozda cu malo da pobegnem sa teme, ali razumece ovdasnji admini!
U Becu je fantasticno, na dobro se covek uvek lako navikne.
Pozz


Kako si pronasao posao? Kazu da je u Becu dosta guzva sto se tice potraznje za poslovima.
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 15:43 - pre 136 meseci
Citat:
damilica:
Mozda cu malo da pobegnem sa teme, ali razumece ovdasnji admini!
U Becu je fantasticno, na dobro se covek uvek lako navikne.
Uveliko radim, bukvalno od 5. - 6. dana kada sam dosao poceo sam sa poslom. Ogromna prednost za to je madjarski pasos.
A naravno i madjarski jezik. Jer je ipak tema ovog dela foruma Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika.
Da nisam ucio jezik, ne bih ni dobio madj. pasos. Da nisam dobio madj. pasos ne bih ovde dosao. Da nisam ovde dosao ne bih shvatio niti video kako se normalno i lako zivi u izgradjenoj i uredjenoj zemlji.
Uvek sam tu da pomognem, i meni su drugari sa ovog foruma pomagali. Zato i sluzi ova tema.
Nema na cemu... i ucite ljudi madjarski jezik!!!
Pozz


Drago mi je sto cujem lepe vesti i da si se super snasao
Mislim da ce ovaj post podstaci sve da uce jezik. Jeste da je madjarski drugaciji od ostalih ali uopste nije bauk. Zapravo to je jedan jako lep jezik i mislim da ga vise ljudi treba uciti ne samo zbog papira vec i zbog toga sto omogucava pristup jednoj divnoj kulturi i literaturi. Uostalom, preci mnogih od nas su ga tecno govorili pa zasto ne bismo i mi ?
Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

damilica
Inženjer, Tehničar...
Austrija, Beč

Član broj: 277084
Poruke: 49
..48.67.wireless.dyn.drei.com.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.01.2013. u 15:57 - pre 136 meseci
Citat:
plandistanac: Hej Damilice i ja cu za Bec za koji dan,ima li posla,neki savet?


Posla ima uvek, drugar.
ALi mnogo toga zavisi od svega.
Sta si zavrsio, sta si spreman da radis, koliko brzo ucis, da li znas nemacki jezik...
I mnogo toga zavisi. Ako znas nem. jezik, onda se ne plasi. Budes malo uporan i sve se resava.
Ja sam imao malu pomoc na pocetku od druga koji je vec ovde, pa mi je pomogao malo da nadjem stan i tako to.
Ali ogromna prednost kada trazis posao bilo gde je madj. pasos, u to budi siguran.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883622 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.