Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883691 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 08:32 - pre 113 meseci
Bukmarkujte ovaj link http://www.vajma.info/rovat/konzulifogadonapok - tu će da objave.
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 12:47 - pre 113 meseci
Iskustvo iz Beograda:
Bio sam juce u ambasadi u Krunskoj ukici u Beogradu i mogu preneti dosta razočaravajuće iskustvo.
Mađarski učim skoro godinu dana i mogu bez problema da vodim osnovnu komunikaciju sa komšijama Mađarima u Novom Sadu. Nisam siguran koji je me je službenik primio ali je bila sredovečna žena sa kraćom kosom. Nikakva pitanja nije postavljala tipa ko sam (osim imena naravno) , gde živim , ko je predak i slično nego je odmah započela neformalnu konverzaciju u kojoj mi je objašnjavala kako Budimpešta traži C nivo znanja mađarskog od novih aplikanata. Objašnjavao sam joj da komuniciram na mađarskom da sam više puta bio u Mađarskoj i pričao sa Mađarima i da imam komšije i drugove Mađare , uz to sve me je razumela, ja nju 80% ali sam aktivno komunicirao sa gospođom. Razgovor je trajao oko 20-25 minuta.
Ništa, konzularni danu u Novom Sadu su u januaru pa se vidimo tamo iskreno C nivo znanja je za nas kursadžije realno nedostižan ali niko nam ne može zabraniti da pokušavamo.

Svima puno sreće.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 13:16 - pre 113 meseci
C nivo????? Stvarno nisu normalni! To je vec izivljavanje...... u zakonu su lepo napisali osnovno znanje jezika i mogućnost sporazumevanja! Sad sam se bas iznervirala.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 13:18 - pre 113 meseci
Kako znate za konzularne dane u Novom Sadu da su u januaru? Jel imate negde raspored za naredne mesece i za ostala mesta u Vojvodini? I da li neko zna da li pozivaju na dodatne provere kada se prodje predaja dokumenata na konzularnim danima?
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 13:26 - pre 113 meseci
Uh... Moj termin je sledeće nedelje i baš mi je ovo trebalo da čujem. :) Idem, pa kako bude. Takođe oko godinu dana učim, fantastično vodim unutrašnje monologe na mađarskom, ali za dijaloge nemam baš mnogo prilike. Šanse su mi dakle... pa, neka verovatnoća postoji, zar ne? :)

Znam da je nedavno došao novi ambasador. Nadala sam se da nisu i novi službenici.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 13:38 - pre 113 meseci
Citat:
Arsenal2007:
Iskustvo iz Beograda:
Bio sam juce u ambasadi u Krunskoj ukici u Beogradu i mogu preneti dosta razočaravajuće iskustvo.
Mađarski učim skoro godinu dana i mogu bez problema da vodim osnovnu komunikaciju sa komšijama Mađarima u Novom Sadu. Nisam siguran koji je me je službenik primio ali je bila sredovečna žena sa kraćom kosom. Nikakva pitanja nije postavljala tipa ko sam (osim imena naravno) , gde živim , ko je predak i slično nego je odmah započela neformalnu konverzaciju u kojoj mi je objašnjavala kako Budimpešta traži C nivo znanja mađarskog od novih aplikanata. Objašnjavao sam joj da komuniciram na mađarskom da sam više puta bio u Mađarskoj i pričao sa Mađarima i da imam komšije i drugove Mađare , uz to sve me je razumela, ja nju 80% ali sam aktivno komunicirao sa gospođom. Razgovor je trajao oko 20-25 minuta.
Ništa, konzularni danu u Novom Sadu su u januaru pa se vidimo tamo iskreno C nivo znanja je za nas kursadžije realno nedostižan ali niko nam ne može zabraniti da pokušavamo.

Svima puno sreće.


Dokumenta su ostala kod tebe, jel tako? Kao da ništa nije bilo?
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2014. u 19:39 - pre 113 meseci
Citat:
Arsenal2007:
Iskustvo iz Beograda:
Bio sam juce u ambasadi u Krunskoj ukici u Beogradu i mogu preneti dosta razočaravajuće iskustvo.
Mađarski učim skoro godinu dana i mogu bez problema da vodim osnovnu komunikaciju sa komšijama Mađarima u Novom Sadu. Nisam siguran koji je me je službenik primio ali je bila sredovečna žena sa kraćom kosom. Nikakva pitanja nije postavljala tipa ko sam (osim imena naravno) , gde živim , ko je predak i slično nego je odmah započela neformalnu konverzaciju u kojoj mi je objašnjavala kako Budimpešta traži C nivo znanja mađarskog od novih aplikanata. Objašnjavao sam joj da komuniciram na mađarskom da sam više puta bio u Mađarskoj i pričao sa Mađarima i da imam komšije i drugove Mađare , uz to sve me je razumela, ja nju 80% ali sam aktivno komunicirao sa gospođom. Razgovor je trajao oko 20-25 minuta.
Ništa, konzularni danu u Novom Sadu su u januaru pa se vidimo tamo iskreno C nivo znanja je za nas kursadžije realno nedostižan ali niko nam ne može zabraniti da pokušavamo.

Svima puno sreće.


Ako te je sve razumela kao što si naveo- zašto nisi prošao? Ako si na Mađarskom jeziku objasnio sve ovo što si naveo-ne da ne bi prošao nego bi te izljubila.Kaži -šta ti je rekla na kraju razgovora?
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2014. u 12:32 - pre 113 meseci
Evo da i ja malo doprinesem :)
Ko hoce da vjezba rijeci iz knjige szia.. za sad je uneseno 7 lekcija.

http://www.memrise.com/course/421908/szia-jo-napot/
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2014. u 14:40 - pre 113 meseci
szerblany

Ostali su u futroli u kojoj sam doneo nije ih ni pogledala , moguce da je odgovor u novom ambasadoru.

Ogo-Pogo

I ja se to pitam , a pitanje je na mestu. Na kraju me je pitala da li mi i zena i deca pricaju madjarski , rekla mi je da je ona pravi Madjar a ne iz vojvodine, pitao sam je iz kog grada rekla je iz Budimpeste rekao sam joj da nazalos nisam bio jos u budimpest i opet da joj budimpesta trazi VISI nivo znanja i da dodjem za par meseci ali u BG vala necu :). Zahvalio sam se i rekao da je bila vrlo ljubazna , pruzio ruku i pozdravili se . Onda je jedno 5 puta pozelela srecan put i pozdravila se vrlo uctivo, doduse lazno :)q
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2014. u 14:41 - pre 113 meseci
ivy_br

bio sam i pitao nesto oko papira pa usput sam i to pitao.
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2014. u 21:44 - pre 113 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Klara000:
Moze li neko da mi preporuci neki madjarski film (ili filmove) bez psovki i nasilja? Ima dosta filmova na yt, ali koji god krenem da gledam bude katastrofa.
Magyar nepmesek(et) znam vec napamet. :)


mozda je bolje da slusas radio, umesto filmova. Na radiju obicno pricaju ljudi sa savrseno jasnim glasom, za razliku od filmova gde moze da se sapuce, place, urla, koristi sleng... Npr, ja neretko kad sam napolju upalim Ujvideki radio koji se cuje u BG-u na 90.5 mhz, barem na onim visim delovima bez problema. Filmovi bez nasilja, psovki, ubistava postoje ali obicno nisu zanimljivi pa ih niko i ne kaci na YT


Samo da dodam da se pomenuti radio moze slusati i preko interneta, tunein app-a za one koji ga ne mogu uhvatiti u etru....
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
82.208.220.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2014. u 16:03 - pre 113 meseci
Je l' ceka neko zakletvu u Segeddinu ili mozda zna nesto sta se desava tamo? Huh, evo danas godina dana od predaje i 5 meseci od provere... Cekicam a nikakvih informacija nemam koliko bih jos mogao ovako...
 
Odgovor na temu

OverlordZero
Kikinda

Član broj: 325956
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2014. u 18:49 - pre 113 meseci
Znam da stoji još obaveštenje na > http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...ajekoztato_szerb_honositas.htm
Gde piše da podnosilac zahteva na nivou komunikacije razume i govori mađarski jezik, da svoj zahtev za naturalizaciju samostalno podnese, bez tuđe pomoći, i da ume da odgovori na jednostavna pitanja referenta samostalno, kratkim rečenicama.

Obaveštenje je od Jula ove godine,a ako traže taj nivo c,onda se kosi sa svim što su ranije naveli,jedino ako ima neko novo obaveštenje,a da nisu okačili ili slično,...
Iskreno se nadam da neće povećavati kriterijume,koji su i ovako više nego visoki,pogotovo za one koji uče od samog početka.
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2014. u 22:24 - pre 113 meseci
kako je moguce da cekas godinu dana?jesi ih kontaktirao da vidis kakva je situacija?
 
Odgovor na temu

Szetner

Član broj: 318126
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2014. u 22:28 - pre 113 meseci
Pozdrav svima,
da li neko moze da podeli skorasnje iskustvo sa predaje papira u Subotici...interesuje me da li uzimaju papire pa se ceka odbijenica ili ne...hvala unapred!
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2014. u 12:13 - pre 113 meseci
Ne uzimaju papire ako nisi zadovoljio,samo ce ti reci da moras jos da ucis i da probas ponovo....
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2014. u 12:31 - pre 113 meseci
Citat:
Arsenal2007:Iskustvo iz Beograda:
Bio sam juce u ambasadi u Krunskoj ukici u Beogradu i mogu preneti dosta razočaravajuće iskustvo.
Mađarski učim skoro godinu dana i mogu bez problema da vodim osnovnu komunikaciju sa komšijama Mađarima u Novom Sadu. Nisam siguran koji je me je službenik primio ali je bila sredovečna žena sa kraćom kosom. Nikakva pitanja nije postavljala tipa ko sam (osim imena naravno) , gde živim , ko je predak i slično nego je odmah započela neformalnu konverzaciju u kojoj mi je objašnjavala kako Budimpešta traži C nivo znanja mađarskog od novih aplikanata. Objašnjavao sam joj da komuniciram na mađarskom da sam više puta bio u Mađarskoj i pričao sa Mađarima i da imam komšije i drugove Mađare , uz to sve me je razumela, ja nju 80% ali sam aktivno komunicirao sa gospođom. Razgovor je trajao oko 20-25 minuta.
Ništa, konzularni danu u Novom Sadu su u januaru pa se vidimo tamo iskreno C nivo znanja je za nas kursadžije realno nedostižan ali niko nam ne može zabraniti da pokušavamo.
Svima puno sreće.


Ja ti predlazem da ti lepo napises mail/pismo u Budimpestu sa zalbom na rad sluzbenika u ambasadi u BG. Napisi o kojoj se sluzbenici radi i opisi sta se tacno desilo, isto kao sto si ovde na forumu napisao. Ubaci kao prilog ovaj dokument za koji je OverlordZero postavio link i reci da u potpunosti ispunjavas uslove koji tu stoje. Trazi objasnjenje da li je aktuelan nivo znanja koji su tu objavili ili C-nivo kako gospodja iz ambasade kaze (a ubedjen sam da gospodja bas nema ni pojma sta zanci C-nivo). Mislim da se tu radi o cistom izivljavanju osoblja ambasade/konzulata i lecenju licnih kompleksa, jer koliko sam ja znam, od njegovog donosenja (evo sada ce vec 4 pune godine) zakon se nije menjao, zvanicno se isti nivo znanja trazi sve vreme!

[Ovu poruku je menjao član dana 01.12.2014. u 15:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2014. u 15:23 - pre 113 meseci
E ljudi, upravo su mi javili da sam pozvan na zakletvu, majka i ja u istom terminu, 11.decembra :))))) Szabatka :)

Ima li još nekog da ide u ovom terminu?

Receno je da je zakletva u 13h, pa ne znam u koje vreme da odem tamo, treba li doci ranije?
 
Odgovor na temu

Szetner

Član broj: 318126
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2014. u 15:32 - pre 113 meseci
Hvala pj harvey na odgovoru...upravo sam cula da je jedan od metoda provere jezika opis neke slike koje ti daju...
 
Odgovor na temu

uspeo sam
sta te briga
danguba
N.Sad

Član broj: 326457
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2014. u 15:45 - pre 113 meseci
Dragi forumasi... citao sam ovaj forum pre tri meseca i mogu da vam kazem da sam prilicno poceo sumnjati u uspeh dobijanja pasosa...
he,he... ali kao i uvek ispostavilo se da je mnogo ljudi koji samo pisu "rekla-kazala" price...
bio sam u ponedeljak (24-og) u Subotici na razgovoru i uspesno sam prosao i sada cekam da me pozovu na zakletvu...
ucio sam madjarski od 15-og Avgusta svaki radni dan... prethodno znanje madjarskog nisam imao...
nastavnica koja me je ucila ima 100% prolazak kandidata... ja sam se u to uverio...
malo o Subotici... mogu da kazem da nije bilo lako... nikada u zivotu nisam imao vecu tremu nego tada, a mogu da vam kazem da sam bio po raznim intervjuima sa strancima... prvo sto me je opcinilo i zadivilo je nivo ljubaznosti osoblja... znaci maksimalno su ljubazni i izlaze u susret... sluzbenica kod koje sam na "salter" dosao je neverovatno ljubazna i zena je bila strpljiva do krajnjih granica... ja sam tog dana pokazao mozda 40% svog znanja... konzulka je bila neverovatno strpljiva i zelela je da pomogne... naime zena je pricala kroz zube i jako je tiho pricala pa sam bio prinudjen da po 5-6 puta zamolim da ponovi... verujte da ne preterujem kada to kazem... i ipak sam prosao... manje vise sta je pitala i kako je tekao nas razgovor, jer onaj ko se priprema za intervju ne moze da bude iznenadjen... licno mislim a ima nekih faktora koji mogu da uticu na ishod a da mi ne mozemo da uticemo na njih... a to je recimo kako je ta osoba u ambasadi/konzulatu raspolozena/ kakav je dan imala...
zeleo sam samo da kazem da svi koji se imalo potrude mogu da prodju... stvar je samo dali sedimo pokraj racunara i pricamo u prazno ili se trudimo...
ne zelim da se prepucavam preko foruma sa bilo kime, ako je neko raspolozen da cuje pricu u celosti i da sazna kako uz malo truda moze da se preda onda neka me kontaktira tako kako se to radi (jer ovo mi je prvi put na forumu pa ne znam kako se to radi)... he,he..
mislim da je to to... moze i pitanja pa cemo videti sta se moze odgovoriti...


Srecno svima...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883691 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.