Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898031 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2014. u 18:03 - pre 115 meseci
Hvala, Biljananana.
I ogromno hvala forumašu koji je postavio "Szóról szóra magyarul" na Youtube!
 
Odgovor na temu

Biljananana
freelancer

Član broj: 326031
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2014. u 23:04 - pre 115 meseci
Nema na cemu.

Citat:
ivy_br:




Da li mozete da napisete sta su vas pitali i kako je tekao citav razgovor? Kada ste zvali za zakazivanje termina, kada ste dobili termin za predaju u odnosu na datum poziva?


Sto se tice zakazivanja termina zvala sam sredinom jula ambasadu , a dobila termin za predaju krajem oktobra. Razgovor na predaji dokumentacije nije trajao dugo, negde oko 15 ili 20 min. Pitanja su bila prilicno uobicajena: odakle dolazim, sta sam po zanimanju i sta radim (mogu pitati i neke detalje vezane za posao ako ih zainteresuje to cime se bavite, npr. na koji nacin zaradjujete i da li radite svaki dan- mene su pitali jer sam freelancer) ,sta sam radila juce, koliko dugo ucim madjarski, da li jos neko govori madjarski, kolika su mi deca, zasto trazim drzavljanstvo. Bilo je tu i komentara npr. da sin lici na mene. Konzulka je veoma brzo izgovarala pitanja , usput gledala papire, i ujedno mi davala da potpisujem te papire. Trazila sam da ponovi pitanja i to joj nije bio problem, jedino sto ih ponovi sporije ali ne preformulise, pa ako ne razumete samo pitanje ni to sporije ne pomaze. Ne mogu da kazem da je bilo lako bas zbog brzine kojom je postavljala pitanja, ali uz ponovljeno sporije mogla sam da se snadjem. Svakako je dobro pripremiti sire odgovore na pitanja , pa i ako ne kazete sve u tom jednom odgovoru mozda ce njihovo sledece pitanje biti vezano za to sto ste naucili dodatno. Ja sam se spremala i tako sto sam pretpostavljala sta bi mogli da me pitaju, i to na osnovu pitanja koja mi ljudi inace postavljaju u razgovorima kada se upoznajemo i kada zele da saznaju vise o mom poslu, porodici..., i bilo je par takvih pitanja na intervjuu.

[Ovu poruku je menjao Biljananana dana 14.11.2014. u 12:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 11:49 - pre 114 meseci
http://www.vajma.info/cikk/sze...vih-madjarskih-drzavljana.html
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 14:15 - pre 114 meseci
Citat:
Biljananana:
Citat:
Krikica: A ta saglasnost sto ste predali za decu, jel to neki poseban papir ili sta vec?

Nije poseban papir, vec napisan tekst u slobodnoj formi, npr. Ja (ime i prezime), rodjen (datum i mesto), licni broj, br. licne karte izdata u..., sa prebivalistem..., dajem saglasnost mojoj supruzi...(ime i prezime, datum rodjenja, itd.) da moze podneti molbu za dobijanje madjarskog drzavljanstva za nase dete....



Ja se izvinjavam sto tek sada odgovaram, hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 14:16 - pre 114 meseci
Citat:
pule87:
Citat:
Krikica:
Citat:
milos.hu:
Citat:
Krikica: Da li mozda neko zna, da li je problem sto u izvodu iz maticne knjige rodjenih moje mame u rubrici drzavljanstvo ne stoji Republika Srbija, a kod mene i sestre stoji?


ne pise ni na izvodu mog caleta, a na mom pise, pa je sve proslo OK. Ne sikiraj se i nastavi sa ucenjem jezika

Hvala na odgovoru, sledeceg ponedeljka imam razgovor u Beogradu.


Sa srecom i pisi kako je bilo! :)



Hvala sa zakasnjenjem :) Javljam se u ponedeljak, najkasnije u utorak :)
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 14:27 - pre 114 meseci
Pozdrav,

Htedoh da pitam da li se osim honositasi obrasca i adatap-a koriste i drugi
obrasci u slucaju da menjate ime i/ili prezime? U slucaju da ne, da li se i u adatlap-u
takodje unose odredjene izmene?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 15:35 - pre 114 meseci
Imam jedno pitanje, mozda je glupo ali sta da se radi :)

Moje ime je Kristina, u prevodu mi stoji Božić Krisztina. Da li je to ta promena imena? Da li onda tamo u zahtevu za promenu imena otkačinjem da želim promenu imena? Ja sam se očigledno zeznula, pošto me je prevodilac lepo pitao da li hoću Kristina ili Krisztina i ja budala rekla Krisztina, pa sam sama sebi iskomplikovala.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 16:13 - pre 114 meseci
Citat:
Krikica: Imam jedno pitanje, mozda je glupo ali sta da se radi :)

Moje ime je Kristina, u prevodu mi stoji Božić Krisztina. Da li je to ta promena imena? Da li onda tamo u zahtevu za promenu imena otkačinjem da želim promenu imena? Ja sam se očigledno zeznula, pošto me je prevodilac lepo pitao da li hoću Kristina ili Krisztina i ja budala rekla Krisztina, pa sam sama sebi iskomplikovala.


trebalo bi u prevodu da ti pise Kristina, a ti naknadno mozes da promenis nevmodositasi zahtevom u Krisztina, ako ti tako zelis. Meni je prevodilac preveo sa sve srpskim slovima a na zahtevu sam popunjavao svoje ime bez onih kukica
asdf
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 18:03 - pre 114 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

timeasabo
Timea Sabo
Kikinda

Član broj: 319856
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2014. u 22:36 - pre 114 meseci
Dajem casove madjarskog jezika kao pocetnicki kurs tako i konkretnu pripremu za predaju dokumentacije u madjarskoj ambasadi, usluzno popunjavanje dokumenata, usluzni prevodi sudskog tumaca, pisanje biografije sve na jednom mestu.
Za bilo kakva pitanja slobodno se javite na 0693428864
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 11:25 - pre 114 meseci
Ljudi nemojte vise da me kontaktirate da vam saljem knjigu jer stvarno preterujete, nekoliko puta su postavljeni linkovi i vi nastavljate da me smarate privatnim porukama. Stvarno nema smisla da svakom pojedinacno saljem knjigu, mnogo vas ima. Ili se vratite u nazad ili trazite od nekih drugih ljudi. 100 poruka imam vezano za knjigu.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 11:30 - pre 114 meseci
Evo ponovo uploadovanih fajlova da se ne bi svadjali.

http://www28.zippyshare.com/v/46937980/file.html

Evo vam ga moj post sa 456-te stranice i BATALITE ME molim vas inace cu da promenim profil na forumu. Stvarno ste bezobrazni (ovo vazi za one koji ne citaju celu temu nego upadnu ovde kao padobranci)!!!!
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 17:36 - pre 114 meseci
Pozdrav, neko je vec pisao na forumu da ima nepoklapanja na izvodima i neko ga je savetovao da nista ne dira jer moze biti sumnjivo. E sada meni kod dede na umrlici pise Pera i datum rodjenja je 4. jul, dok kod tate na izvodu pise ime dede Petar i datum rodjenja 10. jul. Sta ja sada da radim, po papirima to su dva razlicita coveka? Kako sada da povezem poreklo, ako ne smem da ispravljam podatke na umrlici?
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 17:51 - pre 114 meseci
To znaci da su vam dali tudju umrlicu..
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 21:16 - pre 114 meseci
Dosta ljudi juzno od Beograda bi ucilo madjarski ali ima problem da nadje skole u kojima se drze kursevi.Pritom ne mislim na bilo kakve instant kurseve za prijavu vec na redovno ucenje jezika. Ako neko zna skole po gradovima u kojima se mogu naci redovni kursevi madjarskog neka napise ovde ili na pp bice od koristi mnogima
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 23:04 - pre 114 meseci
Citat:
jeca27:
To znaci da su vam dali tudju umrlicu..


Nije tudja, zato sto su svi drugi podaci identicni, prezime, ime i prezime zene, mesto rodjenja itd. Bila bi prevelika slucajnost, jednostavno je greska ili na tatinom izvodu ili na dedinoj umrlici.
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2014. u 23:26 - pre 114 meseci
Ma salila sam se!
 
Odgovor na temu

Magyarica

Član broj: 326029
Poruke: 5



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 09:36 - pre 114 meseci
Citat:
delija_sever031:
Dosta ljudi juzno od Beograda bi ucilo madjarski ali ima problem da nadje skole u kojima se drze kursevi.Pritom ne mislim na bilo kakve instant kurseve za prijavu vec na redovno ucenje jezika. Ako neko zna skole po gradovima u kojima se mogu naci redovni kursevi madjarskog neka napise ovde ili na pp bice od koristi mnogima


Ne znam za škole, ali zašto ne biste probali online učenje jezika, preko skypa? Ima dobar broj profesora koji tako daju časove; meni je to više odgovaralo, jer je bilo 1:1.... Bude čak i jeftinije od npr Centra za edukaciju... Videla sam i ovde da reklamiraju neku profesorku, baš povoljno.... Pogledaj prethodne strane.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 10:25 - pre 114 meseci
Slazem se sa predlogom,ne znam da li je dozvoljeno javno reklamiranje i slicno ali oni koji drze casove madjarskog neka mi se jave na PP sa informacijama slobodno
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 12:44 - pre 114 meseci
Citat:
koko86:
Citat:
jeca27:
To znaci da su vam dali tudju umrlicu..


Nije tudja, zato sto su svi drugi podaci identicni, prezime, ime i prezime zene, mesto rodjenja itd. Bila bi prevelika slucajnost, jednostavno je greska ili na tatinom izvodu ili na dedinoj umrlici.


Pronasla sam dedin izvod iz knjige rodjenih, podaci na tatinom izvodu su ispravni. Dedin izvod iz knjige rodjenih je na madjarskom, da li onda mogu njega da predam i uopste mi i ne treba ispravka umrlice jer je ne moram ni predavati?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898031 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.