Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895985 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2014. u 16:17 - pre 116 meseci
Moze da se desi i da su vam oboma poslali poziv a da se tvoja koverta zagubila u posti. U svakom slucaju email je dobra ideja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.230.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2014. u 16:26 - pre 116 meseci
Veca1

1. Tačno je da dete do 14 godine ne mora da zna jezik, ali znam za slučaj da je između predaje i zakletve dete napunilo 14 godina, i neobaveštenošću roditelja koji su poveli dete na zakletvu, dete je upalo u proveru jezika i nije dobilo državljanstvo, bedak žešći, a samo je trebalo ostati kući.
2.Broj kolena nema veze, samo da je neko koleno.


mmix

Supruga je poziv na zakletvu dobila emailom, savremeno.
Može li neko iz iskustva da napiše, ko je predavao porodično, da li je svaki član posebno bio pozvan na zakletvu, ili su preko jednog poslali poziv za celu porodicu?

 
Odgovor na temu

veca1

Član broj: 324904
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2014. u 16:37 - pre 116 meseci
Hvala na odgovoru Kamicak. Pozdrav
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2014. u 17:54 - pre 116 meseci
Citat:
kamicak:
Veca1

1. Tačno je da dete do 14 godine ne mora da zna jezik, ali znam za slučaj da je između predaje i zakletve dete napunilo 14 godina, i neobaveštenošću roditelja koji su poveli dete na zakletvu, dete je upalo u proveru jezika i nije dobilo državljanstvo, bedak žešći, a samo je trebalo ostati kući.
2.Broj kolena nema veze, samo da je neko koleno.


mmix

Supruga je poziv na zakletvu dobila emailom, savremeno.
Može li neko iz iskustva da napiše, ko je predavao porodično, da li je svaki član posebno bio pozvan na zakletvu, ili su preko jednog poslali poziv za celu porodicu?


Moja komsinica,je tako prosla.
Prica ovako predavali su skupa ali odvojeno tj,suprug i supruga i maloletno dete zajedno,dok im je starija cerka ima preko 18 godina na istom mestu predala ali je bila izdvojena od roditelja,svakako su madjari i madjarski im je maternji pa nije bio razlog da se ona slepa uz roditelje.I sada ono sto je tebi slicno dobili suprug i supruga kao idete polaganje u BG zakletve,ali ta tarija cerka nije dobila poziv,zvali a,basadu i zamolili da polazu zajedno jer treba putovati do BG,i prihvatili su.znaci samo je ne logicno da i tebe nisu obavestili a sve ostalo je moguce tj,da te razdvoje i da te zovu da polazes u drugom krugu.E ono sto mene ovde buni jeste da se papir od drzavljanstva tj,na njemu pisu svi clanovi koji su u isto vreme dobili,a kako tebe tu da nema....pojma nemam...,ada su ,gli i razdvojiti pa da su supruga i deca dobili a t i ne,sto nikako ne bi voleo.


Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 08:13 - pre 116 meseci
Pozdrav svima,

Moze li neko da opise sutuaciju prilikom predaje dokumenata za izradu pasosa?
Moraju li se formulari popunjavati na licu mesta ili se mogu skinuti sa sajta i doneti popunjeni
(da li su formulari iskljucivo na madjarskom). Koja se pitanja najcesce zadaju u ovoj prilici?

Hvala!
 
Odgovor na temu

milica.lana
Nastavnik engleskog jezika
Subotica, Srbija

Član broj: 307796
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 09:17 - pre 116 meseci
Pozdrav, ja sam dobila drzavljanstvo 2012, te se stoga pitanja ne secam. Ali koliko ja znam dobijete papire na licu mesta i tamo ih popunjavate, formulari su na madjarskom jeziku. I naravno razgovarate sa sluzbenikom, tj. on vam govori sta treba da radite, gde da potpisete, gde da stanete za slikanje, otisak prsta itd. Dakle bez nekog osnovnog znanja jezika ne mozete lako proci. Pokusajte povesti nekoga sa sobom ko dobro govori i razume. Svako dobro.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.customer.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 09:47 - pre 116 meseci
Ja sam vadila pasos pre 2 meseca,nikakve formulare ne nosis,tamo ti daju,i preporucljivo je da sam sedis kad predajes jer sve sad posmatraju,ima malo ispitivanja ali nista strasno,ti kazes da si dosao predato za pasos ona tebi da formulare dva puta popunjavas onda te posalje da uplatis zatim se odes slikati onda opet kod nje za sto da ti jedan papir sa kojim trebas doci podico pasos i kaze kad da dodjes. Moras razumiti kkad ti kaze sta da uradis tipa slikanje i uplata.
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 14:21 - pre 116 meseci
Ja sam cuo od nekih koji su dobili pasos, da tad vise ne morate da se obracate na madjarskom sluzbenici. Jer vi ste vec madjar sa papirima. Mozda zavisi od službenika do službenika dal bi vam izasao u susret pa na englesjom vam pomogao. U svakom slučaju, sa drzavljanstcom u ruci, imate ista prava kao i bilo koji madjar, ne bi smeli da vas odbiju.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 15:36 - pre 116 meseci
Citat:
cape011: Ja sam cuo od nekih koji su dobili pasos, da tad vise ne morate da se obracate na madjarskom sluzbenici. Jer vi ste vec madjar sa papirima. Mozda zavisi od službenika do službenika dal bi vam izasao u susret pa na englesjom vam pomogao. U svakom slučaju, sa drzavljanstcom u ruci, imate ista prava kao i bilo koji madjar, ne bi smeli da vas odbiju.

Mislim da je vec to ovde apsolvirano,znaci kada dobijete drzavljanstvo vi jeste izjednaceni sa svim masjarima,ali se podrazumeva da ste ga dobili na potpono legaln naci,hocu znali jezik onoliko koliko su maticari trazili i tu dolazimo do raspada sistema jer bilo je ljudimkoje ja licno znam nisu nikom nista placali nego su bili znali su svoje ime prezime i gotovo,e sad se postavlja pitanje da li su oni znali jezik koliko se trazi,iako meni i dalje nije jasno koliko se trazi jer komunikacija vezana za predaju je jedno,a ovo sto cujem da proveravaju u Subotici tipa delovi vaseg tela itdmnije isto.
Znaci da sumiramo vama po ovom olaksanom putu pise da u narednih 10 godina ste duzni da ucite jezik,sto prakticno ynaci da maticar moze da vam ne da tj,izda pasos jer toliko morate znati,znaci jeste jednaki po pravima ali po obavezama niste,ali zato i Vi niste ziveli u Masjarskoj 5 godina i radili pa da ste po tom uslovu stekli HU drzavljanstvo,ja imam kolegu koji nema nikakve pretke i nista sa madjarskom alije yato 8 godina igrao kosarku u Budimpesti i odlicno zna jezik,on konkretno kada trazi pasos ne mora da komunicira na madjarskom i niko mu nece oduzeti HU drzavljanstvo ali Vi koji ste stekli laksim putem morate znati taj minimum.
Vama nece Hu dryavljanstvo oduzeti sluzbenik koji vam izdaje pasos,ali je on duzan da pozove policiju i da se napravi yapisnik da ne znate jezik,zato bolje da se cuti pa ko koliko zna zna,a ne se svadjati i raspravljati iako niste u pravu.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.customer.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2014. u 17:07 - pre 116 meseci
Bas zbog takvog razmisljanja su madjari i stavili u zakon da u prvi 10 godina imaju pravo da oduzmu drzavljanstvo, nisu ni oni ludi,tek nakon 10 god si miran i mozes pricati na kome oces jeziku.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 12:26 - pre 116 meseci
Pozdrav,

Možeš li nešto više da napišeš o ovome - da prekucaš tekst tog pisma ili zakačiš fotografiju/sken? Veoma mi čudno zvuči da bilo koje stečeno pravo može da se oduzima bez bilo kakvog postupka, poziva zainteresovane strane, izvođenja dokaza i slično. Hoću da kažem - u zakonu jasno piše da se državljanstvo može oduzeti u roku od 10 godina zbog prevare, ali mi deluje vrlo čudno da se ta navodna prevara ne dokazuje, već se odmah po prijavi (čijoj?) donosi takva odluka. Takođe - koji je organ potpisan? Ko donosi tu odluku?

Hvala unapred.


Citat:
Zole84:
Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.

 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 13:00 - pre 116 meseci
Cao svima,

Ja sam uspeo da zavrsim drzavljanstvo i sada bih trebao da sredjujem pasos pa se malo brinem zbog ove price.

Da li neko moze da preporuci gde je najbolje obaviti ovu proceduru? Mene bi zanimala ona ekspres varijanta sa doplatom za jedan dan. Jel to onda bude istog dana ili narednog? Planiram da idem u Madjarsku zbog ovoga..

Kontam da od dokumenata treba pasos, lakcim, uverenje o drzavljanstvu sa zakletve. Jel ima negde kopija formulara da se nadje unapred? Voleo bih da izbegnem da vodim nekog ko tecno prica madjarski, jer mi to dodaje troskove. Trebaju slike?

Hvala puno
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 13:14 - pre 116 meseci
Citat:
Izver:
Pozdrav,

Možeš li nešto više da napišeš o ovome - da prekucaš tekst tog pisma ili zakačiš fotografiju/sken? Veoma mi čudno zvuči da bilo koje stečeno pravo može da se oduzima bez bilo kakvog postupka, poziva zainteresovane strane, izvođenja dokaza i slično. Hoću da kažem - u zakonu jasno piše da se državljanstvo može oduzeti u roku od 10 godina zbog prevare, ali mi deluje vrlo čudno da se ta navodna prevara ne dokazuje, već se odmah po prijavi (čijoj?) donosi takva odluka. Takođe - koji je organ potpisan? Ko donosi tu odluku?

Hvala unapred.


Citat:
Zole84:
Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.



Pre bih rekao da su u pitanju druge stvari, cisto sumnjam da je procena salterskog
sluzbenika zakonska osnova za oduzimanje drzavljanstva. Pre je laz kandidata ili
neki drugi motiv u pitanju.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 13:22 - pre 116 meseci
Citat:
lexus-it:
Cao svima,

Ja sam uspeo da zavrsim drzavljanstvo i sada bih trebao da sredjujem pasos pa se malo brinem zbog ove price.

Da li neko moze da preporuci gde je najbolje obaviti ovu proceduru? Mene bi zanimala ona ekspres varijanta sa doplatom za jedan dan. Jel to onda bude istog dana ili narednog? Planiram da idem u Madjarsku zbog ovoga..

Kontam da od dokumenata treba pasos, lakcim, uverenje o drzavljanstvu sa zakletve. Jel ima negde kopija formulara da se nadje unapred? Voleo bih da izbegnem da vodim nekog ko tecno prica madjarski, jer mi to dodaje troskove. Trebaju slike?

Hvala puno

Apsolvirano,ali ajde.
1.samo u Budimpesti zavrsavate pasos ya 24 casa,sto u prevodu znaci danas predas a sutra dobijes,mislim da ti je dobra varijanta u visegrad ut.110 ali ima ih jos.ukucaj u pretrazivdeac na forumu i naci ces.
2.slikaju te oni tamo znaci ne treba slike.
Imas jeftine hostele pa tamo prenocis,da bi sutra podigao pasois.e da formulara nema nego drzavljanstvo,lakcim i tvoj srpski pasos kao i uplate.Potrebno znanje je minimalno kako se zoves,odakle si,da li su ok like kada te uslikaju,skeniranje leve i desne ruke,ynaci ne ma potrebe da ikog vodis.
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

JDI
Nis
Nis

Član broj: 325230
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 13:38 - pre 116 meseci
Pozdrav svima. I ja sam se odlucio upustiti u avanturu zvanu Dobijanje HU pasosa. Za pocetak imam jedno pitanje vezano za laksi deo, skupljanje dokumentacije. Ja bih se pozivao na svog pradedu koji je rodjen pre 1921 na severu Vojvodine, zatim moj deda i na kraju otac, znaci linije je iskljucivo muska, svi smo sa istim prezimenom, pa me zanima da li je u tom slucaju dovoljan samo izvod iz knjige rodjenih mog pradede, dede, tate i na kraju mene? Jer vidim da se ovde spominje da treba i izvod vencanih, ali to pretpostavljam kad se u lozi nadje zena? Onda, kad skupim te papire, to dam tumacu za madjarski jezik i sa tim prevodima sam zavrsio sa papirologijom? Zanima me da li uz te prevode trebam da predam i originale izvoda koje cu izvaditi u Srbiji?

Sto se tice same predaje papira, vidim da vecina ljudi pise da predaju na Konzularnim danima, a mene zanima da li se i dalje moze predati po manjim mestima u madjarskoj? Moj prijatelj je predao u mestu Mako i kaze da nisu bili zahtevni na intervjuu, ali to je bilo pre vise od godinu dana, ne znam da li se nesto menjalo po tom pitanju.
Ukoliko sam dobro razumeo, ako zelis da zakazes intervju i predaju dokumenata za vreme Konz. dana, prvo trebas licno da odes sa svim originalima i overenim kopijama u njihovu kancelariju u NS-u, na madjarskom jeziku zakazes intervju, onda opet dolazis na dan kad se odrzava konz. dan i imas pravi intervju na madjarskom? Ako to prodjes, onda cekas poziv na zakletvu? Nadam se da ce neko moci ovo da mi potvrdi :))

Hvala, pozdrav.


[Ovu poruku je menjao JDI dana 21.09.2014. u 16:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao JDI dana 21.09.2014. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 17:07 - pre 116 meseci
Pozdrav JDI. :)

Ako ideš preko muških predaka, i ako nije bilo promena prezimena onda venčani list nije potreban. Da, kada ti tumač prevede treba ti i original. Tačnije, verovatno će ti ih tumač zaheftati zajedno.

Može se predati u Mađarskoj, u ambasadi u BGu, konzulatu u SU i na konzularnim danima koji se organizuju po Vojvodini. Svaka od ovih opcija ima svoje prednosti i nedostatke.

Citat:
Ukoliko sam dobro razumeo, ako zelis da zakazes intervju i predaju dokumenata za vreme Konz. dana, prvo trebas licno da odes sa svim originalima i overenim kopijama u njihovu kancelariju u NS-u, na madjarskom jeziku zakazes intervju, onda opet dolazis na dan kad se odrzava konz. dan i imas pravi intervju na madjarskom?


Tako je. I predstavnici u tim kancelarijama imaju pravo da ti ne uzmu papire i da ti ne zakažu intervju ukoliko smatraju da ne znaš dovoljno.

Citat:
Ako to prodjes, onda cekas poziv na zakletvu?


Ovo i mene zanima. :) Da li ako nakon intervjua (ako smo predali u Srbiji: SU, BG, konzularni dani) uzmu papire, znači da smo prošli, i da čekamo potvrdu i onda zakazujemo zakletvu? Ili se dešava i da uzmu papire a da potom dođe odbijenica? (naglašavam da se radi o predaji u Srbiji. znam da kada se preda u Mađarskoj dešava se da uzmu papire, a da dođe odbijenica, ili u najboljem slučaju poziv na dodatnu proveru jezika)
 
Odgovor na temu

JDI
Nis
Nis

Član broj: 325230
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 17:40 - pre 116 meseci
Madeira, hvala na odgovoru, sad mi je sve mnogo jasnije. Sad mi preostaje da krenem da ucim madjarski, samo to :D
Sto se tice predavanja dokumenata, imam 3 prijatelja koji su dobili drzavljanstvo od kojih dvoje uopste ne prica madjarski i svi su predali u selima u madjarskoj, blizu granice sa Srbijom i svi su prosli. Imam prijateljicu u Subotici koja kaze da je tamo poznato da najvise cede i muce, da mrze kad se Srbin pojavi sa slabim madjarskim a hoce drzavljanstvo, pa zato i ruse. Mozda je situacija bolja na konzularnim danima, mada i tu ispituju konzuli koji dolaze iz Subotice i ambasade u BG-u, tako da mislim da je najbolje otici u Madjarsku.

Srecno svima :)
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2014. u 23:01 - pre 116 meseci
Citat:
mislim da je najbolje otici u Madjarsku.

Srecno svima :)


Ovo jeste tacno ako hoces da posle nekoliko meseci dobijes hladan tus, to jest odbijenicu ili da te pozovu u SU ili BG na proveru jezika i da te mnogo vise cede nego da si odmah otisao u BG ili SU. Procitaj malo vise unazad i videces sta su ljudi dozivljavali. Inace, znam da ovo nije tema ali moram ovde da pitam jer na temu bugarskog drzavljanstva nema mnogo da se procita..... Trebaju mi informacije vezano za dobijanje bugarskog drzavljanstva na osnovu pretka pa ako je neko bio u proceduri ili jos bolje dobio drzavljanstvo da mi se javi na pp. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2014. u 07:37 - pre 116 meseci
Set lekcija od zabavnog cudaka:
http://www.youtube.com/playlis...HQw2FHAK8QKYTuUufFhobSSJ-uZsOZ
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2014. u 10:46 - pre 116 meseci
Da li neko zna koliko se ceka na odbjenicu iz Subotice...bili smo na proveri jezika 17 jula...nismo prosli proveru....predali u Madjarskoj 15 aprila?Hvala unapred!
Radenko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895985 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.