Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898170 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 14:41 - pre 116 meseci
od sad ce se zakletve odrzavati samo u budimpesti,juce mi kaze zena koja je bila u beogradu, ipitali je gde zeli da polaze zakletvu
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 15:10 - pre 116 meseci
Sad prvi put cujem da ce zakletve biti samo u Budimpesti, pa sam ja predala pre oko dve nedelje i bas me je slubenica pitala gde cu zakletvu, ja sam rekla u SUbotici...jel zna jos neko nesto o ovome... mislim, svejedno nam je, samo sto je u Subotici otici manji trosak
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 15:23 - pre 116 meseci
https://www.facebook.com/photo...9241658&type=1&theater
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 15:51 - pre 116 meseci
Iz pisma se može zaključiti da si se ti njima već obratio upitom u vezi sa pređašnjom odbijenicom, i tim povodom oni odgovaraju kako po zakonu nisu dužni da obrazlože istu.

E sad, ili ti nama nisi rekao da si se žalio povodom odbijenice, ili se neko žalio u tvoje ime, a ti to ni ne znaš :)
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 15:56 - pre 116 meseci
Ja im se nisam zalio a to me iznenadilo sto su dva puta poslali ajde jednom stiglo ok ali dva puta sto je mnogo mnogo je :) mozda covek preko koga smo predavali ali nemam nikakve informacije o tome.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 17:29 - pre 116 meseci
Citat:
Vladilslav:
Igen :) Iz te knjige sam učio sa majkom samo, bez profesora. Mada pošto ona stvarno dobro zna jezik, ona mi je sve reči objašnjavala, kao i gramatiku. Prešao sam svih 20 lekcija, mada poslednjih 3-4 možda i nisu neophodne. Ta knjiga je prvi deo, ima i Hallo 2, nju nisam koristio.

Pitao me je sve i svašta: Od onih uobičajenih pitanja šta radim, odakle potičem, pitao me je da li živim u kući sa dvorištem (kertes házban él?) i koje zivotinje imam tamo (miylen állat van a kertben?)
Onda me je pitao u kojoj firmi radim, sa kim zivim, sta najvise volim da jedem, zasto trazim drzavljanstvo...ne mogu da se setim sta jos.



Cekaj,tebi je A1 bio dovoljan za prolaz?



Citat:
NaOH:
Za one koji uče uz englesku verziju Assimil kursa, bonus. Rečnik sređen po lekcijama

http://www.memrise.com/course/.../assimil-hungarian-vocabulary/


Link ne radi,jel imas ispravan ili neko drugi ima recnik za ovu knjigu?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 17:30 - pre 116 meseci
Citat:
padobranac79:mozda covek preko koga smo predavali ali nemam nikakve informacije o tome.


Zato si i pao.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 18:19 - pre 116 meseci
verovtiatno, a sad ce konzularni u Rumi pa cu tamo probati valjda ce biti bolje :)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 18:32 - pre 116 meseci
Szia! Jó napot! Viszlát! za koji nivo je predvidjena ova knjiga? A1? Ako je i toliko,vise deluje kao sama osnova jezika
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 18:56 - pre 116 meseci
Citat:
delija_sever031: Szia! Jó napot! Viszlát! za koji nivo je predvidjena ova knjiga? A1? Ako je i toliko,vise deluje kao sama osnova jezika


'Szia! Jó napot! Viszlát!' je više od A1.1, ali manje od celog A1. Recimo, u knjizi se ne obrađuje perfekat (dok se to podrazumeva u A1). Čini mi se da imas još stvari koje se ne obrađuju, ali sad ne mogu da se setim.
 
Odgovor na temu

NaOH
Beograd

Član broj: 323571
Poruke: 9
95.180.84.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2014. u 20:45 - pre 116 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Vladilslav:
Igen :) Iz te knjige sam učio sa majkom samo, bez profesora. Mada pošto ona stvarno dobro zna jezik, ona mi je sve reči objašnjavala, kao i gramatiku. Prešao sam svih 20 lekcija, mada poslednjih 3-4 možda i nisu neophodne. Ta knjiga je prvi deo, ima i Hallo 2, nju nisam koristio.

Pitao me je sve i svašta: Od onih uobičajenih pitanja šta radim, odakle potičem, pitao me je da li živim u kući sa dvorištem (kertes házban él?) i koje zivotinje imam tamo (miylen állat van a kertben?)
Onda me je pitao u kojoj firmi radim, sa kim zivim, sta najvise volim da jedem, zasto trazim drzavljanstvo...ne mogu da se setim sta jos.



Cekaj,tebi je A1 bio dovoljan za prolaz?



Citat:
NaOH:
Za one koji uče uz englesku verziju Assimil kursa, bonus. Rečnik sređen po lekcijama

http://www.memrise.com/course/.../assimil-hungarian-vocabulary/


Link ne radi,jel imas ispravan ili neko drugi ima recnik za ovu knjigu?



evo opet, sad će da radi

http://www.memrise.com/course/.../assimil-hungarian-vocabulary/
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 06:23 - pre 116 meseci
Napredni madjarski, za fanatike.

www.youtube.com/user/hdfilmzr/...t=dd&shelf_id=0&view=0
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 09:22 - pre 116 meseci
[quote]delija_sever031:
Citat:
Vladilslav:
Igen :) Iz te knjige sam učio sa majkom samo, bez profesora. Mada pošto ona stvarno dobro zna jezik, ona mi je sve reči objašnjavala, kao i gramatiku. Prešao sam svih 20 lekcija, mada poslednjih 3-4 možda i nisu neophodne. Ta knjiga je prvi deo, ima i Hallo 2, nju nisam koristio.

Pitao me je sve i svašta: Od onih uobičajenih pitanja šta radim, odakle potičem, pitao me je da li živim u kući sa dvorištem (kertes házban él?) i koje zivotinje imam tamo (miylen állat van a kertben?)
Onda me je pitao u kojoj firmi radim, sa kim zivim, sta najvise volim da jedem, zasto trazim drzavljanstvo...ne mogu da se setim sta jos.



Cekaj,tebi je A1 bio dovoljan za prolaz?

Pa A1 je relativan pojam, jer sam ja pored te knjige svakodnevno pomalo pričao sa majkom na mađarskom, a to prilično doprinosi ukupnom znanju jezika.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.dip0.t-ipconnect.de.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 11:28 - pre 116 meseci
Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 11:34 - pre 116 meseci
Citat:
Zole84: Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.

Kad vec pitate,onda bi bilo dobro i da kazete,gde su predali,kad su predali i kako su znali jezik.
Ovako zbunjujete ljude stigla 2 ili 3 pisma i potpisana i sta ocekujete da mi sad tu nesto znamo,jesinoako ocekujete da Vam se ovde javi neko iz ambasafe ili konzulata jer i tu ste bili nedoreceni...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 13:58 - pre 116 meseci
I još bi bilo dobro da kažete (ako znate), ko je utvrdio da ne znaju jezik? Ako su prošli intervju, zakletvu i izradu pasoša... ko je nakon toga utvrdio da ne znaju jezik?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.dip0.t-ipconnect.de.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 14:09 - pre 116 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
Zole84: Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.

Kad vec pitate,onda bi bilo dobro i da kazete,gde su predali,kad su predali i kako su znali jezik.
Ovako zbunjujete ljude stigla 2 ili 3 pisma i potpisana i sta ocekujete da mi sad tu nesto znamo,jesinoako ocekujete da Vam se ovde javi neko iz ambasafe ili konzulata jer i tu ste bili nedoreceni...


jedy - ajde opušteno samo. Ne znam za sve devojke gde su predale, za jednu znam da je u Kiskunhalas-u. U aprilu su podignuti pasoši, zakletve ako se ne varam prošle godine. Ne zbunjujem ja nikog, samo kažem ono što sam saznala i videla svojim očima skenirano u email-u. Drugi put ću da prećutim, jer izgleda i dalje se nove inf. ovde dočekuju na nož. Ovo je napisano zbog onih koji su možda imali iskustva, jer se o ovome nije do sad pričalo i treba znati šta dalje. Ako tebi ne treba ovakva vrsta informacije, tim curama treba.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.dip0.t-ipconnect.de.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 14:13 - pre 116 meseci
Citat:
MadeiraNS:
I još bi bilo dobro da kažete (ako znate), ko je utvrdio da ne znaju jezik? Ako su prošli intervju, zakletvu i izradu pasoša... ko je nakon toga utvrdio da ne znaju jezik?


Po svemu sudeći, žena na izradi pasoša. Ona je zadnja imala kontakt sa njima. Jedna devojka je sa foruma, možda se javi sa svojim inf. i iskustvom. Kontaktirala je advokata u Madjarskoj, on reče da je to već postalo učestalo, da nije novost.

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 16:59 - pre 116 meseci
Citat:
Zole84:
Citat:
jedy023:
Citat:
Zole84: Ćao drugari. Jedno pitanje: zna li neko nešto o sve popularnijim dopisima iz konzulata u Bg i SU, gde obaveštavaju o oduzimanju državljanstva jer nije ispunjen zakonski uslov znanje jezika? U 2 dana su 3 osobe dobile ovo pismo, pečatirano i potpisano. Piše da se ima pravo žalbe u roku od 30 dana.

Kad vec pitate,onda bi bilo dobro i da kazete,gde su predali,kad su predali i kako su znali jezik.
Ovako zbunjujete ljude stigla 2 ili 3 pisma i potpisana i sta ocekujete da mi sad tu nesto znamo,jesinoako ocekujete da Vam se ovde javi neko iz ambasafe ili konzulata jer i tu ste bili nedoreceni...


jedy - ajde opušteno samo. Ne znam za sve devojke gde su predale, za jednu znam da je u Kiskunhalas-u. U aprilu su podignuti pasoši, zakletve ako se ne varam prošle godine. Ne zbunjujem ja nikog, samo kažem ono što sam saznala i videla svojim očima skenirano u email-u. Drugi put ću da prećutim, jer izgleda i dalje se nove inf. ovde dočekuju na nož. Ovo je napisano zbog onih koji su možda imali iskustva, jer se o ovome nije do sad pričalo i treba znati šta dalje. Ako tebi ne treba ovakva vrsta informacije, tim curama treba.

Ma samo opusteno,nisam ja nista licno napisao protiv Vas,ali procitajte sta ste napisali,tu se nigde ne vidi da te osobe vec poseduju HU drzavljanstvo,pa su im na nekom mestu proveravali znanje i podneli zahtev da im ga oduymu,kako ste vi napisali je ispalo da su predali pa su dobili odbijenicu.To sto je napisao advokat je verovatno istina,ali ako su znali jezik i tipa onog sa seminara je za njih dovoljno pa i neka nauce nesto i za ta dva tri neseca dok im odgovore mohu da opovogrnu cinjenicu da ne znaju jezik.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2014. u 17:06 - pre 116 meseci
Ne znam sta je istina, ali velika vecina javno uci jezik povrsno, nedovoljno, sa ciljem da ugrabi pasos.
Perspektiva takvih avanturista se javno suzava, tako da ih ni malo ne zalim. Gospodo, sedite da ucite jezik
i pustite price "ko,sta,zasto, da li..." i ostalo. U svakom je slucaju sramota ne znati jezik drzave ciji ste, pa makar i deklarativno, gradjanin. Sam pohadjam kurs i imam priliku da se ubedim u recenom. Ukratko, mizerija...


[Ovu poruku je menjao tpd dana 18.09.2014. u 08:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898170 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.