Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883888 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.09.2014. u 20:32 - pre 116 meseci
Citat:
monte carlo:
jel ima neko da ceka da ga pozovu na zakletvu a predao je u beogradu? jel zna neko kolko se ceka od predaje do zakletve u bg?


Ja sam predao pocetkom maja, jos uvek cekam poziv na zakletvu.
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.09.2014. u 21:47 - pre 116 meseci
8 meseci se ceka...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
62.193.154.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 08:48 - pre 116 meseci
10 meseci se čeka.......
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 09:18 - pre 116 meseci
Kvadrilioniti put isto pitanje, al nema veze... Nema pravila, čeka se okvirno od 6 do 10 meseci, uglavnom oko 8, mada znam ljude koji su čekali i duže od godinu dana, a i ljude koje su zvali već nakon 3-4 meseca, pa vi vidite.
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 10:02 - pre 116 meseci
govori se koliko se ceka u beogradu na poziv za zakletvu...
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 12:01 - pre 116 meseci
Pozdrav svima!

Spremam madjarski pa me interesuje da li neko ima spisak pitanja koje se obicno zadaju (planiram da polazem u Budimpesti) ili se seca sta je pitan? Da li su pitanja kompleksna ili se ticu elementarnih cinjenica?
Pohadjam kurs Centra za edukaciju pa mi se cini da je program dosta skroman i nedovoljan da se prodje intervju.

Unapred zahvalan
tpd
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 12:28 - pre 116 meseci
Najjaci su mi ovi padobranci sto dodju na zadnju stranu i postave pitanje a nisu ni svesni koliko ispadaju ograniceno sposobni za razmisljanje da ne kazem neki dugi izraz jer su se takva pitanja 10000000000 puta postavljala i opste je poznato kakvo je znanje jezika sada potrebno da se prodje.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 12:37 - pre 116 meseci
Da ti aplaudiram stojeci? Pitao sam konkretnu stvar, da li je neko slucajno napravio spisak pitanja koja se najcesce postavljaju?
Treba li da ti pojasnim pitanje? Naravno da sam procitao deo postova i nesto posebno korisno nisam nasao, opsta mesta, kao i na vecini nasih sajtova. Mene interesuju konkretne stvari, ako nisi upucen se ne moras odazivati.

P.S.
O intelektualnim sposobnostima nepoznatih ljudi rasudjuju ljudi cije se intelektualne sposobnosti ne razmatraju..

[Ovu poruku je menjao tpd dana 09.09.2014. u 13:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NaOH
Beograd

Član broj: 323571
Poruke: 9
95.180.84.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 15:07 - pre 116 meseci
Citat:
tpd:
Pozdrav svima!

Spremam madjarski pa me interesuje da li neko ima spisak pitanja koje se obicno zadaju (planiram da polazem u Budimpesti) ili se seca sta je pitan? Da li su pitanja kompleksna ili se ticu elementarnih cinjenica?
Pohadjam kurs Centra za edukaciju pa mi se cini da je program dosta skroman i nedovoljan da se prodje intervju.

Unapred zahvalan
tpd





http://www.memrise.com/course/...anja-za-maarsko-drzavljanstvo/
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 17:19 - pre 116 meseci
Citat:
tpd:
Pozdrav svima!

Spremam madjarski pa me interesuje da li neko ima spisak pitanja koje se obicno zadaju (planiram da polazem u Budimpesti) ili se seca sta je pitan? Da li su pitanja kompleksna ili se ticu elementarnih cinjenica?
Pohadjam kurs Centra za edukaciju pa mi se cini da je program dosta skroman i nedovoljan da se prodje intervju.

Unapred zahvalan
tpd



pokusaj da zaobidjes Madjarsku, a da predas u BG ili SU
asdf
 
Odgovor na temu

Labadi Robert
Nemam
Nemam
Beograd

Član broj: 325033
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2014. u 17:58 - pre 116 meseci
Pozdrav svima! Treba mi neko ko ima iskustva sa telefonskim zakazivanjem termina za predaju papira u ambasadi u Bg-u. Samo par pitanja ko je voljan nek' mi se javi na e mail: [email protected]
 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 13:20 - pre 116 meseci
Znam da je bilo dosta reci o pasosima u ovoj temi. Mene konkretno zanima da li je pasos potreban da bi se radilo u EU, ako vec neko ima madjarsko drzavljanstvo?

Isto kao sto srpskim drzavljanima nije potreban pasos Srbije da bi radili u Srbiji. Svestan sam da ga je dobro imati i da olaksava putovanje, ali da li je potreban za samo dobijanje posla?

Sa druge strane sam svestan da lakcim kartica koja je na madjarskom verovatno nije dovoljna.. Mene konkretno zanima rad u EU izvan Madjarske.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 13:31 - pre 116 meseci
Ne vidim kako bi drugacije dokazao drzavljanstvo van granica madjarske. Sto je problem, ako imas drzavljanstvo uzmi pasos, ne verujem da ti njegova cena predstavlja neki problem ako vec hcoes da radis u EU.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 20:49 - pre 116 meseci
okačio sam na YT sve epizode szóról szóra magyarul

ovde je lista po redosledu 1-31

https://www.youtube.com/playli...dJkyGlZRe5jB6hGLiF38bv677eDcRI
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 21:00 - pre 116 meseci
Citat:
lexus-it:
Znam da je bilo dosta reci o pasosima u ovoj temi. Mene konkretno zanima da li je pasos potreban da bi se radilo u EU, ako vec neko ima madjarsko drzavljanstvo?

Isto kao sto srpskim drzavljanima nije potreban pasos Srbije da bi radili u Srbiji. Svestan sam da ga je dobro imati i da olaksava putovanje, ali da li je potreban za samo dobijanje posla?

Sa druge strane sam svestan da lakcim kartica koja je na madjarskom verovatno nije dovoljna.. Mene konkretno zanima rad u EU izvan Madjarske.


Na primer Austrija. Ti mozes da nadjes posao i bez pasosa ali postoje velika ogranicenja da bi ti to uspelo. Konkretno u Austriji mozes da dobijes crveno-belo-crvenu kartu na godinu dana i sa njom da radis i dok radis u toku te godine moras da imas najmanje 10 meseci radnog staza da bi ti posle toga produzili tu karticu nakon cega imas pravo i na njihov biro rada. Da bi te poslodavac zaposlio mora da na birou rada ne postoji nijedan adekvatan kandidat koji je gradjanin Austriije, pa onda iz zemalja clanica EU i onda dolazis ti na red, zatim ti on sredjuje preko ambasade papire (sto je mala verovatnoca da ce da se desi tako iz prethodno navedenog razloga). Ukoliko bi uspeo poslodavac da nesto izmuva i da te zaposli, veoma brzo mu dolazi inspekcija i tereti ga zasto nije zaposlio Austrijanca ili EU gradjanina nakon cega preti i njemu i tebi velika novcana kazna a verovatno i zabrana za tebe da radis tamo. Mislim da ti je sad jasno zasta ce ti pasos Madjarske.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 21:03 - pre 116 meseci
Izzvinjavam se ali sam tek sada procitao da ti kazes da imas drzavljanstvo a ne zanas zasta ce ti pasos, prvobitno sam shvatio da uopste i nemas drzavljanstvo EU.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2014. u 21:09 - pre 116 meseci
Citat:
NaOH:
Citat:
tpd:
Pozdrav svima!

Spremam madjarski pa me interesuje da li neko ima spisak pitanja koje se obicno zadaju (planiram da polazem u Budimpesti) ili se seca sta je pitan? Da li su pitanja kompleksna ili se ticu elementarnih cinjenica?
Pohadjam kurs Centra za edukaciju pa mi se cini da je program dosta skroman i nedovoljan da se prodje intervju.

Unapred zahvalan
tpd





http://www.memrise.com/course/...anja-za-maarsko-drzavljanstvo/


Hvala!
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.09.2014. u 09:50 - pre 116 meseci
Evo da i ja napišem svoje iskustvo s predaje dokumentacije u Subotici:

Predavao sam dokumenta sa majkom koja govori mađarski kao maternji jezik, ja sam dosta slabiji, učio sam oko godinu i nešto, iz one knjige Hallo... i sa njom, govorili smo dosta, mada ja baš nisam nešto sjajno naučio da govorim, dok sam fond reči dosta izgradio.

Žena na šalteru me je razbijala pitanjima, jer je skontala da majka zna super, pa nju ništa nije ni pitala.
Govorila je brzo i sebi u bradu, tako da nekoliko pitanja nisam razumeo, pa sam samo blenuo, a kad se keva ubacila da pomogne, ona joj je rekla da ćuti :) Znači nema pomoći.
Uglavnom ništa neuobičajeno nije pitala, ali je koristila druge reči od onih u knjizi za neka pitanja, što me je zbunilo.

Posle je pozvala konzula koji je bio mnogo izražajniji i jasniji u govoru, ali me je pitao, da ne preteram ,barem 30 pitanja o svemu i svačemu, i neka od njih stvarno nisam znao - recimo za životinje i biljke da mu nabrajam (znam životinje i biljke, ali nisam razumeo pitanje :) ) i na kraju je rekao da će me ipak pustiti, i da moram i dalje da učim do zakletve, inače će me provaliti na zakletvi, i vratiti nazad.

Znači dosta je teško, na mišiće sam prošao, teže je nego što sam očekivao.

 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.09.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Pozdrav Vladislave. :) Imao bih par pitanja.

Da li si učio samo iz knjige 'Hallo, itt Magyarorszag'? Da li si prešao celu knjigu (to je A1, pretpostavljam)? Da li si vežbao i povremeno sa profesorom?
Da li možeš da kažeš neka pitanja koja ti je postavio konzul?
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.09.2014. u 17:01 - pre 116 meseci
Igen :) Iz te knjige sam učio sa majkom samo, bez profesora. Mada pošto ona stvarno dobro zna jezik, ona mi je sve reči objašnjavala, kao i gramatiku. Prešao sam svih 20 lekcija, mada poslednjih 3-4 možda i nisu neophodne. Ta knjiga je prvi deo, ima i Hallo 2, nju nisam koristio.

Pitao me je sve i svašta: Od onih uobičajenih pitanja šta radim, odakle potičem, pitao me je da li živim u kući sa dvorištem (kertes házban él?) i koje zivotinje imam tamo (miylen állat van a kertben?)
Onda me je pitao u kojoj firmi radim, sa kim zivim, sta najvise volim da jedem, zasto trazim drzavljanstvo...ne mogu da se setim sta jos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883888 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.