Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898127 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 11:01 - pre 117 meseci
Jesen 123,zao mi je,ne mogu da otvorim pp,imam neki problem,pa ako mozes posalji na e-mail,ili pitaj javno.Pozzz
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 11:17 - pre 117 meseci
Citat:
Ljiljana_2006:
S tim u vezi, da li mi mozete reci mesto odrzavanja,gde pratite te datume (kako bih i sama mogla da pratim) , kao i da li ima smisla da odem, bez zelje da bilo sta predajem, nego da jednostavno osmotrim na sta da budem spremna za godinu, dve (u smislu da li je predaja zatvorenog ili otvorenog tipa) ?

S postovanjem,
Ljiljana


Poštovana Ljiljana,

gde se održava konzularni dan u Novom Sadu trenutno ne bih znao. Pretpostavljam u kancelariji u Novom Sadu (nisam siguran da li je u Pašićevoj ili Miletićevoj), gde se i vrši zakazivanje intervjua za konzularni dan u NS. Datum za oktobar mi je rekao prijatelj i profesorica. Čini mi se da su neki ljudi za datume čuli preko web portala Vajdaság ma.

Na drugi deo pitanja zaista ne bih znao odgovor. Do sada nisam imao lilčno iskustvo intervjua sa ljudima iz ambasade, jedino mesecima što sam isčitavao forume, slušao od prijatelja i do profesorice mađarskog. Jedino Vam mogu reći sopstvenu procenu. Mađarska ambasada, konzulat i država su ovom olakšanom procedurom za povratak državljanstva zaista pružili mnogo. I ne samo da su to omogućili, plus dolaze u gradove gde postoje zainteresovani, kako ljudi ne bi morali da putuju i troše novac da dođu do Subotice ili Beograda. Takođe, većina ljudi je imalo izuzetno prijatno iskustva na intervjuima, gde, kažu, da su ljudi iz ambasade bili izuzetno ljubazni. Mislim da bi dolazak na intervju i stojanje sa strane kako bi se 'ošmekala' situacija možda bilo previše.

Razumem Vaše pitanje, i ja sam mislio o tome. :) Ipak, niko se ne oseća lagodno u situacijam koje prethodno nije doživeo i koje su mu (naizgled) strane. Ali mislim da bi bilo previše. No, kažem Vam, ovo je moja procena. Nisam imao iskustva predaje, niti interjvua, tako da bi bilo najbolje da pitate njih u NS kancelariji ili da ovde neko podeli svoje iskustvo u vezi sa tim.

Sve najbolje Ljiljana, želim Vam puno sreće. :)

[Ovu poruku je menjao MadeiraNS dana 05.09.2014. u 18:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 11:26 - pre 117 meseci
Stigle su me dve privatne poruke, ali mi nije jasno da li stižu pošto sam novi član.

1. Kako znaš za konzularne dane i da li se održavaju još negde?

Za konzularni dan sam saznao od prijatelja i profesorice. Konzularni dani se organizuju diljem Vojvodine. Mene je zanimao Novi Sad pa sam se njega samo raspitivao (u skoli jezika, profesorica, kolege sa kursa, internet). Mislim da je ovde na forumu skoro napisao kada je konzularni dan u Rumi.

2. Cao. Hoces, molim te da mi kazes,da li je potrebno da se zakaze termin za predaju na konzularnom danu u NSu i na koji br.telefona? Ne znam da li se inace za konzularne dane zove konzulat u SU ili kancelarija madj.drustava u mestima gde se konz.dan odrzava?
Hvala unapred

Pozdrav.

Potrebno je zakazati termin. Termin u Novom Sadu se zakazuje ličnim odlaskom (dakle, ne može neko umesto podnosioca zahteva) u njihovu kancelariju u Pašićevoj ili Miletićevoj ulici (nisam siguran, proveri na internetu gde su im kancelarije). Prilikom zakazivanja možeš doneti i papire i oni utvrde da li ispunjavaš kriterijum (papirološki), i da li nešto od papira nedostaje. Dešavalo se i da ne prihvate papire i ne zakažu ti intervju kada vide da neko ne zna dovoljno mađarski. Već ti kažu uči još i dođite za koji mesec.



P.S. Mislim da bi bilo bolje da ovakva pitanja postavljamo javno, na forumu a ne u privatnim porukuma kako bi i svi drugi koje zanima mogli da se informišu. Tako, ukoliko neko ima drugu/ačiju informaciju mogao da me demantuje ili dopuni. I time bismo stvorili jednu lepu bazu informacija o dobijanju mađarskog državljanstva koja može pomoći svima koje zanima. :)

[Ovu poruku je menjao MadeiraNS dana 05.09.2014. u 18:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ljiljana_2006

Član broj: 324947
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 16:30 - pre 117 meseci
Hvala lepo na brzom odgovoru :)
 
Odgovor na temu

peka023
Peres Joyef
Boka
Agro Coop

Član broj: 324857
Poruke: 4
46.174.102.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 18:40 - pre 117 meseci
U oktobru imam zakazan razgovor u vezi dobijanja madjarskog pasosa. Voleo bih da dotle malo obnovim znanje madjarskog jezika. Moze li neko da mi preporuci udzbenik iz koga bih najvisse naucio za ovo kratko vreme.
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2014. u 22:06 - pre 117 meseci
Mislim da bi ti osnovni udzbenik posluzio, "Szia! Jo napot! Viszlat!".
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 09:28 - pre 117 meseci
ajd ako neko ima bar konverzacijski nivo i hoce da vezbamo madjarski nek me doda na plavara2 na skajpu dok i ovo sto znam nisam zaboravio cekajuci poziv...
 
Odgovor na temu

peka023
Peres Joyef
Boka
Agro Coop

Član broj: 324857
Poruke: 4
46.174.103.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 09:54 - pre 117 meseci
Da, cuo sam da je taj udzbenik najbolji, ali ga nema trenutno, razgrabljen je i ceka se novo izdanje. Ima li neki drugi pribliznog kvaliteta?
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 09:55 - pre 117 meseci
molim vas za odgovor ,ja vec tri puta predajem papire,ali uvek sam na nekoj granici poynavanja jeyika ,ako budem isao das zakazem za konzularne dane u novom sadu(IMAM SVE DOLUMENT)da li mi vrate odmah dokumentente po proveri jezika ili ih zadrze to mi nije jasno,jer ako ih zadrze da li vrate kasnije ,ja sam predao u madjarskoj ali mi nisu vratili sve dokumente ,pa sam morao praviti druge a to ipak kosta ako mozete da odgovorite bio bih zahvalan.szio
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 10:11 - pre 117 meseci
Citat:
bobi63: molim vas za odgovor ,ja vec tri puta predajem papire,ali uvek sam na nekoj granici poynavanja jeyika ,ako budem isao das zakazem za konzularne dane u novom sadu(IMAM SVE DOLUMENT)da li mi vrate odmah dokumentente po proveri jezika ili ih zadrze to mi nije jasno,jer ako ih zadrze da li vrate kasnije ,ja sam predao u madjarskoj ali mi nisu vratili sve dokumente ,pa sam morao praviti druge a to ipak kosta ako mozete da odgovorite bio bih zahvalan.szio


uzece samo tvoj original, dok ces izvode predaka fotokopirati, nakon cega ce ih oni uporediti sa originalima i pecatima verifikovati a tebi vratiti izvode predaka na licu mesta, da bi ih imao u slucaju oidbijenice da predas ponovo sa svojim izvodom koji ti postom vracaju. Korektno sa njihove strane
asdf
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 11:03 - pre 117 meseci
Citat:
peka023:
Da, cuo sam da je taj udzbenik najbolji, ali ga nema trenutno, razgrabljen je i ceka se novo izdanje. Ima li neki drugi pribliznog kvaliteta?



Ovo je jos jedan primer da ne samo ti, nego i mnogi drugi ne citaju forum kako treba pa postavljaju ista pitanja po 100 puta. Da si procitao zadnje 2, 3 strane ovog foruma nasao bi linkove koje sam postavio za downloadovanje te knjige, radne sveske i audio fajlova koji prate istu. Tacnije na prosloj strani.
 
Odgovor na temu

zzolazr
PVL
Vojska Srbije

Član broj: 324716
Poruke: 1
95.180.15.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 11:59 - pre 117 meseci
Hvala Teco na linkovima koje si postavio,bice jako korisni uz kurs madjarskog :)
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 12:09 - pre 117 meseci
ko vrsi proveru jezika na konzularnim danima i ako neko zna kako se odvija ce cin tog ispita,ako tu dobro prodjes sta dalje .
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 12:48 - pre 117 meseci
Citat:
zzolazr:
Hvala Teco na linkovima koje si postavio,bice jako korisni uz kurs madjarskog :)


Nema problema, samo ja jos uvek ne verujem da mi stizu PP da saljem ljudima knjige kada imaju javno da preuzmu na PROSLOJ STRANI OVE TEME ! ! ! ! ! ! !
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 12:58 - pre 117 meseci
Citat:
bobi63:
ko vrsi proveru jezika na konzularnim danima i ako neko zna kako se odvija ce cin tog ispita,ako tu dobro prodjes sta dalje .

Dolaze konzuli,jedan ili vise njih,iz konzulata iz Subotice, sa sluzbenicama koje proveravaju dokumenta i honositas,i ako je to ok,kao i provera jezika,onda ti uzimaju dokumenta,i cekas termin za zakletvu,zavisno od toga gde se izjasnis da zelis da polazes,BG ili Subotica.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 13:06 - pre 117 meseci
Da li neko može da mi objasni razliku između zakletve i izjave?

I da li je bolje označiti da želimo zakletvu u Beogradu ili Subotici? Bolje u smislu gde ćemo pre zakazati zakletvu? Gde se češće organizuju zakletve?
 
Odgovor na temu

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 13:28 - pre 117 meseci
Moje misljenje je,da nema neke razlike izmedju zakletve i izjave,i da se svodi na isto,a proces zakletve se brze odvija u Subotici,jer ima vise i cesce termina.
 
Odgovor na temu

peka023
Peres Joyef
Boka
Agro Coop

Član broj: 324857
Poruke: 4
46.174.103.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 14:10 - pre 117 meseci
Izvini, teco, u pravu si, nisam citao sve prethodne strane foruma. Hvala ti.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
37.19.108.*



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 18:02 - pre 117 meseci
dobro vece forumasi evo i ja da se posle duze vreme javim..tacnije od zakletve koja je bila 17 juna u subotici....eto hvala bogu od prekjuce sa vlasnik madjarskog pasosa overenog na 10 godina..proces dug 8 meseci konacno se isplatio....pocevsi od januara 28 kad sam predao papire u subotici i imao razgovor sa konzulom...e sad zna se sta svako 90 posto vas razlog pravljenja madjarskog pasosa da pali odavde....pa onako pitam jel vec neko dobio od vas pasos i ima plab da ide sad u septembru i gde?hvala sviima..i trudite se..znam da su sad jps vise poostrili uslove i kontrolu jezika...ali vezba i trud se isplati..evo ja sad pocinjem uciti nemacki deluje mi jako tesko al vremenog rec po rec svaki dan par novih reci i ice to...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2014. u 18:45 - pre 117 meseci
Citat:
prometeus87: dobro vece forumasi evo i ja da se posle duze vreme javim..tacnije od zakletve koja je bila 17 juna u subotici....eto hvala bogu od prekjuce sa vlasnik madjarskog pasosa overenog na 10 godina..proces dug 8 meseci konacno se isplatio....pocevsi od januara 28 kad sam predao papire u subotici i imao razgovor sa konzulom...e sad zna se sta svako 90 posto vas razlog pravljenja madjarskog pasosa da pali odavde....pa onako pitam jel vec neko dobio od vas pasos i ima plab da ide sad u septembru i gde?:)hvala sviima..i trudite se..znam da su sad jps vise poostrili uslove i kontrolu jezika...ali vezba i trud se isplati..evo ja sad pocinjem uciti nemacki deluje mi jako tesko al vremenog rec po rec svaki dan par novih reci i ice to...:)



Eeeeeeee, nek je sa srecom. Da si nam ziv i zdrav zajedno sa pasosem jos 100 godina i da te sluzi u uspehu i veselju (sa sve nemackim jezikom). ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898127 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.