Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895859 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 14:13 - pre 118 meseci
Hvala vam na cestitkama :), ja verujem da ce te i vi sigurno uspeti jer tako sam se i ja trudila i ako vas odbiju prvi put kazu da nastavite uciti jezik pa da dodjete ne odustajte jer su i mene prvi put odbili pa tek drugi put uzeli dokumente, sretno i vama :) nije dzabe ona poslovica koliko jezika znas toliko ljudi vredis.
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 16:25 - pre 118 meseci
Pozdrav svima i postovanje svim clanovima ove grupe koji se trude da pomognu pa makar i na ovaj nacin sugestijama i prijateljskim savetima.Od nedavno sam se zainteresovo da pokusam sa dobijanjem Madjarskog pasosa utvrdio sam da imam pravo po poreklu cek mi je prababa Madjarica e sad tu nastaje jedan problem za koji nisam nasao odg na ovom forumu.Ja imam drzavljanstvo Srbije i Hrvatske znate vec tu pricu,jel to moze da pretstavlja problem za dobijanje Madjarskog pasosa?Napominjem imam Srpski pasos i licnu kartu i hrvatski pasos nemam njihovu licnu kartu.Bio bih zahvalan ako neko ima informaciju ove vrste ili da me uputi gde bih mogao da se informisem hvala.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 16:37 - pre 118 meseci
pa jel ti sakuplas pasose za kolekciju
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 17:09 - pre 118 meseci
Citat:
padobranac79: pa jel ti sakuplas pasose za kolekciju :)

Ma ne druze nego mi je potreban pasos eu kod kog nema problema sa dobijanjem posla u Svajcarskoj,imam garantovan posao al eto problem predstavlja pasos posto trentutno nije moguce sa hr dobiti radnu dozvolu.Pa ako neko ima info bio bih zahvalan ili da me uputi.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 17:20 - pre 118 meseci
Neces imati problema, moj prijatelj isto ima srpski i hrvatski i dobio je pre godinu dana madjarsko drz. bez problema, jos im je i naglasio i rekli su da je uredu...
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 19:23 - pre 118 meseci
Citat:
dejanab92: Neces imati problema, moj prijatelj isto ima srpski i hrvatski i dobio je pre godinu dana madjarsko drz. bez problema, jos im je i naglasio i rekli su da je uredu...

Hvala puno :)
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 21:18 - pre 118 meseci
dejanab92

Sve čestitke i ako imaš vremena nastavi učiti bez obzira na ostvarenje cilja.Neko ovde je pomenuo reči "divan jezik" i zaista jeste,pogotovo kad se
izađe iz "osnovne matrice" znanja i krene na usavršavanje.Ja jezik govorim dugih 30 godina a donedavno sam dobio priliku da dok čekam poziv za zakletvu u SU,
koristeći rečnik od oko 60.000 reči, pokušam koliko mi vreme dopusti da nivo trenutnog znanja podignem do nekog nivoa koji bi bio na dnu onoga što se zove
akademsko znanje jezika.Vredi učiti, što se više nauči lepše se osećamo.Srećno svima koji su u procesu. :)
 
Odgovor na temu

brezovcanin
duka med
N.Sad

Član broj: 158462
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.08.2014. u 21:40 - pre 117 meseci
Pozdrav svima. Evo da i ja napisem svoje iskustvo do sad. Predao sam za drzavljanstvo u Madjarskoj u oktobru prosle godine a u januaru dobio poziv iz Subotice da se javim na razgovor. Otisao i prosao. Bili su korektni sa pitanjima i razgovor je trajao nekih pola sata. Pre dva dana sam dobio poziv na zakletvu. Madjarski sam ucio sam i isao na privatne casove. Trudio sam se stvarno da naucim. Znam dosta reci ali ipak ne pricam B1 pa imam tremu i bojazan. Da li je neko u skorije vreme isao u Mako na zakletvu i zna kako tamo zakletva izgleda? Nadam se da sam ovim svojim iskustvom pomogao onima koji se pitaju zasto ih ne zovu. Ja sam cekao na zakletvu 7 meseci racunajuci na razgovor u Subotici. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.08.2014. u 22:10 - pre 117 meseci

Koliko dugo si ucio?i kojim intenzitetom?
 
Odgovor na temu

Creasy
srbija

Član broj: 322365
Poruke: 27



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.08.2014. u 17:58 - pre 117 meseci
Poceo sam sa ucenjem madjarskog (kurs) ,pocetak je tezak ali zabavan ( bar meni i smesan) i sto vise ce cita uci i kod kuce sve bolje ide.ne odustaj te ...
PHP programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

brezovcanin
duka med
N.Sad

Član broj: 158462
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.08.2014. u 20:11 - pre 117 meseci
Citat:
dekibgd:

Koliko dugo si ucio?i kojim intenzitetom?



Ucio sam 3 meseca vecinom vikendom i prosao na razovoru.

Zar niko nije isao u Mako na zakletvu u skorije vreme?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.08.2014. u 22:51 - pre 117 meseci
Svaka cast, cestitam. Jezici ti idu od ruke, sad zagrej stolicu i prolazis opusteno.
 
Odgovor na temu

ducking
komercijalista
DX Comerce

Član broj: 324517
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:14 - pre 117 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
ducking:
Dobar dan svim forumasima
Imajuci u vidu da sam mesecima zivela na ovom forumu citajuci poruke i iskustva drugih clanova, a da sam uspesno zavrsila ceo proces, osecam se obaveznom da podelim sa svima svoje iskustvo

Predala sam papire sa majkom u Decembru 2013. godine u ozloglasenom Kisteleku za sebe i za 2 maloletne dece. Moram da napomenem da je mama pricala madjarski kao dete a ja u julu prosle godine nisam znala ni da brojim do 10 na madjarskom i pocela sam da ga ucim u oktobru.
Na predaji dokumentacije bile su tri gospodjice, mini komisija, i nisu bas bile blagonaklone ali mama ih je sarmirala pa kada sam ja usla posle nje nije bilo strasno iako je zaista veoma traumaticno iskustvo za mene sveukupno

U martu je stigoa poziv da dodjemo na razgovor sa konzulom u Suboticu. I to smo prosle uspesno u aprilu i to opet mama pa ja, gde je meni receno da nastavim i dalje intenzivno da ucim jer je krivicno delo da te ukebaju u narednih 10 godina da ne znas jezik.
Onda je nastupilo pravo sekiranje i rostiljanje jer je konzul rekao da za 2-3 meseca treba da dobijemo poziv za zakletvu iz Kisteleka a ako ne dobijemo nista godinu dana da smatramo da smo odbijeni.

Poziv sam dobila oko 14 jula, i mama i ja. da dodjemo 31.jula u Kistelek u 9 ujutru
Mi smo naravno potvrdili dolazak, decu nisam vodila, samo sam ponela kopije njihovih pasosa.

Tamo kad smo stigli bilo je 10-12 ljudi, dvoje iz Rumunije a svi ostali iz Vojvodine....svi se zgledaju cute, pomalo progovore na madjarskom...
onda je izasla sluzbenica i rekla da cemo jedan po jedan da ulazimo na informativni razgovor pa ako je sve uredu onda prelazimo u Salu i cekamo Gradonacelnika.
Niko nije bio lose volje i svi su bili veoma ljubazni i fini.
Ulazili smo jedan po jedan na proveru pitanja su bila rutinska, kako si putovao gde zivis, s kim zivis kolika su deca, od kada ucis madjarski da li je tezak, da li planiras da uzmes madjarski pasos itd...
Nakon toga smo presli svi u salu, tog dana nije niko odbijen, sacekali gradinacelnika, polozili zakletvu, popunili statisticke obrasce i razisli se kucama bez neke velike svecanosti..
Ja bih zelela da ohrabrim sve ljude koji planiraju da predaju zahteve da to i ucine, jer je to nase pravo. Ja nemam ni madjarsko ime ni prezime niti moja majka, ali to eto nije bio neki minus

Samo bih volela da napomenem i ponovim ono sto su vec i drugi konstatovali, ...nemojte gubiti vreme i energiju i novac na predaju dokumenata u Madjarskoj jer cete SVI redom biti ili odbijeni ili pozvani na razgovor u Beograd ili Suboticu.
Sedite i ucite, polako, nece ovaj zakon nikome pobeci, pa kada ste sigurni u svoje znanje pokusajte....dobicete ga za manje od 6 meseci...ja sam eto zbog svih peripetija tezim putem cekala gotovo 8.


Pozdrav svima i Srecno


stvarno mi nije jasno kad ce vama trolovima i klonovima dosaditi da smarate ljude sa oduzimanjem pasosa "ako te ukebaju" ?!




Meni nije jasno kako si ti od svega napisanog uspeo/la da zakljucis ovako nesto besmisleno i lose. Ja sam CITIRALA Konzula. I naravno da je to moguc scenario ako ne znas jezik pre nego sto napises ovako nesto besmisleno sledeci put, informisi se.
 
Odgovor na temu

ducking
komercijalista
DX Comerce

Član broj: 324517
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:21 - pre 117 meseci
Citat:
dejanab92:
@Braksi

Meni nije jasno zasto odma oterati nekoga ako napise svoje iskustvo, odma je trol,zato i jest ova tema trula vec i nije ni deseti deo kao prije kad sam tek pocela pratit pre skoro 2 godine, da si imalo proucio madjarski zakon video bi da je moguce da se oduzme drzavljanstvo u prvih 10 god ako se utvrdi da je ilegalno dobijeno tj da se nisu ispunjavali zadati uslovi, i imam poznanicu koja vec uveliko ima pasos u rukama pa je pozvana u SUP na ispitivanje utvrdili da ne zna jezik i verovatno ce biti pokrenuta procedura oduzimanja drzavljanstva,to ce drzavni tuzioc odluciti,ja samo mogu reci da pricam sa dosta ljudi i ti ljudi se ne usude pisati prave informacije bas zvog ovakvog napadanja,da li ti stvarno ta zena lici na nekog koga hoce da prevari samo sa tim sto je napisala detaljno svoje iskustvo i htela je da pomogne nekome...




Hvala Dejana
Zaista sam najdobronamernije napisala svoje iskustvo. Ta osoba koja nas je nazvala Trolovima ocigledno nije dobro prosla iz sopstvene gluposti a ne krivicom nekog sluzbenika ili same procedure
Sto se tice pitanja u vezi sa tim da ako ne dobijes odgovor u roku od godinu dana da smatras da si odbijen, ja pretpostavljam da je konzul u obavezi tako nesto da kaze jer je takva procedura ali sigurna sam da vas posle razgovora sa konzulom koji je pri tom bio izuzetno prijatan, nece niko odbiti.
Poenta je u tome da je sezona godisnjih odmora i da u manjim mestima poput Kisteleka skupljaju grupe po 2 meseca ...tako da se i do oktobra ne treba sekirati. U trenutku kada dobijete poziv za zakletvu, imate godinu dana da odaberete neki od termina koji su pred vama tako su meni rekli u Kisteleku, ne mora da se poleti i odmah otrci na prvi poziv ako niste sigurni u sebe.
S postovanjem
Duckling
 
Odgovor na temu

ducking
komercijalista
DX Comerce

Član broj: 324517
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:22 - pre 117 meseci
Citat:
dejanab92:
Hvala vam na cestitkama :), ja verujem da ce te i vi sigurno uspeti jer tako sam se i ja trudila i ako vas odbiju prvi put kazu da nastavite uciti jezik pa da dodjete ne odustajte jer su i mene prvi put odbili pa tek drugi put uzeli dokumente, sretno i vama :) nije dzabe ona poslovica koliko jezika znas toliko ljudi vredis.




Da li ste pasos trazili u SU ili u nekom mestu u Madjarskoj? Ako nije problem napisite nam gde? Sada je taj cin predamnom...ali ne zurim...
 
Odgovor na temu

ducking
komercijalista
DX Comerce

Član broj: 324517
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:24 - pre 117 meseci
Citat:
kavijar:
@MOZDAUEVROPU

Pečati su autentični i nisu skenirani,proverio sam svoj predmet i dobio odgovor da nam je upisano na formularima da ne poznajemo jezik.
Naša je krivica što smo pristali da platimo i zaobidjemo jezik.
Još jednom je dokazano da bez jezika nema drzavljanstva!



Kako ste uspeli da dodjete do te informacije o vasim formularima?
 
Odgovor na temu

ducking
komercijalista
DX Comerce

Član broj: 324517
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:27 - pre 117 meseci
Citat:
doktorns:
Iz NS-a sam i odlucio sam i ja da vam prosledim moja iskustva u vezi ove teme.
Prvo bih hteo da pohvalim sve ljude ovde koji su izasli sa raznim korisnim savetima i komentarima.
Ja sam aplicirao za madj.drzavljanstvo krajem februara 2014. u jednom malom mestu u Madjarskoj. Posle mesec i 10 dana stiglo mi je pismo da se javim u konzulat u SU na dodatnu proveru, koju sam uspesno i prosao i dobio potpisan dokument o potrebnom znanju jezika, te su mi rekli (izmadju ostalog)da je krajnji rok za pozivanje na zakletvu 6 meseci od dana predaje dokumenata, sto mu dodje -kraj avgusta.
Mene do sada jos niko nije zvao niti mi se bilo kako drugacije obratio u vezi sa tim.

E sada, imam pitanje vezano za ovo...da li neko zna koga, gde i kako se zvati nakon isteka 6 meseci(sto ce biti za 2-3 nedelje),ako me do tada ne pozovu na zakletvu, sta se desava sa mojim slucajem, odnosno mojim zahtevom?!

Vidim da je malopre zena napisala(ducking), da su njoj rekli u SU.kozulatu na dodatnom ispitivanju, koje je uspesno prosla,ako im se niko ne javi posle godinu dana, da to znaci da su automatski odbijeni?! da li je to moguce? to prvi put cujem da ako prodjes proveru kod nas u konzulatu da mogu ipak da te odbiju?! (molim vas da ovo jos neko potvrdi da je moguce iz licnog iskustva) druga stvar koju takodje prvi put cujem, takodje od ove zene (ducking)sto je napisala...da su na zakletvi sada poceli da ispituju pojedinacno pre ceremonije polaganja, da li je to samo tamo gde je ona bila ili je u skorije vreme jos neko prosao slicno...jer to znaci da su jos vise poostrili kriterijume?! ili je u pitanju jedinstven slucaj.

Hvala u napred na savetima i odgovorima.


Potreban odgovor na ovo...HVALA[/quote]


ne sekiraj se...ne znam o kom mestu pricas tj gde ides na Zakletvu ali ne brini se, sezona je godisnjih odmora i pozvace te. posle razgovora sa konzulom nema razloga da te odbiju!
Srecno i javi nam srecne vesti kad prodjes za koju nedelju
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 12:29 - pre 117 meseci
Citat:
ducking:
Citat:
dejanab92:
Hvala vam na cestitkama :), ja verujem da ce te i vi sigurno uspeti jer tako sam se i ja trudila i ako vas odbiju prvi put kazu da nastavite uciti jezik pa da dodjete ne odustajte jer su i mene prvi put odbili pa tek drugi put uzeli dokumente, sretno i vama :) nije dzabe ona poslovica koliko jezika znas toliko ljudi vredis.




Da li ste pasos trazili u SU ili u nekom mestu u Madjarskoj? Ako nije problem napisite nam gde? Sada je taj cin predamnom...ali ne zurim...


U SU se za pasos ceka do oktobra-novembra za termin tako su mi rekli,pa sam otisla u Segedin u Huszar utca 1, tamo je ured za dokumente to je odma kod Arkada nekih 5 minuta hoda od Arkada.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 13:25 - pre 117 meseci
Juče su moja supruga i klinci polagali zakletvu u konzulatu u Subotici, ja sam sedeo pozadi u "publici", i konzul je spomenuo da se zahtevi za pasoš mogu predati i u Morahalomu, KišTeleku, Segedinu itd. i naravno naglasio je više puta da je znanje jezika veoma važno, nije bitno da li ste Srbin, Rumun, Mongol, Vijetnamac ili ko već, jezik mora da se zna. I demantovao je glasine da će se zakon uskoro povući i da više neće primati zahteve, on garantuje da će svaki zahtev biti obrađen i ako se i nekad desi da se iz bilo kog razloga ne budu primali zahtevi možemo se slobodno pozvati na te njegove reči (to je otprilike ono kako sam ga ja sa mojim slabim znanjem mađarskog i uz suprugino kasnije prepričavanje razumeo).

Inače, od tih 30-40 ljudi, dok su ih prozivali kada je konzul uručivao dokumenta i Lakcim kartice, čuo sam samo dva prezimena koja završavaju na "ić", što i samim tim objašnjava zašto se zvanične brojke ne poklapaju sa iskustvom ljudi ovde na forumu. Veliki broj vojvođanskih Mađara je aplicirao i dobio državljanstvo, znači niti su imali nekih problema po pitanju jezika, niti prate ovakve forume na srpskom, tako da se uglavnom ovde čuje samo jedna strana, odnosno oni koji su mislili da znaju jezik ali ga očigledno ne poznaju dovoljno pa moraju na "popravni".
 
Odgovor na temu

doktorns

Član broj: 324521
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.08.2014. u 14:43 - pre 117 meseci
Dobio sam poziv pre par dana. Zakletva je u Moroholom.
Ako slucajno ti ili bilo ko zna kakva je tamo procedura prilikom polaganja zakletve(da li se prvo dodatno ispituje pa tek onda ceremonija polaganja zakletve) i da li se moze odmah predati zahtev za pasos ili ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895859 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.