Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883724 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.dynamic.kdsinter.net.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.04.2014. u 22:11 - pre 121 meseci
Iskreno receno, ne vidim sta vas ima nesto da iritira i jos da se ljutite na madjarsku administraciju?
Situacija je veoma prosta i jasna.
To je samo slika i prilika ovdasnjeg mentaliteta u srba ili da kazem ovdasnjeg zivlja da se neko ne bi naljutio (nemam nameru da zvucim kao neki nacionalista ili sta vec, jer zaista nisam, ali je cinjenica da je srpsko stanovnistvo vecinsko), da u svakoj prilici koliko god da je zgodna IPAK trazi varijantu kako da izmanipulise sistem, umesto da to odradi posteno i kako dolikuje, nebitno koliko prost bio zadatak.
Da se drzimo konkretnog primera.
Pojednostavljeno, naglasavam POJEDNOSTAVLJENO dobijanje drzavljanstva, znaci sve sto treba je da nadjete nekog pretka na koga se pozivate i da naucite da baratate sa jezikom na osnovnom nivou.
Verujem da vecina vas zna da nijedna iole ozbiljna drzava ne poklanja drzavljansto, nego se procedura svodi na to da znate jezik, pravopis, obicaje, ISTORIJU i sl i ko zna sta jos, a u ovom slucaju imate dva najprostija i osnovna zahteva, jezik i poreklo, znaci minimum, ali ne, tu nastupa gore pomenuti mentalitet.
Zasto bi ja ucio madjarski jezik? Ima da nadjem neku varijantu/kombinaciju/semu, oglas agencije koja za odredjenu svotu novca garantuje dobijanje pasosa i sl, moja komsinica koja komentarise i zakljucuje "sta ce meni madjarski jezik? zasto da ga ucim? pa meni samo treba njihov pasos!"
Tu nastupa, zaboravio sam kako je to definisao neki dr,mr na radiju sto sam bio slusao, nedostatak kolektivne svesti/samosvesti u nas (neki psiholog/sociolog ce me vec ispraviti).
APSOLUTNI izostanak osecaja da licnim (u ovom slucaju bagre) delovanjem nanosis kolektivnu stetu, konkretno u ovom slucaju, muvanjem sa papirologijom/jezikom dovodis do toga da ce na kraju ispastati neko (dosta njih) ko to nije zasluzio ni kriv ni duzan, i to se prozima kroz sve ali SVE zivotne sfere u ovoj tamnici naroda koju zovemo srbija (banalan primer: u saobracaju kad neki majstor zakrci traku za skretanje jer, eto guzva je i njemu se ne ceka, ne razmisljajuci da mozda zadrzava nekog ko mora hitno da stigne npr u bolnicu i znaci mu i taj minut sto ceka da se on skloni, itd itd...sigurno imate i sami milion primera).
Da se vratim na temu i skratim davljenje, pored toga je tu jos i nepostovanje.
Moja majka je imala priliku da prisustvuje zakletvi u madjarskoj sa doticnom komsinicom, gde je ta ista bagra u kojoj 90% njih nije znalo da kaze ni jo napot, po zavrsetku zakletve ODMAH pobacala na istom tom trgu ono cvece i neke znacke sto su dobijali, znaci nisu se udostojili cak ni da zamaknu za cosak pa da pobacaju..
Sto nas vraca na problem.
Pored takvih primera, malverzacija i kombinacija namece se zakljucak da ce madjarska administracija podici kriterijum ili kao ovo sto sumnjamo, da po defaultu odbijaju zahteve iz odredjenih mesta/datuma.
Neka mi neko objasni zasto bi se oni cimali, pravili trosak i gubili vreme proveravajuci? Sigurno im je lakse da odbiju celu "turu" nego da pojedinacno zovu 100 ili 1000 ljudi i da proveravaju.
Ono na koga zapravo treba da se ljutite su isti ti ljudi iz vase okoline za koje znate da su nesto iskombinovali i njih treba da iznapus***te, da im kazete da su stoka i divljaci, a ne da se to provlaci kao deo folklora i pozitvna osobina i da se pripusiju kao snalazljivost i dovitljivost lokalnog zivlja.
Zakljucio bi ovo svoje "izlaganje" jos jednom recenicom koja na jako lep i pravi nacin definise stanje kod nas, valjda ide u najavi za kaziprst na b92, "mi bi u evropu, ali po nasim pravilima".
E pa to ne moze da bude i zato smo tu gde jesmo.
 
Odgovor na temu

Vale77
osPVB
osPVB

Član broj: 322393
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.04.2014. u 22:14 - pre 121 meseci
Pozz svima,dugo sam Vas pratio i skoro sam se registrovao i evo da se javim.Zahtev sam predao sredinom febrara,u Kisteleku.Naime,jezik sam ucio 7 godina kao jezik drustvene sredine,tamo sam savladao osnove i upoznao se istim.Sticajem okolnosti nisam ga koristio do skoro kada sam krenuo na kurs da se podsetim i obnovim gradivo.Naravno u skoli se,dok sam ga ucio kao JDS,nisam susretao sa ozbiljnim recima koje se srecu u formularu ali nije bio problem ni to da savladam.Sluzbenica je bila manje-vise ok,ali je u jednom momentu podigla nivo ispitivanja i malo sam se zbunio ali mi je na molbu preformulisala pitanje i nije me preterano ugnjavila,videla je verovatno da imam tremu ali i da izgovaram reci i slova kako treba...Kao sto sam rekao pratim Vas dugo pa sam zabrinut.Vidim stizu odbijenice,zovu na provere koje ne mozes proci i slicno.Pa onda nekoga ne zovu i sve prodje glatko bez problema...Shvatio sam da nema pravila i da jezik mora ozbiljno da se zna,ok nije problem ali bih voleo da mi se jave oni koji su prosli provere bilo u Srbiji,bilo na samoj zakletvi u Madjarskoj i da mi napisu otprilike kako je izgledalo.Inace sam veliki tremaros i blokiram se totalno,pa bih da se spremim sto bolje mogu.Naravno idem na casove i spremam se ali su mi dodatne informacije uvek dobro dosle.Posebno bih se obradovao kada bi mi se javili oni koji su predali i polagali zakletvu u Kisteleku,posto sam nakon par procitanih objava,zakljucio da je bas tamo minimum tolerancuje na neznanje jezika.Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.04.2014. u 22:56 - pre 121 meseci
Pa sta je ovo ljudi, sve same odbijenice... izgleda da je gotovo...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.04.2014. u 23:47 - pre 121 meseci
Citat:
robertinjons:
Zakljucio bi ovo svoje "izlaganje" jos jednom recenicom koja na jako lep i pravi nacin definise stanje kod nas, valjda ide u najavi za kaziprst na b92, "mi bi u evropu, ali po nasim pravilima".
E pa to ne moze da bude i zato smo tu gde jesmo.


u toj najavi postoji jedna, jos ubitacnija recenica koju je rekao Canak a glasi: ovo je drusstvo u kojem se potpisuje palcem, a rukuje pesnicom.

a za ovo cvece, sta reci.... srpska posla

kada je povisenje kriterijum u pitanju, opet cu po ko zna koji put napisati isto, a to je da se time ne suzbija korupcija vec se samo demotivisu oni koji su nadomak praga prolaza. Onaj koji nema pojma, njega to ni ne dotice


Citat:
Paladium2:
Pa sta je ovo ljudi, sve same odbijenice... izgleda da je gotovo...


zaboravljas da se na forumu pojavljuju samo ljudi kojima je nesto potrebno. Da je umesto odbijenice dobio poziv za zakletvu, nikad ne bi dolazio ovde
asdf
 
Odgovor na temu

dejantanaskovic74
kuca
kuca

Član broj: 321799
Poruke: 11
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2014. u 08:52 - pre 121 meseci
Hajde da vidimo osim odbijenica
da li ce se javiti neko ko je dobio
potvrdan odgovor iz tog perioda
tj.poziv za zakletvu ili bar poziv
za proveru Su. ili BG
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.238.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2014. u 15:40 - pre 121 meseci
Citat:
Vale77:
Pozz svima,dugo sam Vas pratio i skoro sam se registrovao i evo da se javim.Zahtev sam predao sredinom febrara,u Kisteleku.Naime,jezik sam ucio 7 godina kao jezik drustvene sredine,tamo sam savladao osnove i upoznao se istim.Sticajem okolnosti nisam ga koristio do skoro kada sam krenuo na kurs da se podsetim i obnovim gradivo.Naravno u skoli se,dok sam ga ucio kao JDS,nisam susretao sa ozbiljnim recima koje se srecu u formularu ali nije bio problem ni to da savladam.Sluzbenica je bila manje-vise ok,ali je u jednom momentu podigla nivo ispitivanja i malo sam se zbunio ali mi je na molbu preformulisala pitanje i nije me preterano ugnjavila,videla je verovatno da imam tremu ali i da izgovaram reci i slova kako treba...Kao sto sam rekao pratim Vas dugo pa sam zabrinut.Vidim stizu odbijenice,zovu na provere koje ne mozes proci i slicno.Pa onda nekoga ne zovu i sve prodje glatko bez problema...Shvatio sam da nema pravila i da jezik mora ozbiljno da se zna,ok nije problem ali bih voleo da mi se jave oni koji su prosli provere bilo u Srbiji,bilo na samoj zakletvi u Madjarskoj i da mi napisu otprilike kako je izgledalo.Inace sam veliki tremaros i blokiram se totalno,pa bih da se spremim sto bolje mogu.Naravno idem na casove i spremam se ali su mi dodatne informacije uvek dobro dosle.Posebno bih se obradovao kada bi mi se javili oni koji su predali i polagali zakletvu u Kisteleku,posto sam nakon par procitanih objava,zakljucio da je bas tamo minimum tolerancuje na neznanje jezika.Unapred hvala!


Pisano je pre mesec dana o Kišteleku. Inače, tamo je do pre pola godine, kriterijum za predavanje bio veoma nizak a do pre dva meseca nije bilo provere znanja jezika pre polaganja zakletve.
Pitanja na proverama i zakletvama su standardna biografska, o poznavanju Mađarske, o tome zašto se zahtev predaje u Mađarskoj a ne u Srbiji... Razlike postoje u brzini postavljanja pitanja, u spremnosti da se pitanje pojasni i u složenosti rečenice kojom se pitanje postavlja. Po mom iskustvu, bilo je lakše na proveri u Subotici nego na ispitivanju pred polaganje zakletve u Kišteleku.
Trema ti sigurno neće pomoći, ali mislim da na osnovu tvoje priče, imaš dovoljno znanja za prolaz.
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.04.2014. u 17:40 - pre 121 meseci
Citat:
robertinjons:
Iskreno receno, ne vidim sta vas ima nesto da iritira i jos da se ljutite na madjarsku administraciju?
Situacija je veoma prosta i jasna....


Dobro si sve to rekao. Stvarno ne razumem odakle nam pravo da se žalimo, ili da nazivamo čekanje "iritantnim" itd. Pre pojednostavljenog povraćaja državljanstva drugar je morao da se muči 2 godine i potroši 2500 EUR da bi ispunio sve (pre svega lekarske preglede npr), a etnički je mađar i priča savršeno jezik. Državljanstvo je ozbiljna stvar i uložiti godinu dana za učenje jezika stvarno nije ogroman zahtev. Uradite to pošteno, kako treba, ili nemojte ni da pokušavate. Takođe, Mađarskoj verovatno ni ne trebaju građani koji vole "prečice" tako da ako to prouzrokuje frustraciju i odustajanje, bolje za Mađarsku. :) Moje mišljenje. Sa druge strane, bilo bi bolje da se sve odmah zna i kaže ako kandidat nije prošao, ali za stvar kao što je državljanstvo, čekati 1 ili 3 godine stvarno po meni nije velika razlika.
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2014. u 17:13 - pre 121 meseci
Danas sam dobio telefonski poziv iz Subotice, službenica mi čestitala na mađarskom državljanstvu i zakazala termin za polaganje zakletve 29.04.2014 u 13 h u Subotici, Zahtev sam predao u Tordi 05.12.2013 godine, znači skoro pet meseci od predaje do zakletve.
Teba mi tekst zakletve ali sa izgovorom ako neko zna neki link nek mi pošalje ili objavi na forumu hvala
bb
 
Odgovor na temu

Black Arrow
Kikinda,Vojvodina

Član broj: 135849
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2014. u 17:51 - pre 121 meseci
Predao sam papire u mesto Mako u Mađarskoj, pošto sam iz Kikinde. Otac mi je dobio mađarsko državljanstvo pre dve godine a ja sam se pozivao na svog pradedu naovamo. Prošao sam jezik i službenica je uredno preuzela papire.

Moje pitanje je: kada mogu očekivati da me zovu na polaganje zakletve tamo?

Možda bi bilo dobro da napišem malo više o proceduri koju sam prošao. Negde pre dva meseca smo zakazali termin u Makou. Otisli smo danas ujutro, stigli smo malo ranije pre našeg termina ali odmah su nas praktično i pustili da uđemo. U pitanju su obični otvoreni šalteri i otac je seo malo dalje od mene. Pošto sam učio mađarski, znao sam da sam tu malo slabiji. Prva dva pitanja nisam uspeo da razumem, verovatno zbog malo teže formulacije, ali sva ostala jesam i odgovorio sam na njih. Žena me je skoro sve ispitala, od osnovnih podataka ličnih, gde sam bio u Mađarskoj do toga šta radim u slobodno vreme, šta volim da čitam, koje jezike govorim, šta studiram, da li sam već bio u Makou itd. Žena je bila prijatna i nije bilo stresa. Dala mi je da popunim jedan formular, malo mi je pomogla oko njega pošto sam ga prvi put video. Predao sam zahtev, izvode MKR za sebe, oca i dedu, MKU za pradedu. Malo je problem bio što u MKR dede ne piše kada je pradeda rođen ali se svejedno može pratiti linija od mene do pradede i svi su Mađari. Otac je iste te papire predao i sve je prošlo bez problema. Rekli su ako i bude nešto trebalo, da ne šaljemo odmah nego kada nam to kažu. Dao sam i na uvid to očevo državljanstvo i prepisao broj sa njega u taj formular. To je bilo sve, dobio sam papir sa svojim brojem i listom primljenih dokumenata. Nadam se da će sve biti u redu.

[Ovu poruku je menjao Black Arrow dana 14.04.2014. u 20:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Black Arrow dana 14.04.2014. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2014. u 18:11 - pre 121 meseci
Citat:
BperaB:
Danas sam dobio telefonski poziv iz Subotice, službenica mi čestitala na mađarskom državljanstvu i zakazala termin za polaganje zakletve 29.04.2014 u 13 h u Subotici, Zahtev sam predao u Tordi 05.12.2013 godine, znači skoro pet meseci od predaje do zakletve.
Teba mi tekst zakletve ali sa izgovorom ako neko zna neki link nek mi pošalje ili objavi na forumu hvala



Ima na strani 325 tekst nove zakletve. I nije više tako nova
napustio forume
 
Odgovor na temu

Ceca4321
Mala Mala
Srbija

Član broj: 312170
Poruke: 5
46.174.103.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2014. u 22:56 - pre 121 meseci
Da li bi neko bio ljubazan da mi preporuci neki dobar sajt gde bih mogla da ucim madjarski jezik, za pocetak samo osnovne stvari, jer ne znam bas nijednu rec. Hvala puno :)
 
Odgovor na temu

sicons
Sinisa Simic
MSG
Pancevo

Član broj: 238225
Poruke: 26
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 03:25 - pre 121 meseci
Da li neko zna sta bi ovo trebalo da znaci na Madjarskom? Posto smo nas nekoliko pre oko 8 meseci prosli razgovor istog dana kad smo isli, i cekali samo kada ce da nam zakazu zakletvu i pola nama na kucnu adresu iz Budimpeste je stiglo ovo Slika a ostatak grupe je bio pozvan na zakletvu i dobili pasose. Ja i brat smo predali zajedno i nije nam jasno sto smo odbijeni obojica, cak i par ljudi koji nemaju veze sa nama, a isli su istog dana?! E sad, neko nam kaze, da idemo ponovo?! Taj clan 4 sto pise sam nasao u nekom njihovom zakonu ali mi nije bas jasno sta i kako Zakon sa clanom 4
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 09:08 - pre 121 meseci
Citat:
sicons: Da li neko zna sta bi ovo trebalo da znaci na Madjarskom? Posto smo nas nekoliko pre oko 8 meseci prosli razgovor istog dana kad smo isli, i cekali samo kada ce da nam zakazu zakletvu i pola nama na kucnu adresu iz Budimpeste je stiglo ovo Slika a ostatak grupe je bio pozvan na zakletvu i dobili pasose. Ja i brat smo predali zajedno i nije nam jasno sto smo odbijeni obojica, cak i par ljudi koji nemaju veze sa nama, a isli su istog dana?! E sad, neko nam kaze, da idemo ponovo?! Taj clan 4 sto pise sam nasao u nekom njihovom zakonu ali mi nije bas jasno sta i kako Zakon sa clanom 4


ovo je obavestenje da nisi dobio drzavljanstvo, krace nazvano-odbijenica, na koju NEMAS pravo zalbe, kao i obavestenje da kada ispunis dva uslova propisana zakonom, mozes ponovo predati zahtev. Verovatno je jezik u pitanju jer mozes opet da predajes. Da li ti je predak u bio madjarski drzavljanin?
asdf
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 09:28 - pre 121 meseci
Samo da rešim nedoumicu oko člana 4: tamo stoji da je u slučaju negativne odluke, nadležna služba dužna da o tome pismeno obavesti aplikanta, što su oni i uradili.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 09:45 - pre 121 meseci
Citat:
Emil Ranc: Samo da rešim nedoumicu oko člana 4: tamo stoji da je u slučaju negativne odluke, nadležna služba dužna da o tome pismeno obavesti aplikanta, što su oni i uradili.


pa to, ali je najbitnije da nema pravo zalbe. To sto je dobio je univerzalna odbijenica koju svi dobijaju i sve mora iznova da skuplja dokumentaciju osim svog izvoda iz MKR-a koji su mu vratili
asdf
 
Odgovor na temu

Black Arrow
Kikinda,Vojvodina

Član broj: 135849
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 10:15 - pre 121 meseci
Citat:
Ceca4321:
Da li bi neko bio ljubazan da mi preporuci neki dobar sajt gde bih mogla da ucim madjarski jezik, za pocetak samo osnovne stvari, jer ne znam bas nijednu rec. Hvala puno :)


Najbolje je da imaš nekoga sa kim možeš makar malo uživo da pričaš mađarski, ako ne ja preporučujem FSI Hungarian, to je brzi osnovni kurs sa američke diplomate na linku http://fsi-language-courses.org/Content.php?page=Hungarian

Besplatno je, možeš da skineš u .pdf knjigu i audio fajlove da slušaš.



 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 11:52 - pre 121 meseci
Citat:
Ceca4321:
Da li bi neko bio ljubazan da mi preporuci neki dobar sajt gde bih mogla da ucim madjarski jezik, za pocetak samo osnovne stvari, jer ne znam bas nijednu rec. Hvala puno :)


Ja preporučujem kurs Assimil, naravno na engleskom jeziku je, u formatu knjige i sadrži audio isključivo na mađarskom.
Sadržan je u torrentu koji se može naći na popularnom sajtu za iste, ako tražiš termin "hungarian language".

Knjige na srpskom jeziku nećeš naći online, ili ako nađeš nisu baš i neke. Ako ne možeš sa engleskog, preporučujem kurseve uživo.


[Ovu poruku je menjao hui7 dana 15.04.2014. u 13:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black Arrow
Kikinda,Vojvodina

Član broj: 135849
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 12:29 - pre 121 meseci
Takođe, kurs Pimsleur Hungarian nije loš za početak.
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 14:47 - pre 121 meseci
Citat:
hui7:
Citat:
Ceca4321:
Da li bi neko bio ljubazan da mi preporuci neki dobar sajt gde bih mogla da ucim madjarski jezik, za pocetak samo osnovne stvari, jer ne znam bas nijednu rec. Hvala puno :)


Ja preporučujem kurs Assimil, naravno na engleskom jeziku je, u formatu knjige i sadrži audio isključivo na mađarskom.
Sadržan je u torrentu koji se može naći na popularnom sajtu za iste, ako tražiš termin "hungarian language".

Knjige na srpskom jeziku nećeš naći online, ili ako nađeš nisu baš i neke. Ako ne možeš sa engleskog, preporučujem kurseve uživo.


[Ovu poruku je menjao hui7 dana 15.04.2014. u 13:25 GMT+1]



Knjiga na srpskom je "Lako i brzo mađarski", inače nije baš zgodna za totalne početnike.

http://www.scribd.com/doc/131853252/Lako-i-Brzo-Madjarski
http://www.4shared.com/office/0YvIjWdq/Lako_i_Brzo_Madjarski.html

Da bi se snimio pdf mislim da se mora registrovati (besplatno) i na 4shared i na scribd.
napustio forume
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.04.2014. u 21:37 - pre 121 meseci
dobro vece,imam jedno pitanje..koje me muci od pocetka..sad mozda sam panicar i sam sebi bezveze unosim nervozu,al da podelim sa vama pa da cujem mozda se smirim malo..naime 28 januara predao sam papire u Subotici u konzulatu...prosao sam uzeli su mi papire konzul je rekao da je zadovoljan al imam jedan problem lose sam potpisao potpisao sam ja kako treba prezime pa ime al sam na prezime dodao nastavak nok.hteo sam da bude po madjarskoj gramatici al nije ispalo kako treba...ono kao kad sam pisao biografiju pa to na kraju ispada kad se prevede za tog i tog na primer ( za Petrovicnoc Pera)i to na sva tri dokumenta..pitao sam da li je tako u redu sluzbenik je pogledao i rekao u redu...e sad neko kaze da je potpis individualan,al ja se plasim da li zbog toga mogu dobiti odbijenicu...inace preci su mi svi madjari sto se tice toga to mi je sve cisto..to me mnogo brine..ako neko zna jel moze to biti problem nek se javi...hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883724 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.