Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897552 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2014. u 18:44 - pre 125 meseci
Citat:
član:
Citat:
Laki024:Pecati se lupaju u EU pasose samo kada putujete van evrope, npr u ameriku gde nemate pravo neogranicenog boravka, tj morate izaci posle 3 meseca.

ovo je mozda teorijski tacno, ali ne i prakticno. ja imam nekoliko pecata u madj. pasosu, sto sa aerodroma, sto sa prelazaka autom. nisam siguran, ali mislim da su svi (vecina pecata u svakom slucaju) od strane srpskih granicara.

Citat:
Laki024:Drugim racima maticarka ce ti primiti zahtev (osim ako bas ne znas da sastavis dve reci), ali vise nije ovlastena za znanje jezika kao nekada. Ako te zovu u Suboticu na dodatnu proveru, onda ce vec po difoltu kriterijum biti veci, i najverovatnije ce biti odbijeno, jer se sledi onom logikom u startu ako zaista znas zasto si predavala u drugom mestu a ne u mestu u kojem zivis, i trazice tecno znanje.

ti znas da ce nju da odbiju kad dodje na proveru u SU!?
ajde ne lupaj, pre svega, i ne stvaraj devojci nepotrebnu paniku!


Ma ne slusam ja takve gluposti niti panicim, on ne zna moje znanje jezika tako da ni nema pravo da govori kako cu ja biti odbijena druga stvar kao sto sam vec rekla sama maticarka je rekla da su ogromne guzve u Subotici za zakletve i za predaju zahteva i da nije ni cudo sto sam dosla tamo, ali ajde,vidim ja da on nadje svakom ovde pametovati,malo se smiri Prepelica pa dodje on,i tako,jbg.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2014. u 21:14 - pre 125 meseci
Samo mala ispravka, ne ceka se bas 9 meseci na Suboticu... Znam gomile ljudi koji su dosli na red posle 5 meseci cak... Mislim da je u Subotici maksimalno cekanje 6 meseci. Ovde u mom mestu niko nije cekao ni 7 cini mi se, a ne 9. Pratim to dobro.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2014. u 21:48 - pre 125 meseci
Citat:
maaar:
Citat:
Laki024:
Evo i ja da napisem koju.

Danas sam bio u Segedinu da preuzmem pasos. Kada sam se vracao prelazio sam sa tim pasosem granicu, kada je videm madjarski sluzbenik madjarski pasos ( iako imam srpsko ime i prezime ), samo je rekao izvolite gospodine, prakticno nije ni pogledao. Isti slucaj i na srpskoj strani.


madjarski pasos se ne pokazuje na srpskoj granici, ako imas srpski pasos. ukoliko udjes na madjarski pasos u srbiju onda se vodis kao stranac.
a jos manje je pametno udji u eu sa srpskim pasosem pa izaci sa madjarskim O.o


ja sam jedanput bio na Roszke i bila je ogromna guzva. Madjar je na ulazu udario svima pecate, a na izlazu je samo prosao kroz autobus i gledao da li svi imamo srp.pasose i samo je nekom crncu uzeo pasos, jer je bio ne znam ni sam ciji drzavljanin. Posle toga sam jos dva put ulazio u Madjarsku i sve je bilo OK i bez problema

asdf
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2014. u 22:46 - pre 125 meseci
Pa i meni je bilo cudno kad je to rekla,al ajd reko ona bolje zna, nisam htela da pametujem.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2014. u 22:54 - pre 125 meseci
Inace ne znam odakle vam to da ne gledaju, gledaju jos kako i broje na izlazu i ako slucajno vide da je stranac prekoracio 90 dana u Srbiji u slast vole da maltretiraju. Znam iz vise primera, dakle to ako se neko provukao, to nije sistematski.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2014. u 09:37 - pre 125 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
maaar:
Citat:
Laki024:
Evo i ja da napisem koju.

Danas sam bio u Segedinu da preuzmem pasos. Kada sam se vracao prelazio sam sa tim pasosem granicu, kada je videm madjarski sluzbenik madjarski pasos ( iako imam srpsko ime i prezime ), samo je rekao izvolite gospodine, prakticno nije ni pogledao. Isti slucaj i na srpskoj strani.


madjarski pasos se ne pokazuje na srpskoj granici, ako imas srpski pasos. ukoliko udjes na madjarski pasos u srbiju onda se vodis kao stranac.
a jos manje je pametno udji u eu sa srpskim pasosem pa izaci sa madjarskim O.o


ja sam jedanput bio na Roszke i bila je ogromna guzva. Madjar je na ulazu udario svima pecate, a na izlazu je samo prosao kroz autobus i gledao da li svi imamo srp.pasose i samo je nekom crncu uzeo pasos, jer je bio ne znam ni sam ciji drzavljanin. Posle toga sam jos dva put ulazio u Madjarsku i sve je bilo OK i bez problema


U madjarski pasos lupio pecat?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2014. u 13:27 - pre 125 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
milos.hu:
Citat:
maaar:
Citat:
Laki024:
Evo i ja da napisem koju.

Danas sam bio u Segedinu da preuzmem pasos. Kada sam se vracao prelazio sam sa tim pasosem granicu, kada je videm madjarski sluzbenik madjarski pasos ( iako imam srpsko ime i prezime ), samo je rekao izvolite gospodine, prakticno nije ni pogledao. Isti slucaj i na srpskoj strani.


madjarski pasos se ne pokazuje na srpskoj granici, ako imas srpski pasos. ukoliko udjes na madjarski pasos u srbiju onda se vodis kao stranac.
a jos manje je pametno udji u eu sa srpskim pasosem pa izaci sa madjarskim O.o


ja sam jedanput bio na Roszke i bila je ogromna guzva. Madjar je na ulazu udario svima pecate, a na izlazu je samo prosao kroz autobus i gledao da li svi imamo srp.pasose i samo je nekom crncu uzeo pasos, jer je bio ne znam ni sam ciji drzavljanin. Posle toga sam jos dva put ulazio u Madjarsku i sve je bilo OK i bez problema


U madjarski pasos lupio pecat?


u srpski, svi smo bili srpski drzavljani osim tog crnca koji je valjda amerikanac ili sta vec

asdf
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2014. u 20:14 - pre 125 meseci
A ok. Pa dobro u srpski uvek i lupaju...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2014. u 22:10 - pre 125 meseci
Meni su prošlog leta Grci lupili pečat greškom u mađ. pasoš i "poništili" isti taj pečat hemijskom olovkom :) Valjda im se omaklo da lupe, jer je ostatak autobusa imao srpske pasoše :)
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 06:25 - pre 125 meseci
dejanab92 cestitam na predaji:))nisam bila u toku neko vreme,sad sam videla da si uspesno predala,super!Isprica se ti sita sa njima a i brko nije bio tako strasan:)))pozz
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 10:04 - pre 125 meseci
Ljudi da li neko zna koja je sudbina nas sto smo pozvani na razgovor u Suboticu i sta se desava ako ne odemo?? Moze li se poslati neka zalba ili se moze srediti? Ako neko ista zna neka pise!!!??
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 10:35 - pre 125 meseci
jedan od uslova za dobijanje drzavljanstva je trenutno poznavanje madjarskog jezika na srednjem nivou, iako je u planu da se nivo podigne na tecno znanje za sada je ovo aktuelno.

Da bi ovaj uslov zadovoljili mora se proci provera jezika ( za rezidente Srbije je to Subotica, mada mozda rade provere i u Beogradu ne znam, uglavnom ambasada i konzulati su jedini ovlasteni za proveru jezika.

Ako ne odes znaci da nisi zadovoljio uslov, tj nisi prosao test provere i nisu utvrdili da li zadovoljavas uslov ili ne, verovatno treba da se dogovaras sa njima i da trazis drugi termin, ne znam, uglavnom dok se u Konzulatu ne prodje provera jezika ne zadovoljavate uslov znanja jezika za madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 11:16 - pre 125 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Ljudi da li neko zna koja je sudbina nas sto smo pozvani na razgovor u Suboticu i sta se desava ako ne odemo?? Moze li se poslati neka zalba ili se moze srediti? Ako neko ista zna neka pise!!!??

Jel možeš da napišeš kada si predao papire a kada si dobio poziv za Suboticu?
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 11:35 - pre 125 meseci
Da li neko pouzdano zna da li se nakon ODBIJENICE iz Budimpeste, znaci nakon intervjua , moze predati dokumentacija-ici ponovo na intervju ODMAH ili mora da se ceka 6 meseci ili koliko vec?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 11:37 - pre 125 meseci
Citat:
Laki024:jedan od uslova za dobijanje drzavljanstva je trenutno poznavanje madjarskog jezika na srednjem nivou, iako je u planu da se nivo podigne na tecno znanje za sada je ovo aktuelno.

konstantno lupetas na ovom forumu!
od kako je zakon donet, on nije menjan - trazi se isti nivo znanja jezika, a to je na nivou komunikacije.
a bas bih voleo da znam kako dolazis do takvih ekskluzivnih informacija i jos ih nesebnicno delis ovde sa nama: i da ce ona devojka biti pozvana na razgovor i da ce da bude odbijena, i da ce da se promeni potreban nivo znanja...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 12:17 - pre 125 meseci
Citat:
kovicdjo novak:Ljudi da li neko zna koja je sudbina nas sto smo pozvani na razgovor u Suboticu i sta se desava ako ne odemo??


Odbice vam zahtev za drzavljanstvo.

Citat:
Jesen123:Da li neko pouzdano zna da li se nakon ODBIJENICE iz Budimpeste, znaci nakon intervjua , moze predati dokumentacija-ici ponovo na intervju ODMAH ili mora da se ceka 6 meseci ili koliko vec?


Moze odmah. Jedino ne sme da se predaje vise trenutnih zahteva, da predate npr. u Subotici, pa pre nego sto vam stigne odgovor predate i u Segedinu. Glupo zvuci ali ljudi su i to radili.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 12:33 - pre 125 meseci
Citat:
član:
Citat:
Laki024:jedan od uslova za dobijanje drzavljanstva je trenutno poznavanje madjarskog jezika na srednjem nivou, iako je u planu da se nivo podigne na tecno znanje za sada je ovo aktuelno.

konstantno lupetas na ovom forumu!
od kako je zakon donet, on nije menjan - trazi se isti nivo znanja jezika, a to je na nivou komunikacije.

Zvanično taj potrebni nivo znanja nije menjan - zakon je isti od početka. Ipak, činjenica je da je nivo potrebnog znanja de fakto povećan sa nekog "osnovnog" na neki "srednji". U početku su često i ljudi koji nisu podmićivali uspeli da predaju sa nespretno izgovorenim "jo napot kivanok" i "kesenem". Danas, po iskustvima što ljudi na ovom forumu, što ljudi koje lično ili posredno znam, ovo nije moguće.

Štaviše, s početka, ko je uspešno predao - taj je 99% i dobio državljanstvo - zanemarljivo malo je bilo odbijenica, a dodatnih provera jezika nije bilo.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-221-159-226.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 12:41 - pre 125 meseci
Citat:
član:
Citat:
Laki024:jedan od uslova za dobijanje drzavljanstva je trenutno poznavanje madjarskog jezika na srednjem nivou, iako je u planu da se nivo podigne na tecno znanje za sada je ovo aktuelno.

konstantno lupetas na ovom forumu!
od kako je zakon donet, on nije menjan - trazi se isti nivo znanja jezika, a to je na nivou komunikacije.
a bas bih voleo da znam kako dolazis do takvih ekskluzivnih informacija i jos ih nesebnicno delis ovde sa nama: i da ce ona devojka biti pozvana na razgovor i da ce da bude odbijena, i da ce da se promeni potreban nivo znanja...

Pa nama izgleda forum i zato sluzi em da plasimo druge em da nekome zagorcavamo zivot.
Ne znam odakle Laki024 te informacije ali ima i tu malo istine(govorim o jeziku)evo na primer email odgovor koji sam ja dobio iz Morohalom na pitanje da li mogu i kad da zakzem predaju
&Tisztelt Uram!
Egyszerűsített honosítási kérelem benyújtására személyesen, előre egyeztetett időpontban van lehetőség,annak, akinek volt magyar felmenője, és a magyar nyelvet érti és beszéli. A magyar nyelvtudás szintje középszintű nyelvvizsgának megfelelő szint.
Legközelebb január 27-re tudok időpontot adni, amennyiben visszajelez hogy a nap megfelelő.
Rozsnyainé&
Koliko sam ja razumeo uz prevodilac da mi je zakazano za 27.januar,ali i pise da treba da znam osnovni ili srednji nivo znanja madjarskog jezika.
E sada ja to imam crno na belo a Laki24 iz rekla kazala,jer ona njegova prica da svi idu na razgovor u Suboticu nije tacno,ja jos nisam cuo slucaj da je neko ko je predao u Morahalom bio pozvan u Suboticu.
A ima i dosta ljudi koji su predali u HU pa nisu pozvani,jeste da mozda sada cesce zovu na razgovor,ali i to nije pravilo jer se ovde cesto javljaju jedni te isti ljudi,pa bilo je provera i ranije ali se nisu oglasavali ovde na forumu.Inace tacno je mozda jedino da treba malo vise znati jezika prilikom predaje,kao i debila koji se pojave kao onaj u Tompi sto daje ljudima slikovnice,ali to su vec izivljavanja pa moze im se.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 12:53 - pre 125 meseci
"Potrebno je da razumete i govorite mađarski. Nivo znanja treba da je ekvivalentan nivou jezičkog ispita srednjeg nivoa."
Termin ti nije zakazan, nego je to najraniji termin koji možeš dobiti ukoliko potvrdiš da i tebi odgovara!
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.01.2014. u 12:54 - pre 125 meseci
Citat:
jedy023: Pa nama izgleda forum i zato sluzi em da plasimo druge em da nekome zagorcavamo zivot.
Ne znam odakle Laki024 te informacije ali ima i tu malo istine(govorim o jeziku)evo na primer email odgovor koji sam ja dobio iz Morohalom na pitanje da li mogu i kad da zakzem predaju
&Tisztelt Uram!
Egyszerűsített honosítási kérelem benyújtására személyesen, előre egyeztetett időpontban van lehetőség,annak, akinek volt magyar felmenője, és a magyar nyelvet érti és beszéli. A magyar nyelvtudás szintje középszintű nyelvvizsgának megfelelő szint.
Legközelebb január 27-re tudok időpontot adni, amennyiben visszajelez hogy a nap megfelelő.
Rozsnyainé&
Koliko sam ja razumeo uz prevodilac da mi je zakazano za 27.januar,ali i pise da treba da znam osnovni ili srednji nivo znanja madjarskog jezika.
E sada ja to imam crno na belo a Laki24 iz rekla kazala,jer ona njegova prica da svi idu na razgovor u Suboticu nije tacno,ja jos nisam cuo slucaj da je neko ko je predao u Morahalom bio pozvan u Suboticu.
A ima i dosta ljudi koji su predali u HU pa nisu pozvani,jeste da mozda sada cesce zovu na razgovor,ali i to nije pravilo jer se ovde cesto javljaju jedni te isti ljudi,pa bilo je provera i ranije ali se nisu oglasavali ovde na forumu.Inace tacno je mozda jedino da treba malo vise znati jezika prilikom predaje,kao i debila koji se pojave kao onaj u Tompi sto daje ljudima slikovnice,ali to su vec izivljavanja pa moze im se.



Moje misljenje se u potpunosti slaze sa tvojim,a laki024 moze da troluje temu koliko hoce,jbg ipak on ima HU pasos a da ga nema nebi pljuvao zemlju u kojoj zivi i kenjao kao foka ovde po forumu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897552 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.