Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897417 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 23:11 - pre 127 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!



... i jedan poziv menja sve ;-)

Partibrejkersi





napustio forume
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 23:33 - pre 127 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
Gagga84:
Da li je neko polagao zakletvu u Morahalom pre 11.10 i kad je to bilo? Hvala unapred


Honosítás

Változatlanul nagy az érdeklődés a honosítási kérelmek átadására a Mórahalmi Járási Hivatalban. A benyújtott állampolgársági kérelmek bírálata folyamatosan történik, legközelebb május 24-én kerül sor állampolgársági eskütételre Mórahalmon, közel 100 fő részvételével.

Ovo je vest sa zvanicnog sajta www.morahalom.hu,a znaci da je poslednja zakletva odrzana 24.maja ove godine,na gradskom stadionu na kojoj je bilo 100 ljudi,sto znaci da izmedju dve zakletve nije proslo ni cetiri puna meseca,pa bi onda bilo za ocekivati da sledeca zakletva,ako ne bude do kraja godine,ono bar u januaru ili februaru!

Hvala!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 23:59 - pre 127 meseci
I da uzmemo da u sred haosa imaju vremena za takve nebuloze, ne mogu radnici konzulata da idu unaokolo i kucaju na vrata tek tako. Ali ta prica kako dodju jednom, pa onda opet i tako na silne adrese, to zvuci kao da se radi o konzulatu Hondurasa koji nema pametnija posla. Dakle sanse da radnici konzulata fizicki obilaze ljude po Srbiji koji su se prijavili u Madjarskoj su gotovo 0.

Ono sto postoji jeste da aktivisti SVM idu i obilaze ljude da im pomognu da se prijave za glasanje (poceli su valjda 1. oktobra i vec se visestruko povecao broj registrovanih zahvaljujuci ovome, na hiljade novoprijavljenih). Neke druge madjarske stranke su (s pravom) postavile pitanje kako SVM zna kome da kuca na vrata.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 00:31 - pre 127 meseci
Ja sam dala informaciju a sad kako hocete,nemam apsolutno nista od toga da lazem i dizem paniku.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 00:43 - pre 127 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!


da li su i oni predali dokumenta u istom mestu gde i vi?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 05:43 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
japanskaprepelica:
Sko ro sam citao da se na osonovu bosanskih papira nece moci nista da dobije.. pa ni drzavljanstvo madjarske.


Prepelice ja ne znam sta je sa tobom, prvo ko kaze da ja trazim na osnovu bosanskih dokumenata,jedini bosanski dokument je moj rodni list,a ostali dokumenti su iz Hrvatske,naravno da sam zvala konzulat da pitam imam li pravo i rekli su da imam,drugo da dolaze kuci nekima,nemam sta da lazem,i meni kao i ostalima su bitne sve informacije ali isto tako i ne padam lako na svaku informaciju koja je rekla kazala vec trazim dokaz,tako da sam trazila papir da vidim gde to pise da ce doci kuci pa obavljati razgovor,tek kad sam vidila papir poverovala sam,isto tako sam i pre neki dan cula kao samo do decembra se moze predati ali naravno nisam poverovala jer je to cista nebuloza. Ja vidim da se ti trudis da ispadnes pametan,ali pazi da nebi ispalo suprotno :). Lep pozdrav


Ma ok ne trudim se ja nista nego malo malo neko dolazi na forum i siri dezinformacije. Sto se mene tice madjarski sam solidno naucio i meni bi i odgovaralo da mi dodju i kuci da posede da vezbam malo jos. Ja sam procedure prosao idem uskoro na zakletvu. Vise ne volim da se ljudi strase po forumu ovi sto slabije znaju i koji jos nisu ni predali.

Inace sam stava da i treba da se proverava i da treba da se zna jezik.
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 07:57 - pre 127 meseci
Stigao poziv za licni dolazak u Suboticu. Nema roka do kada se treba pojaviti ali su neki ljudi zvali konzulat ranije i kazu da su im rekli da dodju u roku od mesec dana. Predao sam pre dva meseca u K. u HU. Razgovor pri predaji dokumentacije u HU je protekao OK. Posle mesec dana su me zvali telefonom iz Budimpeste da pitaju gde bih zakletvu, rekao sam Tompa.... i sad moram u SU..... Okacicu kako je bilo, idem polovinom novembra...
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 08:28 - pre 127 meseci
Citat:
DorcolBRE: Stigao poziv za licni dolazak u Suboticu. Nema roka do kada se treba pojaviti ali su neki ljudi zvali konzulat ranije i kazu da su im rekli da dodju u roku od mesec dana. Predao sam pre dva meseca u K. u HU. Razgovor pri predaji dokumentacije u HU je protekao OK. Posle mesec dana su me zvali telefonom iz Budimpeste da pitaju gde bih zakletvu, rekao sam Tompa.... i sad moram u SU..... Okacicu kako je bilo, idem polovinom novembra...


Da li znas nekoga ko je vec polagao zakletvu u Tompi? I, kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 08:55 - pre 127 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!


Kada si bio na intervjuu i gde?
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 10:46 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
dejanab92:
Citat:
japanskaprepelica:
Sko ro sam citao da se na osonovu bosanskih papira nece moci nista da dobije.. pa ni drzavljanstvo madjarske.


Prepelice ja ne znam sta je sa tobom, prvo ko kaze da ja trazim na osnovu bosanskih dokumenata,jedini bosanski dokument je moj rodni list,a ostali dokumenti su iz Hrvatske,naravno da sam zvala konzulat da pitam imam li pravo i rekli su da imam,drugo da dolaze kuci nekima,nemam sta da lazem,i meni kao i ostalima su bitne sve informacije ali isto tako i ne padam lako na svaku informaciju koja je rekla kazala vec trazim dokaz,tako da sam trazila papir da vidim gde to pise da ce doci kuci pa obavljati razgovor,tek kad sam vidila papir poverovala sam,isto tako sam i pre neki dan cula kao samo do decembra se moze predati ali naravno nisam poverovala jer je to cista nebuloza. Ja vidim da se ti trudis da ispadnes pametan,ali pazi da nebi ispalo suprotno :). Lep pozdrav


Ma ok ne trudim se ja nista nego malo malo neko dolazi na forum i siri dezinformacije. Sto se mene tice madjarski sam solidno naucio i meni bi i odgovaralo da mi dodju i kuci da posede da vezbam malo jos. Ja sam procedure prosao idem uskoro na zakletvu. Vise ne volim da se ljudi strase po forumu ovi sto slabije znaju i koji jos nisu ni predali.

Inace sam stava da i treba da se proverava i da treba da se zna jezik.


Pa ja upravo spadam u grupu ljudi koji trebaju predati,i jos jednom kazem da ne vjerujem u nikakve informacije dok ne vidim dokaz,uverila sam se da je istina,ja svako malo ovde u Subotici cujem novu pricu o drzavljanstvima bice ovako bice onako,ali naravno uvek kazem ajde mi dokazi, bez dokaza ni ne slusam takve price.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 11:16 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
Ono sto postoji jeste da aktivisti SVM idu i obilaze ljude da im pomognu da se prijave za glasanje (poceli su valjda 1. oktobra i vec se visestruko povecao broj registrovanih zahvaljujuci ovome, na hiljade novoprijavljenih). Neke druge madjarske stranke su (s pravom) postavile pitanje kako SVM zna kome da kuca na vrata.


Sada kada krenu oglasi po Srbiji: "Glasam - uslov pasoš bez znanja jezika"

Gde da iskopamo neku takvu stranku iz drugog plana?



Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 11:28 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:Neke druge madjarske stranke su (s pravom) postavile pitanje kako SVM zna kome da kuca na vrata.

Ljudi koji su dobili državljanstvo to uglavnom ne kriju, zna se u rodbini, komšiluku... Lako je aktivistima da naprave svoj interni spisak. Takođe, postoje mesta sa većinskim mađarskim stanovništvom gde je puno ljudi uzelo državljanstvo pa im nije teško da idu "od vrata do vrata" jer znaju da u skoro svakoj kući mogu da nalete na "potencijalnog glasača". Ne kažem da je nemoguće da je Mađarska vlada poslala spiskove SVM-u, ali iskreno - ne verujem.
 
Odgovor na temu

mimmaa
marina lovas
pancevo

Član broj: 318615
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 11:28 - pre 127 meseci
imam pitanje naime muz je madjar i predaje za madjarsko drzavljanstvo, da li ja preko njega mogu isto da dobijem koliko bi cekala da i ja dobijem madjarsko drzavljanstvo? da li mi je lakse da probam preko svojih predaka da ga dobijem posto su rodjeni u hrvatskoj u delu koji je isto bio pod austrougarskom?
koji je jednostavniji proces?
hvala svima u napred!
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 11:34 - pre 127 meseci
Kad ti muz bude predavao, neka priupita tog sluzbenika.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-221-137-30.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 11:40 - pre 127 meseci
Citat:
mimmaa: imam pitanje naime muz je madjar i predaje za madjarsko drzavljanstvo, da li ja preko njega mogu isto da dobijem koliko bi cekala da i ja dobijem madjarsko drzavljanstvo? da li mi je lakse da probam preko svojih predaka da ga dobijem posto su rodjeni u hrvatskoj u delu koji je isto bio pod austrougarskom?
koji je jednostavniji proces?
hvala svima u napred!

Ne smete da budete lenji,nego morate da procitate forum,odgovor se nalazi na forumu.
A odgovor je sledeci.
1.Suprug kada preda ceka od do to niko jos ne zna,neko pre neko kasnije ali uglavnom je oko 6 meseci
sto povlaci da kada on dobije tek onda Vi na osnovu supšruznika predajete,meni je receno ali ne mogu da potvrdim da tada proces traje krace za supruznika oko 8 nedelja.
2.Moj savet ako vec imate i vi uslov po nekoj liniji znate madjarski da spremite papire i predae odvojeno,ali normalno mozete i da idete zajedno,pa Vas i zajedno i prime ali ste formalno po molbama odvojeni,jer mozda on dobije a vi ne ili obrnuto.
Inace vise Vam odgvore koji vec postoje na forumu necu davati.
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tosa007.
Uzice

Član broj: 317906
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 12:01 - pre 127 meseci
Ako moze neko da mi potvrdi da li su ova dva formulara potrebna za mene, nisam ozenjen, nemam dece.. Dakle prvi formular je Honosítási - visszahonosítási kérelem, a drugi je kao zahtev za upis u maticnu knjigu rodjenih, ako sam dobro shvatio. I to bi trebao da je ovaj formular Adatlap honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmezők külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez? Hvala unapred na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 12:41 - pre 127 meseci
To je to. Ništa više ti ne treba.
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 13:27 - pre 127 meseci
Citat:
DorcolBRE:
Stigao poziv za licni dolazak u Suboticu. Nema roka do kada se treba pojaviti ali su neki ljudi zvali konzulat ranije i kazu da su im rekli da dodju u roku od mesec dana. Predao sam pre dva meseca u K. u HU. Razgovor pri predaji dokumentacije u HU je protekao OK. Posle mesec dana su me zvali telefonom iz Budimpeste da pitaju gde bih zakletvu, rekao sam Tompa.... i sad moram u SU..... Okacicu kako je bilo, idem polovinom novembra...


Kiskunhalas. Obavesten preporucenim pismom iz Subotice.
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 16:09 - pre 127 meseci
Citat:
pedja91_nss:
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!


da li su i oni predali dokumenta u istom mestu gde i vi?



E to ne znam,mislim da nisu! Ja sam predao u Kiskunhalasu
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 16:10 - pre 127 meseci
Citat:
Coldrex:
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!


Kada si bio na intervjuu i gde?



Bio sam pocetkom Aprila u Kiskunhalasu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897417 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.