Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895457 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 23:52 - pre 128 meseci

Zdravo drugari,
prvo bi da se zahvalim Agori11 na linku. Proverio sam i ispostavilo se da su nam pasosi bili gotovi, ali da nam nije javljeno. Nema veze. U svakom slucaju, preuzeli smo pasose i nije bilo nikakvih problema. Poneli smo sa sobom samo one listove koje smo dobili prilikom prijavljivanja za pasos i na salteru smo samo potpisali da smo ih preuzeli – nikakva posebna procedura. Zena je bila veoma ljubazna. Deca nisu morala ici sa nama.

A sad, kao sto sam obecao, ukratko bih ispricao svoju pricu vezanu za pasose, koja je trajala skoro godinu dana. Kako sam cuo za ovu mogucnost? Pa jedan prijatelj (koji je inace pravnik) ima sestru u Austriji i gledao je kako bi najjednostavnije mogao da joj sredi papire. I tako je on tragajuci dosao do ove varijante. Poceo je sa nule. Posto je pravnik, lakse mu je bilo da shvati i proprati sve procedure i svu papirologiju koja je potrebna da bi se izguralo ovo do kraja. Tako je on usao u proces sredjivanja papira.

U jednom neobaveznom caskanju on mi se pohvalio sa novim pasosem i ispricao mi svoju pricu. Meni je ta informacija “na jedno uvo usla, a na drugo izasla” iz prostog razloga, jer je on imao neki problem (papiri za sestru) i on ga je resavao – a ja nisam imao takav problem. Kada sam u nekom opet neobaveznom caskanju suprugi ispricao ovu pricu, onda smo oboje shvatili da i mi imamo uslova za pasose i da se vredi potruditi: ako ne zbog sebe, onda zbog nase dece. I tako smo se mi bacilli u vijanje potrebnih papira tj. raznih izvoda od maticara.

Dobra je stvar sto i zena i ja ispunjavamo uslove, pa smo tako aplicirali porodicno za drzavljanstvo, sve zajedno sa decom. Taj prijatelj mi je rekao sve sta treba da pripremim od papira. Uporedo sa tim sam poceo da pratim i ovaj forum. Sada, kada se iscita sve sta je ovde na forumu napisano - sve to sto mi je on rekao, a i mnogo vise – sve to ovde pise.

Uglavnom papire smo predali u jednom mestu u Madjarskoj. U istom mestu smo naveli da zelimo i zakletvu da polazemo. Posto nam se nije nesto specijalno zurilo, papire smo predali bez nekih problema i “zaboravili” na to. Tek nakon vise od 8 meseci stigao nam je poziv na zakletvu. Iako smo aplicirali porodicno, prilikom predaje papira nije bilo neophodno da idu i deca sa nama, ali su bili prisutni na svecanosti polaganja zakletve i dodeli papira o drzavljanstvu. Zakletvu smo polagali u velikoj kancelariji kod maticara. Bilo nas je dosta sveta. I mi smo vodili nasu baku sa nama. Njoj je ovo bio posebno drag trenutak. Nije bilo vina i sampanjca, ali je bilo lepo i svecano. Bilo je dosta ljudi sa cisto srpskim imenima, ali isto tako je bilo i onih sa madjarskim. Nisu nikog posebno propitivali i “maltretirali” oko znanja jezika ili neceg slicno. Dobili smo jedan Honosítási Okirat na kome su pisala sva nasa imena i posebno lakcím kártya za svakoga, ukljucujuci i decu.

Nakon nekoliko dana (taman dovoljno da se unesu nasi brojevi u sistem) otisli smo u Madjarsku sa sve decom i predali papire za pasose. Detalji su vec opisani na forumu, tako da se ne bih ponavljao, jer je i kod nas bilo slicno: RS pasosi nasi i deciji, Honositasi Okirat, Lakcim kartice za svakoga + za decu nam je trebala fotokopija izvoda iz MKR (kopija onog kojeg smo predavali prilikom apliciranja za drzavljanstvo). Tamo su nas slikali + otisci, pa zatim uplata i gotovo. Posto nam se nesto posebno ne zuri, nismo trazili da nam rade po ubrzanoj proceduri. Za nas smo uzeli na 10 godina, a za decu na 5 (ne moze na vise). Tarife se spominju na forumu na nekoliko mesta.

Sada, kada je sve ovo zavrseno – sve mi izgleda kao neki san. Kao da se to meni nije desavalo. Ipak, tu je nasa prica u vezi ovoga zavrsena. Sta dalje – pa videcemo.

Pozdrav i srecno svima!


 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 00:22 - pre 128 meseci
Citat:
Globtroter: Zdravo drugari,
prvo bi da se zahvalim Agori11 na linku. Proverio sam i ispostavilo se da su nam pasosi bili gotovi
Sada, kada je sve ovo zavrseno – sve mi izgleda kao neki san. Kao da se to meni nije desavalo. Ipak, tu je nasa prica u vezi ovoga zavrsena. Sta dalje – pa videcemo.


Nema na cemu :) Cestitam!

Citat:
Globtroter:I mi smo vodili nasu baku sa nama. Njoj je ovo bio posebno drag trenutak.


Jel baka Madjarica ili super moderna? :)))
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 06:14 - pre 128 meseci
Upravo sam naleteo na vrlo zanimljivu rečenicu,ne znam zašto me je automatski asocirala na ovaj forum ;)

"Ako niste čuli svojim ušima i videli svojim očima,ne širite to svojim malim umom i velikim ustima"
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.88.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 08:57 - pre 128 meseci
ljudi napravite posebni stranicu za raspravljanje o glupostima a ostavite nas ovde da citamo samo korisne informacije!!!
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.88.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 09:02 - pre 128 meseci
Citat:
Zoran90:
Nazalost sada su malo strozije mere s obzirom da mnogo njih traze madjarski pasos i svi hoce da napuste zemlju zbog loseg zivota.Pre je 8-9 meseci to je bilo mnogo blaze samo su trazili da znas: kada ste rodjeni,gde ste rodjeni,kada vam je otac rodjen,kada vam je majka rodjena,zasto zelite madjarski pasos,sa kime ste dosli itd.Kao sto sam rekao to je bilo PRE sada traze malo vise komunikacije i pitace vas neka pitanja koja su nevezana za dobijanje madajrskog pasosa.Naravno kaako bi utvrdili znanje madajarskog jezika.Nemojte da vas to obeshrabri :) njima je bitno da ih razumete, a to kako vi izgovarate reci i nije mnogo bitno.Ukoliko vam je potreban neki izvor iz koga bi ucili madjarski jezik mozete da da skinite 200 lekcija koje sam postavio.Zelim svima mnogo srece.Dosta zalosno sto moramo da napustimo sopstvenu zemlju u potrazi za boljim zivotom...nadam se da ce se to jednog dana promeniti.



Audio kurs madjarskog jezika 126 mb (bicete preusmereni kada pritisnete skipad):
http://adf.ly/1187380/audio-kurs-madjarskog-jezika







zoki kako da skinem ovo?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 09:22 - pre 128 meseci
Nije mi jasno da li osoba rodjena u BDP ali posle 1921 a posle kao jevrejka emigrirala u US ged joj je rodjen sin i unuka da li mogu oni da se kvalifikuju. Takodje cujem ako se ne zna tacan terulet Peste da se mora cekati nekoliko meseci, pa to je glupost !

Ko sta zna o ovome ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 09:25 - pre 128 meseci
koliko sam kapirao cekuju ljudi oko 6-7 mesci gde 3-4 meseca otpada na procesiranje u Pesti a 3-4 meseca na predaju. Da li je mozda u konzulatima Madjarske u Italiji i SAD brze ? PP da nema guzve
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 13:23 - pre 128 meseci
Citat:
Miladinovic Dejan:
Citat:
Zoran90:
Nazalost sada su malo strozije mere s obzirom da mnogo njih traze madjarski pasos i svi hoce da napuste zemlju zbog loseg zivota.Pre je 8-9 meseci to je bilo mnogo blaze samo su trazili da znas: kada ste rodjeni,gde ste rodjeni,kada vam je otac rodjen,kada vam je majka rodjena,zasto zelite madjarski pasos,sa kime ste dosli itd.Kao sto sam rekao to je bilo PRE sada traze malo vise komunikacije i pitace vas neka pitanja koja su nevezana za dobijanje madajrskog pasosa.Naravno kaako bi utvrdili znanje madajarskog jezika.Nemojte da vas to obeshrabri :) njima je bitno da ih razumete, a to kako vi izgovarate reci i nije mnogo bitno.Ukoliko vam je potreban neki izvor iz koga bi ucili madjarski jezik mozete da da skinite 200 lekcija koje sam postavio.Zelim svima mnogo srece.Dosta zalosno sto moramo da napustimo sopstvenu zemlju u potrazi za boljim zivotom...nadam se da ce se to jednog dana promeniti.



Audio kurs madjarskog jezika 126 mb (bicete preusmereni kada pritisnete skipad):
http://adf.ly/1187380/audio-kurs-madjarskog-jezika







zoki kako da skinem ovo?



https://app.box.com/s/f8s12kgbzj996la1b4qy

Gore desno imaš dugme za download - 125 mb. Zapakovano, ne znam šta je unutra :)

Edit:
To je izgleda Hrvatsko-Bosanski-Srpsko-Crnogorski rečnik :)

U prilogu je prva lekcija...


[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 06.10.2013. u 14:35 GMT+1]
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 16:13 - pre 128 meseci
Kako treba odgovoriti na ovo pitanje ?

Citat:
7. Nyilatkozom, hogy az idegenrendészeti eljáráshoz csatoltam a
...........................................................................
okiratot, melyet kérek hivatalból beszerezni.


i sta se misli pod ovim:

Citat:
A kérelmező(ke)t tájékoztattam az alábbi törvényi feltétel hiányáról és az alábbi hiányosságokról:
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 16:45 - pre 128 meseci
Citat:
agora11:

Citat:
Globtroter:I mi smo vodili nasu baku sa nama. Njoj je ovo bio posebno drag trenutak.


Jel baka Madjarica ili super moderna? :)))


I jedno i drugo - mindkét.
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 20:44 - pre 128 meseci
Pozdrav svima imam jedno pitanje za vas sve ODBIJEN sam 21.08 a dobio sam na kucnu adresu 19.09 papire sam predao u Ferencszallasu 23.02 e sad me zanima posto bi pokusao opet da li treba sve dokumente da vadim i prevodim ponovo ili posto su mi vratili samo moj izvod i odbijenicu da li treba i to da predam sa novim dokumentima. Moram vam reci da su cak odijene i citave porodice u tom famoznom mestu kako sam cuo od ljudi nekom je vracala dokumente odmah a nekom ko je isao preko nje i DAO joj mislim koliko je trazila ipak i te ljude ispalila a uzela ........
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 21:42 - pre 128 meseci
Citat:
dzudista: Pozdrav svima imam jedno pitanje za vas sve ODBIJEN sam 21.08 a dobio sam na kucnu adresu 19.09 papire sam predao u Ferencszallasu 23.02 e sad me zanima posto bi pokusao opet da li treba sve dokumente da vadim i prevodim ponovo ili posto su mi vratili samo moj izvod i odbijenicu da li treba i to da predam sa novim dokumentima. Moram vam reci da su cak odijene i citave porodice u tom famoznom mestu kako sam cuo od ljudi nekom je vracala dokumente odmah a nekom ko je isao preko nje i DAO joj mislim koliko je trazila ipak i te ljude ispalila a uzela ........


Ferencszallas? gradic od 500 ljudi

vadis sve dokumente kao da predajes prvi put. U opstini, kad budes uzimao izvode, reci da uzimas za povracaj PDV-a, jer u tom slucaju ne placas 400+ koliko vec kosta izvod iz MKR, barem za one koji su zivi. Idi kod istog prevodioca na prevod, jer je meni moj prevodilac nasao caletove i babine prevode u bazi, pa je samo sitne stvari promenio(maticar, datum izdavanja...), i naplatio mi pet puta manje, cisto reda radi. Svoj vec imas i ne moras ga opet vaditi)))). Novi zahtev(od 10strana), ponovo fotografija......

I da, meni je organizator konzularnog dana u Rumi preporucio da ne prilazem odbijenicu, jer ce pet puta vise ispitivati u tom slucaju(barem je to njegovo misljenje)
asdf
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 22:29 - pre 128 meseci
Pozz svima. Pratim ovu temu mesecima. Sada sam se registrovao da pitam sledeće:

Dobio sam poziv za polaganje zakletve u Moraholomu 11.oktobra, pa me interesuje da li je neko od članova foruma već tamo bio na zakletvi, da li i šta pitaju, da li su statistički formulari već bili popunjeni ili ste ih sami popunjavali, i sve što nalazite za važno za napomenuti za polaganje zakletve u tom mestu?
Da li ste prilazili nekim službenicima da se prijavite za zakletvu ili ste ulazili u neku kancelariju ili ste pak čekali u masi da vas prozovu?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao Don Quiote dana 06.10.2013. u 23:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 23:15 - pre 128 meseci
Citat:
Pozz svima. Pratim ovu temu mesecima. Sada sam se registrovao da pitam sledeće:

Dobio sam poziv za polaganje zakletve u Moraholomu 11.oktobra, pa me interesuje da li je neko od članova foruma već tamo bio na zakletvi, da li i šta pitaju, da li su statistički formulari već bili popunjeni ili ste ih sami popunjavali, i sve što nalazite za važno za napomenuti za polaganje zakletve u tom mestu?
Da li ste prilazili nekim službenicima da se prijavite za zakletvu ili ste ulazili u neku kancelariju ili ste pak čekali u masi da vas prozovu?

Hvala!


čestitke! Kada si predao dokumenta?
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2013. u 23:48 - pre 128 meseci
Krajem aprila. Čestitajte mi kada se javim da sam prošao zakletvu. :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 00:04 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi:
Kako treba odgovoriti na ovo pitanje ?

Citat:
7. Nyilatkozom, hogy az idegenrendészeti eljáráshoz csatoltam a
...........................................................................
okiratot, melyet kérek hivatalból beszerezni.

Ovo se odnosi na ljude čiji su određeni dokumenti u imigracionom i traži se da se isti odatle dobave.

Citat:

i sta se misli pod ovim:

Citat:
A kérelmező(ke)t tájékoztattam az alábbi törvényi feltétel hiányáról és az alábbi hiányosságokról:

Na poslednjoj strani (ispod potpisa) ništa ne treba popunjavati - to popunjava služba prilikom preuzimanja aplikacije.
Ovde konkretno, piše: obaveštavam aplikanta da ne ispunjava dole navedene zakonske uslove i/ili ima dole navedenih nedostataka (uglavnom neodgovarajuće dokumentacije)
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 01:21 - pre 128 meseci
Citat:
Don Quiote:
Pozz svima. Pratim ovu temu mesecima. Sada sam se registrovao da pitam sledeće:

Dobio sam poziv za polaganje zakletve u Moraholomu 11.oktobra, pa me interesuje da li je neko od članova foruma već tamo bio na zakletvi, da li i šta pitaju, da li su statistički formulari već bili popunjeni ili ste ih sami popunjavali, i sve što nalazite za važno za napomenuti za polaganje zakletve u tom mestu?
Da li ste prilazili nekim službenicima da se prijavite za zakletvu ili ste ulazili u neku kancelariju ili ste pak čekali u masi da vas prozovu?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao Don Quiote dana 06.10.2013. u 23:51 GMT+1]


Na moj rođendan . I ja sam to mesto navela za zakletvu, samo sam u fazi čekanja. Taman od Vas da čujem utiske. Sa srećom u petak!

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
217.65.199.*



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 08:34 - pre 128 meseci
Citat:
Don Quiote:
Krajem aprila. Čestitajte mi kada se javim da sam prošao zakletvu. :)

To je super,5 ipo meseci!Kako ovih dana jos ni februarce nisu obradili,ovo ohrabruje!
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 15:33 - pre 128 meseci
Dobar dan još jednom!
Danas sam u ambasadi u Beogradu podnela zahtev za pasoš.
Zvonila sam na sporedni ulaz, predstavila se i ušla.
Pričali smo u glavnom na mađarskom,mada mi se jedan službenik obraćao na srpskom.
Na šalteru sam predala sve ono što sam dobila na zakletvi (mađ. državljanstvo, ličnu kartu) i srpski pasoš. Ta dokumenta su isfotokopirali i odmah vratili.
Zatim su mi objašnjavali šta treba da radim: stala sam na obeleženo mesto da se slikam (malo su mi davali instrukcije kako najbolje da se namestim-centimetar napred...nazad...levo...desno...slikali su 3 puta,dok nije ispalo kako treba). Na istom aparatu spustila sam 4 prsta leve,pa desne šake,na kraju oba palca da bi uzeli otiske. Potpisala sam se elektronskom olovkom na odgovarajuće polje. Pitali su me da li sam saglasna da se moji lični podaci nađu u bazu u Budimpešti. Takođe su me pitali na koliko godina želim pasoš, odgovorila sam na 10 (tíz évre). Popunili su obrazc da treba uplatiti 79 € (14.000 Ft) na žiro račun OTP banke (na papiru piše i adresa banke, tako da nisam puno lutala). Pored tog obrasca, dali su mi još jedan obrazac sa podacima iz srpskog pasoša. Sa tim papirima u banci sam platila 75 € i 4 € u dinarskoj protivvrednosti.
Vratila sam se u ambasadu,i dobila papir u 3 primerka sa podacima iz mađarskog pasoša koji sam potpisala na 2 označena mesta. Jedan primerak sam zadržala i samo sa tim treba za mesec dana doći do ambasade i preuzeti pasoš. Naglasili su da ne treba da ih zovem,niti će oni zvati mene.
Nema razloga da se plašite predaje zahteva za pasoš zbog (ne)znanja jezika. Slobodno odradite u Beogradu. Ako nešto ne razumete,obratiće vam se bez ikakvog problema na srpskom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 15:41 - pre 128 meseci
Imam jedno pitanje.

Tiče se naše latinice. Meni su u Italiji ošišali ć u naravno c a da me niko nije ništa pitao, mada kad izgovaraju oni znaju da je to ć. Da li isto rade i Mađari ?

Npr ja kapiram da ako se neko zove Nađ da će možda hteti da da bude Nagy, ali da li to znaci da ce nama ostaviti latinicu ili cemo morati da ih autorizujemo da je osisaju ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895457 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.