Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897659 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.09.2013. u 20:36 - pre 129 meseci
Citat:
romcek81: Ja sam tri puta pokusavao da predam papire u subotici i treci put mi uspelo. konzul me ispitivao i prva dva puta nisam dobro znao madjarski. svaki put mi je na prvoj strani formulara napisao da sam bio tad i tad i da ne zadovoljavam znanje jezika i da opet dodjem tad i tad. kad sam bio treci put znao sam sve sto me je pitao i napise mi naravno na prvoj strani dole pored svih onih neuspeha da zadovoljavam znanje jezika za prolazak i naravno njegov potpis. i sve tako poslao u budimpestu. Mene sad pocinje da hvata frka da me ne odbiju, iako mi cale vec ima drzavljantstvo.


covek je uspeo da preda tek kad je znao odgovor na svako pitanje. O, Svevisnji!!!

Svaka cast, Romcek!!!
asdf
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.09.2013. u 20:49 - pre 129 meseci
NIsam ja znao samo odgovore na pitanja,znao sam ja mnogo vise...
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 00:15 - pre 129 meseci
Da li je neko predao u Ferenzsalas u februaru i ceka poziv na zakletvu?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 07:41 - pre 129 meseci
Citat:
Branmic: Da li je neko predao u Ferenzsalas u februaru i ceka poziv na zakletvu?


Moj brat, i jos dvoje ljudi koje znam. Niko jos nije dobio poziv (ni odbijenicu). Trebalo je prosle nedelje da im stigne nova grupa za zakletvu, ali izgleda da nikog jos nisu zvali.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 08:32 - pre 129 meseci
Citat:
Branmic:
Da li je neko predao u Ferenzsalas u februaru i ceka poziv na zakletvu?

Ja sam isto predao zajedno sa jos jednom porodicom nisam dobio jos poziv i njih sam zvao nisu ni oni ali su kontaktirali nekog pa im je receno da ili sad 16.09 ili oktobra sve zavisi od mesta......
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 11:41 - pre 129 meseci
Citat:
romcek81:
NIsam ja znao samo odgovore na pitanja,znao sam ja mnogo vise...


svaka cast, jos vise)))))

mislim da ko preda u BG ili u SU, da Budimpesta ima toliko poverenje, da podnosioce odatle i ne zove telefonom na proveru

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 09.09.2013. u 14:39 GMT+1]
asdf
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 15:40 - pre 129 meseci
Ljudi jel moze pomoc,u formularima ako supruznik ne aplicira popunjava se samo poglavlje VI tacke 1.,2.,i 3.Ne trebaju oni podaci dole o njegovim roditeljima i biografija?
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.09.2013. u 17:36 - pre 129 meseci
Ne trebaju podaci o roditeljima
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.09.2013. u 01:20 - pre 129 meseci
Premasena brojka od 500.000 zahteva, do sada 430.000 novih drzavljana!

Ovaj put nije objavljena statistika po mestu predaje, samo po drzavljanstvu zahtevaoca. Ovo je statistika koja se tice broja predatih zahteva. To je 80.000 novih zahteva od aprila i oko 90.000 novih drzavljana.

2011-2013.09.04.

Iz Srbije 92188 zahteva do sada (ovo dakle ukljucuje i odbijene i neobradjene zahteve). Od aprila ovo je novih 15536 zahteva. I dalje prednjace rumunski drzavljani sa 330970 (+47104 u odnosu na april) zahteva, a iza Srbije su ukrajinski drzavljani sa 64030 zahteva (+13372). Iz ostalih zemalja nema nekih vecih brojki, zbog straha od reprekusija iz Slovacke ima manje zahteva nego iz Rusije, ovde bi zanimljivo bilo pogledati jos BiH iz koje ima 50 zahteva sto ce reci da sada gotovo sigurno mozemo reci da Madjarska ne tumaci zakon bas toliko siroko da ukljucuje i celu Austro-Ugarsku. Inace zahteva stvarno ima iz celog sveta, sto i nije iznenadjujuce, imigracija iz A-U je bila ogromna, posebno u SAD gde su u nekom trenutku bili najveca grupa imigranata. Samih etnickih Madjara tamo i danas ima 1.5 miliona. Ali zahteva ima iz Avganistana, Brazila, Omana, Tunisa, Vijetnama i odakle god hocete. Ima i dosta zahteva ljudi koji su odnekud iskocili sa pasosima Cehoslovacke, Jugoslavije i SSSR.

http://allampolgarsag.gov.hu/i...id=1:friss-hirek&Itemid=50

Inace 2011. kada je usvojen zakon je najavljeno da se ocekuje 80.000 zahteva iz Srbije (racunajte da od ovog broja gore i jeste toliko Madjara) http://www.euractiv.rs/srbija-i-eu/826-ma i 500.000 zahteva ukupno http://www.accessmylibrary.com...er-new-hungarian-citizens.html Mislite o tome.

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 10.09.2013. u 02:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.09.2013. u 08:28 - pre 129 meseci
Citat:
milos.hu:

mislim da ko preda u BG ili u SU, da Budimpesta ima toliko poverenje, da podnosioce odatle i ne zove telefonom na proveru

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 09.09.2013. u 14:39 GMT+1]


Nema to veze sa tim... mene a i sve koje ja znam da su predali, su obavestili e-mailom. I pri tom niko nije imao madjarsko ime ili prezime. Ukoliko nekoga zovu da proveravaju, tu je vec nesto mnogo sumnjivije.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.09.2013. u 11:53 - pre 129 meseci
Evo neke informacije u vezi pravljenja pasosa u madjarskoj.
Danas sam bas zvao da se raspitam.

Sluzbenica kaze da je potrebna lakcim kartica (zbog nekog broja koji je na kartici) i da je potrebno da se osoba nalazi u sistemu.
Kaze jos da se desavalo da dodju ljudi odmah posle zakletve sa lakcim karticom ali da jos nisu ubaceni u sistem pa nemogu praviti pasos.
Kaze da u sistem ubacuje maticar u mestu gde se polozi zakletva.
E sad neki ubace u sistem pre same zakletve da se nebi posle bahcali i sa tim a neki sacekaju da se obavi zakletva pa tek onda, to je vec stvar do maticara i njegove organizacije. U svakom slucaju posle zakletve ko hoce praviti pasos odmah, treba da pita dali su ga ubacili u sistem i potrebno je da dobije lakcim karticu.

(Znaci moze se desiti da osoba ima lakcim karticu a da nije u sistemu, u tom slucaju se ne moze praviti pasos dok nebude ubacena u sistem)

Takav sam info dobio.
Ako nekome pomaze.
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.102.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.09.2013. u 15:07 - pre 129 meseci
@madmax-wifi
Jeste to tacno. Moji drugari su polagali zakletvu u Segedinu, cekali su dve-tri nedelje da budu ubaceni u sistem. Dobili su pasose pre neki dan, cekali su skoro tri nedelje.
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 07:38 - pre 129 meseci
Citat:
Nemanja:

Nema to veze sa tim... mene a i sve koje ja znam da su predali, su obavestili e-mailom. I pri tom niko nije imao madjarsko ime ili prezime. Ukoliko nekoga zovu da proveravaju, tu je vec nesto mnogo sumnjivije.


Ja ocekujem poziv, mada bih vise voleo da dobijem e-mail poziv za zakletvu. Predao sam u jednom mestu osrednje velicine u Madjarskoj pre mesec dana. Kakva su vasa iskustva za naredne korake? Da li vise zovu ili vise salju email-ove?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 12:10 - pre 129 meseci
Ukoliko ste ostavili e-mail adresu, bilo bi za ocekivati da dobijete pozivnicu e-mail-om. Jednostavnije je poslati jedan email na 100 adresa, nego zvati 100 ljudi... Uglavnom kada ga dobijete, potrudite se da sto brze, sami ili uz pomoc nekoga ko bolje zna madjarski, odgovorite, zahvalite se na pozivnici i potvrdite dolazak. Mozda vec spremite email pa ga samo prekopirajte.
 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.lns16.cht.bigpond.net.au.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 12:21 - pre 129 meseci
Citat:
lexus-it:
Da li neko zna jel postoji neka kancelarija u Madjarskoj u kojoj papiri mogu da se predaju subotom?

Zbog posla je nezgodno da idem radnim danom pa bi bilo bolje da pokusam vikendom ako je moguce. Pretpostavljam da ne postoji, ali rekoh ne bi bilo lose da pitam.



Da li neko mozda moze da pomogne oko ovog pitanja? Bilo bi mi od velike pomoci.
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 13:44 - pre 129 meseci
Da li ima neko da je dobio poziv za zakletvu za 03.oktobar u Ferencszallasu mail ili telefonski poziv........
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 14:58 - pre 129 meseci
Ja sam predao 12 februara i jos nisam dobio poziv i cekam i cekam i cekam !!!
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 19:20 - pre 129 meseci
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.



Zna li neko ovo?
1. Csaladi neve..... ,Utoneve..... 2. Leanykori csaladi neve..... ,Leanykori utoneve...

Nije mi jasno cemu ovo poslednje Leanykori utoneve, kad vec postoji pre toga utoneve? Ja znam sta je devojacko prezime, ali ne znam sta je Leanykori utoneve?
napustio forume
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 20:38 - pre 129 meseci
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.



Pogledajte još ove stavke:
18. Utolso kulfoldi gazdasagi aktivasa...
20. Jelenlegi magyarorszagi gazdasagi aktivasa...

18. je prethodno inostrano zaposlenje
20. trenutno mađarsko zaposlenje

a meni treba zapravo trenutno inostrano zaposlenje, jer ja za njih živim u inostranstvu, moje zaposlenje dakle nije prethodno.
Možda je ovaj ceo dekument namenjen onima koji već imaju prebivalište u Mađarskoj?

Evo i zbog ovoga na primer:
12. Jelenlegi magyarorszagi lakohelye
13. Elozo kulfoldi lakohely

Dakle on podrazumeva da ja sad već živim u Mađarskoj a ne drugde? Ili ja to sve potpuno pogrešno kapiram??
Izvinjavam se zbog mađarskog pravopisa, a ovaj dokument na koji se pozivam je na 184. strani ovog foruma, tako se može naći original lako.
napustio forume
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.09.2013. u 20:38 - pre 129 meseci
Malo ljudi to zna, ali brakom mozes da promenis (za iste pare) i ime i prezime, i to mogu oba supruznika. Tradicionalno se pita dal zena uzima prezime, jada, jada, ali ti unapred sa maticarem/kom mozes da sredis da se preimenujete kako hocete. Isto tako, mozes raditi transliteraciju svog imena na Madjarski, u kom slucaju je ime madjarsko a devojacko ime srpsko. Itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897659 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.