Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897435 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2013. u 18:35 - pre 132 meseci
Jao ciko mene interesuje. Ja eto ne znam jezik a ako bi mogli da mi sredite ja cu vam dati 400 eur a vi da mi sredite sve i onda super.

Jeste da posle kada odem na zakletvu kad provale da ne znam da beknem ima da me isutiraju van, ali nema veze.. bitno je da predam papire jer posle po EU samo kazes predao sam papire i odmah ti daju milijardu eura.

Evo dajte mi samo racun ja sam razmislio... nema potrebe ni da predajem papire vazno mi je samo da vama dam 400 eur.. a posle znam da ce sve biti ok.

Hvala Bogu da ste se pojavili.

A jel moze 500?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2013. u 21:07 - pre 132 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Jao ciko mene interesuje. Ja eto ne znam jezik a ako bi mogli da mi sredite ja cu vam dati 400 eur a vi da mi sredite sve i onda super.

Jeste da posle kada odem na zakletvu kad provale da ne znam da beknem ima da me isutiraju van, ali nema veze.. bitno je da predam papire jer posle po EU samo kazes predao sam papire i odmah ti daju milijardu eura.

Evo dajte mi samo racun ja sam razmislio... nema potrebe ni da predajem papire vazno mi je samo da vama dam 400 eur.. a posle znam da ce sve biti ok.

Hvala Bogu da ste se pojavili.

A jel moze 500?

Al me nasmeja,svaka ti cast na inspiraciji za ovakav post :) :) :)
 
Odgovor na temu

stevenmarry855

Član broj: 314349
Poruke: 23
93.87.158.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2013. u 21:12 - pre 132 meseci
za menjanje nase vozacke u austriji je potrebno,pasos,vozacka dozvola,slika 35/45mm,lekarski i po mogucnosti boravak jer olaksava proces izdavanja...taksa je 60 eura a ako zelite expres onda dodatnih 15 eura...sajt za proveru ovih podataka je HELP.GV.AU
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2013. u 21:12 - pre 132 meseci
Citat:
stevenmarry855: koji si ti bolid pa svi moji rodjaci su tamo vec godinama pa ti ces da mi solis pamet gde nigde nisi bio a ja sam prosao celi svet.....i nemoj tu da se pravis pametan kada nigde nisi bio....bas me briga za tvoje misljenje bolje uci madjarski i nemoj da se raspravljas kao i svi uovoj glupoj zemlji.........


Nema potrebe da vredjas coveka. Mislim da je to sto je napisao istina.

http://www.wien.gv.at/bh-hr-sr/saobracaj/vozacka.htm

Vozačka dozvola

Vozačke dozvole iz zemalja-članica EU u Austriji važe neograničeno, a ostale samo 6 mjeseci. U tom roku možete podnijeti neformalni zahtjev za izdavanje austrijske vozačke dozvole, ako je vaša izdata u jednoj od navedenih država:

Vozačke dozvole svih kategorija: Andora, Guernsey, Insel Man, Japan, Jersey, Monaco, San Marino, Švajcarska
Vozačke dozvole B-kategorije (putnička vozila i mali motorcikli): uz gore navedene još i: Izrael, Kanada, Republika Južna Afrika, Republika Južna Koreja (ako je izdata nakon 1.1.1997.), SAD

Osobe koje posjeduju vozačku dozvolu iz ostalih zemalja moraju položiti praktični dio vozačkog ispita.

Po ovome ovde http://www.polizei.gv.at/wien/...rvice/fuehrerschein/start.aspx koliko razumem sa Google Translate potrebno je apsolutno i prebivaliste u Austriji i to 6 meseci, zdravstveni pregled, i polaganje prakticnog testa. Za Hrvatsku i BiH nije potreban ovaj korak sa prakticnim testom ali se Srbija ne spominje. Moguce je da su tvoji rodjaci koji su godinama tamo imali hrvatsku ili bosansku dozvolu, moguce je da su to uradili po nekom starijem zakonu koji vise ne vazi, moguce je da ti nisu ispricali celu pricu ali u svakom slucaju cini mi se da nemas osnova da ovako vredjas coveka.
 
Odgovor na temu

Miks87

Član broj: 314999
Poruke: 9



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.05.2013. u 21:35 - pre 132 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Jao ciko mene interesuje. Ja eto ne znam jezik a ako bi mogli da mi sredite ja cu vam dati 400 eur a vi da mi sredite sve i onda super.

Jeste da posle kada odem na zakletvu kad provale da ne znam da beknem ima da me isutiraju van, ali nema veze.. bitno je da predam papire jer posle po EU samo kazes predao sam papire i odmah ti daju milijardu eura.

Evo dajte mi samo racun ja sam razmislio... nema potrebe ni da predajem papire vazno mi je samo da vama dam 400 eur.. a posle znam da ce sve biti ok.

Hvala Bogu da ste se pojavili.

A jel moze 500?



Ni u EU pare ne padaju sa neba!!!
 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 05:40 - pre 132 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
stevenmarry855: koji si ti bolid pa svi moji rodjaci su tamo vec godinama pa ti ces da mi solis pamet gde nigde nisi bio a ja sam prosao celi svet.....i nemoj tu da se pravis pametan kada nigde nisi bio....bas me briga za tvoje misljenje bolje uci madjarski i nemoj da se raspravljas kao i svi uovoj glupoj zemlji.........


Nema potrebe da vredjas coveka. Mislim da je to sto je napisao istina.

http://www.wien.gv.at/bh-hr-sr/saobracaj/vozacka.htm

Vozačka dozvola

Vozačke dozvole iz zemalja-članica EU u Austriji važe neograničeno, a ostale samo 6 mjeseci. U tom roku možete podnijeti neformalni zahtjev za izdavanje austrijske vozačke dozvole, ako je vaša izdata u jednoj od navedenih država:

Vozačke dozvole svih kategorija: Andora, Guernsey, Insel Man, Japan, Jersey, Monaco, San Marino, Švajcarska
Vozačke dozvole B-kategorije (putnička vozila i mali motorcikli): uz gore navedene još i: Izrael, Kanada, Republika Južna Afrika, Republika Južna Koreja (ako je izdata nakon 1.1.1997.), SAD

Osobe koje posjeduju vozačku dozvolu iz ostalih zemalja moraju položiti praktični dio vozačkog ispita.

Po ovome ovde http://www.polizei.gv.at/wien/...rvice/fuehrerschein/start.aspx koliko razumem sa Google Translate potrebno je apsolutno i prebivaliste u Austriji i to 6 meseci, zdravstveni pregled, i polaganje prakticnog testa. Za Hrvatsku i BiH nije potreban ovaj korak sa prakticnim testom ali se Srbija ne spominje. Moguce je da su tvoji rodjaci koji su godinama tamo imali hrvatsku ili bosansku dozvolu, moguce je da su to uradili po nekom starijem zakonu koji vise ne vazi, moguce je da ti nisu ispricali celu pricu ali u svakom slucaju cini mi se da nemas osnova da ovako vredjas coveka.



Ovo se zove argumentovano gasenje coveka! :))))
Svaka cast Agora,to volim....svi rekla kazala a zaboravili su da na netu ima dostupnih info koje se ne nalaze samo na forumima,svaka cast majstore!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 11:34 - pre 132 meseci
mene interesuje kako to izgleda sa prakticne strane, primena tih pravila. Recim posle 7 meseci te zaustavi pandur u Nemackoj i ti mu das srpsku dozvolu. Kako on zna kad si ti dosao i da ima vise od 6 meseci? Ok, u situacijama saobracajki i slicno kad to ide na sud, ali neka redovna kontrola nekako mi zvuci neverovatno da e ide na proveru rezidencijalnog statusa na licu mesta?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 12:08 - pre 132 meseci
^ Kada si kod tetke 7 meseci u "gostima" onda im nisi baš zanimljiv. Svi imaju nešto ovako po džepovima...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

inzTehnologije
arbeitslos
nicht
Subotica

Član broj: 285450
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 14:16 - pre 132 meseci
moram da se uključim u ovu diskusiju iz par razloga.

đavo mi nije dao mira i morao sam da napišem ovu poruku. ljudi, na zakletvu se čeka bar 6 meseci kako god da okreneš. takva je procedura. hteo, ne hteo, čekaćeš 6-8 meseci. i ako će mađarski premijer lično da ti uruči državljanstvo moraš po zakonu da čekaš 6 meseci. ne znam šta je ovo kad ljudi kažu prošlo je 3 meseca i vi ste na iglama i grickate nokte. više ljudi mi je potvrdilo da su im na predavanju zahteva rekli da čekaju na poziv za 6-8 meseci i još su im tačno rekli između kog i kog datuma da očekuju e-mail. i neki od tih prijatelja i rođaka su čisti mađari. ako mislite da će vas zvati za mesec-dva dana, onda ih niste dobro razumeli šta su rekli jer ne znate dobro brojeve na mađarskom.

e sad kad sam to izbacio iz sebe, želim da kažem da sam i ja u procesu. u fazi sam učenja jezika, al u krajnjoj fazi. znam osnove. ja bi krajem juna predavao zahtev. idem sa bratom i roditeljima. pošto oni pričaju mađarski na nivou maternjeg, oni će da nas izvlače malo. ja ih molim da predamo u mađarskoj, al oni baš žele u Subotici. ja se plašim subotičkog konzulata. idem na kurs jezika. nije baš nešto, vrlo je neozbiljan, al se nauče (nabubaju) na brzaka neke osnove. dokumenta smo uglavnom spremili, još da biografije napišemo.

ne znam šta da vam još kažem. do pre godinu dana je bilo jako lako dobiti mađ drž i bez znanja jezika. sad se mora znati i sve je teže i teže. u mojoj porodici i među prijateljima svi koji su pravili su znali jezik perfektno, tako da mi oni ne mogu dati neke savete.
moj stariji brat je napravio već, nije čekao na nas. predao je zahtev početkom maja 2012 i polagao je zakletvu krajem januara 2013. moja dobra drugarica je predala zahtev u januaru, čeka da je pozovu. ona je imala jedan problemčič, ime babe se nije slagao na babinoj umrlici i na maminoj krštenici. jedno slovo je falilo, to kao kad u nekim porodicama neko ima i srpsko i mađarsko ime. neki ga zovu Tibi, a neki Tibor. i tako su i njenoj babi. i morala je da to sve menja u matičnom uredu, da pokreće proces da joj promene to ime. i sredila je sve dosta brzo. al ona baš baš zna mađarski. to joj je maternji.

pratiću i dalje forum. treba mi onformacija.

[Ovu poruku je menjao inzTehnologije dana 30.05.2013. u 17:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 14:44 - pre 132 meseci
Citat:
inzTehnologije: moram da se uključim u ovu diskusiju iz par razloga.
i ako će mađarski premijer lično da ti uruči državljanstvo moraš po zakonu da čekaš 6 meseci.


Moram i ja da se ukljucim. Po zakonu se ceka do tri meseca ali se zbog guzve to zaobilazi pauziranjem postupaka. Evo sve crno na belo http://www.allampolgarsag.gov....id=27:kerelmezok&Itemid=65 Ni u jednom zakonu bilo gde na svetu ne postoji zakonski minimum za obradu nekog zahteva, vec uvek maksimum. Inace sta bi to znacilo, resi se podnesak za 2 dana i onda sedi narednih par meseci jer zakon kaze da mora da odlezi? Da li ti to uopste zvuci logicno? No kao sto dokazah, stvar je obrnuta u realnosti.

Citat:
inzTehnologije:više ljudi mi je potvrdilo da su im na predavanju zahteva rekli da čekaju na poziv za 6-8 nedelja (sedmica)


6-8 nedelja je mesec i po do dva tako da ne znam sta pokusavas da kazes.
 
Odgovor na temu

stevenmarry855

Član broj: 314349
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 17:55 - pre 132 meseci
super konacno jedna tacna informacija sa sajta madjarske vlade.....koszonom szepen ember ....
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.05.2013. u 20:29 - pre 132 meseci
Citat:
stevenmarry855: super konacno jedna tacna informacija sa sajta madjarske vlade.....koszonom szepen ember ....

da, za razliku od (dez)informacija koje ti iznosiš ovde!
 
Odgovor na temu

Marko Maljkovic

Član broj: 310150
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 00:05 - pre 132 meseci
Moji su poreklom iz Like, barem sa majčine strane. Za vreme Austro-Ugarske, nisam siguran da li je taj deo Hrvatske pripadao Austriji ili Madjarskoj, ali ako je pripadao Madjarskoj, onda bih i ja mogao, makar teoretski, da zatražim državljanstvo Madjarske. To mi ne pada na pamet, niti mi treba (već imam dvojno državljanstvo -- srpsko i kanadsko), ali, eto, postoji kao mogućnost. Imao bih još nešto da kažem po pitanju ovog madjarskog zakona, ali moj komentar verovatno ne bi bio prikladan za objavljivanje.
 
Odgovor na temu

Marko Maljkovic

Član broj: 310150
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 01:29 - pre 132 meseci
Već sam jednom nešto komentarisao u vezi izdavanja madjarskih pasoša, nego mi je prosto interesantno koliko ima tema o emigraciji na ovom sajtu. Sve moguće teme su pokrivene, od dobijanja vize do nekih dosta prozaičnih pitanja o tome kako izgleda život u inostranstvu.

Da je život ovde težak, jeste, ali ja sam imao prilike da obidjem i neke druge, mnogo siromašnije zemlje u kojima je život ne samo jadan, nego i opasan, pa nigde nisam video ovoliku želju običnih ljudi da odu dalje. To je kao da nas ništa ne vezuje za zemlju u kojoj smo rodjeni.

Lažem. Video sam to u još jednoj zemlji. U Rusiji svi gledaju da pobegnu, pa čak i oni najbogatiji. Eto, nas i Rusa 300 miliona...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 06:01 - pre 132 meseci
Brate koja anti-imigrantska ofanziva po celom forumu:-)
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 07:07 - pre 132 meseci
Citat:
Marko Maljkovic:
Već sam jednom nešto komentarisao u vezi izdavanja madjarskih pasoša, nego mi je prosto interesantno koliko ima tema o emigraciji na ovom sajtu. Sve moguće teme su pokrivene, od dobijanja vize do nekih dosta prozaičnih pitanja o tome kako izgleda život u inostranstvu.

Da je život ovde težak, jeste, ali ja sam imao prilike da obidjem i neke druge, mnogo siromašnije zemlje u kojima je život ne samo jadan, nego i opasan, pa nigde nisam video ovoliku želju običnih ljudi da odu dalje. To je kao da nas ništa ne vezuje za zemlju u kojoj smo rodjeni.

Lažem. Video sam to u još jednoj zemlji. U Rusiji svi gledaju da pobegnu, pa čak i oni najbogatiji. Eto, nas i Rusa 300 miliona...



Prijatelju, niko ovde nije od dobra, nego od velikog zla. To su ljudi koji ne zele da im ostatak zivota prodje u vracanju dugova koje su napravili drugi, ili otplacivanju hipoteke zlocina, pljacki, krijumcarenja i svega ostalog lepog sto se vezuje za ovu drzavu. Ljudi koji ne zele vise da gledaju Ivicu, Tomislava, Mladjana, Vucica, Borisa, Djilasa i ostale spodobe u ovoj kvazidemokratiji. Pa zar zivot u Srbiji nije dovoljno opasan ? Drzava koja sopstvene gradjane pretvara u socijalne slucajeve, sta ima opasnije... A ako se slucajno pobune, pusta na njih navijace... Zemlje koje spominjes ne znaju za bolje, jer su oduvek u sirotinji, a ovde se mnogi secaju jednog drugacijeg sistema, gde je bilo perspektive, tako da je ovde zelja za odlaskom po meni legitimnija. Zar nije patriotizam to sto sam u ovoj zemlji zavrsio fakultet, magistrirao, posteno radio 10 godina za sve manju i manju platu, stezao kais jer su nam stalno ponavljali mantru "Sacekajte, bice bolje uskoro!" Nece biti bolje nikad i ko god moze i ima psihicke snage da ode, to treba i da uradi, a ko se "snasao" sretno mu bilo, do nekog novog rata ili revolucije kada ce opet biti prilike za eksproprijacije i otimacine od onih koji su stekli.
 
Odgovor na temu

stevenmarry855

Član broj: 314349
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 07:14 - pre 132 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
stevenmarry855: super konacno jedna tacna informacija sa sajta madjarske vlade.....koszonom szepen ember ....

da, za razliku od (dez)informacija koje ti iznosiš ovde!



najpametniji covek je onaj ko cuti ....bolje hajde da svi budimo strpljivi i oni koji su vec predali papire da cekaju u miru a oni koji tek treba da predaju papire neka im je sa srecom.....hojra magyarorszag
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 08:39 - pre 132 meseci
Prosto treba razumeti da postoji i onaj drugi deo Srbije koji nas drugu vecinu ne razume jer nije u nasoj situaciji,oni dodju iz inostranstva kupe auto i stan,imaju bankovni saldo,krenu da rade neke poslove od kojih ne da prezivljavaju nego i uspevaju da ustede i njima je ovde super,pitaju pa zasto bi iko odavde emigrirao kad je ovde super,ne kapirajuci da nije svima isto kao njima.

Ljudi po 20-30 godina zive kao podstanari,rade za 200-300 eura a pola daju za kiriju a od druge polovine jedu bez sanse da sebi kupe cipele a kamoli auto,da odu na put,izadju u restoran,dizu kredite na 10god a od tih para placaju komunalije i slicno,i takvim ljudima je dogorelo do nokata i nemaju nikakvu nadu ili opciju osim da odu,oni bolje nece imati ni za jos 20god a onda kad neko ko ima sve obezbedjeno ne iz lose namere nego iz nerazumevanja pita zasto bi ste vi napolje bude shvacen kao neko ko provocira i glumi neko ludilo a prosto ne razume jer nije bio u toj situaciji.


Pre jedno 2 godine slusam zenu iz mog kraja pljuje po omladini i ljudima sto idu preko "nema nigde kao sto je ovde ne zanosite se" kaze radila 40god u Nemackoj,sve najgore o njima pa ovde u Srbiji je raj.Pita je neki covek od cega sad zivi,kaze imam 1000 evra penziju:-) pa tebi zeno ovde i jeste raj,ja zivim sa porodicom sa 200 eura prihoda i uzivam u ovom raju zvanom Srbija.

Davno neko rece "sit gladnom ne veruje":-)

 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 08:53 - pre 132 meseci
"Odlazak u nesigurno je sigurnije od Srbije!"


SKORO NISAM NESTO POUCNIJE PROCITAO!
BRAVO!
3 bambija za tebe a 5 za beg iz Srbije! ;)
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 09:48 - pre 132 meseci
Da se nadovozem na pricu oko vozacke dozvole.. Pisali ste, kako je potrebno da se prijavite u austriju, nemacku ili neku zemlju eu..

Ali imam pitanje: Da li je uopste moguce prijaviti se na adresu u austriji.. sa madjarskim pasosom ako niste u radnom odnosu u austriji..
Da li to znaci ako imam madjarski pasos i brata u austriji ili sloveniji mogu da se prijavim kod njega iako tamo nemam posao niti bilo kakve
veze sa tom zemljom i posle da izvadim vozacku ili ne??


hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897435 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.