Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefon - kvar - savjet.

[es] :: GSM - servisiranje :: Telefon - kvar - savjet.

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
*.teol.net.

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Telefon - kvar - savjet.02.01.2011. u 16:30 - pre 162 meseci
Ljudi telefon neće da mi prepozna ni jednu karticu (SIM).
Problem je u tome sto je po telefonu prolivena nes kafa. On se može upaliti i kod paljenja stane na poruci da ubacim karticu. Logički zaključujem da se ležište za SIM zeznulo. Znam da ga treba nositi u servis i to cu uraditi čim prođu ovi ne radni dani.

Međutim, mene brine da li se kod ovakvih kvarova može telefon popraviti bez da se gube podaci (imenik, podsjetnici i sl.)? Ili možda ima neki program za tu namjenu.

Pošto se radi o Sony Ericsson K550i pokušao sam da ga spojim na računar i prepozna ga kao mass storage ali ga ne prepoznaje kao telefon kako bih bekapovao imenik i sl. prikaže ikonicu za mrežu ali nikako da dodje do Phone mode).
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Telefon - kvar - savjet.03.01.2011. u 09:03 - pre 161 meseci
Kvalitetan i dobar servis ti bez ikakvih problema moze pomoci i uraditi telefon, bez gubitka podataka. Kvar nema veze sa citacem sima, vec sa blokom vezanim za isti. U Sarajevu imas par dobrih servisa kojima mozes prepustiti svoj aparat, bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

_kavalir_
Zvonimir Mustac
elektornicar

Član broj: 266307
Poruke: 16
217.68.80.*



Profil

icon Re: Telefon - kvar - savjet.10.01.2011. u 05:57 - pre 161 meseci
Kada telefon zalijete , kavom,vodom,sokom i tome sl. prvi zahvat je brzo vađenje baterije.Zatim telefon treba rastaviti , mjesta gdje je ušla kava isprati kistom sa čistim alkoholom. Pozlačena mjesta ispolirati kontakt sprejom (sprej u vati na čačkalici ) . Zatim osušiti fenom ali ne sa visokom temperaturom .Tek nakon toga mobač ponovno sastaviti i provjeriti ispravnost.
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Telefon - kvar - savjet.10.01.2011. u 09:49 - pre 161 meseci
A sta uraditi sa telefonima koji su u BGA i nBGA tehnologiji (kojih je danas jedno 101%) ? Kako cetkicom prici kuglicama (kontaktima) ispod cip-a ?

NIKAKO ! Jedino servis sa UZ kadicom moze odraditi to !
 
Odgovor na temu

_kavalir_
Zvonimir Mustac
elektornicar

Član broj: 266307
Poruke: 16
*.hep.hr.



Profil

icon Re: Telefon - kvar - savjet.18.01.2011. u 07:06 - pre 161 meseci
Komentar korisnika SvakaVamcast dolazi u obzir ako si sam nemožeš pomoći. Normalno da ultrazvučno čiščenje nemože svatko doma raditi pa i večina servisera.99% slučajeva polijevanja sokom, kavom i slično riješio sam onako kako sam opisao. Kava nikada ne dođe do ovih čipova u nano tehnologiji o kojima piše korisnik SvakaVamcast. Jedino da se utopi u salici punoj kave.Dešava se da mobač padne u kadu, Wc ali onda je dovoljno rastavljanje,sušenje i poliranje pozlačenih kontakata - gdje dosjeda kartica , kontakti za bateriju i tome slično.Namjenu ovog foruma gledam kao zbir savjeta u cilju samopomoći jer otići sevisesru zna i klinac iz vrtića.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Telefon - kvar - savjet.

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.