Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”

[es] :: Digitalna Televizija :: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78301 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja_NS
Novi Sad

Član broj: 265454
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 14:39 - pre 162 meseci
Novi operater televizije preko Internet protokola (IPTV), kompanija ”IP Mreže Srbije D1” počinje danas sa radom, a u svojoj ponudi pored standardnih, ima i HD TV kanale, kao i 3D HD kanale po čemu je jedinstvena u svetu.

IPTV D1 nudi veliki broj domaćih i stranih kanala, televiziju visoke (HD) rezolucije, kao i 3D TV, dublji i realniji prikaz slike, RŠ dnevne novina, kao i Internet aplikacije i više od 1.000 Internet kanala, rekao je direktor kompanije Danijel Rokvić na konferenciji za novinare.



Prema njegovim rečima, program se na televizoru može pratiti uz pomoć specijalizovanog, motorolinog Set-top boksa, a ukoliko se gleda na računaru ili lap-topu potrebno je sa sajta kompanije skinuti plejer.

”U korak sa vremenom i naprednim tehnologijama, kompanija je razvila aplikaciju za mobilne telefone, sa Simbian i Android operativnim sistemima, Aj-fon i i-Ped, koja mogućava da se gledaju omiljeni TV kanali u realnom vremenu”, naveo je Rokvić i dodao da je IPTV-D1 dostupna na 2G i 3G mreži.

On je ukazao da je u toku izrada aplikacije koja će omogućiti da se IPTV prati preko igračkih konzola Soni plej stejšn 3 i Vaj-a (Wii).

Ukoliko neko poseduje novu generaciju LCD televizora, koji u sebi imaju ugradjen Internet modem, IPTV može da se prati bez Set-top boksa, rekao je Rokvić.
Rokvić je objasnio da je za to dovoljno povezati televizor na Internet i instalirati odgovarajuću IPTV-D1 aplikaciju.

Ovaj proizvod možete probati na 15 dana i to jednostavnom prijavom na sledećoj adresi:
Code:
http://ip-d1.com/




Izvor:
Code:
Baguje.com

Glory, glory, Manchester United!
 
Odgovor na temu

stonexman

Član broj: 274647
Poruke: 50
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 16:38 - pre 162 meseci
Evo ja sam instalirao player na laptop i isti povezao na LCD TV . HD je odličan , ponekad malo baguje ali nije strašno . HD kanali su ,za sada, Nat Geo,
Discovery showcase i History .
3D ima tri kanala ali ne znam kako se gleda pošto je podeljen ekran na levu i desnu polovinu . Valjda postoje neke naočare za gledanje jbm li ga .
Ostali kanali su iz domaće ponude uz par ex-yu . Ovi kanali su u 4:3 prikazu i slika mi ne deluje kvalitetnija nego na običnoj kablovskoj . Komšija ima Telekom IPTV i rekao bih da je kudikamo bolja slika na domaćim kanalima (ne mogu da se setim ali mi se čini da su neki kanali i u 16:9 prikazu) .
Cena osnovnog paketa je za sada 300 a za Orion korisnike 200 dinara .
Cene nisu još objavili za neke druge pakete .
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 16:47 - pre 162 meseci
Yep, potvrđujem, mada dolazi do pikselizacije kod nekih domaćih kanala kada su u pitanju brže scene.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 18:12 - pre 162 meseci
koliko znam reemitovanje TV kanala moze (sme) da se radi isljucivo u zatvorenom sistemu tipa KDS.

teoretski ispada da je internet trziste srbije zatvoren sistem, jer ceo sistem podleze zakonima srbije ...

ali to onda znaci da ova usluga ne moze da se koristi izvan srbije ?

da li neko zna nesto o zakonu i propisima u vezi reemitovanja TV kanala preko interneta ?
 
Odgovor na temu

vladavs
Beograd

Član broj: 54868
Poruke: 36
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 18:22 - pre 162 meseci
Ne uspeva mi da pokrenem servis.

Naime, prijavio sam se na njihovoj strani, skinuo player za PC, dobio sam od njih pristupni kod na e-mail, ali kada odem na web stranu i ukucam ga ništa se ne dešava (a kada kod upišem u playeru dobijem poruku da mi je dadoteka corrupted). Zna li neko šta treba da se radi?


UPDATE

Dobio sam još jedan mail sa ključem koji je otišao u Junk E-mail pa ga nisam odmah video. Pokrenuo sam aplikaciju i evo gledam NG HD. Na prvi pogled lepo radi (30 sekundi gledanja za sada).

Moram priznati da mi za sada deluje sasvim OK, zapravo čak sam i pozitivno iznenađen obzirom da je meni ADSL 4MB.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 19:34 - pre 162 meseci
Evo malo vise iskustava sa ovim IPTV servisom...

Imam 6Mbit wireless, radi, pa da kazem zadovoljavajuce... Ali ima dosta mana ovaj servis.

Prvo je bitrate kanala vrlo mali, oko 1Mbit za visoki kvalitet, 500-600kbps za najmanji kvalitet i od 2 do 3 MBit za HD kanale (720p).

Na recimo Discovery Showcase HD vidim da slika "koci" kad su u pitanju brze promene slike, i vidi se da nije bas dobar kvalitet... U attachmentu mozete naci screen shotove National Geographic HD, Discovery Showcase HD i Prve TV (standard def na 1Mbit strimu)...

Nazalost u Srbiji su bili prinudjeni da "osakate" bitrate na strimovima jer je brzina neta jos uvek prilicno mala (HD kanali bi trebalo da rade na 4Mbit ADSL, dok na 1Mbit mozete da gledate pa mislim samo naj slabiji kvalitet slike).

Evo i shotova (kliknite za punu velicinu):

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 20:23 - pre 162 meseci
Ovo u stvari nije nov operater vec je u pitanju onaj nettvplus sto vec duze vreme nelegalno emituju gomile kanala po evropi i svetu sa sve kanalima poput national geographic itd. Verovatno im je ovo ideja da zgrabe deo kolaca i u srbij.
 
Odgovor na temu

stonexman

Član broj: 274647
Poruke: 50
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”24.12.2010. u 21:54 - pre 162 meseci
Podrška od 00-24 svakog dana . Ja ih zovem , niko se ne javlja .
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 00:02 - pre 162 meseci
Najobičniji pirat.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 12:44 - pre 162 meseci
Pirat ili ne, ideja je odlična.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 14:02 - pre 162 meseci
Odlicno. A najbolje za ljude iz Evrope. I sto je jos bolje, ljudi sa KiM mogu da se pretplate i da ovako gledaju kanale. Sve u svemu ekstra. Jedino se javlja problem emitovanja kanala, zbog licenci, tj. dozvole, jer nemaju sve televizije nacionalnu pokrivenost. Mislim da ce se pobuniti kablovski operateri jer je ovo visetruko jeftinije, jer nema kablova, pa im je zestoka konkurencija
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 14:13 - pre 162 meseci
Vishestruko jeftinije i bez kablova?! Bilo bi kada ne bi rachunao troshkove interneta (nekog brzeg paketa) i da koristish wireless net...
Meni se ne svidja, jer je kvalitet slike jako losh a i sam izbor kanala. Da ostane besplatno mozda bi i zazivelo :)
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 14:19 - pre 162 meseci
Ma ovo je smesno, osim ako bas nemate drugog izbora ili kao pomocni "mobilni" paket.
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 14:37 - pre 162 meseci
na nekom forumu sam procitao da je cena za autorska prava koja se placaju sokoju i to samo za domace kanale oko 200 din po korisniku....

a cena za sve kanale u ponudi, koje ima npr. Telekom OpenIPTV, SBB, VEKTOR ... cena je oko 400din po korisniku, samo za autorska prava ...

npr. domaci kanali se placaju sokoju, neki strani kanali se placaju SBB-u, neki direktno tom kanalu kao npr. Nacionalna geografija, Arena Sport , itd...

IPD1 ima pretplatu od 200 din ... ?

neko rece da je NETTVPLUS i IPD1, ista firma ... kod NETTVPLUSa, mesecna pretplata je oko 15e.

btw,
ne znam cemu toliko odusevljenje, kad NETTVPLUS postoji vec par godina.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 14:59 - pre 162 meseci
... I am Locutus of Borg, marko1101... Resistance is futile...
> ne znam cemu toliko odusevljenje, kad NETTVPLUS postoji vec par godina.

Bacio sam pogled na sajt nettvplusa i oni kažu da emituju samo
kanale koji se inače gledaju preko streama. Nisam video "normalan" rts,
pink, prvu tv, avalu, b92 tamo?


... Press now to access the pirate software.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 15:34 - pre 162 meseci
Ko ima 1 Mb ne mora ni da pokusava
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 16:20 - pre 162 meseci
bachi,

pogresno si shvatio ... nema tu nikakve futile ... .

i tata bi sine ... samo je tata cuo da to nesme. ... pa reko, ko pita neskita.


... za nettvplus ... zaboravi da pomenem, da imam tetku u cikagu, ;)

btw,
a neko na benchu rece da kljuc od ipd1, radi i sa nettvplus playerom ... pa nam javi rezultate.
 
Odgovor na temu

telemajstor
IT ing
Novi Beograd

Član broj: 193724
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 16:56 - pre 162 meseci
1. Reč je o pirateriji i pitanje je samo ko će prvi da pokrene priču pravno ! U najmanju ruku content operateri bi trebalo da prvo budu tužioci jer em nema pojedinačna odobrenja i ugovore sa domaćim kanalima (o stranim i da ne pričam) za ovo područje, em nema uopšte zaštitu na nivou source IP adrese (kako se to radi kod ove vrste servisa), em nema DRM zaštitu radi kopiranja na drugi medijum, čak ga kroz dodatni meni i potspešuje jer nudi mogućnost personalnog snimanja radi kasnijeg emitovanja.
2. Da tačno je, reč je o izvornom projektu nettvplus tima (vlasnik je domaćeg porekla po imenu Danko) sa adaptacijom za ovo tržište (otud domaći kanali u ovom broju i spakovani u osnovni paket) ali i stream-ovanjem od strane domaćeg ISP-a (Orion, ex Sezam je vlasnik IP adrese) koji bi putem svojih peering veza trebalo da najkraćim putem dođe do srpskih korisnika. Otud i posebna cena za korisnike Orion-a jer treba u suprotnom plaćati zakup protoka u hostovanju. Obostrani interes !
3. Reč je o mp4 streaming-u sa fiksnom brzinom stream-a od 500kb za domaće kanale koliko sam do sada video.
4. Reč je o modifikovanom VLC player-u (GNU Public Licence) koji uključuje u sebe menije po grupi streaming proizvoda i delove prozora sa listom kanala, kao i opcijama da se uz korišćenje STB-a na velikom kućnom LCD-u može doći i do najpopularnijih Internet aplikacija tipa Face, YouTube, Google/Yahoo pretraživač i na dalje je stvar aplikacija. Dakle na neki način OTT provider na jeftin način ! Jeftin je jer nije reč o adaptivnom streaming-u pa samim time ni kvalitetan.
5. Za ovo malo test korišćenja koje sam obavio, javljala se poruka da nema trenutno slobodnih kanala za streaming pa je u suštini realno pitanje kakva je platfornma za streaming u smislu skalabilnosti na veći broj realnih istovremenih korisnika !
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 19:12 - pre 162 meseci
Mnogo se čeka na probni ključ to im je mana.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”25.12.2010. u 19:24 - pre 162 meseci
Citat:
Stefan Jocic: Mnogo se čeka na probni ključ to im je mana.

Koliko si cekao?Za dva minuta mi stiglo na mail.Vidi Junk
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Novi IPTV operater – ”IP Mreže Srbije D1”

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78301 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.