Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vjestacka inteligencija - Knjiga

[es] :: Veštačka inteligencija :: Vjestacka inteligencija - Knjiga

[ Pregleda: 3997 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatko84
Zlatko Ivanovic
B&H

Član broj: 56218
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon Vjestacka inteligencija - Knjiga10.12.2010. u 18:16 - pre 162 meseci
Imam knjigu Mark Watson - Practical AI in Java u elektronskom obliku koja je naravno na engleskom pa mi treba takva knjiga koja pokriva oblasti:
1. Pretrazivanje (Nalazenje puteva u lavirintima, Nalazenje puteva u grafovima, Pretrazivanje u sirinu, Alfa-beta pruning i primjene u Tic-TacToe, sahu i kompjuterskim igrama uopste)
2. Procesiranje prirodnih jezika (ATN parseri, Koristenje Prologa za procesiranje prirodnih jezika)
3. Ekspertni sistemi (Jess, Implementacija misljenja koristenjem Jess,Ulaganje Jess programa u Java sistem)
4. Geneticki algoritmi (Java klase za geneticke algoritme, Primjer sistema za rjesavanje polinomijalnog sistema regresije)
5. Neuronske mreze (Hopfield-ove mreze, Java klase za Hopfield-ove neuronske mreze, Testiranje Hopfield-ovih neuronskih mreza, Back-propagation u neuronskim mrezama i odgovarajuce Java biblioteke klasa, Rjesavanje XOR problema)
6. Neuronske mreze 1 (Klasifikacija oblika, Ucenje i generalizacija, Boole-ove neuronske mreze, Bioloske neuronske mreze, ADALINE, Perceptroni, Asocijativne memorije i feedback mreze, Probabilisticke neuronske mreze, Neuronske mreze sa sposobnoscu samo-organizacije, Primjena neuronskih mreza u teoriji upravljlanja, Logika pragova)
7. Implementacija neuronskih mreza (Elektronske neuronske mreze,Opticke neuronske mreze, Molekularni sistemi)
8. Masinsko ucenje (Masinsko ucenje i uvodjenje skupa pravila izvodjenja, Primjer problema ucenja, Osnovi sistema Weka)
9. Primjer: Bayes-ova pravila za otkrivanje SPAM u e-mailu

Knjigu na engleskom imam pa mi je potrebno nesto gdje ima gore navedenih tema ali na nasem jeziku, treba mi za usmeni dio ispita iz vjestacke inteligenciej, pa vas molim da mi pomognete...
Zlatko
 
Odgovor na temu

[es] :: Veštačka inteligencija :: Vjestacka inteligencija - Knjiga

[ Pregleda: 3997 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.