Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa tastaturom na linux

[es] :: Linux :: Problem sa tastaturom na linux

[ Pregleda: 2132 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa tastaturom na linux02.12.2010. u 21:11 - pre 163 meseci
Početnik sam u Linux, al negde oko dvadesetak dana koristim na istom had disku windows i linux. Sve je funkcionisalo normalno do danas odjednom prestala mi je da radi tastatura na linux fedora. Na windowsu tastatura normalno funkcioniše. U međuvremenu sam instalisao na VMWare player mandrivu, aplikacije normalno rad ali također tastatura i ton nerade. Isprobavao sam pre toga više distribucije linux (ubuntu, kubuntu, mintu, pslinuxos, fedoru) sve je funkcionisalo normalno. Molim za pomoć kako da rešim ovaj problem.
 
Odgovor na temu

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux02.12.2010. u 21:55 - pre 163 meseci
Hteo bih da obavestim da sam upravo rešio problem sa tastaturom, a na osnovu dobijenog saveta sa jednog drugog linux foruma da kao starni jezik stavim engleski umesto srpski što je urodilo uspehom.
 
Odgovor na temu

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux03.12.2010. u 22:46 - pre 162 meseci
Ne bih da otvaram novu temu, pa bi u okviru ove teme zamoleo nekog ko zna da mi pomogne kako da linuks mandrivi 2010 omogučim zvuk da plejeri u njoj mogu da otvaraju mp3 i mpeg4 formate. Kad pokrenem neki mpeg4 ili mp3 format izbaci da moram instalisati dekoder i odmah me prebaci na sajt gde mogu da po uplati 28 e da skinem dekoder. Znam da se u ubuntu preko konzole pokreče instalacija, ali ova komanda neče na mandrivi da funkcioniše. Zato ako neko zna kako besplatno instalisati ove kodekse na mandrivi molim za pomoć.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux03.12.2010. u 22:55 - pre 162 meseci
Kada ti codeina izbaci da nemas potrebni kodek ona ti ponudi komercijalno resenje preko fluenda o kome mi se cini da ti pricas i opensource. Potrebno je da pre pritiska next dugmeta odaberes koje ti od ta dva resenja vise odgovara. Predpostavljam da je ono koje nije po defaultu.
Ako ti ovako ne podje za rukom mozes potrebni kodeke instalirati preko mandriva control centra ili preko terminala urpmi ime_datoteke.

PS Kakve veze imaju kodeci i tastatura?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux03.12.2010. u 23:44 - pre 162 meseci
Ja sam i naveo da nema veze sa tastaturom, ali u ovoj temi sam i spomenuo problem sa zvkom u linux mandrivi i da nebih otvarao novu temu. Inače nema druga opcija prilikom prijavljivanja da nema mpeg4 codec. Provao sam i da uterminalu ukucam urpmi mpeg4 codec al ništa nije promenilo. A nigde nisam našo na googlu gde mogu da skinem te codec za mandrivu, za windows ima, za ubuntu kao što sam naveo preko terminala sam instalisao.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux04.12.2010. u 00:33 - pre 162 meseci
Ubuduce molim te otvori novu temu za pitanja koja imas, ne cinis nam uslugu time, naprotiv preglednost je mnogo gora...

http://easyurpmi.zarb.org/

Dodaj ove repoe...
make love - !war
 
Odgovor na temu

s.makic

Član broj: 137518
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa tastaturom na linux05.12.2010. u 15:51 - pre 162 meseci
Hvala na savetu i datom linku ubuduce cu postupiti tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa tastaturom na linux

[ Pregleda: 2132 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.