Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VMWare na Opteronu...

[es] :: Virtualizacija :: VMWare na Opteronu...

[ Pregleda: 2774 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon VMWare na Opteronu...01.12.2010. u 14:53 - pre 162 meseci
Elem, u firmi smo resili da se malo ponovimo kupovinom novog servera. Generalno bi nam taj server sluzio kao ESXi ili ESX server (ovo cemo jos da vidimo). Na njemu bi trebalo da trci par servera sa bazama i par web servera, to su neka razvojna okruzenja. E sad, poenta je uzeti sto jacu masinu sa sto vise jezgara. Koliko kontam ovako nesto bi nam odgovaralo. E sad, moje pitanje je - je li iko od vas radio sa Opteron masinama, posto nikakvog iskustva nemam sa AMD-om kao serverskom platformom. Zato sam i u dilemi da li dati para za ovo ili ici na neki Xeon sa 6 jezgara. Ako se nadje neko takav, molio bih ako ima vremena da malo prenese iskustvo koje ima.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...01.12.2010. u 15:51 - pre 162 meseci
Izvini ali na ovom linku nema te specificirane masine...

Ovih dana sam nabacivao ESX 4.1 na jedan HP ML150 G6 i imao sam izvjesne problemcice prilikom instalacije.
Konkretno, ja sam imao problem sa SATA DVD uredjajem koji je na tom serveru fabricki ugradjen. Instalacija regularno krene, dodje do jednog nivoa, i onda zaglavi - "ne prepoznaje disk" u integrisanom DVD uredjaju na serveru.
Preko USB DVD rezaca je sve proslo bez problema.
Mozda ce ti moje iskustvo pomoci, ako si zelio da nabavis tu seriju HP servera.
 
Odgovor na temu

Nailer

Član broj: 3492
Poruke: 38
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...01.12.2010. u 20:28 - pre 162 meseci
opteron se sasvim dobro pokazao kao platforma za esx i generalno hp-ova 38x serija je skroz ok izbor, tako da ako vam treba ovoliko jezgara samo napred. ne znam kakve su aplikacije koje imate nameru da vrtite na ovim serverima, ali u najvećem broju slučajeva kod virtuelizacije zafali memorije dok je cpu ređe kritičan resurs, pa imajte i to u vidu kada bude vagali optimalnu konfiguraciju

@ yolja624
ovo nema mnogo veze sa temom, ali isti problem postoji i sa ml350 g6 serverima, izgleda da vmware iz nekog razloga ne podržava dvd čitače koje guraju u njih
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...01.12.2010. u 23:33 - pre 162 meseci
HP ProLiant DL385 G7 je dvoprocesorska masina, chipset je AMD SR5690 Northbridge and SP5100 Southbridge, AMD Opteron Model 6176 SE ima 12 jezgara, znaci dodavanjem jos jednog procesora imaces 24 jezgara, sto se tice memorije imas 24 slota, sa jednim CPU mozes da koristis 12 slotova, ovaj model dolazi sa 8 x 2GB, ima redudantno napajanje 2 x 750w, sa 6 fenova, ima 2 x 1Gb dualport mreznu kartu NC382i znaci ukupno 4 porta (mada iz ovog njihovog opisa mozes da zakljucis da ima 2 x 4=8, a nema), masina dolazi bez diskova.

Extra masina i dosta skupa.

@Nailer,yolja624,Trbonja

Citat:

HP VMware ESXi solution requires the following:

* VMware ESXi free downloadable product. To upgrade your license to Enterprise Plus, purchase HP VMware vSphere 4 product 571774-B21.
* HP ESXi CIM Providers.
* Registration on VMware ESXi hypervisor web page to obtain permanent license serial number.
* Acquire your choice of HP supported and qualified media - any HP supported hard drive, USB or SD Flash device listed below. Please note that all devices will need to be imaged for ESXi 4.0 or later.

Information about HP supported USB/SD card Flash drive:

o Supported USB key**:
HP 2GB USB Flash Media Drive Key
HP Part Number 608447-B21
[spare kit part number 608863-001]
Buy here

o Supported SD card**:
HP 4GB SD Flash Media
HP Part Number 580387-B21
[spare kit part number 583306-001]
Buy here

*Must be purchased separately.
**HP has qualified above flash devices for use with ProLiant servers that support VMware virtualization environment. HP recommends these industry standard flash device for use with HP VMware ESXi. Above listed flash devices are to be used for booting purposes for VMware ESXi exclusively.


Znaci mora ili USB ili SD card. Takav im je sistem.

Poz


The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...02.12.2010. u 05:46 - pre 162 meseci
@Nailer
Izvinjavam se i tebi i ostalima zbog offtopica i hvala na info. Ali sam pomislio da moze da mu bude korisno dok je u nabavci, a glupo mi da ostavljam novu temu sa jednim redom teksta.

@deki2free
Hvala na informacijama, definitivno mi je promaklo.
Ali da je debilno - debilno je i nisam osjecao bilo kakvu potrebu da previse razmisljam o tome dal ce vmware da podrzi fabricki sata DVD, jer bi bilo normalno da HP i vmware misle o tome.
Ja sam bio na jednoj HP prezentaciji prije godinu i po dana, gdje su me smorili dobra 3 sata sa virtualzacijom na HP serverima. Lik iz wmvare ni jedno slovo nije rekao o problemima sa instalacijom na HP serverima. Po njegovim rijecima HP i vmware su u uskoj saradnji i stalnom unapredjivanju medjusobne kompatabilnosti. Zato mi je kretenski da blejim u DVD na ml150 g6 i ubadam USB dvd.
Pazi proceduru koja je prosla. Sa USB DVD NECE da butuje - vec samo sa integrisanog. Kad dogura donekle, onda vadim taj DVD i prebacujem u USB DVD gdje ostaje do kraja instalacije.
E zato se ja bunim
 
Odgovor na temu

Nailer

Član broj: 3492
Poruke: 38
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...02.12.2010. u 08:23 - pre 162 meseci
@deki2free

ovaj citat se verovatno odnosi samo na embedded verziju esxi-a, ne installable. na nekim drugim modelima servera sam bez problema instalirao esxi, uostalom http://www.vmware.com/pdf/vsph...p_41_esxi_i_vc_setup_guide.pdf
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...02.12.2010. u 10:43 - pre 162 meseci
Hvala svima na odgovorima. Elem, ne znam zasto ne radi link ali u pitanju je HP ProLiant DL385 G7, kao sto i deki2free rece. Ima 16GB RAM-a sto bi po nekoj mojoj proceni trebalo da nam bude dovoljno za komotan rad. Skup server jeste i to prilicno pa zato i gledam da se pazari dobro resenje kad se vec daju pare. Gledao sam i neki da kazem ekvivalent koji nude (ne bas ali bi trebalo da imaju tu negde performanse), to je HP DL360 G7 sa nekom slicnom cenom, ali ima 4GB RAM-a manje, sto mu dodje nekih 400e skuplje resenje od AMD-a pa sam malo u dilemi sta uzeti.
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...02.12.2010. u 14:56 - pre 162 meseci
@nailer

jeste samo na embedd, mislio sam da to i hoce posto je u pitanju DL385 G7, koji podrzava ovaj nacin

evo slike primer DL380 G6



vide se i SD slot i USB.

extra je link sa dokumentacijom koji si ostavio, narocito poglavlja 3 i 4, to bi trebalo svi da procitaju.

Ono sto je meni predstavljalo problem je bilo lose rezanje image-a na DVD, pa zato nije htela instalacija da se zavrsi, a nije bila nikakva zavera u pitanju!

Od tada koristim Flash sa kojeg instaliram kao sto pise u uputstvu, u firmi koristimo PXE Booting the ESXi Installer (znaci preko mreze).




The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...02.12.2010. u 18:04 - pre 162 meseci
Citat:
Trbonja: Hvala svima na odgovorima. Elem, ne znam zasto ne radi link ali u pitanju je HP ProLiant DL385 G7, kao sto i deki2free rece. Ima 16GB RAM-a sto bi po nekoj mojoj proceni trebalo da nam bude dovoljno za komotan rad. Skup server jeste i to prilicno pa zato i gledam da se pazari dobro resenje kad se vec daju pare. Gledao sam i neki da kazem ekvivalent koji nude (ne bas ali bi trebalo da imaju tu negde performanse), to je HP DL360 G7 sa nekom slicnom cenom, ali ima 4GB RAM-a manje, sto mu dodje nekih 400e skuplje resenje od AMD-a pa sam malo u dilemi sta uzeti.


Moje misljenje je da treba vise puta meriti, pa jednom seci! Sto znaci da nije bitno koliko resenje kosta, vec da li je opravdano uloziti toliko novca. Znaci ROI prvo, pa onda videti da li se uklapa u cenu. Nije dobro kupiti resenje, a zatim videti da ne zadovoljava ono sto ste planirali, mislim na opterecenje masine - bottleneck!

Moj predlog ti je da se uzme jeftiniji server (ili dva, napravis klaster sa dva noda) obavezno dvoprocesorski sa sto vise memorijskih slotova, plus SAN storage, i onda virtualizujes sve, bilo bi dobro da bude FC kartica na serveru i povezana sa storage-om, sta ces sa backup-om, switch-em (cisco ili mikrotik), pretpostavljam da Vam je rack standardizovan, tj. da nije neki kinez, inace ce morati novi,...

Uz sve ovo ne sme se zaboraviti skupi software, licence za MS win server 2008 i SQL 2008, pa klijentske licence, HP licence za Lights Out ili iLO, VMware (opciono), i ko zna sta sve...

Mislim da ima mnogo prostora za ustedu, samo mora pametno da se sagleda sta treba, a sta ne!

precesljaj strane sajtove sa nekim okvirnim cenama,

ovde su ti linkovi sa HP serijom 100 i 300

http://h10010.www1.hp.com/wwpc...51-3328412-241644-3328421.html

http://h10010.www1.hp.com/wwpc...351-3328412-241644-241475.html

zatim zovi nekoliko sistem integratora i pitaj da ti predloze resenja i cene



[Ovu poruku je menjao deki2free dana 04.12.2010. u 02:46 GMT+1]
The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: VMWare na Opteronu...03.12.2010. u 15:14 - pre 162 meseci
Naravno, apsolutno se slazem. Nista jos nismo definitivno resili. Sto se storidza tice imamo resenje koje na zalost nije SAN, ali tu moramo da se snalazimo sa onim sta imamo. Vec imamo neke HP servere, zato i gledam samo njh da pazarimo, a inace planira se prosirenje vec dugo tako da nemamo problem sa ostatkom pasivne i aktivne opreme.

Nesto smo i gledali kakvo je trenutno stanje u zemlji po pitanju nabavke i dosli smo do zakljucka da bi mogli da pazarimo HP 380 G7 sa dva quad procesora i 10GB RAM-a za jedno 4k evra sto mi mozda i nije losa kupovina. Cini mi se da je ovo mozda i povoljnije kupovina od samog opterona koji bez diskva probija ovu cenu. Isto tako mi se cini da je mozda bolje taj visak preusmeriti na kupovinu boljeg softvera za virtuelizaciju.

Uglavnom, dosta ste mi pomogli ovom kratkom diskusijom. Zahvaljujem se svima na tome.
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: VMWare na Opteronu...

[ Pregleda: 2774 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.