Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

veza asp.net i ajax

[es] :: Web aplikacije :: veza asp.net i ajax

[ Pregleda: 839 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.st3.cable.xnet.hr.



Profil

icon veza asp.net i ajax27.11.2010. u 03:52 - pre 163 meseci
Evo malo ću opisati problem , verovatno znate više od mene ...
U web aplikaciji koju pišem u asp.net ( c# ) imam glavnu stranicu , menu ... , posebnu klassu 'jezik' koja pročita iz baze rečenice i stavim ih u polje . kada se stranica učita sve vrjednosti polja su vidnive i stranica se prikaže . Problem nastaje s rastom stranice jer svaki put se stranica reloda i svaki put učitava jezika i još dosta toga (potrebnog i manje potrebno) . Onda sam promjenio politiku i odlučio učitati samo osnovno heder , menu . ., i naslovnnicu , a kada korisnik klikne na meni i odabere nešto , hoću da Ajax-om pročitam to sa servera i promjeni m na stranici , to i liči na nešto ,sve sličice i tekst se fino vide i rade ,ali problem što ne vidi ona polja od jezika . E sada moje pitanje : kako postaviti stvar da u file , u kojoj se koriste ta polja , kada je "dovučem " sa servera , vidi i polja , koja su već učitana .
napominjem da sa servera povučem file kao "izb.htm" koja na nekoliko mesta ima <%=polje[kl]%>.

.Hvala ..
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.st2.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: veza asp.net i ajax01.12.2010. u 16:14 - pre 163 meseci
Rješio sam : tako da napravi aspx file i u aspx.cs napravim objekt jezik i takvog povučem ajax-om , to radi , ali ako neko ima bolju ideju , da ne petljam ponovo s jezikom, bio bi zahvalan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: veza asp.net i ajax

[ Pregleda: 839 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.