Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI

[es] :: .NET :: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI
(TOP topic, by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69690 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI24.08.2011. u 09:27 - pre 153 meseci
Za CelikAPI i za CelikNET ti sigurno ne trebaju msv*d.dll biblioteke (sa "d" na kraju), jer su to Debug verzije biblioteka. Te verzije su stoga potrebne za nešto drugo što nema veze sa Čelikom, a što je vezano za tvoj projekat. To je ujedno i razlog zašto niko nije mogao da ti pomogne. Problem je negde drugde.
 
Odgovor na temu

Fanthom

Član broj: 130400
Poruke: 8
212.200.34.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI22.06.2012. u 13:55 - pre 143 meseci
Vec 2 dana pokusavam da resim problem:

"Could not load file or assembly 'CelikNET.dll' or one of its dependencies. The specified module could not be found."

Sve sam probao, problem je sto ne ucitava fino CelikApi.dll, kao da ne moze da ga nadje, iako je u istom folderu kao CelikNet.dll.. Slucajno sam naleteo u drugoj temi na odgovor, pa samo da ustedim drugima koji imaju isti problem. jer vidim da ovde taj problem nije resen..

Resenje je da se prekopira CelikApi.dll u Windows/system32 folder..
Ukoliko je u pitanju 64bitna masina onda se kopira u Windows\SysWOW64

Ne znam zasto to tako, jer ocigledno kod drugih radi i bez toga, tj dovoljno je da je CelikApi u istom folderu kao CelikNet, ali cim sam prekopirao, odmah mi je proradilo..

Ako neko mozda ima objasnjenje, bilo bi dobro da ga napise..

[Ovu poruku je menjao Fanthom dana 22.06.2012. u 19:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scorpio76
Novi Sad

Član broj: 314889
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI22.05.2013. u 10:46 - pre 132 meseci
Ako ima još ljudi koji su imali problema na Windows 7 sa povremenim čitanjem a povremenim vraćanjem greške, ili problema sa Debug vs Release varijantama ili sličnih gremlin varijanti proverite koju verziju CelikApi.dll koristite.

Meni su se na primer javljali gremlini u Windows 7 sa verzijom CelikApi.dll 1.0.1.0 koja je veličine 843.776b dok mi je sa verzijom 1.1.0.0 veličine fajla 929.792b sve proradilo na 100% read. Verzija 1.1.0.0. radi i sa CelikNET fw4.0 i sa CelikNET fw3.5 koji su postavljeni ranije u ovom threadu.

Nadam se da će ovo još nekom pomoći.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI22.05.2013. u 11:15 - pre 132 meseci
Verzija 1.1 (ili neformalno Čelik+) ima neke nove funkcionalnosti i nove funkcije, ponajpre proveru potpisa na kartici. Stari CelikNET radi sa novom verzijom API-ja, ali da bi se koristile nove funkcionalnosti potrebno je unaprediti CelikNET. Za ovu proveru potpisa potrebni su razni sertifikati, koji dolaze uz instalaciju Čelika+, a mislim da mogu i posebno da se skinu sa sajta MUP-a.
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI10.04.2014. u 14:20 - pre 121 meseci
Pitanje u vezi deploymenta

Implemetirao sam u aplikaciji koriscenje CelikApi.dll.
Razvojno okruzenje je VS 2008
U isti folder sam stavio i CelikApi.dll i CelikNET.dll
Referencirao sam CelikNET.dll.
Sve lepo radi, ali kad uradim publish na drugom racunaru ne radi i izbacuje gresku...
Pri deploymentu sam ukljucio oba dll.
Probao sam na drugom racunaru da stavim biblioteke u sistemski folder c:\windows\system32
ali mi opet izbacuje sledecu gresku:

"Could not load file or assembly 'CelikNET.dll' or one of its dependencies. The specified module could not be found."

Da li neko mozda ima ideju kako bih mogao ovo da resim?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI11.04.2014. u 16:21 - pre 121 meseci
Možda je problem što na tom drugom računaru nisu instalirane redistributabilne biblioteke za Visual Studio 2008. To je spomenuto na sajtu MUP-a, ali bez linka. Ovo je link: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5582
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 07:58 - pre 121 meseci
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 08:05 - pre 121 meseci

Nije u tome problem, jer sam instalirao runtime biblioteke sa sajta

Ako imas jos neku ideju molim te posalji...

U svakom slucaju
Hvala
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 10:33 - pre 121 meseci
Treba nam više informacija. Potrebno je da pokreneš program koji se zove Process Monitor. Taj program se inače nalazi i u kolekciji korisnih programa nazvanoj Sysinternals Suite, ali sa prvog linka može da se skine i pokrene posebno. Process Monitor prati sve što se može pratiti u sistemu (što je baš obimno), ali u našem slučaju mi samo želimo da vidimo kako to da ČeliApi ne može da se učita. Zato kad te program pita za filtere daj mu filter čiji su parametri <Path> <ends with> <celikapi.dll>. Ako sve radi kako treba u Proces Monitoru u status baru (ona najniža linija u prozoru na koju obično niko ne obraća pažnju) počeće da se brzo uvećava jedan broj. Sada pokreni svoj program do tačke kad se desi problem. Proces Monitor će prikazati nešto, i na osnovu tog nečeg možda se može izvući nekakav zaključak. Možda će i tebi biti jasnije šta se dešava.

Ako je potrebno pošalji ovde ono što Process Monitor bude ispisao. Sačuvaj sadržaj (Ctrl+S). Opcija čuvanja treba da bude "Events displayed using current filter", a format nije bitan, pa može da bude i nativni .PML. Taj fajl će nam dati više informacija.

Možda je ovo samo prvi korak, jer mi se čini da je ipak u pitanju problem sa bibliotekama. Koliko god da je koraka potrebno, moramo ih sve načiniti.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 10:38 - pre 121 meseci
Mala napomena: tek kad sam napisao sve ovo gore pročitao sam da se program žali da ne može da pronađe CelikNET.dll, a ne Celikapi.dll. Ako ne može da pronađe CelikNET.dll onda možda ti misliš da pokrećeš exe koji je zajedno sa CelikNET, ali zapravo ne pokrećeš taj exe nego neki drugi, u drugom folderu, koji nije zajedno sa CelikNET.dll...
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 12:27 - pre 121 meseci
U folder gde je exe fajl sam snimio oba dll fajla plus neke msd...dll biblioteke koje je pomenuo u ovoj temi Blue82 kao moguce resenje(za svaki slucaj).
Sve to sam snimio i u C:\Windows\System32 i u C:\Windows\SySWoW foldere(za svaki slucaj).
Instalirao sam runtime biblioteke sa sajta.
Prilikom pokretanja aplikacije, pokrenuo sam bas taj exe koji je u istom folderu sa bibliotekama i opet izbacuje istu grešku.
Kod mene i kolege radi lepo, ali kod nas ima VS. Ja sam publish-ovao verziju, a on update-ovao. Kod mene je Windows 7 a kod njega Xp.
Na racunaru na kome treba da se koristi čitač , je Vista i sve gore pomenuto sam uradio na njemu...

Ako imas bilo kakvu novu ideju ...?

Hvala jos jednom na pomoci
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.04.2014. u 16:39 - pre 121 meseci
Nemam novu ideju, ali probaj da odradiš postojeću ideju, i vidi šta Process Monitor ima da kaže.
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI15.04.2014. u 09:54 - pre 121 meseci
Probao sam da vidim u cemu je stvar preko programa ProcessMonitor.
Ne mogu da bas protumacim po event-ima u cemu je stvar.
U arhivi greske se nalaze cetiri print screen-a
Kada se postavi za path putanja C:\....\CelikApi.dll ili C:\....\CelikNet.dll
i do pokretanja programa gde se javlja greska brojka na dnu raste,
kao i posle pokretanja forme u kojoj se javlja greska.

Hvala jos jednom na pomoci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI15.04.2014. u 12:07 - pre 121 meseci
U prilogu su novi prt scr za ProcessMonitor.
U arhivi sam stavio prt scr kod mene(gde lepo radi) i na racunaru gde ne radi.
Jedino sto primecujem kao razliku je da kod mene nalazi i CelikNet i CelikApi u istom folderu(isao sam sa ends with) dok na drugom racunaru ih nalazi u razlicitim folderima.
Mozda je do toga?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI15.04.2014. u 12:48 - pre 121 meseci
Putanje u kojima su dll-ovi su baš neobični. Guglovanjem dolazim do toga da koristiš ClickOnce tehnologiju. To je vrlo bitan podatak. Ako je to tačno onda teško da ja mogu da ti pomognem. Google je pun pitanja kako pokrenuti native dll preko ClickOnce. Da li pored CelikAPI.dll imaš i neki drugi native (ne C#) dll koji uspešno koristiš preko ClickOnce? Ako nemaš onda napravi neki mali testni C/C++ dll i probaj to da proteraš i savladaš.

Uzgred, zašto nisi po uputstvu sačuvao .PML fajlove direktno iz Proces Monitora, nego print skrinove u okviru Word i Works dokumenata? Neki podaci su isečeni iz slika.
 
Odgovor na temu

srboljub79
programer

Član broj: 322518
Poruke: 7
82.117.204.*



Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.04.2014. u 08:55 - pre 121 meseci

Pogledacu malo detaljnije deployment na google-u.

Nisam poslao PML fajlove jer dosta zauzimaju (13MB).

Hvala jos jednom na pomoci

 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI16.04.2014. u 10:11 - pre 121 meseci
Nema na čemu. Uzgred i ja sam na početku pogrešio kad sam rekao da su za ČelikAPI potrebne CRT biblioteke za Visual Studio 2008. Potrebne su za aplikaciju Čelik, a samo za ČelikAPI nisu.

Pogledao sam i problem sa veličinom .pml fajlova, i umeju da budu veliki, ali smanje se na podnošljivu veličinu kad se isključi opcija "Also include profiling events". Moraću da saznam šta se uopšte dobija tom opcijom :)
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI14.05.2014. u 12:54 - pre 120 meseci
Samo da se zahvalim za odlicno odradjen posao. Biblioteka za C# u VS2010 na Windows 8.1 64bit, sve je proslo glatko iz prve.
Spašeno je nekoliko dana programiranja i cimanja da se sve portuje na C#.

Hvala, hvala jos jednom
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI22.05.2014. u 15:49 - pre 119 meseci
Danas sam testirao kod koji koristim za prijavu na sistem preko mticnog broja iz licne karte.

Slucajno sam izvukao licnu kartu iz citaca, program je uhvatio gresku i ispravno je pokazao, nakon ponovnog pokusaja sa ubacenom licnom kartom
prijava je prosla ali je program izbacio gresku kao sto je i kolegama u ranijim postovima.

Code:
CelikException was unhandled. EndRead nije izvrsen

Kod koristim ovako:

         try
            {
                using (CelikNET.CelikInterop oCelik = new CelikNET.CelikInterop())
                {
                    CelikNET.FixedPersonalData oFixedPersonalData = oCelik.ReadFixedPersonalData();
                    CelikNET.VariablePersonalData oVariablePersonalData = oCelik.ReadVariablePersonalData();
                    CelikNET.DocumentData oDocumentData = oCelik.ReadDocumentData();
                }
            }
             catch (CelikNET.CelikException exp)
            {
                MessageBox.Show("Neuspelo očitavanje lične karte.\nProverite da li je lična karta u čitaču i pokušajte ponovo.\nStatus greške: " + exp.EIDErrorDescriptionSr, "Greška", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
            }



Koristim Visual Studio 2010 i .NET Framework 4, Windows 8.1
Biblioteke msvcm90d.dll, msvcp90d.dll i msvcr90d.dll sam dodao pored CelikNET.dll ali opet isto.
Napominjem da sve radi besprekorno kada je kartica u citacu.


Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

markoub
Marko Milosevic
Ub

Član broj: 5369
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 137081567
Sajt: markoub.myboard.info


Profil

icon Re: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI26.05.2014. u 01:03 - pre 119 meseci
Prvo, puno hvala za trud, mnogo vremena stedi! :-)
Na mom racunaru radi perfektno sve, ali ni na jednom drugom nece... :-(

Prikazuje sledecu gresku:

Code:
See the end of this message for details on invoking 
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.IO.FileNotFoundException: Could not load file or assembly 'CelikNET.dll' or one of its dependencies. The specified module could not be found.
File name: 'CelikNET.dll'
   at SmartPDF.frmMain.procitajProdavca()
   at SmartPDF.frmMain.button1_Click(Object sender, EventArgs e) in c:\Users\Marko\Documents\Visual Studio 2012\Projects\SmartPDF\SmartPDF\frmMain.cs:line 62
   at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
   at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

...


E, sad... Kada preimenujem (sakrijem) CelikNET fajl onda prikaze drugaciju gresku, nesto pominje neke verzije... Dakle, zna sigurno gde je fajl, ali ima neki problem.
Naravno, i CelikAPI je u istom folderu, ali nista...
Kada sakrijem CelikAPI sve je identicno, tako da imam utisak da do njega ni ne dodje.
Preciznije, kada prodjem kroz ProcessMonitor sa filterom za CelikAPI.dll nema nijedan pogodak.
Greske su tipa "file locked with only readers" (sta god to znacilo) i "buffer overflow"...

Inace, CelikNET sam iz source-a kompajlirao, pa je u 4.5 verziji framework-a.

Nadam se da ima neko resenje, ja sam sve pokusaje potrosio... :-)
Bolje zivjeti sto godina u bogatstvu, nego dvije u siromastvu!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: CelikNET: LGPL CLR Interop Wrapper za CelikAPI
(TOP topic, by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69690 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.