Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sekcije Detail u reportu

[es] :: Access :: Problem sekcije Detail u reportu

[ Pregleda: 1685 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.beogrid.net.



+1 Profil

icon Problem sekcije Detail u reportu17.11.2010. u 15:59 - pre 163 meseci
Radim na izvestaju otprema.
Detalji izvestaja sadrze klasicna polja (redni br. , naziv dobra ili usluge, jedinica mere, kolicina, cena , porezi itd).
Stvar malo komplikuju utroseni rezervni delovi koji spadaju u dobro ili uslugu. Ja bih hteo da ove rezervne delove izdvojim na neki nacin tako da bude jasno naznaceno kupcu. Ovi rezervni delovi se ni po cemu ne razlikuju od bilo kog drugog proizvoda ili dobra, znaci imaju svoju cenu, porez itd...

U prilogu se nalazi slika kopirana u Word kako sam bih voleo da izgleda izvestaj. Problem je sto odeljak "Detail" ne mogu podesiti da mi ovako nesto prikaze, a u odeljke footer nece da prikazuje sve stavke nego samo prvu.

Ima li neko iskustva sa ovim da mi predlozi kako bi to moglo se uradi, dakle ponavljam samo hocu da naznacim stavke utrosenog potrosnog materijala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Problem sekcije Detail u reportu17.11.2010. u 17:50 - pre 163 meseci
Da bi ste mogli jasno da naznacite rezervne delove u tom dokumentu vasem poslovnom partneru onda bi morali oni da budu jano oznaceni da su to rezervni delovi u toj poslovnoj transakciji. Ako takvu naznaku imate onda mozete da putem Query-ja napravite takav po tom uslovu i da on bude recordSource reportu koji bi bio podreport vaseg osnovnog i onda mozete napraviti istu sliku kao sto ste naveli u prilogu... :-)
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.beogrid.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sekcije Detail u reportu19.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Podreport to mi je trebalo.
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem sekcije Detail u reportu

[ Pregleda: 1685 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.