Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu

[ Pregleda: 22892 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arres

Član broj: 239198
Poruke: 3
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu10.11.2010. u 09:25 - pre 163 meseci
Pozdrav

zadnjih par dana čitam dosta o antenama,njihovoj izradi,modificiranju odnosno preradi i slično...

Moje prvo pitanje i postavljena tema bi bila da neko ko ima malo vremena da napiše ili skicira odnosno postavi slike
KAKO URADITI SAM POJAČIVAČ dB za sobnu antenu
. (ako to može poslužiti i za druge vrste anteni nek se navede)


IZVADIO SAM OVAJ "DJELIĆ" prikazan na sliki ispod, u kojeg se ukopčava antena može li neko da pojasni kako se on zove i šta bi mogao s njim postići,
u vezi pojačivanja snage deciBela pošto sam nov oko elektronike?






Želio bi pohvaliti ovaj vaš srbijanski tehnološki forum. Puno pozdrava i hvala unapred za nešto što će koristiti mnogima,
pa ne zato što ne mogu kupiti nego da sami razvijaju nešto...
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu10.11.2010. u 16:14 - pre 163 meseci
Paz' ovo:
Citat:
Arres:Želio bi pohvaliti ovaj vaš srbijanski tehnološki forum


Ma,,
--------------ES-Je I N T E R N A C I O N A L N I-Forum ! -----------------------------------

EEee moj Brajko,mi nismo firma,
mi smo K O M B I N A T !!! --ako Te neko pita

A sto se tice Antenskog pojacavaca evo seme, al' mora da ga napravi neko ko NE lemi "Oluke".

Izvol'te:

Izvor seme:- dobri,stari casopis ELEKTOR--World Wide


@Arres
Slika koju Si okacio je male rezolucije da bi se 100% znalo --sta je to.
Verujem da je neki ANT-Pojacivac sa lokalnim napajanjem,

-A lici i na konzervu EVA-Sardine na koju je neko "zabusio" dva " necega" + dodao kabl za nesto

( Iz cega Si ti to povadio ?)

[Ovu poruku je menjao robert63 dana 10.11.2010. u 17:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu11.11.2010. u 02:15 - pre 163 meseci
Ovo sto je on nakacio je najvjerojatnije fm tuner iz nekod dvd plejera ili receivera.
 
Odgovor na temu

Arres

Član broj: 239198
Poruke: 3
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu11.11.2010. u 08:40 - pre 163 meseci
Zdravo.Ne,nije to konzerva,nego je to baš kako je napisao Cyber orginal djelić koji sam izvadio iz DVD Playera tačnije "kućnog kina".
Ako već postavljate neku sliku ili skicu ne treba da je zakomplicirana (pošto se ja ne bavim elektronikom niti me to inače zanima,
trebam samo nešto što bi izradio sebi kući ako se da)
Resolucija slike u kojoj sam slikao "djelić" odnosno FM Tuner kako vidim da je naziv,mislim da je i predobra jedino ako ko ne vidi mora da nabavi naočala za slabovidne,jer to su već HD resolucije od 1400 pa napred...
A što se tiče da ste International,u redu to vi znate ... Da se vratim...

Znači samo navedite mi po tačkama 1.2.3. ili neku jednostavnu sliku/skicu ubacite kako se uradi ručno "pojačalo".Jel to može s kakvom bakrenom žicom ili mogu koristiti i ovaj djelić (FM tuner) sa slike za nešto...



Hvala
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu11.11.2010. u 09:08 - pre 163 meseci
Za kutiju samo :) , e sad cist je promasaj (po meni) raditi pojacalo za sobnu antenu i smesno ali ajd , to je psiholoska rabota :) , pomisao da imate pojacavac u sobnoj anteni prosecnom coveku stvara sliku nekog dosta boljeg antenskog sistema, ali ako ta sobna antena prima jake signale i ako je potrebno te signale razdvojiti na 10 tv-a onda neki pojacavac sa manjim pojacanjem dobro se doci za ono sto ce se izgubiti kroz splitere, ovako nece znacajno poboljsati sliku.Iskreno nemam neku semu dobro ono sto je dao g. robert63 pa eto ti ali...

Tvoju kutijicu neces moci da iskoristis za neke delove verovatno je SMD i ako imas neki deo nemas alata uraditi ili mozda imas ne znam, kao drugo fm tjuner je napravljen da sluzi tome tu je verovatno visoki stepen integracije "citaj" ti cipovi su neupotrebljivi za uhf opseg i ne samo to oni tome i nesluze zato je jedino resenje kupovina delova za ovaj gore navedeni - nacrtani :) , nisu skupi zajsta.

Preporuka ti je da pojacavac stavljas na krovnoj anteni on inace sluzi da prenese signal sa antene i pojaca signal ali ne i da ocisti "sneg" bog zna kako, jer ako antena losije prima neki kanal ni on nece procvetati, vec ce se korisni signal sa antene pojacati kako bi se on samo preneo kroz dugi kabal do tv-a tj. bilo manje gubitaka.

U sustini ako nesto trazis ima negde sam video niskosumne tranzistore, kompjuterska optimizacija kola cine neki sklop pouzdanim, bas sam gledao kako rade tu VF tehniku hehe sve na kompjuterima od simulacija rada do crteza...

[Ovu poruku je menjao starkg dana 11.11.2010. u 11:35 GMT+1]
YU1OTW
 
Odgovor na temu

Arres

Član broj: 239198
Poruke: 3
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu11.11.2010. u 09:23 - pre 163 meseci
Aha... Krovne nemamo ali je montirana satelitska.Ali mene kako sam napisao zanima ova sobna jer nešto hoću "ustvarivati" sam,a da ne kupim to.
(na kraju krajeva ako bi bilo previše zakomplicirano,pošto sam mislio da se može pomoću kakve "žice" stvoriti jači signal,a vidim da ima i antena sazada još jedan otvor...kao da bi se u nju mogla ukopčati još jedna sobna antena nije teško otići do trgovine ili još bolje naručiti po internetu)

Pa ovakva skica je za mene previše zakomplicirana,to je za te ljude koji se bave s tim.Znači ništa. Hvala svejedno.
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu11.11.2010. u 10:43 - pre 163 meseci
Pomocu zica moze hehe ali aluminijumskih 6mm pa lepo napravis yagi antenu :) , a moze i kraca loga za uhf 50cm solidnog pojacanja u celom opsegu, dve cevke i ostalo zice od 2-3mm.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

YU2AX
Vršac

Član broj: 268437
Poruke: 260



+48 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu13.11.2010. u 14:26 - pre 163 meseci
Citat:
Znači samo navedite mi po tačkama 1.2.3. ili neku jednostavnu sliku/skicu ubacite kako se uradi ručno "pojačalo".Jel to može s kakvom bakrenom žicom ili mogu koristiti i ovaj djelić (FM tuner) sa slike za nešto...


Naravno da može i samo sa žicom. Evo kako, u par tačaka:

1. Nađi dovoljno dugačak komad bakarne žice
2. Jedan kraj utakni u priključak za antenu na TV
3. Drugi kraj provuci kroz prozor i sprovedi je do oluka.
4. Zamoli nekog majstora za oluke da ti žicu zaletuje za oluk kako bi imala dobar kontakt.
5. Uživaj u TV prijemu.



73 de Zele YU2AX
 
Odgovor na temu

yt1prm
Radovanovic Milan
Elektricar
Pirot/Budva

Član broj: 204940
Poruke: 271
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: www.elektricar.eu
ICQ: 363132976
Sajt: www.yt1prm.shopmania.biz


+16 Profil

icon Re: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu14.11.2010. u 09:14 - pre 163 meseci
Citat:
Naravno da može i samo sa žicom. Evo kako, u par tačaka:

1. Nađi dovoljno dugačak komad bakarne žice
2. Jedan kraj utakni u priključak za antenu na TV
3. Drugi kraj provuci kroz prozor i sprovedi je do oluka.
4. Zamoli nekog majstora za oluke da ti žicu zaletuje za oluk kako bi imala dobar kontakt.
5. Uživaj u TV prijemu.



ha ha ha !
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kako izraditi POJAČIVAČ SIGNALA (UHF & VHF) za sobnu antenu

[ Pregleda: 22892 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.