Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slike u Excel tabelama

[es] :: Office :: Excel :: Slike u Excel tabelama

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon Slike u Excel tabelama08.11.2010. u 10:26 - pre 163 meseci
Imam problem sa izradom tabela u kojima se nalaze slike određenih artikala. Na listu gde se nalaze proizvodi Olympusa sve je u redu, ali na drugom listu gde se nalaze navigacije Mio slike beže iz zadatog polja. Kako da rešim problem?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.115.*



+228 Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama08.11.2010. u 10:51 - pre 163 meseci
Kod mene nema takvih problema, namestio sam slike u zadate celije, prebacivao excel aplikacju sa kompjutera na kompjuter i sve je bilo uredu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savetnik.org
Nikola Rajković
Log In Advertising
Beograd

Član broj: 252712
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.igre-konzole.rs


+2 Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama08.11.2010. u 12:07 - pre 163 meseci
Evo i kod mene je OK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama09.11.2010. u 09:20 - pre 163 meseci
Hvala na odgovorima, ali ja ne znam šta se kod mene dešava. Posle nekoliko otvaranja foldera ponovo se slike razbacaju po tabeli kao u mom primeru. Naročito kada se ubace kolone sa podatcima, npr. garantni rok, VP cena, marža itd. i kada se neke kolone sakriju ponovo se dešava isto ali samo na listu sa navigacijama.
Da li postoji neki postupak za fiksiranje slika u Excelu?
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama09.11.2010. u 15:36 - pre 163 meseci
Kod mene pri otvaranju MIO slike su bile razbacane. Posle sve OK - ubacivala nove redove i kolone, nove slike, ukucavala podatke par puta otvarala i zatvarala, menjala širinu redova (samo sam morala da promenim položaj slike u redu koji je sužen/proširen, što je OK) i sve je u redu.
Možda ti nije pravilno podešeno nešto. Probaj - desni klik na sliku pa Size & Properties... i u tabu Properties u prvoj grupi ostavi čekićirano Move but don't size with cell (radio dugme). Ovo je za Excell 2007. Pokušavam da se setim kako je to u starijim verzijama. Uglavnom, desni klik, pa.... objekt / format picture / a možda i Size and Properties.... i imaš istu grupu radio dugmadi od kojih obeležiš gore navedeno. To je, sigurno, funkcionalno za ugrađene objekte, a kako su i oni neke slike, trebalo bi da pomogne i kod ovih slika.

ER
 
Odgovor na temu

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama10.11.2010. u 12:57 - pre 163 meseci
Zahvaljujem se na pomoći EmmaR, ali to što si predložila sve sam isprobao na više računara smatrajući da će na nekom računaru proraditi kao kod vas koji ste pokušali da mi pomognete. Inače i ja koristim Excel 2007 ali zbog druga za koga sam radio fajl je u xls formatu. Svaki put kada "popravim" neki list, svi drugi listovi se "pokvare" osim lista na kome se nalaze Olympusovi proizvodi. Prikačio sam ceo fajl sa svim podtcima koji su potrebni za konačan izgled cenovnika. Ako neko ima ideju moli da mi pomogne. Izvinjavam se za to što neka pola imaju greške, ali cenovnik od dobavljača iz koga vuče podatke koji su potrebni za formule je bio je preveliki pa sam morao da ga obrišem.

[Ovu poruku je menjao PAULANER dana 10.11.2010. u 14:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama10.11.2010. u 17:06 - pre 163 meseci
Citat:
PAULANER: Ako neko ima ideju moli da mi pomogne.
Vidi jesu li sada slike dobro postavljene. Imaš dva file *.xls i *.xlsx
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Andrić
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 266908
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama11.11.2010. u 12:47 - pre 163 meseci
Poštovanom gospodinu Ivek33 puno hvala na odgovoru. Kao i uvek sjajna je pomoć na forumu, samo bih ga zamolio da mi objasni u čemu sam grešio?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Slike u Excel tabelama11.11.2010. u 20:29 - pre 163 meseci
Citat:
Andrić: samo bih ga zamolio da mi objasni u čemu sam grešio?
ne znam ni ja
Nisam puno htio istraživati. Jednostavno poravnao sam slike i snimio dokument. Zatvorio ponovno Otvorio i opet problem (za razliku od drugih koji nisu imali problema)

Tada sam postavio ovaj code u VBE za poravnanje slike

Code:
Sub Object1_Click()
ActiveSheet.Pictures(Application.Caller).TopLeftCell.Select
End Sub


pritisni ALT+F11 pa ćeš vidjeti

BTW: milsim da je problem bio u ova dva Sheeta Mio i Triax. Kada Obrišeš Sheets u kojima je problem, Dupliraš Sheet Olympus i u njega ubaciš slike od MIO i TRIAX sve je OK (barem meni tako funkcionira)

probaj sada ova dva sheeta Olimpyus i Olympus2 kao i ostale
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Slike u Excel tabelama

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.