Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )

[es] :: Wireless :: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27205 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kvalitetne Usmjerene Wireless Antene (Kućna Izrada)05.11.2010. u 05:27 - pre 163 meseci
Ponasa se svakako bolje nego kada nema reflektor. Iako to po pravilo ne može da se meri sa antenom koja ima namenski projektovan vrući element, dobitak može da bude značajan i praktično upotrebljiv.

Ipak, ovu konstrukciju ne treba toliko dizati u nebesa. Niej ovo nita novo i epohalno, samo je varijanta već odavno oprobanih metoda. Veći je problem što to baš i nije neka konstrukcija koju valja držati napolju, narošito ako je jedina zaštita navučena kesa, kao što je preporučeno.

Slični rezultati se mogu dobiti gradnjom ozbiljnijih antena koje ne moraju biti ništa skuplje, ali su solidnije i mogu godine da prežive napolju bez održavanja. Tu mislim na antene kao što su kantena, bikvad i naravno 3d korner.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Kvalitetne Usmjerene Wireless Antene (Kućna Izrada)05.11.2010. u 08:13 - pre 163 meseci
Citat:
ikeda: @bojan.javorac

Nemoj se mnogo nervirati, uvek imaš one koji više vole da kupe gotovo i ljude koji vole da sami probaju da nešto naprave, nešto da unaprede, jednostavno da eksperimentišu... Znam i ja kad sam pravio kantene i bikvad antene pre 6-7 godina su mi govorili da je bolje da kupim gotov šabački grid. Možda i jeste bilo bolje, ali ja sam bio znatiželjan da sam skontam kako to sve funkcioniše. Tako da samo napred, ko zna možda jednog dana patentiraš neku svoju antenu od školjke za fiću :)



SLazem se sa svima koji uvijek traze i neka druga rjesenja i ne gledaju samo fabricka , tako da te podrzavam maksimalno u svemu sto si rekao..


Citat:
medvedic: Treba ohrabrivati ljude koji hoce da dele svoje znanje i iskustvo!
Nazalost, mnogi svoje aktivnosti na forumima baziraju na kritici.
Bojan je u drugoj temi obecao da ce nam opisati antenu koju koristi. To je i uradio, sto znaci da je od reci.

Moje pitanje je: da li moze da se napravi sa kablom cat 5e?



Upravo to i jeste moj cilj, da prezentujem ovu varijantu usmjerene wireless antene kao jednu od opcija, ja sam je doradio a neki ljudi ranije su je izmislili i htjeo sam da pokazem kako ovaj moj krajnji rad cini je veoma efikasnom i kako nije za odbacit ni ovakvo rjesenje usmjerenih wireless antena... i svaki savjet je dobrodosao naravno!


Odgovor na tvoje pitanje:

Usb Extender radi sa onom semom koju predstavih na uvodu teme sa sljedecim kablovima..


- CAT 4 ( netreba ga uopste koristit za ove svrhe.. ne moze preko 5m)
- CAT 5e ( njega sam samo jednom koristio i odtad ga ne koristim jer mi nije mogao izci na duzinu vecu od 7m , sto neznaci da ne moze vec sam ja mozda naletio na neku losu seriju tog kabla )
- CAT 6 ( ispitano radi na 17m kabla i nikad nije zakazao , na 2 mjesta mi je radio i sa cak 20m kabla )


PS. Napomena. Ovo vazi samo za novije racunare koji imaju USB 2.0 port. USB Extender nece raditi na tim duzinama kod starijih racunara koji koriste USB 1.0 port. Ovaj izum se moze koristiti i kod drugih uredjaja ako imate potrebe za produzenjem USB kabla , pa eto ako neko ima potrebe da spoji printer sa drugog kraja kuce i treba mu kabal koji ce raditi na duzini od 17m moze slobodno da koristi ovaj izum pasivnog USB extender-a.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Kvalitetne Usmjerene Wireless Antene (Kućna Izrada)05.11.2010. u 08:29 - pre 163 meseci
Citat:
burex: Nema potrebe da grom opali baš u nečiju kuću, može i da bude na daljim lokacijama, indukcija će da odradi svoje (ili u samom uređaju, ili u kablu) i uređaj će biti spaljen (a možda i USB port računara).

Rekao si Bojane da se vidi manje AP-a kada je prisutna cediljka (što je logično, imaš sa jedne strane USB adaptera metalnu površinu), ali mene interesuje kolika je razlika u signalu sa druge strane sa i bez tog kuhinjskog pomagala? Interesuje me tačnije kako se USB adapter zapravo ponaša kada se koristi kao "feed".



OK, ovo sa gromom je bezveze i raspravljati jer je to nesto sto je nepredvidivo i grom kad opali u kucu velike su sanse da u toj kuci pogori i sva ostala elektro oprema.. pretpostavljam da se slazes samnom u ovome.

Sto se tice razlike u signalu , sa ili bez cjediljke evo kakve su bile razlike..

1. Wireless USB Adapter bez cjediljke ( TP LINK TL-WN322g) :

Maksimalan domet na otvorenom je bio 100m i na toj daljini izmjeren signal od -98 dBi (definitivno nije mogao dalje :)

2. Wireles USB Adapter sa cjediljkom od 19,5 cm precnika (racunamo samo unutrasnji precnik cjediljke):

Maksimalni domet na otvorenom je 2800 metara i na i toj daljini izmjereni signal je bio -96 dBi.


A sto se tice USB Wireless Adaptera pa on u ovom slucaju se i koristi kao " feed ", ali pretpostavljam da bi tvoje pitanje ustvari bilo vezano za to sta ako koristimo Wireless USB adapter kao "feed" na nekoj greed anteni ili slicno !? To si mislio ?

Neko je gore vec pisao o tome i mislim da je to jos bolja opcija od koristenja djevdjira kao elementa za fokusiranje signala i moje su pretpostavke da bi to jos vise poboljsalo signal ako bi se koristio i ovaj USB Extender i onda bukvalno ne bi imao gubitaka nikakvih u kablu sto znaci da bi ti adapter prenjeo bas onakav signal kakav bi zatekao na tom mjestu gdje je postavljena antena i u tome i jeste sva car ovog jeftinog izuma..


 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Kvalitetne Usmjerene Wireless Antene (Kućna Izrada)05.11.2010. u 08:44 - pre 163 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ponasa se svakako bolje nego kada nema reflektor. Iako to po pravilo ne može da se meri sa antenom koja ima namenski projektovan vrući element, dobitak može da bude značajan i praktično upotrebljiv.

Ipak, ovu konstrukciju ne treba toliko dizati u nebesa. Niej ovo nita novo i epohalno, samo je varijanta već odavno oprobanih metoda. Veći je problem što to baš i nije neka konstrukcija koju valja držati napolju, narošito ako je jedina zaštita navučena kesa, kao što je preporučeno.

Slični rezultati se mogu dobiti gradnjom ozbiljnijih antena koje ne moraju biti ništa skuplje, ali su solidnije i mogu godine da prežive napolju bez održavanja. Tu mislim na antene kao što su kantena, bikvad i naravno 3d korner.



Slazem se u svemu sto si rekao..
Inace ove antene smo stavljali uglavnom na mjesta ispod krova na samoj ivici krova da nebudu na kisi a da ipak vide wireless router. Slazem se da je moglo i neko bolje rjesenje da se izumi od navlacenja kese... ali ja nisam nista bolje smislio od toga... a volio bih naravno :) pa eto ako ima neko prijedlog kakav nek slobodno kaze pa da i tu stvar doradimo da ova antena funkcionise jos bolje.

Sto se tice kantene , ja je nesto nevolim bas zbog izgleda , a bikvad i 3d korner su odlicni izumi i takve antene su odlicne s tim da bih ja tu opet ubacio neku malu izmjenu evo sta na primjer:

Uzeo bih tu 3d korner antenu i nju izlozio na otvoreno da ima vidljivost s AP-om a, ispod nje na par centimetara stavio malu vodonepropusnu kutiju i u nju Wireless USB adapter koji ima opciju stavljanja externe antene i na njega bi ustvari prikopcao taj koaksijalni kabal od 3d korner antene i sprijecio gubitke signala u koaksijalnom kablu.. naravno koristio bih varijantu usb extendera sa cat6 kablom od racunara do antene. To bi bila extra povoljna varijanta odlicne antene a malo skuplja bi bila svakako da se napravi 3d korner antene i da se u tu kutiju ugradi AP odmah ispod antene koji bi radio u klijent rezimu... i opet ne bi izgubili nista signala koje bi sigurno izgubili montiranjem koaksijalnog kabla od antene do racunara.

Mene ta cinjenica o gubljenju signala od antene do racunara najvise nervira i zbog toga idem na sve moguce varijante da to izbjegnem... nista drugo nije u pitanju. Mada bi se to moglo regulisati postavljanjem vece antene i onda kad bi se gubitci oduzeli to i nije strasno ali ja vise volim male antene pa zato cesto idem na varijantu USB Extender-a koja mi je rijesila taj problem. druga varijanta bi svakako bila ubacivanjem AP-a u klijent rezimu odmah pored antene. To je bolja varijanta mada malo skuplja svakako pa ko voli nek izvoli.. :)
 
Odgovor na temu

domagojrakaric
jasenovac

Član broj: 311023
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )15.01.2013. u 19:01 - pre 136 meseci
POZDRAV ,IMAM JEDNO PITANJE,KUPIO SAM USB EXTENDER http://www.google.hr/imgres?hl...s:0,i:120&tx=134&ty=55 I SPOJIO GA NA WLAN USB http://www.google.hr/imgres?st...02&tx=104&ty=99....KAD GA SPOJIT DIREKTNO NA KOMP SVE RADI OK,ALI DOK GA STAVIM PREKO EXTENDERA NEĆE ...VIDI GA DA JE SPOJEN ALI NEMOGU NISTA S NJIM....POMOĆĆĆ!!!DALI JE PROBLEM U WLAN USB ,S OBZIROM DA SI NAPISAO DA SI TI STAVIO TP-LINK ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
92.244.141.*



+638 Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )16.01.2013. u 00:10 - pre 136 meseci
Verovatno je problem u padu napona kroz extender.
 
Odgovor na temu

domagojrakaric
jasenovac

Član broj: 311023
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )16.01.2013. u 19:16 - pre 136 meseci
uspio sam povezat,problem je bio u cat 5e kabelu,uzeo cat 6 i radi na 17 m ! svaka čast
 
Odgovor na temu

domagojrakaric
jasenovac

Član broj: 311023
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )17.01.2013. u 14:51 - pre 136 meseci
još da nadodam ,stavio sam 25 m ftp cat6 kabel i radi
 
Odgovor na temu

domagojrakaric
jasenovac

Član broj: 311023
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )11.03.2013. u 20:23 - pre 134 meseci
da li je moguće da dolazi do restartanja kompa zbog prevelike dužine kabela ?
 
Odgovor na temu

Baki_123
Baki Bakic
Beograd , Srbija

Član broj: 326765
Poruke: 1
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )17.12.2014. u 19:31 - pre 112 meseci
da li mozes Boki_83 da mi posaljes tvoj emIl da te pitam nesto;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Parabolic Antenna ( Kucna Izrada )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27205 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.