Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143843 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 21:58 - pre 163 meseci
Previse ste odlutali od naslova teme....

evo neke liste:

gtech - konkurs za Java programera

europolis - sistem administrator

FBM

Vast.com

Printec

KBC Online

Europos ad

Investintech.com

I tako lista ide, ali ono sto je bitnije je drugi deo price, sta se krije iza ovih oglasa, zaposljavanje ili nesto drugo?
The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Pa to nije tesko proveriti - ako mislis da opis posla odgovara onome sto ti pruzas, apliciras i vidis da li je ponuda prava ili ne.

Sta tu oko toga ima da se filozofira.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 22:26 - pre 163 meseci
Ja se secam prvog posla, obecanja vezanih za obuku (u pitanju je bila obuka VMware) i obecanja vezanih za platu. Poceo da radim i naravno nista nije bilo kako je bilo dogovoreno, e sada ko ce meni da vrati 6 meseci provedenih u toj firmi???

Kod nas vlada, nazalost, veliki javasluk. Cesto ljudima ne smes verovati na rec!


The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 01:06 - pre 163 meseci
Citat:

alex320:
Mislim da treba napraviti spisak crnih firmi u Srbiji da se programerima to ne bi dogadjalo !Zaista ima puno prevaranata i tome treba stati na put !


Postoji portal (doduše ovde u USA) glassdoor.com na kome bivši (i sadašnji) zaposleni iznose svoje mišljenje o firmi u kojoj rade (ili su radili), kao i platu za koju su radili.
Eto ideje da se uradi nešto slično na nivou Srbije. Sećam se da je infostud imao neku anketu ali se ona ticala samo visine primanja.


--
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 09:35 - pre 163 meseci
A sta nije u redu sa onim android oglasom?

I u cemu je problem sa otvorenim konkursom? Ako firma ima veliki turnover ili je u stalnoj potrazi za toplevel ljudima ima smisla drzati oglas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
212.178.247.*



Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 09:57 - pre 163 meseci
mmix

Meni je problem sto traze prilicno dosta znanja, a plata je mizerija (ako verujemo pisanijima po forumu)... Na to sam odreagovao.

Mislim lik koji treba da radi na toj poziciji definitivno nije neko ko tek pocinje karijeru, svez sa fakulteta itd... I za tih 400e vise se isplati raditi u butiku.

Mislim kad je frka ne biras, al ovo je stvarno mizerija od plate. Jos im samo bic fali.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 10:14 - pre 163 meseci
Da, ali plata je uvek, sem u uravnilovci, funkcija ponude i potraznje. Nikad nije bila funkcija znanja. AKo njima odgovara da shopinguju u potrazi za jeftinim strucnjakom to je samo njihov problem, zar ne? Ako ne nadju takovg strucnjaka ne mogu ni da iskoriste njegovu ekspertizu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 10:14 - pre 163 meseci
Citat:
mmix: A sta nije u redu sa onim android oglasom?


Ma super je oglas, vidis da je poceo da se koristi kao template :)
Pitanje je samo sta programer dobija zauzvrat od firme.

Ako je to 60h radna nedelja, 2x manji godisnji od propisanog, rad na vise projekata istovremeno i plata 400 EUR i to prihvati - onda mu tako i treba :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 10:42 - pre 163 meseci
Citat:
mmix: Da, ali plata je uvek, sem u uravnilovci, funkcija ponude i potraznje. Nikad nije bila funkcija znanja. AKo njima odgovara da shopinguju u potrazi za jeftinim strucnjakom to je samo njihov problem, zar ne? Ako ne nadju takovg strucnjaka ne mogu ni da iskoriste njegovu ekspertizu.

Slazem se, ali je ipak jednostavnije ako unapred znas sta te ocekuje pa mozes i da ne konkurises ako te takva ponuda ne zanima (naravno, uvek ostaje mogucnost da se ispalis jer su oni bas tad odlucili da ponude vise ).
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 10:43 - pre 163 meseci
Citat:
srdjandakic: Pitanje je samo sta programer dobija zauzvrat od firme.

Na primer da stekne znanje i iskustvo (a i radne navike) koje će moći da naplati u sledećoj firmi? Može i u istoj firmi vremenom da napreduje, da dođe do veće plate, samo što pre toga treba da se pokaže kao dobar radnik.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 10:53 - pre 163 meseci
^ Ako detaljno poznaje Android API, Javu, C, C++, a dovoljno PHP, Perl to znaci vec ima i znanje i iskustvo.

Za junior pozicije si u pravu.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:07 - pre 163 meseci
Citat:
srdjandakic: ^ Ako detaljno poznaje Android API, Javu, C, C++, a dovoljno PHP, Perl to znaci vec ima i znanje i iskustvo.

Za junior pozicije si u pravu.

Ako detaljno zna to što si naveo, nije lud da radi taj posao za 400€, već može preko neta da nađe gomilu freelance / full time varijanti za mnogo veće pare. Verovatno će zaposliti nekog direktno sa fakulteta ko zna pomalo od svega, a imaće i priliku da nauči da razvija aplikacije za android.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:25 - pre 163 meseci
Ja i dalje ne kontam sta je tu problem?

Ako firma nudi malo para za takav profil na trzistu u Srbiji, jednostavno nece naci odgovarajuceg aplikanta.

To je njihov i samo njihov problem - posao je nesto sto zahteva obostran pristanak, niko ne tera nekog da radi za novac koji on smatra da je ispod prave vrednosti njegovog rada.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:27 - pre 163 meseci
Citat:
srdjandakic: ^ Ako detaljno poznaje Android API, Javu, C, C++, a dovoljno PHP, Perl to znaci vec ima i znanje i iskustvo.

A šta znači detaljno poznavati?

Napisati ne-trivijalnu Android aplikaciju znači nešto što nije iFart tip aplikacije.

Evo recimo ja lično umem da isprogramiram nešto u PERL/PHP, od ovih 'modernijih' alata kad mi nešto treba odradim u VB.NET, umem da čačnem ponešto i u C-u... Tipa napravim neku jednostavniju client-server aplikaciju, neki rad sa bazom, i šta ti ja znam... Pisao sam aplikacije i za Windows Mobile/Windows CE takođe client-server, sve sa komunikacijom sa nekim eksternim hardverom (serijski printer, čitač kartica itd...). Dakle kad bi stavio to na CV to bi verovatno bilo dovljno da prođem taj konkurs, ali i pored svega ja se nikako ne bi usudio da sebe nazovem programerom, a kamoli da kažem da imam neko znanje i iskustvo...

Kakvi sve ljudi dolaze na te konkurse i sa koliko znanja, da neko ume ovo što sam ja nabrojao (a ja sebe smatram samo za malo iskusnijeg korisnika), pa taj bi sebe smatrao za senior developera sa bog zna kakvim iskustvom... Hoću reći da ne vrednuje svako jednako sopstveno znanje i iskustvo, i nije u stanju da realno oceni koliko to objektivno vredi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:40 - pre 163 meseci
To je oglas za junior programera . Firme koje se tako oglasavaju stavljaju te mambo/jambo predispozicije
da bi oterali totalno neozbiljne kandidate . A kad odes na testiranje i intervju skapiras da si konkurisao za junior poziciju
pa samim tim i takvu platu ili da ipak ne insistiraju da bas znas sve sto su naveli u konkursu

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:47 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja i dalje ne kontam sta je tu problem?

Ako firma nudi malo para za takav profil na trzistu u Srbiji, jednostavno nece naci odgovarajuceg aplikanta.

To je njihov i samo njihov problem - posao je nesto sto zahteva obostran pristanak, niko ne tera nekog da radi za novac koji on smatra da je ispod prave vrednosti njegovog rada.


Pa, kao sto rekoh, nije problem to sto daju malu platu vec je kandidatu bolje ako unapred zna sta da ocekuje (tako sto npr. procita ovde na temi).
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:52 - pre 163 meseci
Kazem samo da satnica 1-2 EUR/h, ili 3 EUR/h ako racunas troskove radnog mesta :) , suvise je mala za nekog ko ispunjava bilo koji tehnicki uslov iz onog oglasa.

Razumem da je ovo Srbija i da mora biti jeftinije nego na zapadu, ali ne mora biti 10x jeftinije, ili da ne kazem 50x jeftinije obzirom da su ova znanja *trenutno* na ceni.

A sta je znacilo "detaljno" lako se proveri.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 11:59 - pre 163 meseci
Hmm 50x jeftinije? Da li to pricas za oglas gde se nudi 400 eur plata?

Posto bi to znacilo da negde kao programer mozes da imas 20K eur mesecno, sto bi se tesko moglo nazvati pravilom vec ekstremnim izuzetkom ako uopste i ima bitna kolicina programera koji su toliko placeni a da nisu neki nezamenljivi wizardi u Google-u i sl firmama ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 12:06 - pre 163 meseci
Programerski posao je sve vise nomadski i project oriented(part time), kome je to mnogo tesko-nesigurno predlazem da krene da trazi uhlebja u nekoj banci ili drzavnoj sisi (tm).
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !04.11.2010. u 12:08 - pre 163 meseci
U nekom o(D)boru bolje ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143843 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.