Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Silverlight na non-WCF web servis?

[es] :: .NET :: Silverlight na non-WCF web servis?

[ Pregleda: 2685 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Silverlight na non-WCF web servis?27.10.2010. u 20:13 - pre 163 meseci
Dakle treba silverlight komponentu da uteram na stranicu na nekom domenu, na istom tom domenu je i web servis koji nije .NET based ali je standardni wsdl i radi iz .NETa (kad npr pravim desktop alatku). Medjutim u silverlight aplikaciji kad odem na "Add service reference" i "Advanced" nema vise "Add web reference"?

U cemu je fora? Silverlight radi samo sa WCFom? To bi stvarno bilo debilno. I glupi flash moze da konzumira web servis.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?27.10.2010. u 21:21 - pre 163 meseci
E pa da odgovorim sam sebi, ne moze. Cak ni sam WCF ne radi uvek sa soap bindingom jer je soap podrska u silverlightu na nivou nedovrsenog SOAP1.1, komplikovanog li protokola.

Way to go MS. Valjda su istripovani da ceo svet koristi samo WCF. Navodno jedino resenje je da hostujes na svom serveru i silverlight i WCF proxy ka externom web servisu. :( Ili da koristis neki cloud system namenski prilagodjen tome kao sto je RedCritter.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.dial-up.dsl.siol.net.



+14 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?28.10.2010. u 01:16 - pre 163 meseci
Ne znam gde si to gledao, ali Silverlight zna da koristi SOAP web service, VS zna i da generise proksije za ws-exported klase isto kao za WinForms/WPF aplikaciju.

Ides samo na "Add Service Reference", upises URL i kliknes GO, pogledaj screenshot:



Ima samo to ogranicenje da sve WS operacije moraju da budu Async, zbog toga sto neki browseri inproc hostuju Silverlight aplikacije i onda moze ceo browser da zamrzne dok se ceka na odgovor.

if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?28.10.2010. u 08:44 - pre 163 meseci
Ne mere. Za pocetak server sa kojeg svlacim wsdl zahteva JSP forms-based authentikaciju koju ovaj dialog ne podrzava. Add Web Service dialog je u slucaju da je odziv razliciti od wsdl-a prikazivao content i omogucavao sve oblike pristupa i browsing dok se ne stigne do wsdl-a. Posto WCF/asmx to nema, onda ga nema ni u ovom dialogu (Add web services btw i dalje postoji u svim ostalim non-silverlight projektima). Kao sto rekoh, nisu svi servisi wcf/asmx, postoje i druge platforme (Axis, websphere, jsp, ...) zbog cega i postoji WS standard koji njih ocigledno ne interesuje mnogo. Defacto silverlight WS stack je neverovatno skucen.

Pogledaj npr ovaj link: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc197959.aspx

Samo stavka broj 2 je non-WCF i ona jedino pokriva basicHttpBinding koji jedino pokriva WS-I 1.1 basic profile bez ostalih bells-and-whistles, super za asmx (ako nista ne diras advaneced) ali sta je sa svima ostalima?. Da ne pominjem recimo neke advanced fore kao sto je WS-Reliable koji je btw sam Microsoft pisao sa IBMom i ima ga u WCFu i u sytem.web.services. Zasto ga nema u silverlightu? Tezak copy/paste? I inace, cak i za basicHtppBinding izgleda ima bagova zbog kojioh nije moguce importovati sve wsdl-ove (proguglaj malo kakve ljudi imaju probleme).

Ali ajde, recimo daje sve to ogranicenje import dialoga, recimo da nisam lenj i da sam izvukao WSDL contract, recimo da mi ne trebaju bells-and-whistles, da sam ga stripovao samo na najosnovnije sto meni treba da bude basic 1.1 compliant, i sad nemam nacin da ga importujem. wsdl.exe ne radi jer se rezultat kompajlira naspram .neta ne silvelrighta (silverlight nema system.web.services) a ne postoji ekvivalentna alatka za silverlight. Eto, imam WSDL ako znas kako da ga importujem u silverlight projekat reci.

Ovo su klasicni MS fazoni od pre 15 godina, satro sve je interoperativno ali nema sanse da uradis nesto ako nije MS-2-MS, mislio sam da se sa tim zavrsilo. Ocigledno sam pogresio, samo sto ne vidim kako su oni time na dobitku, jedina alternativa koju moj klijent ima sada je Adobe Flash, a to je zalosno.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?28.10.2010. u 08:53 - pre 163 meseci
http://forums.silverlight.net/forums/p/13308/43981.aspx#43981

Pazi cak ovo, prvi silverlight je IMAO podrsku za import wsdl-ova, imao je i slwsdl.exe alatku i System.Web.Services.Silverlight ali je to izbaceno u verziji 2.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?28.10.2010. u 15:20 - pre 163 meseci
Znaci sve sto nije mappable na basicHttpBinding ne radi u SL4... lepo :)

Bar je za utehu sto "sa one strane tarabe" rade na tome umesto njih, mozda moze nesto da ti pomogne, mada mislim da ti u tom slucaju treba podrska administrator na JSF strani.


if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?28.10.2010. u 15:45 - pre 163 meseci
Nazalost ne pomaze mi ovde, radi se o salesforce web servisu, sa obzirom na multi-tenanacy pristup cisto sumnjam da su oni voljni da otvoaraju enterprise level WSDLove svih klijenata samo zbog nas Nisam bas siguran na cemu oni rade svoj servis ali verovatno jeste u pitanju Metro-WS.

Osmislio sam "pakleni plan" Okacicu WSDL na svoj IIS i podmentucu SL-u url kao kukavicije jaje ne bih li ga privoleo da konzumira wsdl. Verovatno cu morati svaki put po instanciranju da rucno forsiram URL endpointa, ali bolje ista nego nista.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?29.10.2010. u 09:55 - pre 163 meseci
Ha, doakao sam mu



Ubacio sma WSDL u drugu web aplikaciju, namestio endpointURL u wsdlu i pokrenu tu veb aplikaciju i onda iz silverlighta ucitao taj wsdl. Smaracki, plus morao sam sam da dodam System.Xml.Serialization, System.Xml.Linq i ServiceModel.Extensions u reference (ovo poslednje sam otkrio tek kroz debug) i imao sam konfiguracioni problem (dole) ali na kraju sam naleteo na zid. Plus problem naravno kad dodje novi WSDL, sve ovo treba raditi iz pocetka.



Sto se tice konfiguracionog problema, nikako nisam uspeo da nateram silverlight runtime da ucita endpoint iz ServiceReferences.ClientCOnfiguraiton fajla. Stano prijavljuje da fali endpoint configuration za contract, a ne fali?!? Na kraju sam morao rucno da instanciram binding i endpoint u kodu da bi proradilo. Ima li neko ideju o cemu se radi? Endpoint postoji i contract je ispravan.

Greska: Could not find default endpoint element that references contract 'SalesforceAPI.Soap' in the ServiceModel client configuration section. This might be because no configuration file was found for your application, or because no endpoint element matching this contract could be found in the client element.

konfiguracija
Code (xml):

<configuration>
    <system.serviceModel>
        <bindings>
            <basicHttpBinding>
                <binding name="SoapBinding" maxBufferSize="2147483647" maxReceivedMessageSize="2147483647">
                    <security mode="Transport" />
                </binding>
            </basicHttpBinding>
        </bindings>
        <client>
            <endpoint address="https://login.salesforce.com/services/Soap/c/20.0"
               binding="basicHttpBinding" bindingConfiguration="SoapBinding"
               contract="LogicSilverPOC.SalesforceAPI.Soap" name="Soap" />
        </client>
    </system.serviceModel>
</configuration>
 



ono sto je sad MNOGO MNOGO veci problem nazalost je sto Add Service Reference NIJE svario ceo WSDL iako je isti basic profile 1.1 kompatibilan (provereno 100%). SOAP headeri su deo specifikacije a silverlight WSDL ih izgleda uopste ne podrzava (sto znaci i da lazu kad kazu da je silverlight soap kompatibilan). Salesforce koristi SOAP headere umesto cookies da prosledjuje informacije o sessiji (i gomili drugih stvari, postoji 14 razlicitih headera) i sve WSDL operacije imaju ovaj header definisan.

Code (xml):

npr
    <message name="Header">
        <part element="tns:LoginScopeHeader" name="LoginScopeHeader"/>
        <part element="tns:SessionHeader" name="SessionHeader"/>
        ...
    </message>
    ...

    <binding name="SoapBinding" type="tns:Soap">
        <soap:binding style="document" transport="http://schemas.xmlsoap.org/soap/http"/>
        <operation name="login">
            <soap:operation soapAction=""/>
            <input>
                <soap:header use="literal" message="tns:Header" part="LoginScopeHeader"/>
                <soap:body parts="parameters" use="literal"/>
            </input>
    ...
 


silverlight add service je jednostavno IGNORISAO soap:header instrukcije, nije se cak ni potrudio da mi izadje u susret delimicno i da generise message i elemente (LoginScopeHeader, SessionHeader i poruke koje ga koriste ne postoje kao konstrukti u Reference.cs). Sad ja treba za SVAKI poziv bilo kog metoda da rucno generisem odgovarajuci Header XML, da presrecem outgoing pozive i da headere ubacujem svaki put u soapClient koristeci OperationContext.Current.OutgoingMessageHeaders.

Ovo je mnogo neozbiljno a posle sam ja hejter. Ovo nece na dobro da izadje, jedno je bug, drugo je tvrditi da je nesto zavrseno a nije ni blizu.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?29.10.2010. u 09:57 - pre 163 meseci
Jel si probao sa onim skrivenim MS editorom za config fajlove da nastelujes endpointe? (Visual Studio Command Prompt -> SvcConfigEditor.exe) ?
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?29.10.2010. u 10:22 - pre 163 meseci
Pa ne pomaze mi on mnogo, prilicno sam dobar sa WCFom i znam da konfigurisem i rucno ako treba, problem je sto ne vidim nista neispravno u konfiguraciji (cak kad je prebacim u konzolnu aplikaciju radi bez problema). Ovako kako jeste dobro je samo iz nekog razloga silverlight service proxy factory ne vidi tu konfiguraciju?!?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?29.10.2010. u 11:04 - pre 163 meseci
Ok, prvi problem sam resio. Silverlight proxy factory je definitivno buggy/nedovrsen. Kad sam promenio contract iz FQNa "LogicSilverPOC.SalesforceAPI.Soap" u samo "SalesforceAPI.Soap" uspeo je da ucita konfiguraciju (i locira interface). Zasto trazi samo u okviru glavnog namespace-a i ne prihvata FQN je misterija, jos misterioznije je zasto ako je vec tako sam add service dialog ne zna za to.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Majestic
Zagreb

Član broj: 2903
Poruke: 117
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?02.11.2010. u 16:15 - pre 163 meseci
Citat:
mmix: Ok, prvi problem sam resio. Silverlight proxy factory je definitivno buggy/nedovrsen. Kad sam promenio contract iz FQNa "LogicSilverPOC.SalesforceAPI.Soap" u samo "SalesforceAPI.Soap" uspeo je da ucita konfiguraciju (i locira interface). Zasto trazi samo u okviru glavnog namespace-a i ne prihvata FQN je misterija, jos misterioznije je zasto ako je vec tako sam add service dialog ne zna za to.


Znam da ne pomaze al nek se nade.

http://www.theregister.co.uk/2.../01/muglia_silverlight_future/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Silverlight na non-WCF web servis?02.11.2010. u 16:31 - pre 163 meseci
Ajoj, mrak, ovo zasluzuje svoju temu u Advocacy-u.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Silverlight na non-WCF web servis?

[ Pregleda: 2685 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.