Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpCake aplikacija u zasebnom folderu

[es] :: PHP :: phpCake aplikacija u zasebnom folderu

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
92.36.184.*



+7 Profil

icon phpCake aplikacija u zasebnom folderu13.10.2010. u 19:25 - pre 164 meseci
Pozdrav,
Da li neko zna kako da napravim novu php aplikaciju u cakePHP, ali sa zasebnin direktorijem? Da ne moram sve aplikacije trapat u www/cake/app/models, www/cake/app/views, www/cake/app/controllers i ostalo? Dakle da imam aplikaciju u folderu www/cake/MojaAplikacija sa strukturom foldera www/cake/MojaAplijacija/models i ostalo?

Pretpostavljam da moze samo me zanima kako da to izvedem, jer se izgubim kad sve aplikacije moram trpat u www/cake/app/models pa onda mjenjat foldere za controllers, heplers i slicno.
AleXandar
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: phpCake aplikacija u zasebnom folderu14.10.2010. u 09:54 - pre 164 meseci
Ako sam dobro shvatio, tebi treba funkcionalnost kakvu nudi npr. Symfony sa svojim plugin-ovima ili Zend Framework u vidu orgranizacije aplikacije kroz module. Nemoj me držati za reč, ali mislim da CakePHP ne podržava ništa slično...
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
92.36.173.*



+7 Profil

icon Re: phpCake aplikacija u zasebnom folderu14.10.2010. u 13:05 - pre 164 meseci
Aha dobro. Mislim postoji nacin da svaku posebnu app koju radim, radim tako sto prekopiram cake folder i tu pisem novu aplikaciju. Zanima me kako ostali rade, kako organizuju projekte u cake-u da li postoji neki nacin ili slicno.
AleXandar
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: phpCake aplikacija u zasebnom folderu14.10.2010. u 13:41 - pre 164 meseci
Ipak te nisam dobro razumeo, ja sam mislio da ti u okviru iste aplikacije hoćeš da imaš odvojene celine (module) u okviru tog app foldera. Ti u stvari samo pitaš da li postoji neki lakši način za započinjanje nove aplikacije... Pa ja mislim da ne postoji. Taj folder "cake" kojeg spominješ i cela ta struktura direktorijuma je verovatno iz nekog Quickstart tutorijala za CakePHP. To je samo primer aplikacije, koja za cilj ima da programeru da uvid u to kako je najbolje da organizuje stvari pri radu sa CakePHP framework-om. Ti onda novu aplikaciju možeš da započinješ tako što ćeš da kopiraš taj osnovni skeleton iz primera te CakePHP aplikacije, i da onda kreneš da pišeš modele, kontrolere, view-ove, itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: phpCake aplikacija u zasebnom folderu

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.