Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telekom IPTV STB i wireless router?

[es] :: SOHO Networking :: telekom IPTV STB i wireless router?

[ Pregleda: 6260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branamar
Novi Sad

Član broj: 270246
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon telekom IPTV STB i wireless router?09.10.2010. u 14:09 - pre 163 meseci
Molim za pomoc, a slabo poznajem mreze:
koristim telekomov adsl, stari modem, na njega mreznim kablom tp link 542G wireless routerer, i internet sljaka odlicno po celoj kuci.
Sad sam uzeo i telekomov IPTV, dobio STB uredjaj i uputstvo kako da ga povezem lan kablom za modem.
Problem je taj sto je kuca velika, i pozicije mi ne dozvoljavaju da razvlacim UTP kabl preko pola kuce izmedju modema i televizora pored kog stoji STB uredjaj.
Pitanje: da li mogu da kupim jos jedan obican wireless router, da mi stoji stand alone, pored televizora, i utp kablom da ga spojim sa STB, a bezicno da ostvaruje vezu sa telekomovim adsl modemom??? Mislim, da li 2 rutera mogu da zamene jedan utp kabl?
Ako ne, kako da resim problem?
Izvinite na skromnom znanju,
Pozz
 
Odgovor na temu

branamar
Novi Sad

Član broj: 270246
Poruke: 2
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: telekom IPTV STB i wireless router?20.10.2010. u 12:50 - pre 163 meseci
Za one sa slicnim pitanjem i problemom evo odgovora:
Ne, nije moguce povezati STB i wireless router koji ce onda wireless biti povezan sa wireless adsl modemom.
Na zalost.
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: telekom IPTV STB i wireless router?20.10.2010. u 18:30 - pre 163 meseci
AKO OVO RADI, onda ne vidim nacin zasto ne bi radilo to sto si ti htio. Jesi li pokusao podesiti wireless routere da ne rade NAT?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: telekom IPTV STB i wireless router?21.10.2010. u 16:03 - pre 163 meseci
Citat:
Mislim, da li 2 rutera mogu da zamene jedan utp kabl?


naravno, ali ne dva rutera nego 2 obicna akces pointa, i to u bridge modu, ruteri rade na 3. osi nivou i imao bi problema, dok akces point-i rade na 2. i samo bi napravili "most" izmedju dve tacke kao da su fizicki povezane, sto tebi treba,

bitno je da multicast saobracaj stigne do 3. nivoa, a njega ne interesuje kako ce to fizicki, na 1. sloju, i logicki na 2. biti izvedeno
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: telekom IPTV STB i wireless router?22.10.2010. u 13:18 - pre 163 meseci
To sto rade na 3. nivou ih ne sprecava da komuiniciraju i na 2. cak naprotiv.... vecina routera (da ne kazem svi) mogu raditi i kao bridge (i to je upravo ono sto sam ga pitao da li je pokusao da uradi) kada vec ima routere (da ne kupuje sad nanovo AP-ove).

PozdravLu
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: telekom IPTV STB i wireless router?

[ Pregleda: 6260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.