Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova

[es] :: Elektronika :: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 29239 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova25.09.2010. u 02:39 - pre 164 meseci
Ja sam Dioda,dolazim iz Bor-a.
Posto ima ovde na forumu mnogo iskusnih ljudi u polju tehnike zavarivanja,a ja sam u tom poslu pocetnik,zelim izneti neke predloge da mi kazete prednosti i mane tih aparata za zavarivanje.
Sto se tice mog posla najbolji bi bio co2 do 200A max ali da je to kvalitetan aparat,da nije tezi od 60kg jer mi je bitan prenos,pa bi vise vario punjenom zicom jer me plase boce jer je moj drugar dobio povrede od boce kupio je u messer sa onim ventilom i 150eura ga je to izaslo,vario do 4 punjenja i pukla boca,odnela garazu u vazduh ali je on samo povredjen,5l je boca ako se ne varam mala je.
Aparat je uzeo neki fronius oko 2500eura najslabiji cinimise.
Meni aparat treba za autolimariju,za varenje kutijastih profila do debljine zidova od 4mm Maximum,zatim varenje cevi od nerdjalog celika i obicnog,znaci standardna upotreba a da je lagan i ima zicu kojij ne treba gas.
Kazite mi kakva to kecelja se koristi jer kazu kad se argonom vari stradaju genitalije jer zraci da li i sa co2 zraci,co2 bi u krajnjem slucaju samo koristio u garazi.
Jos nesto video sam svugde da ljudi koriste plasticna creva ona za kompresore za dovod gasa od boce do aparata pa me to malo plasi koliki su to pritisci.
Dalje zanima me gde mogu da uzmem atest za varioca,da dobijem sertifikat za zavarivanje,jer kasnije planiram da radim neke poslove i treba mi sertifikat.

Kod aparata mi je bitno da je interminenca solidna ne nesto preterano dobro jer nemam para za tako nesto a obicno su to skupi aparati invertori sa coperskom impulsnom elektronikom i triger transformatorima,ali oni imaju iP26 zastitu slabu pa su podlozni spoljnim uticajima dok ovi veliki robusni nisu jer imaju bakarne livene trafoe (alu trafoe kinezi).


Voleo bi da mi DraganBG tacno kaze sta da odaberem,i neka mi bilo ko doda mozda zna za bolji aparat i cenu kao i gde mogu u srbiji to da pazarim.



Lincoln Electric powermig 180c
Varstroj varmig 180
Varstroj varmig 200 supermig
Miller ili Hobart
Fronius ne dolazi u obzir u beogradu sam zvao za cenu mnogo je to skupo za amatera


Minimalna struja zavarivanja 25-30A,opseg DC struje zavarivanja 30-200A,interminenca pri 100A 20% pri sobnoj temperaturi od 25 celziusa,znaci opet nesto znam,ali hocu od aparata da je lak za rukovanje i da je kvalitetan zavar odnosno bitno mi je da je var snazan,jer to sto varim mora da bude jako spojeno.

Znam da za punjenu zicu koja u sebi ima prasak i koja taj prasak pali kao zastitnu atmosferu zastitnog kupatila,potreban odgovarajuci pistolj-gorionik,koji se razlikuje od co2 pustolja jer je soba uvucena kraca a dizna i pancir za slanje zice vise izbacen koliko sam po slikama informisan,znaci ja bi aparat sa oba gorionika,e sad ti manji aparati imaju obicne prikljucke za pancirna creva a ovi veci imaju iso konektore tako da je zamena pistolja olaksana.
 
0

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.ptt.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova25.09.2010. u 09:02 - pre 164 meseci
Imao sam priliku susresti se sa takvim nacinom zavarivanja bez zastite gasa ali sam video sledece da je zica izuzetno skupa za to ,mislim da je 500gr bilo oko 15eur. tako nesto i mislim da kosuljica u pistolju mora biti plasticna .Poznajem coveka koji se bavi profesionalno varenjem na ovaj nacin ali se razlikuje u tome sto on radi neka navarivanja i koristi kao bazu aparat REL ,a ima dodavace zice koje prikljucuje na njih i vari ovim postupkom.Prvi put sam cuo da je CO2 boca explodirala jer da bi se to desilo (to je skoro nemoguce da se desi samo po sebi) mora doci do nekih posledica za koje je odgovoran direktno covek.Pozdrav
 
0

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova25.09.2010. u 15:16 - pre 164 meseci
Diodo, najveci problem je sto si pocetnik tj da izvinis neznalica, a vec izlazis sa vrlo jakim stavovima, od kojih su neki po mom misljenju potpuno pogresni. Sad bilo kakva negacija tvojih stavova moze da izazove povredu sujete i negativnih osecanja. Kao neko ko se bavi zavarivanje profesionalno mislim da ti sa pravom mogu reci sledece:

1) Pukla boca pa se plasis... Ovo ti je potpuno besmisleno i prosto ne vidim potrebu da ovde pisem elaborat na temu. Rad sa bocama je potpuno bezbedan ako znas sta radis. Pod uslovom da nije bilo zloupotrebe boce od strane tvog druga, i da je boca bila sa vazecim atestom, to je prvi put da cujem za nesrecan slucaj koji se eto dogodio i koji nikog nomalnog ne bi trebao da odvrati od rada sa bocama. Zavarivanjem se bavim profesionalno, imamo sve moguce tehnicke gasove u firmi a saradjujemo sa mnogim firmama koji gasove trose u ogromnim kolicinama i nikad nisam cuo da se desilo da pukne boca. Mozda je stvarno boca pukla od sama od sebe ali ce pre biti da je recimo oborena pa se polomio ventil ili nesto slicno...

2) Hoces samozastitnu zicu za zavarivanje... Ovo je po mom misljenju najgori proizvod za zavarivanje. Ako ti je ovo "necu i necu da radim sa zastitom gasom" onda prosto idi na REL postupak, jeftinije je i bolje.
Prosto, hemija ovih zica je otrovna, hemija je takva da u vise slojeva cesto daju lose mehanicke osobine zbog Al i drugih uljucaka, produktivnost je manja od rada sa zicama u zastiti gas... Jedina smisao im je na otvorenim prostorima, gde se juri norma, a gde se moze zrtvovati "kvalitet" zavarenog spoja.

3) Aparat do 200 A... Kupovinom ovog aparata se zadrzavas na amaterskom nivou i neces proci bilo kakvu probu ako hoces da se zaposlis kod nekog ozbiljnog bilo kod nas bilo u svetu...
Amaterski aparati rade samo rezim "kratkog spoja", koji je Ok za debljine do 3-4 mm, koje daje teoretsko nabacivanje do max 1.5 kg/h, a u praksi do max 0.5 kg/h, i gde je brzina dodavanja zice do nekih 6-7 m/min. Da bi te neko uzeo za ozbiljno moras da znas da radis i u rezimu "spreja", gde su brzine zice i do 15 m/min, a realno se moze deponovati i do 3 kg/h punjenim zicama (koje naravno rade u zastiti gasa)...
Ovo je problem sa kojim se mnogi suocavaju kada zele da zaposle nakog ko se predstavlja "majstorom za CO2 zavarivanje". Zadnji slucaj smo imali kada smo trazili radnika koji bi radio na novoj opremi za zavarivanje. Kada mu je podesen aparat kako treba (a to je bilo oko 13.5 m/min brzina zice), on se bunio kako to ne valja i kako to ne moze jer je prebrzo... Dozvolili smo mu da smanji prema sebi i on je nasao da mu najbolje odgovara brzina zice od samo max 5 m/min... A covek ima staz od oko 25 godina u CO2 zavarivanju... Nikada nije radio u "spreju" niti je znao sta je to... Odluci hoces li da budes amater ili profi.

4) Neka osnova za profi aparat je 250 A. Sa njim mozes raditi u spreju, a pravi profi moraju biti preko 300A uz normalne intermitence... Za profi aparate nije bitna cena (tj nije bas bitna, one prodavce koji zele da prodaju maglu pozivajuci se na "brend" treba eliminisati) vec performanse i postojanje servisa i rezervnih i potrosnih delova.
Ako zelis da se zadrzis na amaterskom nivou, ako ti je cena bitna, mislim da je najbolji izbor varstroj pre svega zbog postojanja servisa. Mnogi "brendovi" u toj amaterskoj klasi su u stvari prepakovani kineski ili italijanjski ili slovenacki aparati.

5) Pominjes izraz "hocu jako spojeno". To uopste nije tvoja zelja vec jedino tako mora. Sa aparatom od 200A u rezimu kratkog spoja, koji je tu jedino i moguc, ces "jako spojiti" samo debljine do 3-4 mm. Pokusas li da probas da zavaris nesto deblje, bez obzira na vizuelni izgled, neces dobiti "jak spoj" tj neces dobiti spoj koji je dovoljno uvaren tj gde postoji dovoljna penetracija.

6) Stvarno postoji pistolj za samozastitnu zicu, ali ako ostajes pri zelji da radis sa samozastitnom zicom za zavarivanje, ne treba ti. Bice ti sasvim dovoljan klasicni pistolj, mozda za klasu jaci.

7) Zavarivanje moze da bude bezbedno ako se pridrzavas svih mera zastite na radu, tako da neko treba da ti odrzi predavanje "zastita na radu u zavarivanju". Kecelja koju pominjes je jedna od tih stvari...

8) Termin "da uzmem atest za varioca" je los termin. Kao da hoces da potplatis nekoga da ti da taj atest iako veze nemas sa zavarivanjem ili kao da raste negde na grani pa da ga uzmes besplatno, samo da te neko tamo uputi.
Stvar ide ovim redom. Prvo moras da naucis da radis. Kada naucis, odes u neku od institucija koje su akreditovane da izdaju ateste (npr Zavod za Zavarivanje, Institut Gosa i ima ih jos nekoliko...), doduse moras da platis prethodno za polaganje. Izaberes koji atest hoces (koji materijal (crni celik, nerdjajuci, aluminijum...), koja debljina materijala, oblik (ploca, cev...), polozaj (horizontala, vertikala, nadglavno...), vrsta spoja (suceoni, ugaoni...)), oni ti daju ploce i radni sto i aparat i zicu i gas (a dozvoljavaju da sam poneses svoju opremu ako zelis na njoj da polazes) i polozis ga ili ne...
Evo ti mala primedba:
Da bi polozio za atest za crni celik, debljina ploce 6 mm, ugaoni spoj, u koritu (horizontala), treba ti obuka od recimo max 8 sati ako nisi nikada radio a ako jesi od recimo pola sata do sat ako si normalne inteligencije i mirnoce ruke. Prosto, mozda te cudi, ali za CO2 zavarivanje nije potrebna narocita vestina zavarivaca (roboti koji su najbolji MIG/MAG zavarivaci niti imaju pamet niti vestinu). Ono sto je potrebno je ZNANJE, a vestina se lako stekne za nekoliko sati "praksiranja". Za ovaj nulti atest ti je potrebno znanje (koji precnik zice da izaberes, koji gas, koju brzinu zice, koji napon, jos par bitnih stvari...) a ostalo je da samo guras jednolikom brzinom pistolj, odrzavanjem konstantne udaljenosti dizne od materijala koji se zavaruje (sto je za jednog robota smesno lako)... Naravno potreban je i aparat koji moze da pruzi potrebne parametre zavarivanja.

9) Pitanje trafo ili invertor je stvar diskusije. Ima i jednih i drugih i dobrih i losis. Nisu svi trafo aparati dobri... Pominjes bakar u trafoima... Znas da mnogi amaterski aparati imaju u stvari aluminijumske namotaje (ne samo kinezi vec i mnogi ostali)... koji takodje ipak nekad mogu biti dobri. Iz mog iskustva, invertorska tehnologija je prelezala decje bolesti i ja licno sam za nju... Svi nasi aparati su invertorski i svi su se pokazali tokom godina kao dobri i pouzdani...

10) Crevo za gas od boce do aparata je sastavni deo aparata i kod svakog normalnog aparata je dobro proracunato i radi perfektno svoj posao. Kada se pokida, kupis novo jer je to relativno jeftin potrosni deo. A ako neko hoce da budzi plasticno crevo i ko zna sta jos hoce da budzi... no comment ili ipak da kazem da je budzenje u zavarivanju zabranjeno.

11) Na kraju: zavarivanje je skupa i opasna po zdravlje tehnologija. Ali ako prodjes obuku, ako ulozis novac i to koliko treba, i ako se pridrzavas bezbednosti na radu kako treba, ako si vredan itd... siguran sam da ce da ti se isplati iako ne preko noci.
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova26.09.2010. u 04:38 - pre 164 meseci
Postovani hvala vam na odgovoru,meni je vrlo bitno da mi preporucite marku aparata koji da kupim,slazem se da je 200A igracka u podpunosti.
Tako je neznalica sam i nestidim se toga jer je zavarivanje odgovoran proces i rad.

Post sam otvorio jer mi treba kvalitetna marka aparata za pristojnu cenu,ulozeno-dobijeno.
Znaci ne znam sta da odaberem to profesionalci dosta cene,ali prvo da navedem netrebaju mi synergy aparati koji imaju digitalno podesavanje brzine zice u odnosu na kolicinu gasa koja se isporucuje kroz pancirno crevo do sobe za zavar,jer kod njih je prakticno lako variti kao sto vi kazete u spreju,znam za sprej kako da ne,8cm u sekundi je brzina zice,nezaposljen sam poceo bih jednu malu autolimarsku radionicu da imam kvalitetan aparat 250A,da peckam i heftam limove,ali ako zatreba da radim neku celicnu konstrukciju,znaci da imam spreman aparat za posao.

Boca je pukla jer je pao motor na nju koji je visio vezan lancima o plafon,pa smo mislili da ce ukoliko padne na bocu da je to boca jaka.

e\ sada za atest varioca vec znam i ne bere se na drvo jer mi je objasnjavao preko imejla jedan tip koji prodaje domace mustang aparate za zavarivanje.

Parametri su bili podeseni gde sam radio,tako da kada pritiskam prekidac na gorioniku 0.8mm zica je vrlo brzo izlazila 5-6cm u sekundi,a nisam se mnogo dobro pokazao jer svugde prste pucne.
Taj moj drug je shuster a brzinu podesavanja skinuo sa interneta.
Profesionalac sam za lemljenje i dobro mi ide varenje u pocetku sam se plasio da se ne zapalim a sad ide dobro.



Evo neki moji da tako kazem sa moje tacke gledista,pa sta vi kazete:


Varstroj varmig 280supermig (15-280A,trofazni)
Telwin telmig 200/2 turgo 230v (35-220a,33v prazni hod,cosphi 0.9,0.8 zica)

















[Ovu poruku je menjao Petar dioda dana 28.09.2010. u 02:40 GMT+1]
 
0

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova26.09.2010. u 19:17 - pre 164 meseci
Diodo, ti trazis odgovor, koji aparat da kupis, a meni se cini da bi trebao da trazis da te neko nauci osnovama zavarivanja, a tek onda da krenes u pricu koji aparat da kupis. Mozda da budes "segrt" u nekoj radionici neko vreme?

Na ovom forumu se pojavljuju ljudi koji zive od prodaje aparata odredjene marke, neki drugi iz ko zna kog razloga imaju svoje favorite, pa i jedni i drugi fanaticno pricaju u korist jednih a pljuju po drugima bez osnova. Verujem da je tesko nekome neiskusnom opredeliti se...

Ono sto se moze komentarisati iz tvog zadnjeg odgovora je:
- "Na bocu je pao motor pa je boca pukla"... vidis da boca nije pukla sama od sebe, kako se moglo zakljuciti iz tvog prvog posta... Drugi put bocu stavi po strani gde nista nece pasti na nju, vezi je lancem da je neko ne obori i sve ce biti u redu...

- Varstroj uopste nije bas toliko los, ali oni drze mozda i 50% trzista u Srbiji, pa je razumljivo da ih konkurencija ne voli. Ono sto ja znam da su sasvim OK aparati za hobby i laku profi primenu, imaju jedan od najboljih servisa u Srbiji, imaju mnogo rezervnih delova na stanju, ono sto nemaju, stize za nekoliko dana, sa cenama i aparata i servisa su OK, pa iako nisu najbolji, ipak odnos cena i kvalitet i servis mnoge opredeljuju za njih.

- Ne znam zasto mnogi misle da su aparati koji imaju na sebi znacku brenda iz USA bolji od drugih. Po meni najbolji aparati iz USA, pravljeni u USA su losiji od najboljih marki iz Evrope i Japana. Mozda se previse gledaju one serije o pravljenju copera ili automobila... A skoro svi ti "americki" aparati koji se kod nas prodaju su napravljeni u Evropi ili Kini, pa se smatraju losijim od onog identicnog napravljenog u USA... Ako ne verujes, prosto odes kod onih koji prodaju aparate i trazis demonstraciju, pa ces lako uvideti prednosti i mane jednih i drugih...

- Kazes "kada pritiskam prekidac na gorioniku 0.8mm zica je vrlo brzo izlazila 5-6cm u sekundi,a nisam se mnogo dobro pokazao jer svugde prste pucne"... 6 cm u sekundi je 3.6 metara/minuti. I sam si primetio da neki aparati imaju mogucnost brzine zice do 20m/min. U praksi se smatra da je 15 m/min neka granica koju covek moze da prati.
U tom smislu 3.6 m/min je vrlo, vrlo sporo. To je otprilike 60-70 A, i ako je lepo podesen napon i prepust zice, sasvim lepo, bez pucni se moze raditi lim debljine oko 1.0 mm, a za vece debljine je potrebna veca brzina zice. Posto je tebi i 3.6 m/min vrlo brzo, potrebno ti je jos vezbe da bi ovladao vestinom zavarivanja.

- Jos jednom, sprej je neophodan za debljine preko 3-4 mm, a sprej se moze postici samo u mesavini sa min 80% argona, nikad u cistom CO2 gasu, potreban je i aparat koji ce dati preko 200A i preko 25 V, a to ce reci aparat sa min 250 A... Tako da ako zelis, mozes mesavinu da kupis kada ti bude potrebna, ali zato bi trebao da kupis aparat sa min 250 A da bi tada, kada ti bude potrebno, mogao da postignes sprej... 8 cm/s je po tebi brzina za sprej, sto je 4.8 m/min... Daleko je to, cak mnogo daleko, od brzine potrebne za sprej... (Kao sto je obicaj da se brzina automobila izrazava u km/h tako je obicaj u svetu zavarivanja da se brzina zice izrazava u m/min, a brzina vodjenja pistolja u mm/s)

- Pulsni MIG prakticno ima smisla za zavarivanje tanjeg aluminijuma, za zavarivanje pocinkovanih limova, tanjeg prohroma, tj tamo gde je rezim "kratkog spoja" neprimenljiv ili daje lose rezultate... "Puls" je u stvari sprej transfer sa manjim unosom toplote, ali je jos uvek "topliji" od "kratkog spoja", a kratak spoj je rezim u kome rade svi aparati a oni jeftini upravo samo u tom rezimu. Puls u principu nema smisla kod crnog celika. Zato, za tanke debljine, skoro svi aparati ce biti dobri.

- Kako si dosao do ove liste aparata? Ovde nedostaju veliki igraci kao Kemppi, Fronius, Esab, Migatronic, Lorch, EWM, Cea, Rehm... (redosled je slucajan) i ja licno ne bih gledao nista pored ovih koje sam naveo. Ali za hobistu koji nema puno para, mozda je od onih koje si pobrojao ipak Varstroj najbolji izbor.

- Kada budes kupovao aparat, trazi prvo demonstraciju, ponesi nesto parcica koje ces zavarivati kod sebe. Svaki bolji prodavac ce ti to pruziti. Pre kupovine trazi kratku obuku. Trazi im tabele za podesavanje aparate za razne debljine raznih materijala. Neka ti obecaju da ce ti ljubazno biti na raspolaganju ako nesto naknadno zelis da ih pitas telefonom. Za svoje pare nikad nikad ne mozes biti dosadan.

- Postolje za boce i stalak za pistolj su potpuno nebitne stvari. Svako u sopstvenoj reziji pravi kolica, sa stalcima i postoljima i lancima po svom ukusu, to je potpuno nebitna stvar u izboru samog aparata.

- Nemoj bre da te obrlacuju sa tim izrazima "muski aparat", "aparat napravljen za crncugu da vari po ceo dan" (jedna zanimljivost: ovom frazom se stvarno u usmenom kontaktu rekalamirao u mnogim zemljama jedan prozivodjac, pa je iz centrale stigla zabrana ovakve rasisticke parole), "aparat koji przi u Mercedesu, Volvou, Opelu, Scaniji...", "u coperskim radionici u USA koje se prikazuju na TV-u samo sa njima rade", "iz Amerike bato, kume, sine, prikane"... Zavarivanje je prakticna stvar i aparat treba da prodaju performanse, cena i servis a ne fraza koja da izvinis samo budali tj ovci za sisanje prija usima. Ako si neznalica, ne moras da budes ovca za sisanje. Licno poznajem skoro svakog u Srbiji ko prodaje aparate za zavarivanje, ovo ti kazem na osnovu iskustva, ne dozvoli da ti tek tako uzmu pare na osnovu par fraza koje lepo zvuce usima a cesto su ili polutacne ili potpuno netacne.
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova27.09.2010. u 12:10 - pre 164 meseci
Fronius 2500E 30-250A sam nasao u italiji mogu ga uvezem nego me plasi iso konektor gorionika nije standardan
Mustang nas proizvod gde ce srbi da naprave sigurno ima neki fuseraj ne verujem srbinu (cena 250A mustanga je 1150eura)
Esab i Ewm sam na internet gledao sigurno su skupi a dobri.



[Ovu poruku je menjao Petar dioda dana 28.09.2010. u 02:46 GMT+1]
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova27.09.2010. u 23:10 - pre 164 meseci
Ipak kupujem Fronius variostar 2500

Technical Data

--------------------------------------------------------------------------------
Mains voltage 3 x 230 V
Mains voltage 3 x 400 V
Mains voltage tolerance + 10 % / 10 %
Mains frequency 50 / 60 Hz
Mains fuse protection 16 A
Primary continuous current (100 %) 5,3 A
Primary continuous power (kVA) 3,5 kVA
Cos phi 0,95 (250 A)
Degree of efficiency 75% (130 A)
Welding current range MIG/MAG 25 - 250 A
Duty cycle at 10 min/40° C (104° F) 27 % d.c. at 250 A
Duty cycle at 10 min/40° C (104° F) 100 % d.c. at 130 A
Duty cycle at 10 min/25° C (77° F) 35 % d.c. at 250 A
Duty cycle at 10 min/25° C (77° F) 100 % d.c. at 140 A
Open-circuit voltage 38 V
Working voltage MIG/MAG 15,3 - 26,5 V
Protection IP 21
Dimensions l/w/h mm 800/380/680
Dimensions l/w/h (inches) 31.5/15/26.8
Weight kg 74
Weight lb 163.2
Marks of conformity CE
Marks of conformity
Safety S

od autolimarije do varenje najdebljih profila da mi posao zavrsi

[Ovu poruku je menjao Petar dioda dana 28.09.2010. u 02:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.ptt.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 08:20 - pre 164 meseci
I vise nego dovoljno za tvoje potrebe.Pozdrav
 
0

paac
Beograd

Član broj: 83590
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 20:15 - pre 164 meseci
Pozdrav svim dobronamernim ljudima sa ovoga foruma.Morao sam da reagujem na ovo sto cu Vam sledece pokazati:"Mustang nas proizvod gde ce srbi da naprave sigurno ima neki fuseraj ne verujem srbinu (cena 250A mustanga je 1150eura)
Esab i Ewm sam na internet gledao sigurno su skupi a dobri.".Dakle u ovoj nasoj kakvoj takvoj, nasa je, zemlji jos uvek ima postenih i ljudi koji zive od svog rada.Ovo sto je kolega Petar sa foruma napisao najblaze receno je neistina.U SRBIJI koja jeste mala ali se ne pise malim slovom ima ljudi koji rade itekako kvalitetno i stoje iza svoga rada.Slobodno mozes da kupis nas proizvod gospodine Petre i da ne razmisljas da li ces svojom greskom ili neznanjem da pokvaris nesto na aparatu MUSTANG 250.Ako ti se tako nesto i desi mozes slobodno bez bojazni od prevare da budes siguran da te majstor u servisu ovoga aparate nece prevariti.Taj aparat ima i atest koji je,naravno regularan i autoritativan,a takodje uz njega ide i garantni rok mislim da je 2 godine.
Takodje,ako i kupis aparat nekog od drugih proizvodjaca majstor u Srbiji tacnije gradu Beogradu ce ti izaci u susret i popraviti isti.
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:11 - pre 164 meseci
Znam za to isti oni koji MUStang-a proizvode servisiraju Fronius a znamo i to dobro svi ko su uvoznici Froniusa u srbiji,iz Beograda.
E ja sam za duplo manje para nasao isti u Italiji nego sto je u srbiji.
Srbija pisem malo jer ne polazem srpski jezik i ne trudim se oko toga mnogo,bitno da pisem imena ljudi veliko da se ne bi doticni naljutili,jer je ruzno.
 
0

muscorp
Vozdovac

Član broj: 198741
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.muskorp.com


+4 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:17 - pre 164 meseci
Moram i ja da reagujem,
kao vlasnik firme koja proizvodi MUStang već nekih 15-tak godina.Nezabrinjava me mišljenje gospodina Petra Diode, kad pročitam šta je sve napisao i kakve explicitne stavove ima.Moram Petre da ti napomenem da se u Americi US Stil i Miller to jest ITW nalaze u istoj zgradi ali se
US Stil ipak nije libio da kupi 2.kom MUStang 250 u radionici za održavanje.Oni ipak kupuju na osnovu nekih drugih kriterijuma a ne po nacionalnoj osnovi prozvođača.Pa iako su Amerikanci eto kupuju i od srbina (Srbina).
Ali u svakom slučaju ako planiraš da radiš za "svetsko tržište" treba da kupiš najskuplji aparat jer to će ti dati "ozbiljnost" pred poručiocima tvojih usluga i proizvoda.
Drugo što me zanima šta je to ISO konektor, ja za takav konektor ne znam.Znam za EURO konektor koji su usvojili svi proizvođači Mig/Mag aparata još pre nekih 20god. pa čak i Esab i Fronius i ostali svetski brendovi koji su imali svako svoj standard.
Inače potpuno se slažem sa Zoranom da zaboraviš punjene žice.
Ljuba
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:25 - pre 164 meseci
Zaboravio sam ali cu pune u zastiti gasa.
Danas sam bio u prodavnici aparata za zavarivanje u Bor-u i imaju samo 1.0mm fi pune zice pobakrene sa D300 koturima valjda je to 15kg.
Zvao sam ja vas odavno za MUStang ima ozbiljan pogon zice to je aparat za obe smene i ima neverovatne interminence a kosta 1200eura.
Ne kazem ja da nije dobar pitao sam vas isto i za Citronix.
Znam da ima poseban trafo za pogon zice i to mehanika je 400eura jer tako.
 
0

muscorp
Vozdovac

Član broj: 198741
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.muskorp.com


+4 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:29 - pre 164 meseci
Fronius se svuda u svetu prodaje po istim cenama, pod uslovom da nisi našao nešto polovno.A ako je tako to ti je najgora odluka.
Treba da kupuješ aparat sa garancijom i sa dobrim servisom, pogotovu ako su to malo složeniji uređaji pa moraš da kupuješ samo originalne
delove od proizvođača.To može da te košta ko Sv. Petra kajgana.To ti kažem dobronamerno, iz dugogodišnjeg iskustva u servisiranju skoro svih uvoznih aparata.
Bolje ti je da uzmeš onda Varstroj,bar imaju servis.
Ljuba
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:40 - pre 164 meseci
Nov je aparat cena je 1500eura imam 3 godine garancije jer sam vristao od srece a u Srbiji je 2000-2500eura.
Ne dobijam uz njega regulator boce samo.
Prikačeni fajlovi
 
0

muscorp
Vozdovac

Član broj: 198741
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.muskorp.com


+4 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:49 - pre 164 meseci
Citronix i MUStang su isti aparati samo u različitom kućištu.

Izrađuju se kao kompaktni uređaji ali za veće snage (350-450A) rade se i sa odvojennom glavom za pogon žice.(nema mikakav poseban transformator za žicu).Poseban dodavač se radi sa duplim ili jednostrukim pogonom, napajanje 24 ili 42V,60 ili 90Watnim motorima, sa vodenim ili vazdušnim hlađenjem itd. pa su i cene različite.
Poslušaj welding-i, i nemoj žuriti.Polako sa donošenjem odluka.Pogotovu ti u ovom momentu razmišljanje o punjenim žicama nije potrebno
i nemoj od toga ništa da kupuješ u ovoj fazi.
Ljuba
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 21:56 - pre 164 meseci
Malo sam specifican sto se tih uredjaja tice,da li biste izradili jedan aparat po narudzbi,jer ja zelim da imam oticko podesavanje da dodam lcd ekrane podesavanja na kucistu aparata,ili da se preradi MUStang 250,volim kad pise da znam tacno gde sam.
Posto koristim fluke mernu opremu volim preciznost voleo bih i aparat,jer znate kao nesto poput Varstroj varmig 25o synergy,na tom principu,ali nebi synergy,ustvari ne znam ni sta zapravo predstavlja synergy.
Opet mi se i onaj Fronius ne svodja jer nema lcd ekrane a sa tim istim duplo vise kosta.
A ti ekrani po komadu su 30 eura jer radim sa elektronikom.
 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+28 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 22:00 - pre 164 meseci
Auxx, elektronicar da se bakce varenjem

Umesto Fluke merne opreme, preporucujem HP, preciznija je za amatersko bavljenjem elektronikom.
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 22:08 - pre 164 meseci
Dosta mi je HP kompjuterske opreme,mora se malo promeni xD.
Amater nego sta,volim da varim,nego sam se uplasio jer imam zastavu 128,kod jednog limara ovde u boru menjao sam kompletnu zadnju traverznu i vario prednji nosac motora traverznu i to mi bilo naplaceno 450eura a za te pare sam mogo da kupim aparat da sam zavarim.
!!!!! Taj je najeftiniji autolimar,imamo jednog Civika kod njega se ispod 500eura ne dolazi.Pozz.
 
0

muscorp
Vozdovac

Član broj: 198741
Poruke: 257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.muskorp.com


+4 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 22:09 - pre 164 meseci
Po porudžbini su uređaji daleko skuplji nego iz serijske proizvodnje.
Ali ako se već baviš elektronikom kupiš taj jeftiniji Fronius i dodaš mu LCD displej za 30€.
Ljuba
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova28.09.2010. u 22:21 - pre 164 meseci
To volim da cujem bravo za vas.
To sto planiram oko aparata sa tim budzenjima poboljsavanja u smislu citljivosti i samoj preciznosti,da ne prsti mnogo da bude sto kazete dobra penetracija,jer opet je lakse kad imas oci na aparat nego na slepo preko potenciometara ili rotar-enkodera.
Imam nacrte iz 2007 godine,za aparat mag/mig blok semu sa digitalnim podesavanjem parametara i sedmosegmentnim lcd-displejima koji su doduse monohromatski sa led smd zelenim svetlom.
Moze se uraditi i sa LED diplejima oni su citljivi na vecoj udaljenosti,i sa daljinskim upravljacem kao kod EWM aparata.
To nista nije skupo,budzenje osim aparata kosta 400eura,a proizvodjaci naplacuju astronomsko ali ja ih ne j...m ni 3%.
Led displeji trose od 100-250mA struje po jednom segmentu,znaci veci potrosaci od lcd displejeva.
Obratite vi strucnjaci malo lepotu Walter aparata,www.zavarivanje.net.
Domaci proizvod.
Nemaju mig/mag ali imaju rel ili mma sto je isto sa oplastenim elektrodama,elektrodama bazicnim,celuloznim,itd...
Imaju invertere znaci sve.
Tig dc/ac hf pulsno.
Posle mig/mag aparata kupujem ac tig.
Sa tigom imam godinu dana iskustva nije nesto ali spaja.
Radim sa tig pistoljem sa kratkom kapom,i keramickom sobom.


Ljubisa el ima kod vas keramicke sobe za mig/mag.

[Ovu poruku je menjao Petar dioda dana 28.09.2010. u 23:54 GMT+1]
 
0

[es] :: Elektronika :: zelim variti co2 aparatom u zastiti plinova i punjenom zicom bez zastite plinova
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 29239 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.