Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brak sa stranom drzavljankom

[es] :: Vodič za emigraciju :: Brak sa stranom drzavljankom

[ Pregleda: 19534 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Snow Fox

Član broj: 268907
Poruke: 1
212.200.65.*



Profil

icon Brak sa stranom drzavljankom21.09.2010. u 02:05 - pre 164 meseci
Ukratko dolazi mi devojka za koji mesec, i posto bi ziveli ovde par godina jedino resenje je da sklopimo brak da bi dobila boravisnu vizu.
Tek sam poceo da sakupljam informacije sta je sve potrebno, evo ukratko:

Dokumenti potrebni za sklapanje braka sa stranim državljaninom su:
- izvod iz MKR – na internacionalnom obrascu
- uverenje o slobodnom bracnom stanju
- uverenje o državljanstvu
- uverenje da nema zakonskih smetnji za sklapanje braka sa srpskim državljaninom/državljankom (tzv. potvrda Nulla ostea )
- kopija pasoša
- prijava boravka

Napomena:
- svi dokumenti ne smeju biti stariji od 6 meseci
- svi dokumenti moraju biti originali sa prevedom od strane ovlašcenog sudskog tumaca i overeni od suda
- svi dokumenti, koji nisu na internacionalnom obrascu moraju biti ovjereni pecatom Apostille
- mladenci moraju obezbediti prisustvo ovlašcenog prevodioca vencanju
- najava vencanja vrši se najranije 30 dana prije termina odredjenog za vencanje

ovo sam nasao za Bosnu, ali isto to treba i kod nas koliko sam uspeo da iskopam na netu, mada je vrlo tesko da se ista nadje konkretno, recimo nadjoh nesto u vezi Sremske Mitrovice:

SKLAPANJE BRAKA SA STRANIM DRŽAVLJANINOM

Uz pismeni ili usmeni zahtev za sklapanje braka strani državljanin prilaže :
-Izvod iz maticne knjige rodenih na internacionalnom obrascu (ne stariji od 6 meseci)
-Dokz da je slobodnog bracnog stanja i da po propisima zemlje ciji je državljanin( licni podaci stranog
državljnina) ne postoje smetnje za sklapanje braka sa državljaninom Republike Srbije ( da su navedeni
svi licni podaci državljanina Republike Srbije)
-Uverenje o državljanstvu za buduceg supružnika državljanina Republike Srbije ako cinjenica
državljanstva niuje upisana u Sremskoj Mitrovici (ne stariji od 6 meseci)
- Fotokopija pasoša
- Dokaz o uplati republicke administrativne takse
Uplatiti iznos od 290,00 dinara
Svrha uplate: Republicka administrativna taksa
Žiro racun broj: 840-742221843-57
Primalac: Budžet Republike Srbije
Broj modela: 97 Poziv na broj: 75-234
- Dokaz o uplati Gradske administrativne takse na žiro racun broj: 840-742241843-03
Primalac: Budžet Grada Sremska Mitrovica
broj modela: 97 Poziv na broj: 75234

a ovo je posle sklapanja braka (nasao na sajtu nase ambasade u Kini, tako nesto):

DODATNA DOKUMENTA KOJA SE PODNOSE UZ ZAHTEV ZA PIVREMENI BORAVAK (VIZA D – BORAVAK DUŽI OD 90 DANA)
U ZAVISNOSTI OD OSNOVA PO KOME SE PRIVREMENI BORAVAK TRAŽI:
- 7. Brak sa srpskim državljaninom
- izvod iz matične knjige venčanih izdat od strane organa Srbije, ne stariji od šest meseci
- uverenje o zaposlenju ili drugi dokaz o finansijskim sredstvima za izdržavanje
(ček od penzije, dokaz o štednom ulogu u zemlji ili garancija srpskog državljanina koji ima redovne prihode)


Evo par pitanja ako neko zna da pomogne ili da doda nesto:

1. Ovo nulla ostea, to sigurno treba i za Srbiju (posto nadjoh da treba u Bosni)?
2. Posto ona dolazi turistickom vizom koja vazi 90 dana, verovatno da to ne ogranicava da se sklopi brak? Citao sam da je valjda u Holandiji tako nesto
zabranjeno.
3. Kada stranac dodje kod nas, ja verovatno moram da prijavim policiji njeno mesto boravka istog dana?
4. Posle sklapanja braka, pre isteka turisticke vize mora da se trazi dozvola za privremeni boravak. E sad kaze ovde uverenje od cega bi se izdrzavali, ja
studiram, ali izdrzavanje ne bi bilo problem jer mi moji pomazu... Verovatno mi onda treba neko pismeno uverenje od roditelja, ili mozda transferi novca na
bankovnom racunu i koliki li traba da je protok novca?
5. Verovatno i sva ta njena dokumenta mora da se prevedu kod nas od ovlascenog prevodioca i kaze da ze overe u sudu?
6. Verovatno da i kod nas treba da se obezbedi ovlasceni prevodilac na samom vencanju?

Najverovatnije da mi treba advokat da sredim sve ove papire i da mi nesto ne promakne ili mozda u opstinama imaju neki tutorijal :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Brak sa stranom drzavljankom

[ Pregleda: 19534 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.