Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )

[es] :: ISP :: ADSL :: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )

[ Pregleda: 8052 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simba2005
Beograd

Član broj: 67668
Poruke: 16
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 11:47 - pre 165 meseci
Nameravam da promenim provajdera pa se dvoumim izmedju ova dva Telekom ili SezamPro ( Orion ) , pa mi treba neko objasnjenje kako se ponasaju u praksi . Da li imaju cestih prekida tj. pucanja veza a i kako se ponasaju pri radu kada se skida preko Torenta i Megaupload , Rapidshera i slicnih sajtova, dal ima nekog ogranicenja ili ne ?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

galahad
Slobodan Todorov
Radio-televizija Vojvodine,
Jack-Of-All-IT-Trades, Web redakcija
Novi Sad

Član broj: 20613
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: galahad@elitesecurity.org
ICQ: 52020296
Sajt: www.todorowww.net


+4 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 11:52 - pre 165 meseci
Za Sezam ne znam, koristim Telekom kod kuće. Imam onaj paket od 1Mb, i ok radi. Nema nekig ograničenja kad su torrenti, mega i rapid u pitanju, nisam primetio. Dešava se ponekad da pukne, pa nema neta, ali retko, i kratko traje. Češće se dešava da se sam ruter zablesavi, pa onda mora restart rutera, da ga vratiš u život...
- SKRati link - JaZaKraljevo.rs -

"I have never let my schooling interfere with my education." - Mark Twain
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 11:56 - pre 165 meseci
Teško ćeš da dobiješ objektivan odgovor. Ja sam bio na Sezamu, pa prešao na Telekom zbog studentske promocije. I onih par godina ranije i sad kod Telekoma mi radi fenomenalno bez ikakvih problema. I pošto imam 2 telefonske linije, lako mi je da prelazim kod koga god, ko u tom momentu ima najbolju promociju ili ponudu, pa bi to i tebi trebalo da bude neka odrednica. Opet, drugi će ti reći da mu ne valja ovaj ili onaj, mislim da previše faktora utiče na kvalitet DSL usluge, sve ti je lagani rizik.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 16:48 - pre 165 meseci
Ja sam Sezam koristio skoro tri godine a poslednjih godinu dana sam kod Telekoma ... provajdera sam promenio samo zbog akcije tri meseca po dinar a i zbog wireless rutera koji sam sada dobio na korišćenje. Nikada nije bilo problema ni sa jednim ni sa drugim, sve ide kako bi trebalo, nema problema bilo koje vrste ... a nije da nisam probao sve i svašta.
Ipak, verovatno na ovo utiče detalj da sam na najviše 300m od centrale i da su kablovi postavljani pre možda 7 godina, znači savršeni uslovi što znači da kod tebe možda ne bude baš sve tako.

Ne znam kakav je Sezam sada sa novim vlasnicima, ne znam kakve akcije imaju, u svakom slučaju ne bi trebalo da pogrešiš bilo koga da izabereš. Izvagaj akcije koje imaju i opremu koju nude pa tu potraži razliku.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 17:14 - pre 165 meseci
Ja sam kod Sezama skoro 2 godine, i nemam vecih problema sa konekcijom, protok mi nije bitan jer slabo skidam. Sto se tice placanja, i tu su tolerantni ako zakasnim koji dan, jednom nisam platio dve nedelje i sve vreme sam imao net. Od nedavno sam poceo da koristim one Skartice(ne zovu se tako vec slicno nesto) koje se kupe na trafici i sa njima uplatim na svoj racun kod njih pa me izadje 10% jeftinije, a i zgodno je jer ne idem nigde vec platim od kuce.

Jedina stvar koja me je par puta iznervirala je to da mi net pukne tacno u 00:17, recimo 2-3 puta nedeljno, nema ga koji minut i onda se vrati. E sad to meni nije smetalo pa se nisam ni cimao da ih pitam sta je to.

Da napomenem takodje da tad kad sam uzimao nije bila nikakva akcija ili neke obaveze potpisivanja ugovora na vise meseci, objasnise mi da ako zelim da odem kod drugog provajdera da im se najavim za sledeci mesec i da dodjem i uzmem svoj MIK.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )15.09.2010. u 19:13 - pre 165 meseci
Kad bih menjao provajdera svakako bih otisao u Orion jer kontam da ce oni prvi poceti da nude pakete net+telefon+televizija za neke manje pare nego sto te to sad izadje, jer su nov provajder i treba da uvedu konkurenciju. Sto se cene tice, sve je to manje vise isto u ovom momentu.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Radoje69
Radoje Dojcilovic
ucenik
Barajevo

Član broj: 268748
Poruke: 5
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )19.09.2010. u 10:57 - pre 165 meseci
Takodje bih optirao za Orion. Bolja je tehnicka podrska, veza je stabilna i nema prekida u saobracaju. (sem kada ih ima na nivou cele Srbije)
 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )19.09.2010. u 13:36 - pre 165 meseci
Telekom, sigurno
evo najnovije akcije
Code:
http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=8&cid=42629

Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

Pretender™

Član broj: 69931
Poruke: 21
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )20.09.2010. u 10:38 - pre 165 meseci
Citat:
simba2005: Nameravam da promenim provajdera pa se dvoumim izmedju ova dva Telekom ili SezamPro ( Orion ) , pa mi treba neko objasnjenje kako se ponasaju u praksi . Da li imaju cestih prekida tj. pucanja veza a i kako se ponasaju pri radu kada se skida preko Torenta i Megaupload , Rapidshera i slicnih sajtova, dal ima nekog ogranicenja ili ne ?
Hvala unapred

Misliš li ovim "pucanje" na fizičku konekciju ili PPPoE sesiju? Ne znam šta sve podrazumevaš pod tim.
Ukoliko govorimo o fizičkoj konekciji to najviše zavisi od kvaliteta parice, tj od infrastrukture a to ne zavisi od provajdera.
Sticajem okolnosti bio sam u mogućnosti da isprobam ADSL kod oba provajdera i nisam imao nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Dilema koji provajder ADSL : Telekom ili SezamPRO ( Orion )

[ Pregleda: 8052 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.