Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina u Austriji i Nemackoj

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Kupovina u Austriji i Nemackoj

[ Pregleda: 36793 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elited

Član broj: 86533
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 07:25 - pre 164 meseci
Zanima me kupovina nove/polovne naravno ispravne tehnicke robe u navedenim drzavama. Cuo sam od jednog prijatelja da tamo (Nemacka, za Austriju ne znam) postoje neki hangari gde nasi ljudi kupuju tehnicku robu na veliko, na primer digitalne foto aparate ili navigacije itd. i da je bas dosta jeftinije u odnosu na kupovinu u radnji. To znam jer on svaka dva meseca donese brdo tehnickih stvari uglavnom novih ne raspakovanih i posle ovde valja. Ja bi kupio navigaciju i digitalni aparat. Vise me zanima Austrija jer tamo idem za dva meseca pa ako neko zna da mi kaze adresu u Austriji gde se nalaze ti hangari ako ih u Austriji uopste i ima a pretpostavljam da ima!? I koja je fora sa prelaskom granice, sta sve moze da se prenese preko grane od tehnickih stvari po jednoj osobi!?? Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 10:08 - pre 164 meseci
Citat:
elited: postoje neki hangari gde nasi ljudi kupuju tehnicku robu na veliko, na primer digitalne foto aparate ili navigacije itd. i da je bas dosta jeftinije u odnosu na kupovinu u radnji.


Postoje,

dok ih ne pohvataju.


Bez placanja carine mozes preneti robe u vrednosti do 100 eura po osobi.

Sa placanjem carine mozes preneti skoro sve sto zelis.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 15:05 - pre 164 meseci
oko hangara nemam informaciju, googlaj pa ces naci.
Sto se carine tice ako ides autobusom to je prosto, vidi sa vozacem das 20-30 evra i mozes da preneses i atomsku bombu.

Ono sa vrednosti od 100 evra nisam siguran dali jos stoji u zakonu, cini mi se da su povecali nesto malo ali i dalje je to smesno. Odem u inostranstvo i kupim aparta i dva objektiva u vrednosti od 5000 evra, veruj mi na granici ti niko nece praviti pitanje oko te opreme. Sada da sa sobom imam 5 aparata to je vec drugo pitanje, ali zbog jednog proizvoda ti nikada nece praviti problem.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.73.*



+120 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 15:43 - pre 164 meseci
ako vec imas prijatelja koji kupuje po tim hangarima zamoli ga da ti sve objasni > gde kupuje, koliko kosta, fore kako prenosi i slicno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 16:10 - pre 164 meseci
Da, tacno,

to sam zaboravio da napisem, fotoaparat , kao i laptop, aparat za brijanje i sl., spadaju u predmete licnog prtljaga pa nisu podlozni carinjenju.

P.S. Ovo sa hangarima je bas zanimljivo . Ima dosta zainteresovanih.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj14.09.2010. u 18:40 - pre 164 meseci
Čim dobijemo informaciju gde su ti hangari, organizujem turu do najbližeg. Idemo mojim autom, max 4 osobe.

Za carinu ćemo se snaći.
 
Odgovor na temu

elited

Član broj: 86533
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj16.09.2010. u 08:24 - pre 164 meseci
Ljudi nikakav problem idemo mojim kolima :)) ne znam da li ce mi reci gde se nalaze ti hangari iz razloga sto on tamo nabavlja i ovde prodaje cak sam i ja prodavao za njega neke stvari preko limunda. Znam tipa da je uzeo 2 ugradne ravne ploce i jedno staklo za 30 - 40e a kod nas jedna ugradna ploca sa ravnim staklom je u radnji oko 14000 din. Ja planiram u svakom slucaju da idem do austrije e tamo ne znam da li ima jer je on iz nemacke i kaze da u nemackoj kao svi nasi ljudi znaju gde su ti hangari. U svakom slucaju i da se kupi u radnji i donese ispadne 50% jeftinije. Ako neko dobije neku informaciju gde se nalaze ti hangari ili gde je najbolje kupovati tehnicku robu(jeftinije) nek kaze :) Poz svima
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj16.09.2010. u 13:40 - pre 164 meseci


A ti kada budes u Austriji kontaktiraj "nase" koji tamo zive pa pitaj njh, sigurno ce ti neko od njih znati reci.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

diplodok
Miloš Biković
BGD

Član broj: 62170
Poruke: 151
*.static.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj25.10.2010. u 12:48 - pre 163 meseci
Jel bi mogao da prođe neki entry-level DSLR iz Sjedinjenih država. Da li bi bilo problema pri prenosu? Cena je ipak 500 ili više dolara...
 
Odgovor na temu

Milotrac
Milotrac Viktor
nrw

Član broj: 21856
Poruke: 2
*.netcologne.de.



Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj21.05.2017. u 20:06 - pre 83 meseci
Poštovani saradnici
Nalazim se ü Kelnu imam dosta polovne robe na lageru ukoliko vas nešto zanima ili zelite da naručite javite mi se ili me kontaktirajte na vajberu 004915733722798
Viktor
 
Odgovor na temu

Milotrac
Milotrac Viktor
nrw

Član broj: 21856
Poruke: 2
*.netcologne.de.



Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj21.05.2017. u 20:07 - pre 83 meseci
Poštovani saradnici
Nalazim se ü Kelnu imam dosta polovne robe na lageru ukoliko vas nešto zanima ili zelite da naručite javite mi se ili me kontaktirajte na vajberu 004915733722798
Viktor
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Kupovina u Austriji i Nemackoj17.12.2017. u 12:24 - pre 76 meseci
Da li je neko u međuvremenu u proteklih par godina saznao gde se u Nemačkoj nalaze hangari (firme) sa oštećenom i polovnom robom?
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Kupovina u Austriji i Nemackoj

[ Pregleda: 36793 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.