Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje

[es] :: .NET :: C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje09.09.2010. u 19:02 - pre 165 meseci
Koji je po vama najbolji / najbrzi ?
Pitam za simetricnu enkripciju.

I jel zna neko jos koji sem ovih:
RijndaelManaged, RC2, DES, TripleDES


[Ovu poruku je menjao Vladica Savić dana 09.09.2010. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje10.09.2010. u 11:40 - pre 165 meseci
Rijndael je trenutni AES, dok DES i TripleDES su bivsi AES, sad zastareli, tako da bi preporucio Rijndael, kad je dobar za americku vladu bice dobar i tebi. :)

Imas jos i Twofish, brz i za sada siguran http://www.schneier.com/twofish.html. Twofish je naslednik popularnog blowfish algoritma. Ne znam za .Net implementaciju ali imas dll i PInvoke away.


if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje10.09.2010. u 20:03 - pre 165 meseci
Hm, ne znam kako i zasto, ali, kad sam pustio Rijndael i TripleDES bio dobio sam vreme da u sustini nekako TripleDES radi skoro 4 puta brze?
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje11.09.2010. u 13:40 - pre 165 meseci
Pri svakoj enkripciji nije pitanje "da li" nego "kada", tj. sve zavisi od toga koliko dugo hoces da su ti podaci zasticeni. S obzirom na razvoj hardvera svaka danasnja enkripcija ce biti razbijena, samo je pitanje vremena. Ako ti je brzina enkriptovanja bitna korisiti 3DES ako si nasao da je brzi, ja sam ti samo naveo sta misle americki strucnjaci koji su ga odbacili u korist Rijndaela, mada daleko od toga da se 3DES vise ne koristi.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: C# najbolji algoritam za enkriptovanje/dekriptovanje

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.