Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106054 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:34 - pre 165 meseci
Evo ja sam aktivirao,nisam skidao operu itd...
Koristim operu 5 ,koja iz nekog razloga neće da se updejtuje na 5.1,ali nema veze.
Čačkao sam danas i lepo ide free bez tih telenor zezancija.
Proveru vršite slanjem sms-a " Klik STANJE " na 9000
dare023
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:37 - pre 165 meseci
Citat:
ib.kroki: Ako vam neko, ko ovo koristi i poznaje bolje od svih nas, kaže da je DŽ za sve vidove korišćena neta i ako vi u to ne verujete glupo je da pričate shvatio sam nisam shvatio.
Na kraju krajeva, pismeni ste, aktivirajte i proverite da li je za dž ili ne.

Izvinjavam se što sam otišao sa teme, prosto me nervira što se vodi dijalog oko ničega.


Nije to oko ničega. Ako na sajtu lepo piše da nije za Dž. kako ti možeš da tvrdiš da jeste za Dž? To što probaš na pripejd kartici i vidiš da ti se kredit ne skida? Kako ćeš da utvrdiš za postpaid? Šta ako se kroz nedelju dana naplati sav potrošen saobraćaj u međuvremenu koji nije išao kroz proxy? To mogu da urade, a kao opravdanje mogu da stave upravo to što je pisalo na uslovima korišćenja koji su predočeni pre aktiviranja.

Tek kada bude pisalo da je sav saobraćaj Dž, onda je Dž.
 
Odgovor na temu

walkerz

Član broj: 37849
Poruke: 48
95.180.82.*



Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:49 - pre 165 meseci
Citat:
SasaMiladinovic: Aktivirao sam klik i sve radi... sve je free...
da li neko zna gde se moze proveriti stanje koliko si potrosio, odnosno koliko je jos ostalo od tih 150 mb *po vecoj brzini (znam da je i posle free ali sporije) :) ?


Nisam probao, ali mislim da takodje moze na wap.telenor.rs/klik i tu ce ti pisati kolicina preostalih megabajta po "vecoj" brzini.


 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:52 - pre 165 meseci
Aktivirao sam uslugu. Obavio sam par testova koristeći Telenor WAP access point:

1.) Surfovao sam sa Mini Operom i fabričkim browser-om koji dolazi uz Symbian;
2.) Koristio sam MSN preko programa eBuddy;
3.) Koristio sam Skype preko zvaničnog Skype-a za Symbian.

Rezultat testa: kredit ostao nepromenjen!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+36 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:54 - pre 165 meseci
Nije to oko ničega. Ako na sajtu lepo piše da nije za Dž. kako ti možeš da tvrdiš da jeste za Dž? To što probaš na pripejd kartici i vidiš da ti se kredit ne skida? Kako ćeš da utvrdiš za postpaid? Šta ako se kroz nedelju dana naplati sav potrošen saobraćaj u međuvremenu koji nije išao kroz proxy? To mogu da urade, a kao opravdanje mogu da stave upravo to što je pisalo na uslovima korišćenja koji su predočeni pre aktiviranja.

Tek kada bude pisalo da je sav saobraćaj Dž, onda je Dž.[/quote]
Gluvom šaptati, ćoravom namigivati ne vredi!
Koristim postpaid karticu, postoji način da se proveri zaduženje i nemam želju da ti objašnjavam kako se to radi jer će opet biti ja sam shvatio ili ja nisam shvatio.
Postoje ljudi koji su plaćeni da objašnjavaju i da tupe istu priču dok korisnik ne shvati na pravi način. Svrati, pozovi ih ...
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

dtikvicki
Serbia and Montenegro

Član broj: 47173
Poruke: 12
*.tippnet.rs.

ICQ: 377921939


Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 13:57 - pre 165 meseci
Meni je devojka iz call centra rekla da je internet besplatan i ne moram da koristim klik aplikacije. Pitao sam je i ako koristim Snaptu program, i googlemap da li ce mi biti naplacen internet i ona mi je ponovo odgovorila da mi se internet saobracaj nece naplatiti. Imam tarifni paket Fleksi i nista mi se ne skida niti dodaje kada proveravam stanje. E sad sta ce biti kada dodje racun to cu da vidim.
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
91.150.69.*



+6 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 14:48 - pre 165 meseci
Novi izgled sajta Telenor-a.
 
Odgovor na temu

djoxie
student

Član broj: 205244
Poruke: 107
*.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 15:27 - pre 165 meseci
vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.
koristim u svim aplikacijama na telefonu, funkcionise i na kompu, tako da jednom zauvek prekinite da lupetate
 
Odgovor na temu

Markonio
Beograd, Srbija

Član broj: 267416
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 15:54 - pre 165 meseci
Citat:
djoxie: vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.

Šta ćeš, navikli ljudi da se paze, naročito kad je nešto džabe. Ne bi bio prvi put da "sitna slova" sadrže
ključne podatke o "promocijama". Mene samo interesuje šta se krije iza ovoga, Sloba je eto spomenuo
mogućnost ukidanja tarifnih dodataka.

A vi što hvalite operatere kao da su vam rod rođeni, ili nemate šta drugo u životu da radite ili vam je
to posao. U oba slučaja je jedina taktika sa vama totalno ignorisanje.
 
Odgovor na temu

djoxie
student

Član broj: 205244
Poruke: 107
*.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 15:59 - pre 165 meseci
ja ih licno ni ne hvalim ni ne kudim, kamo srece da je vise promocija. cilj je jasan, da se ljudi navuku na klik i ako jedan od deset od nove godine uplati uslugu oni su postigli sta su hteli
 
Odgovor na temu

Pajica Ristic
Novi Sad

Član broj: 87871
Poruke: 306
*.mbb.telenor.rs.



+27 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 19:11 - pre 165 meseci
Citat:
walkerz

Citiram uslove koriscenja sa wap.telenor.rs/klik:

... Ukoliko ste vlasnik BlackBerry telefona, ne preporucujemo da aktivirate Telenor Klik uslugu, posto je koriscenje besplatnog internet saobracaja moguce iskljucivo kroz koriscenje Telenor WAP browsera na telefonu, a slanje mail poruka i internet saobracaj kroz druge aplikacije se naplacuje prema vasem tarifnom paketu.


...pa jesi li vlasnik BlackBerry telefona ??? blackberry ima neke druge protokole za povezivanje pa je zbog toga ovo napisano. za sve ostale telefone i druge uređaje, sav protok je besplatan, ukoliko se koristi apn:internet ussername:telenor pass:gprs

evo još par info

Aktivacija Telenor KLIK tarifnog dodataka, omogućava sledeće:

Data saobraćaj (bundle) od 150MB mesečno, uz obaranje brzine nakon potrošenog saobraćaja, bez dodatne naplate data saobraćaja tokom tog perioda;
Mogućnost preuzimanja i korišćenja klijentske aplikacije Telenor Komunikator, (samo za korisnike Telenor KLIK usluge) za pristup: društvenim mrežma (Facebook, Twitter, Linked In), mejlu (Hotmail, G-Mail, Yahoo Mail, MailPro, Telenor mail), Instant mesindžera (GTalk, Yahoo, MSN i Facebook), kalendar, back up.
Mogućnost preuzimanja i korišćenja na mobilnom telefonu klijentske aplikacije Telenor pretraživač (Telenor brendirana Opera Mini) pomoću koga korisnik može da otvori bilo koju Web stranicu, znatno brže i sa manjom količinom data saobraćaja (Opera Mini kompresuje sadržaj i do 90%).
Tarifni dodatak Telenor KLIK (150 MB) ima važnost obračunski period, svakog meseca od dana aktivacije, sve do deaktivacije servisa. Ukoliko se 150MB potroši pre isteka ovog perioda, korisnikov protok se automatski obara, ali on nastavlja neometano da pristupa internetu i da koristi klijentske aplikacije sve do isteka perioda važnosti, bez prekida, ili bilo kakve dodatne naplate data saobraćaja. Korisnik dobija SMS obaveštenje kada potroši saobraćaj iz tarifnog dodatka.

Uvodjenjem novog “KLIK” tarifnog dodatka postojeći Internet tarifni dodaci za postpejd (Mobi, Mini, Standard, Veliki i Ogromni) prestaju da važe za korisnike na voice tarifnim paketima i ostaju važeći isključivo za Broadband korisnike. Korisnicima sa aktivnim starim tarifnim dodacima će biti poslato SMS obaveštenje da od 09.09. važi nova Telenor KLIK ponuda i da Internet tarifni dodaci prestaju da važe od 01.10.2010.

Telenor Pretraživač je deo Telenor KLIK kampanje, ali će korišćenje ove aplikacije biti omogućeno i korisnicima koji ne koriste Telenor KLIK tarifni dodatak i nezavisno instaliraju Telenor Pretraživač. Takođe, postojćim korisnicima Opera-Mini pretraživača (Opera Mini 5.x) u Telenor mreži će automatski biti urađen update u Telenor Pretraživač (Telenor brendiranu Opera Mini).

Telenor Komunikator mogu koristiti samo korisnici Telenor KLIK usluge (i korisnici Prenesi Plus paketas) i on omogućava Telenor korisnicima da kroz jednu aplikaciju instaliranu na njihovim telefonima pristupe svojim nalozima na društvenim mrežama, mejl nalozima, Instant Message nalozima, Kontaktima i Kalendaru.

Za korisnike čiji telefoni ne podrzavaju klijent aplikaciju, biće omogućena WAP verzija servisa koja ima isti izgled i funkcionalnosti kao i klijent aplikacija.

Ova usluga pre svega cilja korisnike tzv. „feature“ telefona (dakle jednostavnijih telefona, NE smart telefona kojima više odgovaraju Prenesi plus paketi)

KLIK tarifni dodatak se može aktivirati besplatno tokom promotivnog perioda koji traje od 9.9.2010. do 31.12.2010.

Nakon isteka promotivnog perioda, aktivacija KLIK tarifnog dodatka će se naplaćivati 290 dinara (sa porezima) mesečno sve do momenta deaktivacije servisa. U prvom mesecu (kada je izvršena aktivacija) i poslednjem mesecu (kada je izvršena deaktivacija), korisniku se naplaćuje iznos srazmeran broju dana korišćenja servisa, dok korisnik u oba ova slučaja dobija punu količinu podataka od 150MB.

Korisnici će moći da izvrše proveru preostalih MB na sledeće načine:

slanjem SMS poruke sa tekstom ”KLIK STANJE” na broj 9000,
u okviru USSD menija *111#
U odgovoru će dobiti informaciju o preostaloj količini saobraćaja i datumu važnosti.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 19:14 - pre 165 meseci
Citat:
djoxie: vi sto pametujete da je besplatno samo preko telenorovih aplikacija ocigledno imate nekih problema sa samim sobom, ne mozete da prihvatite cinjenicu da je telenor poklonio do kraja godine svima 4*150mb.
koristim u svim aplikacijama na telefonu, funkcionise i na kompu, tako da jednom zauvek prekinite da lupetate


Niko ne lupeta, Uslovi korišćenja su vrlo jasno stavili do znanja da nije sve besplatno. To što je sada trenutno besplatno, to je suprotno uslovima korišćenja, i to znači da u bilo kom trenutku taj detalj može da se promeni, i niko vas neće spasiti računa koji može da stigne. Možda će to besplatno trajati večno, možda samo mesec dana, možda nedelju dana, ali to nije ni bitno. Tek kada u uslovima bude pisalo da je uračunat sav saobraćaj, tek onda se neko može opustiti i stvarno koristiti taj Internet za sve potrebe.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 19:30 - pre 165 meseci
meni ovo ne radi... stigne mi link u poruci, al kojim god browserom da ga otvorim kaže mi da nisam telenor korisnik. koristim prenesi paket već 2.5 godine, telefon je winmo6pro... na *111# nema ni jedna reč klik
deluje kao reklama za prenesi plus :|
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

djoxie
student

Član broj: 205244
Poruke: 107
*.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 20:24 - pre 165 meseci
Pisac, dok nisam odlepio: "Mogućnost preuzimanja i korišćenja" ne podrazumeva iskljucivost vec alternativu posto obe aplikacije stede protok. Dakle, stavimo tacku na ovo!!!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
212.178.239.*



+36 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 20:29 - pre 165 meseci
Ma ne vredi, on će opet početi sa "ja sam shvatio" ili "ja nisam shvatio".
Priča praznu priču i kontrira svima nama koji smo se uverili da je za DŽ.

IGNORE!!!
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 21:05 - pre 165 meseci
da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
212.178.239.*



+36 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 21:13 - pre 165 meseci
Citat:
Iksi: da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?


Ja sam USB kablom povezao laptop i telefon, morao sam da instaliram drajver Nokia_Connectivity_Cable_Driver i posle toga sam napravio novu konekciju (kao da je dialup, br telefona *99#, korisničko ime telenor, lozinka gprs).

Imao sam problem za koji sam rešenje dobio ovde na forumu (konektuje se ali ne može ništa da otvori).
Rešenje:
U Control panelu nadjes Modems, pa izaberes modem (meni se pojavi modem koji imam na laptopu i još jedan pod nazivom Nokia), Properties pa Advanced i u extra initialization string uneseš:

AT+CGDCONT=1,"IP","internet"

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.artcommunication.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 21:14 - pre 165 meseci
Citat:
Iksi: da li si morao da pravis novi profil ili si se jednostavno samo konektovao
preko telenor modema?

karticu sa aktiviranim klikom ubacis u telenor modem i koristis megabajte :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 21:14 - pre 165 meseci
Citat:
Besplatnih 150 MB omogućava vam da koristite Internet po punoj brzini, a zahvaljujući Telenor Pretraživaču, tj. Operi Mini, sajtovi će biti optimizovani za pregledanje na mobilnom telefonu.


Sa sajta iz uslova koriscenja... Ovde nigde ne pise da se odnosi samo na aplikacije...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart09.09.2010. u 21:52 - pre 165 meseci
Evo poslao sam sa portala pitanje, pa cemo videti odgovor, paste-ujem ovde cim stigne.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 106054 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.