Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Satelitski snimci z.

elitemadzone.org :: MadZone :: Satelitski snimci z.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18655 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Natasa 20
Natasa Jankovic

Član broj: 264930
Poruke: 16
v03-15.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Satelitski snimci z.06.09.2010. u 23:05 - pre 165 meseci
Zna li neko kako se zove program pomocu kojeg se moze sve videti satelitskim snimkom (Google earth moze samo do krova da zumira tj. ograniceno je zumiranje, a i ko zna kolko su ti snimci stari). Cula sam da se moze pomocu satelitskih snimaka posmatrati sta se radi u nekoj kuci (npr. enterijer moje kuce), ljudi, sa dobrim kvalitetom slike,... Cula sam da se tesko dolazi do tog programa i da je mnogo skup i da je tesko dostupan obicnim korisnicima, ali znam da to ima (cula sam od mojih prijateljica). Koristi se uglavnom za nadzor.
Interesuje me samo zna li neko slucajno kako glasi pun Naziv tog programa da mi napise (za te jace frekvencije)?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.06.09.2010. u 23:59 - pre 165 meseci
Ja sam prilicno siguran da takav program ne postoji. To sto si cula je verovatno urbana legenda (nesto sto je neko cuo od onoga ko je cuo od nekoga).

Prvi problem je taj sto kameree sa satelita ne mogu da snime bila sta na zemlji. Izmedju su oblaci, prasina, magla, i razne cesice koej smetaju Pa bi takva kamera i pored optike sa velikim uvecanjem snimila ipak "prljavu" i nejasnu sliku i to opet mozda samo kada nema oblaka.

Drugi problem je sto sateliti praticno stoje u odnosu na zemlju. Ne moze da se tek tako pomeri iznad necije kuce samo zato sto je neko kliknuo u nekom programu. Mogla bi kamera da menja ugao ali opet bi mogla da snmi samo odredjeno podrucje.

Daklei da to postoji ti snimci opet ne bi nikako mogli biti boljeg kvaliteta od onoga koji moze da se dobije snimanjem iz aviona. Bilo bi skupo a neprakticno.

I za google earth mnogi su mislili da su to sve snimci iz satelita. Oni koji prikazuju veca podrucja i jesu snimljeni iz satelita ali slike sa detaljima su iz aviona snimane.

Citat:
sta se radi u nekoj kuci (npr. enterijer moje kuce), ljudi, sa dobrim kvalitetom slike,... Cula sam da se tesko dolazi do tog programa i da je mnogo skup i da je tesko dostupan obicnim korisnicima, ali znam da to ima (cula sam od mojih prijateljica). Koristi se uglavnom za nadzor.
postoji mogucnost da su tvoje prijateljice cule nesto u vezi google "street viewa"
http://www.google.com/intl/en_us/help/maps/streetview/
http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View

To su snimci uzivo sa nadzornih kamera sa raznih mesta u svetu. U vezi toga bilo je i dosta kritike na racun spijuniranja i zadiranja u privatnost. Ta funkcija je povezana sa google maps (koje takodje koriste satelistke snimke iz goole eartha)... Bilo je i svakakvih glasina pa je moguce da su otuda potekle te price koje si cula.

Ima i jedna domaci sajt sa tim kamerama: http://open.eye.rs/camera/




 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 00:34 - pre 165 meseci
Samo nam još to nedostaje.
Meni nikad nisu jasni ljudi koji hoće da vire u tuđe živote, kuće, dvorišta itd...
To što su prijateljice čule je verovatno Google street view. A svaki veći grad u svetu je pokriven kamerama na svakom koraku, navodno iz bezbednosnih razloga, ali to nisu statelitski snimci. Postoje i kamere postavljene na određenim interesantnim tačkama, internet je pun toga, kao i 3d prikaza...

Citat:
Cula sam da se moze pomocu satelitskih snimaka posmatrati sta se radi u nekoj kuci (npr. enterijer moje kuce), ljudi, sa dobrim kvalitetom slike

Ja za tako nešto nisam čuo. Jedino onaj Veliki Brat (ako to neko voli da gleda)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 06:48 - pre 165 meseci
Citat:
Stranger2:
Drugi problem je sto sateliti praticno stoje u odnosu na zemlju.

Netacno.
Posmatraj u predvecerja zapadno nebo i imatces priliku na ~ 450 videti svetleci objekat koji prevelikom brzinom za avion leti ka severu i nestaje.
Za tacna vremena se obrati radio amaterima posto se reflexija od satelita koristi za uspostavljanje veze.
Ovo o cemu pises je tacno SAMO za telekomunikacione satelite.
Fokusiranje kamera ide do te mere da se moze videti sta covek radi,kad je na otvorenom i cisto nebo.
Snimci na Google su stari preko 6g posto krupne poomene u mojoj okolini jos nisu vidljive na snimcima.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 07:23 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat I:
Posmatraj u predvecerja zapadno nebo i imatces priliku na ~ 450 videti svetleci objekat koji prevelikom brzinom za avion leti ka severu i nestaje.


Nebo se moze posmatrati bilo kad i na bilo kojoj visini i pravcu. Mogu se videti i u zenitu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 08:23 - pre 165 meseci
Ne možeš videti satelit golim okom bilo predvečerje ili ne. U stvari ako možeš iz Beograda videti automobil u recimo Zaječaru ili Subotici onda možeš možda videti i satelit.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 08:33 - pre 165 meseci
????
Naravno da mozes. S obzirom da odbijaju svetlo sunca, prividna velicina im je bitno veca, a na crnom nebu se to jos lepse vidi.
Neki sateliti, kao sto su oni iz Iridijum porodice mogu imati sjaj i preko -8, sto ih cini najsjanijim objektima na nebu, ne racunajuci Mesec.
Poredjenja radi, Jupiter ima sjaj oko -1.6 do -3 , a Venera do -4.6

edit:
I da dodam, jedan od najzanimljivijih objekata koje mozes da vidis je ISS, a ranije MIR.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 08:36 - pre 165 meseci
Sateliti su razlicitih povrsina i kruze na razlicitim orbitama.zbog velike povrsine solarnih panela lako je uocljiv golim okom odsjaj na tamnijoj pozadini neba.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 14:48 - pre 165 meseci
Citat:
Netacno.
Posmatraj u predvecerja zapadno nebo i imatces priliku na ~ 450 videti svetleci objekat koji prevelikom brzinom za avion leti ka severu i nestaje.
Za tacna vremena se obrati radio amaterima posto se reflexija od satelita koristi za uspostavljanje veze.
Ovo o cemu pises je tacno SAMO za telekomunikacione satelite.

Napisao sam "prakticno" stoje.
Narvno kretanje postoji. Ali je to tesko upotrebljivo. Ne moze se satelit kretati kako neko klikce misem. Ima jeftinijih i prakticnijih nacina za gledanje necije kuce od pomeranja satelita.

Citat:
Fokusiranje kamera ide do te mere da se moze videti sta covek radi,kad je na otvorenom i cisto nebo.

Ali kad su zadovoljneni ti uslovi. Ako si nekad leteo avionom i gledao kroz prozor mogao si videti da slika zemlje nestaje i kad nema oblaka. Vazduh je pun raznih neprovidnih cestica i gasova. Sto je veca ualjenost to je svetlost vise zamucena jer je vea kolicina ovih cestica izmedju.
Kamera moze da ima toliko jak zum ali svetlost ne moze od zemlje direktno da dodje do objektiva kamere vec biva lomljena kroz masu cestica. Tu prestaje prakticna prednost upotrebe kamere sa satelita za posmatranje tako malogg objekta na zemlji kao sto je covek ili obicna kuca. Jednostavnije i jeftinije je poslati avion nego pomerati satelit i cekati dan kad nema prasine i oblaka.

Takodje ako ste leteli avionom, mogli ste videti nekada da osim oblaka koji su vidljivi sa zemlje iz aviona mozete videti jos raznih vrsta oblaka u slojevima. Svi oni su smetnja diretnom snimanju sa satelia.

Citat:
Snimci na Google su stari preko 6g posto krupne poomene u mojoj okolini jos nisu vidljive na snimcima.

Pa starost snimaka i pise u podnozju ekrana na Googlu earthu. ....bar je pre pisalo.

Citat:
postoji mogucnost da su tvoje prijateljice cule nesto u vezi google "street viewa"
http://www.google.com/intl/en_us/help/maps/streetview/
http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View

To su snimci uzivo sa nadzornih kamera sa raznih mesta u svetu.

Ispravka. Napisao sam sa nadzornih kamera ali google street view nije uzivo vec se bazira na snimcima koji su snimljeni iz googleovih vozila koja su prolazila kroz ta mesta i snimala.

Citat:
posmatrati sta se radi u nekoj kuci (npr. enterijer moje kuce), ljudi, sa dobrim kvalitetom slike,...

Neki ljudi su se zalili da su ima kamere google street viewa snimile unutrasnjost kuce jer su im bila otvorena vrata od kuce i garaze. Pa su ubrzo nakon toga imali provalu. Sad se u nemackoj sudovi bave tim pitanjem. Sigurno je odatle potekla ta prica tvojih prijateljica.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 18:51 - pre 165 meseci
Citat:
Stranger2: Napisao sam "prakticno" stoje.
Narvno kretanje postoji


Sa brzinom od oko par kilometara u sekundi, tesko da stoje i prakticno i teorijski.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.07.09.2010. u 19:48 - pre 165 meseci
Citat:
Natasa 20: Interesuje me samo zna li neko slucajno kako glasi pun Naziv tog programa da mi napise (za te jace frekvencije)?


Najbolje da pitas svoje Sex & City drugarice. ;-)

 
Odgovor na temu

tomos85
majstor, strana co.

tomos85
Član broj: 218532
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 00:23 - pre 165 meseci
U USA za dvadesetak dolara možeš da dobiješ satelitski snimak sebe , recimo ispred svoje kuće.
Špijunski sateliti imaju kamere koje mogu da (ako vremenski uslovi dozvoljavaju) naprave snimak na kome se razlikuje muškarac od žene.
Tako su snimani kampovi za obuku terorista u Sahari i kasnije vršena hapšenja na osnovu snimaka (jedna devojka je imala baš poveće grudi i lepo se vidi na snimku).
Međutim ni teroristi nisu baš mutavi. Provalili su vreme nailaska satelita i tada jednostavno uđu u šatore ili se nečim pokriju.
Sateliti su opremljeni i nizom kamera druge vrste ( IC, termalne...) tako da su u stanju da snime i objekte noću ili objekte u zemlji.
Zapanjio me snimak naftovoda kroz Srbiju. Vidi se svaka cevčica , iako je u zemlji na minimum par metara dubine...
Još je drastičniji primer iz skorašnjeg rata na ovim prostorima gde je hrvatska vojska raspolagala snimcima sa satelita na kojima je mogao da se vidi i čin na ramenu vojnika (metalne zvezdice)...
Ono što se vidi na google je razvodnjeno...
Nema više tajni...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 01:39 - pre 165 meseci
Citat:
Još je drastičniji primer iz skorašnjeg rata na ovim prostorima gde je hrvatska vojska raspolagala snimcima sa satelita na kojima je mogao da se vidi i čin na ramenu vojnika (metalne zvezdice)...
Ono što se vidi na google je razvodnjeno...

Pa za takve snimke niko ne može da doakze da su snimljeni iz satelita. Nikad u ovoj drzavi nije bilo bez letova aviona pa niko ne moze reci da neko od njih nije to snimio.

Citat:
kasnije vršena hapšenja na osnovu snimaka (jedna devojka je imala baš poveće grudi i lepo se vidi na snimku).

mogli su da uhapse pamelu anderson na osnovu tog snimka :)

Citat:
Sateliti su opremljeni i nizom kamera druge vrste ( IC, termalne...) tako da su u stanju da snime i objekte noću ili objekte u zemlji.
Zapanjio me snimak naftovoda kroz Srbiju. Vidi se svaka cevčica , iako je u zemlji na minimum par metara dubine...

pa ok. sve su to veliki objekti, npr. tenkovi, kasarne, fabrike, aerodromi. Za takve stvari ima smisla koristiti satelit i cekati odgovarajuce uslove ali za snimanje pojedinca je malo preskupo resenje.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 13:47 - pre 165 meseci
kamere snimaju svo vreme, (osim kad je satelit u senci pa nema struje) i po pregledi snimaka odlucuje koliko ce se cuvati i gde upucivati segmenti snimaka, a sto se tice cene kako se izplati od pada tornjeva cuvati sav mobilan i internet saobracaj godinu dana?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 13:51 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat I: kamere snimaju svo vreme, (osim kad je satelit u senci pa nema struje)


E svasta...
Pa sateliti nose i baterije sa sobom...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
209.107.204.*



+21 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 14:00 - pre 165 meseci
Citat:
tomos85: U USA za dvadesetak dolara možeš da dobiješ satelitski snimak sebe , recimo ispred svoje kuće.


A zasto je onda francuski predsednik Nikola Sarkozi, zamolio americkog predsednika da mu da najnovije snimke iz satelita, kad se srusio francuski avion u atlantik pre nekoliko meseci, da uz pomoc njih traze prezivele? Zasto ih nije kupio za dvadesetak dolara? Verovatno je francuska vlada ostala bez kesa u tom trenutku. Ili Nikola Sarkozi nije imao kod sebe u dzepu da plati.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 14:01 - pre 165 meseci
Verovatno je bio mrak, pa je satelit bio ugasen.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 14:12 - pre 165 meseci
Ovo je za MZ, otkud ovo u Windows aplikacijama?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 14:53 - pre 165 meseci
Citat:
3way: E svasta...
Pa sateliti nose i baterije sa sobom...
Da ali samo za odrzavanje vitalnih funkcija.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Satelitski snimci z.08.09.2010. u 14:54 - pre 165 meseci
Citat:
tomos85: U USA za dvadesetak dolara možeš da dobiješ satelitski snimak sebe , recimo ispred svoje kuće.
Špijunski sateliti imaju kamere koje mogu da (ako vremenski uslovi dozvoljavaju) naprave snimak na kome se razlikuje muškarac od žene.
Tako su snimani kampovi za obuku terorista u Sahari i kasnije vršena hapšenja na osnovu snimaka (jedna devojka je imala baš poveće grudi i lepo se vidi na snimku).
Međutim ni teroristi nisu baš mutavi. Provalili su vreme nailaska satelita i tada jednostavno uđu u šatore ili se nečim pokriju.
Sateliti su opremljeni i nizom kamera druge vrste ( IC, termalne...) tako da su u stanju da snime i objekte noću ili objekte u zemlji.
Zapanjio me snimak naftovoda kroz Srbiju. Vidi se svaka cevčica , iako je u zemlji na minimum par metara dubine...
Još je drastičniji primer iz skorašnjeg rata na ovim prostorima gde je hrvatska vojska raspolagala snimcima sa satelita na kojima je mogao da se vidi i čin na ramenu vojnika (metalne zvezdice)...
Ono što se vidi na google je razvodnjeno...
Nema više tajni...


I ja sam gledao taj film - Patriot Games - sa Harisonom Fordom. Problem je što je verodostojnost takvog satelitskog nadzora slična sa krimainalističkim tehnikama iz serija CSI Majami i slične...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Satelitski snimci z.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18655 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.