Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telenor - obmana

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: telenor - obmana

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25535 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana18.05.2014. u 00:25 - pre 120 meseci
Ja i dalje ne razumem šta pesnik vladimircorlija želi da kaže! Možda tako treba i da ostane.
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana18.05.2014. u 12:10 - pre 120 meseci
Zaista obzirom na situaciju u kojoj se nalazi Srbija (i mojim i supruginim preokupacijama u vezi toga) trenutno nemam vise vremena za nesvrsishodno, i nekonstruktivno dopisivanje sa vama!!!
 
Odgovor na temu

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana18.05.2014. u 12:42 - pre 120 meseci
Pa prvi si poceo!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana21.05.2014. u 08:04 - pre 120 meseci
Da se ne bi širile neistine i proizvoljne tvrdnje savetujem svakom korisniku Telenor usluga da ne bude lenj i pročita ugovor koji je potpisao. Da je to uradio i korisnik koji širi neistine video bi kako decidirano piše da se ugovor sačinjava u pismenoj formi. Šta više to piše i u onim "Opštim uslovima..." koji mogu da se pogledaju na Telenor sajtu.
Svaki ugovor sadrži i član o raskidu. Forma raskida je uvek ista kao i forma zaključivanja osim ako nije drukčije ugovoreno. Ovde je forma pismenog ugovora tako da isti mora na jednak način biti i raskinut. To takođe decidirano piše u ugovoru. Sve primedbe na ugovor se rade pisanim putem. Nekakva piskaranja po internetu ne ispunjavaju takvu formu. Telenor takođe mora pismeno da odgovori.
Prema tome putem interneta je moguće samo staviti primedbe na tehničku stranu pružene usluge, nikako nije moguće uticati na sam ugovor niti ugovorene norme.

Takođe ni razumevanje ekonomije kritičaru ne ide najbolje. "Svaki dinar koji Telenor zaradi u Srbiji ide "napolje", vlasnici Telenora nemaju nikakvu obavezu investiranja u Srbiji" kaže dotični. A zašto bi oni imali obavezu da investiraju u Srbiju? Da li je Telenor za to kriv? Da li su ugovorom na to obavezani? Naravno da ne. Uslove ugovora je propisala država Srbija, ne Telenor. Istina je da je država prodala zlatnu koku jer su im trebale pare koje su očas potrošene, svakako ne ya investicije. Telenor je inostrana firma kojoj je cilj da zaradi. Ovde poštuju sve naše propise o poslovanju, zapošljavaju naše ljude, plaćaju sve poreze i doprinose i time ispunjavaju sve ugovorne obaveze.






 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana28.05.2014. u 17:10 - pre 120 meseci
Obzirom da sam ja samo trazio da predjem (prenesem broj) sa pripejda na postpeid, sto nema veze sa citanjem ugovora (obzirom da vi kazete da je to moguce,) i da ja iznosim neistine, prezentujem vam odgovore Telenora na moja dva zadnja dopisa:" CITIRAM"

Odgovor na reklamaciju
Nas datum: 20.03.2014 Nasa referenca ASC 6385....9
Vas datum: 07.03.2014 Vasa referenca:

Postovani gospodine . . . . . . .,
Hvala vam na vremenu koje ste izdvojili da nam se obratite u vezi sa korisnickim uslugama vezanim za korisnicke brojeve (pripejd) 063/88....3 i (postpeid) 063/85....9.

Prilikom zakljucenja ugovora putem e-shopa (i ako neki od vas kazu da je nemoguce sklopiti ugovor putem e-shopa, i da ja obmanjujem forumase), samostalno ste odabrali korisnicki broj.

Prenosenje ugovorne obaveze sa broja na drugi aktivan broj iz tehnickih razloga nije izvodljivo. Ova usluga ne spada u komercijalne usluge koje su u ponudi korisnicima!

Informacija koja se nalazi na zvanicnoj prezentaciji odnosi se na mogucnost sklapanja postpeid ugovora pri cemu se pripejd broj deaktivira u pripejd sistemu i ponovo aktivira u postpejd sistemu, te se ova situacija ne moze primeniti na zahtev koji ste vi prosledili.

Hvala na razumevanju.

srdacan pozdrav
Sluzba za naprednu podrsku korisnicima

Na ovaj njihov dopis odgovorio sam im da je tacno da sam sam odabrao broj, (posto u formularu e-shopa postoje samo rublike"Normalan, Zlatni, Srebrni, i anex postpeid ugovora"(aneks mi nije prihvatao zato sto mi pripejd broj nije registrovan), a na 0639000 su mi rekli da mi je najprostiji nacin navedem bilo koji normalan broj i ga ga posle zamenim u prvoj Telenor prodavnici.

Takodje sam im naveo da ja samo trazim u dopisu ono sto oni kazu u njihovom dopisu da je moguce, i da zato ne razumem njihov odgovor. Ponovicu deo iz njihovog dopisa: "CITIRAM"
Informacija koja se nalazi na zvanicnoj prezentaciji odnosi se na mogucnost sklapanja postpeid ugovora uz pripejd broj, pri cemu se pripejd broj deaktivira u pripejd sistemu i ponovo aktivira u postpejd sistemu.

Na taj moj odgovor dobio sam sledeci njihov dopis:" CITIRAM"

Odgovor na reklamaciju
Nas datum:28.03.2014 Nasa referenca:ASC 6385....9
Vas datum:20.03.2014 Vasa referenca:

Postovani gospodine . . . . . . .
Zao nam je sto nam se ponovo obracate povodom usluga koje ste ste odabrali da koristite na korisnickim brojevima 06385....9 i 06388....3.

Cinjenice nisu pokazale da je bilo propusta u procesu pruzanja usluga.
Takodje ovaj vid zakljucenja ugovora ne nudi mogucnost zakljucenja ugovora uz postojeci pripejd, putem prelaska na postpeid, te kako smo vas prethodno obavestili, vas zahtev nismo u mogucnosti da realizujemo.

Zahvaljujemo na razumevanju.
Srdacan pozdrav itd. itd.

Pod punom moralnom i materijalnom odgovornoscu izjavljujem da su svi delovi ugovora pod stavkom "CITIRAM" doslovno prepisani iz Telenorovih odgovora na reklamaciju od 20.03.2014 i 28.03.2014.


Sa Telenorom sam sklopio ugovor PRENESI PREMIUM M paket (2600din. mesecno), i odgovorno izjavljujem da se u ugovoru nigde ne spominje da ovaj vid ugovora ne nudi mogucnost zakljucenja ugovora uz postojeci pripejd broj, putem prelaska na postpeid sistem.(ne pise ni da je moguce, upste se ne spominje)

Sto se tice informacija preko facebook-a (mozda bi pojedinci trebalo da probaju preko twittera), clan 27 ugovora doslovno kaze da su validne informacije samo one koje se dobijaju preko www.telenor.rs, i da ce se primedbe samo koje su poslate preko navedenog sajta razmatrati.(na zalost ne spominje se facebook)


Nadam se da ponovo uspeo da zainteresujem gospodina Savu i gospodina sunn(koji kaze da sam ja prvi poceo), ne znam sta sam ja to prvi poceo, ja sam samo prezentirao sta mi desilo prilikom saradnje sa Telenorom. Oni su su nasli za potrebno da da "spasu" Telenor. (gospodina zvezdasbg)ne uzimam za ozbiljno.
Nikom od forumasa ne trazim da mi veruje, dovoljno je samo da obrate paznju (ne citanjem ugovora) nego licnim odlaskom u Telenor i na licu mesta sredjivanjem stvari koje nisu definisane ugovorom.(pre sklapanja ugovora).

Gospodina Savu bi zamolio da stvari za koje je samo cuo (npr. letter of intent forma), ne mesa sa sa zakljucivanjem ugovora preko e-shopa jer to nije cak ni slicno.

"Letter of intent" (Pismo o namerama) se koristi da prikaze neke osnovne uslove predlozene poslovne transakcije ukljucujuci i cenu. Najvaznije je da je svaki "letter of intent" podlozan promenama i izmenama (zato se i zove tako), sve do saglasnosti obe strane o potpisivanju ugovora.Ovo sa Telenorom je klasican primer sklapanja ugovora preko e-shopa (sto i oni ne poricu, jedino gospodin Sava to genijalno tumaci). Gospodin sunn me naziva pesnikom (vise bi mi odgovaralo ime naivac), medjutim ja se ne krijem iza pseudonima. Ja sam dipl.ing.Vladimir Corlija flight inspector-instruktor (posto pojedinci vole facebook, a dokoni su, za njih na facebooku vladimir corlija (avijacija). Odskorasnji penzioner .

Gospodina Savu i gospodina sunn bih zamolio da mi vise ne pomazu i da mi ne objasnjavaju kako funkcionise Telenor jer sam neko vreme leteo u Oslu, (Norveska) i u Bilundu (Danska) , i bio pretplatnik Telenorove mreze u tim zemljama. O RIM mrezi u Canadi bolje da vam ne pisem jer ne biste shvatili (ne odnosi se na sve forumase)

Mnogo hvala navedenoj gospodi za dosadasnju podrsku, i nadam se sa ce pronaci nekog drugog nezadovoljnog (citaj prevarenog) pretplatnika, pa obzirom da su dokoni nek malo njemu "pomazu"

Gospodine Savo i gospodine sunn, nema potrebe da mi odgovarate unapred vam dajem za pravo!

S postovanjem

pozdrav






 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana28.05.2014. u 18:00 - pre 120 meseci
Neko u klin, a neko u ploču!
"Cinjenice nisu pokazale da je bilo propusta u procesu pruzanja usluga."

[Ovu poruku je menjao Sava dana 29.05.2014. u 08:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: telenor - obmana

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25535 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.