Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8910 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi16.08.2010. u 07:38 - pre 166 meseci
Citat:
balavi: Isak, sta podrazumevas pod opstom kulturom?


Pa da imas malo vise informacija o svetu, a ne samo o muzici, filmu, politici, geografiji, istoriji i sl svoje kulture.
Odgledana i Mrznja, ne samo Hajde da se volimo ti olaksava da sednes na pivo i popricas sa jednim Francuzom npr i mozda postanes ortak sa njim.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.adsl.green.ch.



+105 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi16.08.2010. u 19:26 - pre 166 meseci
Slazem se sa Isak666om.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi16.08.2010. u 19:43 - pre 166 meseci
Sa Francuzima se nije nesto specijalno tesko sprijateljiti - pricljivi su kao i mi, dobar deo njih ne mirise USA (elem... kao i dobar deo Srba), tako da se lako moze naci zajednicki jezik... pod uslovom da ili vi pricate francuski, ili doticni Francuz - engleski (sto moze nekad biti problem :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Muharem Serbezovski
Dejan Ilic
Novi Sad

Član broj: 99576
Poruke: 58
*.neobee.net.

Sajt: www.poljoprivredaiselo.co..


+3 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi17.08.2010. u 07:57 - pre 166 meseci
Slazem se da je najbolji recept prilagoditi se tamosnjem nacinu zivota, a ne "cuditi se" obicajima koji se razlikuju od nasih jer ako smo na nesto navikli od detinjstva to ne znaci da je nase kako treba, a njihovo pogresno. Svuda ima i dobrih i losih ljudi, malo se oni prilagode nama, vise mi njima (ipak smo mi otisli kod njih) i sve ce biti ok.

Takodje, mislim da je za uklapanje veoma bitna stvar nauciti lokalni jezik, mozemo mi pricati engleski koliko zelimo, ipak je to poslovno/turisticki jezik, u Austriji pricaj nemacki, u Francuskoj francuski (iako mnogi nasi kazu "ne treba mi", ne treba ti ako si na deset dana) i bices mnogo vise cenjen sa vecom sansom uklapanja u lokalnu sredinu.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi17.08.2010. u 23:34 - pre 166 meseci
Citat:
zato sto ljudi iz Srbije ne "odskacu" po izgledu od okoline.


mozda u Albaniji, Bugarskoj, Turskoj i Kazakstanu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi18.08.2010. u 07:45 - pre 166 meseci
Citat:
Izvoljski: mozda u Albaniji, Bugarskoj, Turskoj i Kazakstanu.


Heh, dobro mozda je bolje reci da ne odskace bas toliko koliko Arapi i crni.

Eventualno stil moze biti problematican, ali mladjem coveku nije problem da ispegla faltu na pantalonama ili da obuje tamnije carape na cipAlu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi18.08.2010. u 08:08 - pre 166 meseci
Dovoljno je samo da ne nosis hebene shushkave trenerke...

Meni nikada nije jasno u cemu je fazon sa time.... svi ljaseri su identicni (turski, srpski, engleski, nemacki, rumunski): nose neke trenerke i patike svuda - ono, k'o da su na nekom treningu :)

To je otprilike jedina razlika - i to se valjda lako pegla ako si mlad.. ako nisi, jbg izgledaces k'o dileja i naravno da ce da se ljudi sklanjajju zato sto se tako oblace samo zgubidani i krimosi.

Reakcija kada neko vidi njusku van neke teretane ili sportskog terena u trenerci, patikama i sa nekom kajletinom je gotovo uvek ista - zgrazavanje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi18.08.2010. u 08:57 - pre 166 meseci
Meni su jeziviji ovi nemacki Turci sa ocupanim obrvama, izbrijanim krajevima kose i ljubicastim tihotapkama :D

A ovi nasi stariji sto ih mrzi da ispeglaju pantalone ili ih nazuju na papuce, to je vec celobalkanski trip za stariju gardu. Sve zajedno sa turcima i Grcima, a bogami i Italijanima cesto.

Ali opet nemamo problema zbog crne koze kako to imaju Afrikanci ili zbog zamotanih carsava.
Sad, cetvrtastih glava ima svuda, pa i medju domacim.

 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi19.08.2010. u 06:14 - pre 166 meseci
Ponavljajte u sebi : "Pegla je moj prijatelj, pegla je moj prijatelj,..." :D
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Muharem Serbezovski
Dejan Ilic
Novi Sad

Član broj: 99576
Poruke: 58
*.neobee.net.

Sajt: www.poljoprivredaiselo.co..


+3 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi19.08.2010. u 12:35 - pre 166 meseci
Isak, ako odes u becku diskoteku Nachtwerk ili bar na njihov sajt videces i "nase" sa pocupanim obrvama i osisane na opasno.

Naravno da ces se normalno oblaciti i kao sto bi sa takvom garderobom bio seljak u svetu isto tako bi bio i u BG, NS ili nekom trecem nasem gradu tu i nema neke razlike.

Da ostavimo nachtwerkovce na miru ono na sta su mi dva Austrijanca (verujem da je to u daljim zemljama i izrazenije) je da su u druzenju sa nasim intelektualcima culi mnogo ruznih reci na racun Srbije, kad ih pitaju za srpsku muziku oni kazu da je to sve smece i da se uopste ne druze sa nasim jer su od takvih pobegli. Ni ova druga krajnost uopste ne zvuci lepo u usima "domacina" jer oni pomisle ako tako mislis o svojim sta tek mislis o njima. Koliko god neko od nas imao lose misljenje o Srbiji ili svojim roditeljima lepse je ako to sacuvaju za sebe.


 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi19.08.2010. u 13:01 - pre 166 meseci
Ne idem ni u njihove ni u nase diskoteke :D
Nisam mislio na kratko osisane, nego na one sa ljubicastim pramenovima, repicem nazad ili napred sa podbrijanim vrhovima inace duze kose - tipicnom frizurom koju bi dobio kod turskog frizera, a koja je bila pre dve decenija popularna kod domacih Svaba ;)
A nisu ni domaci belci spaseni od tog stila, btw.




Ili ovde ili na drugoj temi sam rekao da pametan covek ne moze imati problema, jer jednostavno ako se druzi sa slicnim lako ce se sporazumeti.
Pa ce moci cak da kaze da su mu narodnjaci njesra - ciji god da su ;)

 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi19.08.2010. u 13:25 - pre 166 meseci
Evo najboljeg primera kakvi smo to u stvari "mi", tj. neki od "nas" !!!
Bas bih voleo da cujem komentare...



http://www.kurir-info.rs/vesti...-univerziteta-berkli-46517.php



 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi19.08.2010. u 13:41 - pre 166 meseci
Svaka cast, samo sto je takav talenat ispod 1% u svakom drustvu, pa i srpskom te i nije neki reper.
Ali super za momka - nista bolje od dobre skole koja se ne placa ;)

Nego, off - znam za Berkley u NY i Berklee u Bostonu koji se valjda bavi samo studijama muzike. Koji je "jaci" ako neko zna?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi22.08.2010. u 00:36 - pre 166 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: svi ljaseri su identicni (turski, srpski, engleski, nemacki, rumunski): nose neke trenerke i patike svuda - ono, k'o da su na nekom treningu


Hehe, gde me nadje. Ja doduše ne nosim trenerke, ali iz patika ne izlazim, a imam vrlo prost razlog: Udobne su.
Nego, ovo bre leto ne izlazim ni iz sportskih šorceva. To nisam imao običaj ranije, ali eto tako mi došlo ovog leta po ovoj vrućini. Sada kad dodjem iz grada, direktno iz kola mogu da skočim na bajs i vozim na adu da se okupam (i to isto u šorcu, ako ne odem medju nudiste)

Još samo da upišem neku teretanu, pa sam spreman za emigraciju.





[Ovu poruku je menjao pisac dana 23.08.2010. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kakvi smo zapravo mi a kakvi su drugi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8910 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.