Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109146 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.01.2013. u 20:01 - pre 137 meseci
Ne rece sta si zavrsio dole?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.01.2013. u 20:13 - pre 137 meseci
Dole sam zavrsio smer masinski tehnicar za kompjutersku kontrukciju, ali nikad nisam radio u struci.

Radio sam kao tonac na lokalnom radiju, pa sam posle presao u BN Televiziju i tamo bio tonac takodje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.01.2013. u 20:48 - pre 137 meseci
s obzirom da imas srednju skolu sta bi ti hteo:

da odradis vecernje neku njihovu srednju pa da imas CH kvaliikaciju
da nastavis sa faksom u struci
ili da nastavis sa necim petim tipa menadzment, upravlanje ?
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 12:59 - pre 137 meseci
Drugari, evo mene opet ovde :)

Treba mi vasa pomoc vezano za trazenje posla u Cirihu. Ovde sam od proslog avgusta zahvaljujuci mojo zeni koja je upisala doktorske studije na UZH. Ona ima B permit a samim time i ja tako da mogu da trazim posao sto i cinim. Sto se jezika tice imam polozen A1 nivo (Goethe-Zertifikat) i skoro sam zavrsio intenzivni kurs A2 (skola Flying teachers Zu) ali jos nemam sigurnost da mogu da pohadjam intervjue na nemackom. Engleski mi je na C2 nivou (Certificate of Proficiency in English) tako da trenutno gledam otvorene pozicije na engleskom jeziku (Jobs.ch, stellen.ch, itd).

Voleo bih da mi neko kaze ili jos bolje ako moze da pogleda moj CV cisto da uradi jedan kratak proofread :)). Znam da je pisanje 'svajcarskog model' CV-ja drugaciji (slika je must, da li si ozenjen, dozvola, reference). Da li sam nesto propustio da navedem, i tako to.

Hvala
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 17:23 - pre 137 meseci
Citat:
Abracadabra: Drugari, evo mene opet ovde :)

Treba mi vasa pomoc vezano za trazenje posla u Cirihu. Ovde sam od proslog avgusta zahvaljujuci mojo zeni koja je upisala doktorske studije na UZH. Ona ima B permit a samim time i ja tako da mogu da trazim posao sto i cinim. Sto se jezika tice imam polozen A1 nivo (Goethe-Zertifikat) i skoro sam zavrsio intenzivni kurs A2 (skola Flying teachers Zu) ali jos nemam sigurnost da mogu da pohadjam intervjue na nemackom. Engleski mi je na C2 nivou (Certificate of Proficiency in English) tako da trenutno gledam otvorene pozicije na engleskom jeziku (Jobs.ch, stellen.ch, itd).

Voleo bih da mi neko kaze ili jos bolje ako moze da pogleda moj CV cisto da uradi jedan kratak proofread :)). Znam da je pisanje 'svajcarskog model' CV-ja drugaciji (slika je must, da li si ozenjen, dozvola, reference). Da li sam nesto propustio da navedem, i tako to.

Hvala


Izvini al koji tip posla trazis? I dal ti je eng na nivou C2 ili imas diplomu C2, ako imas diplomu C2 msm da ces lako naci posao koji je na eng.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 17:46 - pre 137 meseci
Citat:
Abracadabra:Voleo bih da mi neko kaze ili jos bolje ako moze da pogleda moj CV cisto da uradi jedan kratak proofread :)). Znam da je pisanje 'svajcarskog model' CV-ja drugaciji (slika je must, da li si ozenjen, dozvola, reference). Da li sam nesto propustio da navedem, i tako to.
Hvala

Trazi u google.ch "lebenslauf muster".

Da li trazis posao u IT struci? Ako da, onda obavezno pogledaj na sledeca 2 mesta:
UBS
IBM


 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 19:30 - pre 137 meseci
Ne radim u IT struci. Zavrsio sam arapski jezik i knjizevnost na Filoloskom fakultetu u BG ali sam igrom slucaja radio u Galenici na odredjeno skoro 3 godine kao prevodilac a kasnije u izvozu kao (sales and business development za nova trzista). Gledam da nekako ostanem u farmaceutskom sektoru ali za prvi posao ne bih birao. Dolazi u obzir bilo koja oblast vezano za Sales and BD. Sto se engleskog tice, imam Cambridge Certificate of Proficiency diplomu (C2 nivo) i takodje sam predavao engleski u osnovnoj skoli (na zameni). Eh da, polozio sam i SAP ispit na Singidunumu i imam sertifikat. Poznajem osnove rada u vecini modula (SD, MM, PP, FI/CO, WM, HCM) ali nemam iskustvo vezano za projekte niti mogu da programiram u ABAP-u :)))). to mu dodje kao neki power user ili kako god.

Lebenslauf mi nije problem da napisem, ali kad vec neko napise dobar CV na nemackom onda se podrazumeva da moze i intervju da obavi na nemackom sto je ne mogu jos. Zato mi je malo sve to zeznuto jer motivaciona pisma i cv pisem na engleskom, prijavljujem se na pozicije na engleskom a navodim da intenzivno ucim nemacki i da cu kroz neko vreme dostici nivo potreban za posao.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 20:38 - pre 137 meseci
Brate B permit imas, C2 imas, 3 godine iskustva imas. Trazi poslove, salji svuda CV, trudi se i mora da se isplati. Ja ti zelim svu srecu.
Inace sta ti zena doktorira na Uni zh?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 21:14 - pre 137 meseci
@Abracadabra
Pa naćićeš poso, pitanje je samo vremena. Jezik se nauči i imaš dosta iskustva...

Nego, kako ti je žena uspela da dobije B vizu, pošto studentima se dodeljuje L, kao što je Arsenije Dobijo.
Da nije možda imala sreću ko jedan ovamo član što otišo da studira (on je iz Tićina, kako se sećam da je naveo).
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 22:23 - pre 137 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Brate B permit imas, C2 imas, 3 godine iskustva imas. Trazi poslove, salji svuda CV, trudi se i mora da se isplati. Ja ti zelim svu srecu.
Inace sta ti zena doktorira na Uni zh?



Dobila je B odmah, verovatno su kvote na godisnjem nivou za kanton Cirih u pitanju, kao sto je i neko ranije napisao da je dobio. Cak su joj se i neki nemci koji rade phd u Cirihu cudili jer su i oni prvo L dobili.

Saljem na dosta mesta CV, dobijam razne odgovore, zato bih i vole blize da znam vezano za taj proces pregledanja i odabira CV-jeva, kako to funkcionise ovde. Ako je nesto jako dobro u vezi sa trazenjem posla u Svajcarskoj to je sto skoro svi odgovore u roku od par dana bilo da si super kandidat i odgovaras ili da nisi adekvata za tu poziciju.
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 22:25 - pre 137 meseci
Zaboravih da kazem da mi je zena molekularni biolog na phd studijama na UZH
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.01.2013. u 23:43 - pre 137 meseci
najbitnije u celoj prici je da li cete uspeti da ostanete u CH nakon isteka njene doktorske stipendije jer ona ce 4 godine imati lepe prihode i mogli biste da zgrabite i C dozvolu.

Raspitajte se malo...
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 00:14 - pre 137 meseci
O tome najvise i razmisljamo, to nam je najveci prioritet. Za sada nam je jedna plata taman, znaci bez divljanja, stanarina+osiguranja+hrana, bez izlazaka, skijanja i tako toga. Zeznuto je sto je se njena profesija za phd vodi kao 60% sto i nisu neke pare mada kad ja budem radio bice to druga prica. Nisam jos siguran da li ovaj njen phd staz ulazi u godine potrebne za ostanak tj. drzavljanstvo ili ne...dobijamo oprecne informacije, neki kazu da, neki ne, mada kao i sve ovde, zavisi od toga kako se kanton postavi u celoj prici (koliko im zapravo trebas, da li si integrisan, govoris super jezik, i tako to)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 08:37 - pre 137 meseci
ako ona ima a i ti B vizu, to se racuna u boravak u CH i racuna ti se za C ili pasos. Naravno da opet zavisi od Kantona, ali ako svo vreme provedes u jednom kantonu onda nemas problema.

Vec nekoliko puta sam pomenuo da CH ima specifican nacin pisanja CV (Lebenslauf) i Bewerbung (Cover Letter). Imas dosta mustri na netu pa pogledaj, imas cak i da kupis program sa pisanje CV, ili cak i agencije koje to urade za tebe.

 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 10:04 - pre 137 meseci
Pisanje CV na nemackom uz dosta truda i koriscenja mustri moze jako dobro sa jezicke (citaj HR:))) strane. E sad da li vi mislite da li je neozbiljno napisati CV i motivaciono pismo na nemackom i da to izgleda perfektno a ne biti u mogucnosti uraditi intervju na nemackom, ili svakako treba pokusati sa nemacom verzijom dokumenata a u motivacionom napisati obrazlozenje

...nisam pametan
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 10:49 - pre 137 meseci
Citat:
elmagico:
ako ona ima a i ti B vizu, to se racuna u boravak u CH i racuna ti se za C ili pasos. Naravno da opet zavisi od Kantona, ali ako svo vreme provedes u jednom kantonu onda nemas problema.

Vec nekoliko puta sam pomenuo da CH ima specifican nacin pisanja CV (Lebenslauf) i Bewerbung (Cover Letter). Imas dosta mustri na netu pa pogledaj, imas cak i da kupis program sa pisanje CV, ili cak i agencije koje to urade za tebe.



jel ovo vazi za sve zive poslove ili samo za one picikato ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 11:14 - pre 137 meseci
abracadabra,

jedno pitanje. Zanima me kako to funkcionise u CH.

Zamislimo sad da ti dajboze nadjes posao i pocnes da radis. Da li kad tvoja zena zavrsi doktorat i ako ne bude mogla da produzi i nadje bilo sta u CH da li i ti gubis B status ili mozes sad ti njoj da das B status na osnovu tvog posla ?
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 11:20 - pre 137 meseci
Braksi,

Ja mislim da to ipak najvise zavisi od firme u kojoj bih ja radio...da li su voljni tj. da li uopste mogu da apliciraju za mene za vizu...ako su u mogucnosti mislim da to ne bi predstavljao problem za dalji ostanak ovde
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 11:25 - pre 137 meseci
Imamo jednu drugaricu indijku ovde, koja je zavrsila master na Oxfordu i sad zavrsava phd studije na UZH i ona mora u roku od 6 meseci kad odbrani doktorat, u slucaju da ne nadje posao, da napusti zemlju..Mislim da to isto vazi i za sve studente kao i doktorante koji dodju u Svajcarsku tj. Cirih
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.01.2013. u 11:57 - pre 137 meseci
Ja kad sam pisao svoj CV trudio sam se da ga uradim sto bolje, i napisao da nemacki govorim perfektno (sehr gut), a istina je bila mnogo daleko od toga. Onima kojima je bitan jezik oni su to proverili i odbili me, onima koji su mogli da se sa tim nose usli su u dalju pricu samnom. Iz iskustva znam da je bolje tu malo korigovati nego da odmah letis u kantu. Naravno ovo se ne odnosi na sve stavke.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109146 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.