Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108471 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.04.2018. u 22:44 - pre 73 meseci
Vazi, hvala.

[Ovu poruku je menjao Ivan.ch dana 17.04.2018. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 09:07 - pre 73 meseci
Pozdrav, Da li znas sta sta se desava u slucaju da supruga dobije ugovor na manje od godinu dana tipa mesec ili dva ? I da li onda dobija neku drugu vrstu vize tipa L ili tako nesto i jel moguce onda spajanje porodice? I da li si siguran sto se tice plate 4500chf bruto kao uslov za spajanje porodice ?
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 09:09 - pre 73 meseci
Pozdrav, Da li znas sta sta se desava u slucaju da supruga dobije ugovor na manje od godinu dana tipa mesec ili dva ? I da li onda dobija neku drugu vrstu vize tipa L ili tako nesto i jel moguce onda spajanje porodice? I da li si siguran sto se tice plate 4500chf bruto kao uslov za spajanje porodice ?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 11:44 - pre 73 meseci
jedno 10x sam napisao da je mnogo brze da se muz i zena pojave u imigracionom u CH i predaju tu licno papire, nema potrebe vise da se ide preko ambasade jer sa SRB pasosem nije potrebna viza za CH. Kad ides preko ambasade onda oni to salju prvo za Bern, pa Bern salje za Kanton, pa kanton za opstinu, i onda isto tako nazad.

Minimum je B viza i ugovor na neodredjeno, stan i platna lista sto ti traze za spajanje porodice. Sa L vizom ne moze da se spaja porodica
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
77.243.27.*



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 11:56 - pre 73 meseci
Mi smo zvali i isli u opstinu i zvali migracion, ali su nas upucivali na ambasadu. Nije mi jasno u cemu je problem...negde prodje, a negde mora preko ambasade. Hvala ti u svakom slucaju na svim informacijama.
 
Odgovor na temu

Buba12

Član broj: 318047
Poruke: 24
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 12:22 - pre 73 meseci
Ne znam stvarno ,zavisi verovatno od kantona do kantona . Zena u opstini je mom suprugu rekla da postoje tri opcije , da se svi papiri predaju u opstini i oni salju za migracion , da on ispuni list za spajanje i sa ostalim dokumentima posalje , ili da se ide preko ambasade .Ovo poslednje se zaista razvlaci i traje predugo kao sto je elmagico objasnio .

E sad ja bi polako pocela da stavljam apostil na dokumente dalje ali ne znam sta ce sve traziti .Negde imam saznanja za sledeca

- izvod iz maticne na medjunarodnom
-drzavljanstvo sa prevodom i apostil pecatom
-potvrda o neosudjivanosti i da se protiv tebe ne vodi postupak ,sa prevodom apostilom
-potvrda o svim izmenama upisanim u maticni knjigu ,prevod ,apostil .
-kopija pasosa sa prevodom i apostilom .

Jel moze neko da potvrdi da li je to to ili ? Posto je meni stvarno komplikovano da to skupim u relativnom kratkom vremenskom periodu .Rodjena sam u gradu koji ke 500 km udaljen od mog trenutnog prebivalista , i tamo mora da stavim sve apostile .

Elmagico , hvala ti beskrajno sto uvek izlazis u susret korisnim informacijama .
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2018. u 19:28 - pre 73 meseci
Najbolje da se pita tamo. Potvrde od supa i suda nisu trazili u ambasadi.

1) Izvodi iz maticne knjige rodjenih. (na medjunarodnom obrascu)

2) Uverenje o drzavljanstvu. (apostile)

3) Uverenje sa podacima o svim upisanim cinjenicama u maticnoj knjizi rodjenih. (apostile)

4) Uverenje o prebivalistu pre sklapanja braka. (apostile)

(((Po jedna kopija svakog dokumenta i prevod. Ne mora biti overena.)))

5) 2-kopije pasosa.
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.04.2018. u 08:22 - pre 72 meseci
Citat:
Buba12:
Ne znam stvarno ,zavisi verovatno od kantona do kantona . Zena u opstini je mom suprugu rekla da postoje tri opcije , da se svi papiri predaju u opstini i oni salju za migracion , da on ispuni list za spajanje i sa ostalim dokumentima posalje , ili da se ide preko ambasade .Ovo poslednje se zaista razvlaci i traje predugo kao sto je elmagico objasnio .

E sad ja bi polako pocela da stavljam apostil na dokumente dalje ali ne znam sta ce sve traziti .Negde imam saznanja za sledeca

- izvod iz maticne na medjunarodnom
-drzavljanstvo sa prevodom i apostil pecatom
-potvrda o neosudjivanosti i da se protiv tebe ne vodi postupak ,sa prevodom apostilom
-potvrda o svim izmenama upisanim u maticni knjigu ,prevod ,apostil .
-kopija pasosa sa prevodom i apostilom .

Jel moze neko da potvrdi da li je to to ili ? Posto je meni stvarno komplikovano da to skupim u relativnom kratkom vremenskom periodu .Rodjena sam u gradu koji ke 500 km udaljen od mog trenutnog prebivalista , i tamo mora da stavim sve apostile .

Elmagico , hvala ti beskrajno sto uvek izlazis u susret korisnim informacijama .

Ako ste vi vec vencani , ne treba ti uverenje o bracnom statusu( potvrda o svim upisanim cinjenicama iz maticne knjige). Da bi mogla da se vencas taj dokument si morala da imas.
A za spajanje porodice treba ti vencani list
 
Odgovor na temu

Buba12

Član broj: 318047
Poruke: 24
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.05.2018. u 00:21 - pre 72 meseci
Ljudi , ja sam vam obecala za ove koji cekaju spajanje porodice da cu javljati kako
se odvijaju stvari . Stigao je odgovor , traze moju kopiju pasosa i potvrdu da nisam osudjivana.Njemu zadnju platu , opet nesto vezano za stan, i da napise odgovore na neka pitanja .Kako smo se upoznali, vidjali do sada , oko vencanja , poznavanja moje familije itd...Ima li novosti kod vas ?
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.05.2018. u 08:07 - pre 72 meseci
Jos uvek nista, 10 nedelja je od kako smo predali. Zena je bila u migracion, i rekli su da preda moju kopiju pasosa i da nije imala betreibung u poslednje 3 god. Stigao je mail od ambasade, na nase pitanje sta se desava: kazu, nismo poslali odmah, zbog guzve i previse predmeta. Javljam cim stigne.
 
Odgovor na temu

Suki012
Srbija

Član broj: 338414
Poruke: 13



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.05.2018. u 08:12 - pre 72 meseci
I kod mene je ne promenjena situacija, predato ambasadi pre mesec dana ona je je tamo predala sve sto su joj trazili i od tada nas niko nije kontaktirao.

[Ovu poruku je menjao Suki012 dana 02.05.2018. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.05.2018. u 22:19 - pre 72 meseci
Ja zaista ne znam zasto vi komplikujete toliko.

Vencali se u Bosni, zena predala papire za priznavanje braka i priznali ga za manje od mesec.

Dosao fino u CH bez vize i u svojoj komuni predao za permin bez ikakve vize. Jos sam dobio papir da sam u procesu dobijanja permina i da imam pravo neograniceno da boravim (bez onih 90 dana u 6 meseci).
 
Odgovor na temu

Buba12

Član broj: 318047
Poruke: 24
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.05.2018. u 13:12 - pre 72 meseci
Na uverenje o neosudjivanosti ne treba apostil . Najnovija informacija .Samo prevod ovlascenog tumaca za nemacki jezik .Odkud to nemam pojma , ako budu vratili tacno cu da izludim ...

Inace imam ceo esej da vam napisem kako su me setali danas od jednog do drugog .I na kraju uzela i iz Suda i i iz Mupa,pa nek izaberu sta im treba .

Zlocesti nekima su istekla tri meseca , ne komplikujemo mi .

Vidis da ljude i dalje vracaju na ambasadu , ako si ti super prosao ne znaci da ce svi to zavisi od mnogo faktora.

Znam ljude koji su preko 6 meseci cekali na dobijanje dozvole boravka , prema tome
pravila nema nazalost.
 
Odgovor na temu

Suki012
Srbija

Član broj: 338414
Poruke: 13



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.05.2018. u 11:49 - pre 72 meseci
Citat:
zlocesti_bn:
Ja zaista ne znam zasto vi komplikujete toliko.

Vencali se u Bosni, zena predala papire za priznavanje braka i priznali ga za manje od mesec.

Dosao fino u CH bez vize i u svojoj komuni predao za permin bez ikakve vize. Jos sam dobio papir da sam u procesu dobijanja permina i da imam pravo neograniceno da boravim (bez onih 90 dana u 6 meseci).

A kada je to bilo? Verovatno su se stvari u medjuvremenu promenile
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2018. u 16:08 - pre 72 meseci
Ivan. Ch jedno pitanje, jeste se vi vencali, ili cekate dozvolu za pripremu vencanja u Ch?
10 nedelja cekam i ja . U ambasadi su mi rekli isto sto i vama, da zbog obimnog posla nisu odmah poslali postu ( zahtev ) za Svajcarsku
Ja sam podnela zahtev za pripremu vencanja u Ch
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2018. u 16:23 - pre 72 meseci
Vencali smo se. Isao sam do ambasade, kaze mora do kraja sledece nedelje da stigne. Da vidimo i to cudo😂
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2018. u 17:07 - pre 72 meseci
Cini mi se da svima daju isti odgovor, tako su i meni rekli da ce u toku sledece nedelje sigurno stici
Gde ste se vencali vi, u Ch ili u Srb? Da li znaci da cu ja morati i posle vencanja da cekam jos 10 nedelja?
Malo sam zbunjena jer su nama u Ch u centru za migraciju rekli da pri dobijanu dozvole ja predajem kod nas u ambasadi i cekam 7 dana za vizu.
Mnogo pitanja😇
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2018. u 17:41 - pre 72 meseci
U Srbiji. Hteli smo i mi tamo, al zbog procedure, cekanja, odlucili se za Srbiju. Mislim, da kad dobijes vizu, onda tamo idete da zakazete termin za vencanje. Neka proveri sve tamo u opstini i u migracionu, da na vreme znate.
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2018. u 20:02 - pre 72 meseci
Izgleda mi da cekanje ne moze da se izbegne ma gde se vencali.
Treba ce nam jos malo strpljenja
Hvala na informacijama
 
Odgovor na temu

Buba12

Član broj: 318047
Poruke: 24
37.220.74.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.05.2018. u 12:21 - pre 72 meseci
Fiona moja dobra drugarica se vencala gore , pa znam iz prve ruke . Njoj su istekla ona tri meseca pa je morala da ceka vizu u Bg .To je potrajalo Bogami dva meseca , ali posle je islo brzo sve .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108471 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.