Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109110 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igra_Kolo
Banka

Član broj: 325044
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.09.2014. u 13:24 - pre 117 meseci
Nazalost elmagico, i kod nas se ovaj posao smatra samo troskom, a nikako profitom, a mogu da zamislim kako je tek tamo. A verujem da oni zele da sve profituju jer su takva nacija i da je neki odnos da mu zaradis 5 franaka da bi tebi dao 1. Ali evo ako mogu da te pitam, i izvini ako je pitanje glupo zaista, ali da li bi mozda mogao da mi kazes u kom pravcu je nasa struka tamo najpotrebnija? Koje su to vestine ili znanja koja se traze? Da li sami programeri, da li u oblasti networking-a, kakvo je stanje sa fabrikama i firmama kojima su potrebni inzenjeri u vodjenju nekih pogona, proizvodnji, odrzavanja njihovog softverskog dela? Izvini jos jednom ako je pitanje previse opsirno.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.09.2014. u 13:34 - pre 117 meseci
@VLATKA1

Pa ako ti je on tako objasnio onda je sve OK. Da li si ti mislila da ce on da ti kaze, da dodji kod nas a mi cemo na kraju da te zajebemoo. Za sve to sto je on naveo i alat i stan i sve drugo, postoji osiguranje, tako da i ako radnik pokvari alat on ce to naplatiti od osiguranja, nema znaci potrebu da uzima nicije pare. Isto to vazi i za stan.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.09.2014. u 13:38 - pre 117 meseci
Citat:
Igra_Kolo:
Nazalost elmagico, i kod nas se ovaj posao smatra samo troskom, a nikako profitom, a mogu da zamislim kako je tek tamo. A verujem da oni zele da sve profituju jer su takva nacija i da je neki odnos da mu zaradis 5 franaka da bi tebi dao 1. Ali evo ako mogu da te pitam, i izvini ako je pitanje glupo zaista, ali da li bi mozda mogao da mi kazes u kom pravcu je nasa struka tamo najpotrebnija? Koje su to vestine ili znanja koja se traze? Da li sami programeri, da li u oblasti networking-a, kakvo je stanje sa fabrikama i firmama kojima su potrebni inzenjeri u vodjenju nekih pogona, proizvodnji, odrzavanja njihovog softverskog dela? Izvini jos jednom ako je pitanje previse opsirno.


Strucnjaci svih profila su potrebni ne samo u CH, vec u celom svetu. Naravno da je i moj odgovor opsiran i da ti nisam mnogo pomogao, ali nemogu da ti kazem da trebaju im Programeri ili System Engineer, ili ..., Problem je u tome sto svi oni stite svoj biro rada i svoje ljude, i zato su takvi zakoni, pogotovo u CH. Oni su skoro izglasali i zabranu kretanja radnika izmedju CH i EU, (slobodnu). Cim je stopa nezaposlenosti veca od onoga sto oni mogu da izdrze oni poostravaju politiku slobodnog kretanja radne snage.
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
93.187.247.*



+17 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.09.2014. u 13:39 - pre 117 meseci
Kaze da je u Belgiji sad nazvace telefonom kasnije da se kao dogovore.Kako god znaci da se okrene ovo ne deluje dobro.Ne znam kako ljudi uspeju posten posao da nadju preko oglasa,kad evo prevare ovde prevare tamo stvarno strasno
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.09.2014. u 14:41 - pre 117 meseci
Citat:
Igra_Kolo:
Ali evo ako mogu da te pitam, i izvini ako je pitanje glupo zaista, ali da li bi mozda mogao da mi kazes u kom pravcu je nasa struka tamo najpotrebnija? Koje su to vestine ili znanja koja se traze? Da li sami programeri, da li u oblasti networking-a, kakvo je stanje sa fabrikama i firmama kojima su potrebni inzenjeri u vodjenju nekih pogona, proizvodnji, odrzavanja njihovog softverskog dela? Izvini jos jednom ako je pitanje previse opsirno.


S obzirom da radim u IT bransi mogu da ti kazem da se najvise traze SAP strucnjaci, Project Manageri *naravno sa iskustvom i po mogucstvu licencama za PMP ili slicno, Softver Inzenjeri i Developeri. Trazi se dosta i Java i ima dosta poslova za IT Support.

Trenutno su veoma trazeni i Business Analyst (scrum i slicno) i tu uglavnom ima mozda i najvise poslova koji su na engleskom i gde nemacki nije ni potreban, ali su potrebne odlicne reference odnosno iskustvo, ali tu mogu da se uzmu lepe pare.
 
Odgovor na temu

denis1234
detektiv
mgm
sarajevo

Član broj: 325141
Poruke: 5
217.197.143.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 11:54 - pre 116 meseci
Pozdrav ekipa, nadam se da ce mi neko uspjeti detaljno odgovoriti , mozda ima vec pisano u vezi ovoga al stvarno ima previse stranica da bi se nasao moj slucaj...
Zenim se u februaru za djevojku koja ima Svicarsko drzavljanstvo i zivi u mjestu koje se zove La chaux de-fonds i to je 20min od francuske.
Ona ima stalni posao i trenutno je nasla svoj stan.
Interesuje me kakva je procedura za papire , posao , i slicno.
ima li neko da je ovo prosao kroz sto cu ja da prodjem, i interesuje me jer sam zavrsio fakultet u Sarajevu i titula mi je Bachelor ( 4 godine studija)- da li ce mi mozda priznati skolovanje moje i da li ce mi tako biti lakse do posla.
Tecno govorim engleski , njemacki znam tu i tamo , dok sam francuski tek poceo uciti.
Unaprijed se zahvaljujem odgovorima i svim clanovima
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 12:16 - pre 116 meseci
tvoj slucaj je spomenut na svakoj 2 ili 3 stranici, tako da nema potrebe ni sve da citas mozes da citas i na preskakanje pa ces naci detaljan odgovor na pitanje.
Svi su prosli kroz ovu proceduru koji su papire pravili preko spajanja porodice ili braka.
Tvoja titula "bachelor" je titula da si zavrsio 3 godine vise skole, a koju si skolu zavrsio od toga ce ti i zavisiti da li ces naci lakse ili teze posao, kao i da li ti je priznata ili ne. kao i na kom si je fakultetu zavrsio.

 
Odgovor na temu

denis1234
detektiv
mgm
sarajevo

Član broj: 325141
Poruke: 5
217.197.143.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 15:07 - pre 116 meseci
moja skola je fakutet za kriminalistiku i trajao je po procesu Bolonje 4 godine, i zvanicno zvanje mi je Bachelor...
 
Odgovor na temu

denis1234
detektiv
mgm
sarajevo

Član broj: 325141
Poruke: 5
217.197.143.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 15:21 - pre 116 meseci
elmagico@
ako te mogu zamoliti za uslugu da mi odgovoris detaljno na ono sto me zanima , jer nemogu naci svoj slucaj....a vidim da si upucen i da si aktivan
nadam se da ces mi izaci u susret...
unaprijed zahvaljujem
pozdrav
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 15:54 - pre 116 meseci
Citat:
denis1234:
moja skola je fakutet za kriminalistiku i trajao je po procesu Bolonje 4 godine, i zvanicno zvanje mi je Bachelor...


Bachelor of Pandur
 
Odgovor na temu

VidaraNS
Nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 325153
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 19:55 - pre 116 meseci
Pozdrav svima,nov sam na forumu.Zavrsio sam srednju medicinsku skolu,smer zubni tehnicar i zeleo bih da se bavim ovim poslom u Svajcarskoj.Zanima me koliko je tesko da se nostrifikuje nasa diploma i kome uopste treba da se obratim. Citao sam negde,i pominje se crveni krst Svajcarske.Ako neko zna nesto vise o tome ,bio bih mu veoma zahvalan,jer ja nemam predstavu sta treba da radim i kome da se obratim. Hvala unapred,svako dobro.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.155.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.09.2014. u 20:18 - pre 116 meseci
Pozdrav forumasi,
Ja sam STARI na forumu i dugo pratim ovu temu, imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite. Listao sam od prve strane do sada i na to pitanje i odgovor nisam naisao. Kako da ugasim pracenje teme preko e-maila posto me polako iritira postavljanje ovakvih pitanja i spamuje mi mail svaki dan.

Ako je neko imao slican problem nek se javi, svaka pomoc je dobro dosla. :D
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 11:38 - pre 116 meseci
Citat:
VidaraNS:
Pozdrav svima,nov sam na forumu.Zavrsio sam srednju medicinsku skolu,smer zubni tehnicar i zeleo bih da se bavim ovim poslom u Svajcarskoj.Zanima me koliko je tesko da se nostrifikuje nasa diploma i kome uopste treba da se obratim. Citao sam negde,i pominje se crveni krst Svajcarske.Ako neko zna nesto vise o tome ,bio bih mu veoma zahvalan,jer ja nemam predstavu sta treba da radim i kome da se obratim. Hvala unapred,svako dobro.



Evo da ti odgovorim, procitaj stranu 12, 25, 32, 77, i jos koju hoces po svom izboru i ako ne nadjes odgovor na svoje pitanje, ja cu ti sve detaljno objasniti, sa adresama, kontakt osobama, formularima, itd. Cak cu ti reci i kome da se javis za posao, jer im treba zubni tehnicar.
 
Odgovor na temu

mannequin
Bern

Član broj: 300992
Poruke: 13
*.5-85.cust.bluewin.ch.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 14:58 - pre 116 meseci
@dejansminic,

odgovorila sam ti u inbox.

svima drugima koji su mi pisali u inbox se izvinjavam, nisam vidjela Vase poruke jer nisam citala ovaj Forum.

sve najbolje!
 
Odgovor na temu

VidaraNS
Nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 325153
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 16:15 - pre 116 meseci
@elmagico

Postovanje. Ja sam iscitavao ovaj forum,nisam sve strane,ali jesam dosta. Imam 19 godina,zavrsio sam za zubnog tehnicara i voleo bih time da se bavim.Kod nas nema hleba od toga,to sam shvatio odavno.Trenutno staziram i ovih dana krecem na nemacki,redom, od A1 pa nadalje. U principu,nista mi nije jasno,kako,sta,gde,kome...Mene konkretno zanima da li je moguce da ja sa tom svojom strucnom spremom odem u Svajcarksu i da li mogu da dobijem te radne i boravisne vize ,ili kako se vec zovu.Da li prvo moram da nadjem posao pa da poslodavac salje neke papire u Srbiju za te vize ili kako vec? Izvinite ako sam malo dosadan i ako to stvarno negde pise u ovih 148 strana,ali koliko sam skontao uglavnom se prica o odlasku zenidbom i tim stvarima sa kojima ja licno nemam veze.A to za taj posao,bilo bi super ako bi nesto bilo.Ja bih ipak voleo da odstaziram ovo do kraja jer cu tako i malo vise nauciti sam posao.To zavrsavam krajem februara i onda sam rad poci u radne pobede po belom svetu.Hvala unapred na odgovoru,pozdrav.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
94.228.229.*



+36 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 17:31 - pre 116 meseci
Citat:
VidaraNS: @elmagico

Postovanje. Ja sam iscitavao ovaj forum,nisam sve strane,ali jesam dosta. Imam 19 godina,zavrsio sam za zubnog tehnicara i voleo bih time da se bavim.Kod nas nema hleba od toga,to sam shvatio odavno.Trenutno staziram i ovih dana krecem na nemacki,redom, od A1 pa nadalje. U principu,nista mi nije jasno,kako,sta,gde,kome...Mene konkretno zanima da li je moguce da ja sa tom svojom strucnom spremom odem u Svajcarksu i da li mogu da dobijem te radne i boravisne vize ,ili kako se vec zovu.Da li prvo moram da nadjem posao pa da poslodavac salje neke papire u Srbiju za te vize ili kako vec? Izvinite ako sam malo dosadan i ako to stvarno negde pise u ovih 148 strana,ali koliko sam skontao uglavnom se prica o odlasku zenidbom i tim stvarima sa kojima ja licno nemam veze.A to za taj posao,bilo bi super ako bi nesto bilo.Ja bih ipak voleo da odstaziram ovo do kraja jer cu tako i malo vise nauciti sam posao.To zavrsavam krajem februara i onda sam rad poci u radne pobede po belom svetu.Hvala unapred na odgovoru,pozdrav.


Pa covek ti rekao koje strane da procitas..
Ja bih ti samo dodao ovo.. Nemacki je neuporedivo tezi od Engleskog ( od padeza pa do glagola sa razdvojivim prefiksom).
Ti planiras od februara dalje, znaci za 6 meseci. Da bi naucio Nemacki za neki upotrebljivi nivo (posao, posebno za tvoju struku..) treba ti B2, mada nije lose i C1.
A procena je ljudi ( profesora nemackog) da ti treba minimun 2 godine ucenja. Znaci neces brzo iz Srbije sa tim planom.
Dobra stvar je sto imas 19 godina, pa mozes da se strpis.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 17:32 - pre 116 meseci
Pa procitaj to sto ti je covek dao.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2014. u 21:41 - pre 116 meseci
Citat:
VidaraNS:
Pozdrav svima,nov sam na forumu.Zavrsio sam srednju medicinsku skolu,smer zubni tehnicar i zeleo bih da se bavim ovim poslom u Svajcarskoj.Zanima me koliko je tesko da se nostrifikuje nasa diploma i kome uopste treba da se obratim. Citao sam negde,i pominje se crveni krst Svajcarske.Ako neko zna nesto vise o tome ,bio bih mu veoma zahvalan,jer ja nemam predstavu sta treba da radim i kome da se obratim. Hvala unapred,svako dobro.


Ako te interesuje da li mozes da dobijes vizu na osnovu svoje struke, odgovor je, koliko znam, ne.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.09.2014. u 14:17 - pre 116 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Pozdrav forumasi,
Ja sam STARI na forumu i dugo pratim ovu temu, imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite. Listao sam od prve strane do sada i na to pitanje i odgovor nisam naisao. Kako da ugasim pracenje teme preko e-maila posto me polako iritira postavljanje ovakvih pitanja i spamuje mi mail svaki dan.

Ako je neko imao slican problem nek se javi, svaka pomoc je dobro dosla.


I ti kao STARI forumaš ne znaš osnovna podešavanja profila?
Ideš : Izmena profila, gde treba da klinkeš na samo jedno NE u "Primanje mailova sa foruma/tema na koje ste prijavljeni: Da/Ne"


Arsenije, ovamo kao si ekonomista i poslovan emancipovan čovek, uprkos kretenskim slikama sa cigarama, zlatnim kajlama i tetovažama - kao misliš da se stopiš sa Švajcarcima?!, a po ovom pitanju ozbiljna je sumnja kako ćeš proći u Švajcarskoj kad splasne balon mladosti, a ostane izritiranost i nažalost osrednji IQ. Od tih "kretena" od kojih bežiš - pa oni upravo idu tamo gde si ti! Pripremi se...

Elmagico je ovde najinteligentniji član, iako piše "ne znam" zajedno, već dve i više godina. (ovo dobronamerno, ne ljuti se)

 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.09.2014. u 17:22 - pre 116 meseci
Vidim uradio si domaci. Svaka cast, nasao si me na fb. A za cigare sta da ti kazem, volim cohibe i mogu da ih priustim ;) Sto se tice zutog nosim ga oko vrata, a belo ide u nos :D slobodno mozes da hejtujes, ja sa kompleksima nemam problem, nadam se da ti dobro ide voznja kamiona, gradjevina, ili ciscenje i da si uspesan u svom poslu. p.s haters gonna hate
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109110 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.