Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109114 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku31.03.2014. u 22:08 - pre 122 meseci
Kad bi mogao neko da ti pomogne i sobu da nadjes. Prijatelj jedan koji je u Bazel na crno za 330 fr iznajmljuje.
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku31.03.2014. u 23:23 - pre 122 meseci
Prijatelj radi na crno ili izdaje sobu na crno?
Danas mi neki student rece da placa 500Fr. sobu ali da je imao i jeftinije ali mu se nije svidjalo.
A to za 330Fr. bi bio sam snova
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku01.04.2014. u 00:10 - pre 122 meseci
Radi na crno i zivi u sobi za 330 fr ali uslovi nisu bas sjajni. Koliko para toliko muzike...
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.04.2014. u 19:29 - pre 122 meseci
Kopiranje je papreno, u Western Union internet kafeima je 0.25Fr. stranica, zato kopirajte kuci sve sto mozete
Ako vam ipak zatreba stampanje, mozete otstampati besplatno 5 strana po osobi u "GGG" na adrasi: Sternengasse 19.
Radno vreme:
Ponedeljak 12-20
Utorak-petak 10-20
Subota 10-17

Po pravilu se od seste stranice pa na dalje naplacuje 0.20Fr. ali niko ne kontrolise.
Naravno, ne bi bilo u redu da se knjiga stampa

Jel zna neko mozda neki jeftiniji hostel od 44Fr. za noc?
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.04.2014. u 13:59 - pre 122 meseci
Cena nocenja 32Fr.
Baselbackpack hostel
Dornacherstrasse 192, 4053 Basel
Tel: 061 333 00 37
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.04.2014. u 22:47 - pre 122 meseci
Jel si pogledao mozda da li ima onih kao spavaonica odnosno vise vas je u jednoj sobi, prostoriji?
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.04.2014. u 08:11 - pre 122 meseci
To je hostel :)
Taj za 32Fr. Je sa 12 kreveta u sobi. Vise nije velika potraznja za krevetima pa bude dvoje ili troje u sobi ukljucujuci i mene.
 
Odgovor na temu

Sanjač
Nigde
Beograd

Član broj: 318643
Poruke: 45



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.04.2014. u 10:58 - pre 122 meseci
@keepgoing

Kako si? Kako se snalaziš?
 
Odgovor na temu

likno1
Obrenvac, Srbija

Član broj: 321985
Poruke: 4



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.04.2014. u 12:13 - pre 122 meseci
Kako je u Bazelu, jel si se snasao i da li si uspeo sa poslom?
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.04.2014. u 16:12 - pre 122 meseci
Pozdrav svima jel ima mozda kakvih novih detalja vezanih za Hr drzavljane cuo sam da je stopiran neki sporazum od strane Ch i da se ceka potpisivanje novog pa ako neko ima neke informacije bio bih zahvalan.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.04.2014. u 21:31 - pre 122 meseci
@Sanjac & likno1
Bazel je fin gradic. Posao se moza naci jedino uz jezik (ili ako imate nekog ko bi mogao da vas usalta gde rade jugovici ili ako ste nenormalno srecni). Ja sam u Srbiji naucio jezik (dovoljno za svakodnevnu komunikaciju) i to mi je bio pun pogodak.
Prvog dana sam poslao 20 cv-a a mislim 1-2 ili 3 u Austriju.
Za oko 7 radnih dana sam presao ceo celcati Bazel deleci cv-je po restoranima, hotelima i kafeima.
Imao sam u planu da nakon toga krenem po agencijama za ciscenje.
Medjutim, nakon nekoliko dana su me zvali iz Austrije (telefonski intervju) i rekli da ce me zvati za 5 dana da me obaveste da li sam primljen.
Zvali su odmah sutra ujutro i rekli da sam primljen i da dodjem za 3 dana a 4og dana pocinjem da radim.
Isti dana kada sam primio poziv, zvali su me iz jednog restorana da mogu da pocnem da radim.
Ipak, ovde u Austriji su ponudili bolje malkico uslove pa sam prihvatio.
U nedelju mi je bio prvi radni dan i potpisao sam probni ugovor na 14 dana, medjutim, odmah sutradan me je sefica zvala i rekla da nemamo sta da cekamo i dali su mu stalan posao (bez vremenskog ogranicenja).
Odmah sam se prijavio u gemeinde (valda se tako pise) dobio papir kome sam zaboravio ime i to je to

Posto sam bio nekoliko dana u Bazelu, Cirihu (i obisao ETH, jelte tj. visio tamo svaku noc, bio naredovnom meeting-u ETH studenata u Svacarskoj kafani), Minhenu i Salzburgu, mogu da vam dam koju informaciju.
Cene stanova:
Cirih najskuplji ako hocete da ste bas u gradu. Ako hocete da se micnete malo iz grada i ako ste voljni da zivite (3-4 meseca dok se nesto ne usteka) u nekom budjavom budzaku u deljenom stanu (bio, video, 3 veceri spavao) tj. Imate sobu ali kuhinja i kupatilo se dele ima i za 400Fr. ako vas pokenja leteci nilski konj.

U Bazelu 800Fr. bez troskova korektan jednosoban. Dobro ne uzeh.

U Minhenu i Salzburgu nemam pojma za stanove (stan je firmin u Austriji).
Hostel u Salzburgu 22€.

Hrana je u Svajcarskoj skupa u pm. ali ako dobro gledate i kalkulisete, ne kupujete sta vam se jede nego sta je na akciji i ne preterujete kao u Srb. bude oko 2x skuplje nego u Srbiji. Npr. Belo meso bez kostiju u Cirihu mozete naci za 25-30Fr. a ako kupujete u manjim pakovanjima, u momentu je 40-45Fr. Na jednoj akciji sam video da je 12Fr. Rok istice za 15 dana.

U Austriji je oko 9-10€ kg.

Nemacka je raj. U Aldiju kod ZOB-a pola kile pecenih fasiranih snicli 1.89€.
1kg pileceg belog bez kostiju 6.47€. Batak s kostima kg. 3€ i to nisu akcije.
Isti sirevi 3x jeftiniji negu u CH.

Ako zelite direktno poredjenje stanova u CH: homegate.ch

@canibal86
Nema teorije HR pasosem u CH. Ali, u Austriji nema restrikcija. Ne znam sta pise na sajtovima ali nekoliko mojih prijatelja sa zaposlilo expresno a i danas je jedan momak iz firme za jedan dan zavrsio papire kao i ja. Nikakve kokplikacije nije imao.

To je to. Ako se jos neceg setim, javim cim uhvatim priliku.

P.S. Kada sam citao forume o CH, NO, DE kada su govorili da je jezik najvazniji, mislio sam da kenj'ju.
Sada vam savetujem najbratskije, razvalite se od jezika i to je apsolutno siguran i apsolutno jedini nacin da se nesto uradi.
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.04.2014. u 16:00 - pre 121 meseci
Hrvati ne mogu na rad u Švajcarsku...!

http://www.b92.net/biz/vesti/r...04&dd=16&nav_id=837378
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.04.2014. u 17:43 - pre 121 meseci
keepgoing,mislis hvala na informacijama.Ja sam i ranije pisao ovde ja sam rodjen u Hr i za vreme rata sam dosao u Srb tako da imam njihov pasos i nas tj dvojno drzavljanstvo i letos sam uspeo da nadjem posao u pekari u Zh tamo imam familije ta firma mi dala ugovor al problem je bio sto su oni smatrali posto je Hr usla u uniju da nema restrikcija i sve sa njihove strane su uradili i kad je doslo do toga da se preda za vizu nasto je problem tako da sad ocekujem neko poboljsanje u odnosima izmedju HR i Ch.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.04.2014. u 18:18 - pre 121 meseci
Keepgoing prilika ti se ukazala, iskoristi je najbolje moguce... sve najbolje druze! Sto se tice hrane, mnogo skuplja od onoga sto smo navikli u Srbiji da gledamo ali Bazel ima tu prednosti sto je na granici. To za jezik u potpunosti tacna prica. Znaci jezik, jezik i samo jezik ucinice zivot mnogo boljim i drugacije ce te gledati.
 
Odgovor na temu

Sanjač
Nigde
Beograd

Član broj: 318643
Poruke: 45



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.04.2014. u 20:13 - pre 121 meseci
@canibal86

Teško da će odnosi između HR i CH biti bolji jer će odnosi između CH i EU25 biti verovatno gori. Naime, Švajcarska pooštrava imigracionu politiku i planira da uvede trajne kvote za članice EU. Čak i da nije odlučeno da se uvedu pomenute kvote hrvatski državljani ne bi mogli raditi u CH nekih 7 godina od ulaska u EU. Iluzija je očekivati da će sada biti bolje. Bugari i Rumuni su ušli u EU 2007. a u CH ne mogu da rade do 2016. godine. Naravno, lakše im je nego nama ali ništa posebno.

Evo link sa tabelom: http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_movement_for_workers
 
Odgovor na temu

nena-m
Zürich

Član broj: 322794
Poruke: 1
2a02:120b:7f2:de40:9003:b91c..



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku24.04.2014. u 23:35 - pre 121 meseci
Za dolazak i rad u CH
Godine starosti, sto mladje tim bolje, maksimum do 35 godina a za ostale TESKO bez obzira na obrazovanje i radno iskustvo. Idealne godine su od 22-32, 25-35 a jos bolje ako vec iza sebe imaju deset godina radnog iskustva. Paradoks, ali je tako jer u CH deca ili zavrsavaju gimnaziju pa studiraju ili idu nakon devetog razreda dva dana u skolu a ostalo vreme provode u firmi u kojoj su dobili praksu tako kad zavrse skolovanje imaju iza sebe tri ili cetri godine radnog iskustva.
Poznavanje jezika usmeno i pismeno, svaki dodatni jezik je plus. Trenutno ko bi zeleo da radi na primer u turizmu ili prodaji po elitnim turistickim mestima ako zna dobro ruski pored jednog od tri jezika koji se koriste u CH u zavisnosti od kantona, ta osoba vec ima veliki plus. Takodje mandarin (za turiste iz kine), ali ko jos uci mandarin tek onako iz dosade :-).
Podrazumeva se da svako poseduje dobro znanje i rad sa racunarima, ms office paletom, internetom..........sto ste vise verzirani tim bolje. Zadnjih par godina Excel se trazi svuda bez obzira da li ste u ugostiteljskom, medicinskom ili nekom drugom sektoru. Ko zeli vise mora da ima sta da ponudi.
Trazenje posla preko takozvanih temporer biroa nije najbolja opcija, ali svako moze da proba i da se moli da dobije bilo kakav odgovor. Iz licnog iskustva to je manje vise gubljenje vremena.
Bolje direktno kontaktirati firme via mail i slati Blindbewerbung (Spontano trazenje posla, sto bi se reklo "na slepo"). Ima dosta poslodavaca koji na svojim web stranicama pozdravljaju takve akcije.
Naravno profesionalno napravljen CV (ne duzi od dve stranice) i sto je jako vazno, pismo u kome cete napisati zasto trazite posao i zbog cega ste vi bas najiedalniji kanditat. Istaknite da ste za doticnu firmu bili oduvek zainteresovani ali bez laznog preterivanja. To pismo je ustvari vasa vizitna kartica kod poslodovca. Potrudite se da vec nakon prve recenice probudite interesovanje citaoca. Ako se kandidujete na vec postavljeni oglas za radno mesto u pismu se potrudite da istaknete vase sposobnosti koje se poklapaju sa uslovima poslodavca. Nemojte da pisete dugi roman. Jedan A4 format je standard. U vas dokumenat ubacite pored imena firme, adrse i ime osobe kojoj se obracate Logo od firme kod koje se kandidujete. Te male graficke sitnice doprinose tome da poslodavac dobije utisak da ste se trudili. Na kraju ubacite na vas dokument izmedju "srdacan pozdrav" i vaseg imena vas svojerucni potpis. Skenirajte potpis i kopirajte u vas dokument, opticki citav dokument dobije na profesionalitetu. Sva dokumenta saljite u pdf formatu (to se podrazumeva).
Ne zaboravite da u vas CV napisete sta radite u slobodnom vremenu - rubrika "Hobi". Puno poslodavaca zele da znaju sta radite kad niste na poslu. Ako zelite da istaknete da se dobro snalazite u timskim poslovima napisite mozda da igrate fudbal, kosarku, hokej.......(malo znanja morate i da posedujete iz napisanog u slucaju da vas pitaju :-)...). Takodje navedite i poslove koje ste mozda morali da radite iz bilo kog razloga nevezano za vase zanimanje. Na primer ako ste kao student medicine za vreme skolovanja radili kao konobar slobodno navedite jer cete ostaviti utisak da imate iskustva u ophodjenju sa ljudima. Ako ste mozda studirali ekonomiju a radile ste usput na gradjevini, znaci da ste u dobroj fizickoj kondiciji itd, itd. Sve ovo napisano verovatno vecina vec dobro poznaje iz sopstvenog iskustva, ali jedan mali podsetnik uvek dobro dodje.
Koliko primecujem s`obzirom da momentalno trazim posao (nakon 24 godina rada firma se nazalost zatvorila) traze se radnici u medicinskom sektoru. Nega pacijenata, starijih ljudi po starackim domovima itd. I uvek sa diplomom jer 99,9% stoji u oglasima diplomirana medicinska sestra, negovateljica.
Takodje za Logistiku, tu je mahom potrebno poznavanje SAP programa. Ima takodje poslova u IT branzi. Traze se dispeceri u logistik branzi vezane za transport. Za medijski deo traze se najvise graficari.......ima posla ali ga je tesko dobiti jer je konkurencija takodje velika. Nakon glasanja u CH vezano za ulazak stranaca jos vise je teze kao stranac dobiti radno mesto. Tesko je i za one koji u CH zive i rade vec vise od pola svog zivota. Dosta i odlaze koji su dosli zadnjih par godina iz zemalja evropske unije jer se ne osecaju prijatno.

Evo jedne web stranice gde je vredno pogledati za posao.
www.indeed.ch

Na ovoj stranici su najbolji poslodavci u CH i slobodna radna mesta.
www.introdesk.ch

IT Brange
www.itjobs.ch

Medie
www.medienjobs.ch

za kadrove
www.experter.ch

medicina
www.careanesth.com
www.medicjobs.ch
www.praxisstellen.ch

gradjevina
www.baujob.ch

Svima puno srece i uspeha

Pozdrav
Nena
 
Odgovor na temu

stefanbgdsrb
stefan panic
trgovac

Član broj: 322826
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.04.2014. u 17:47 - pre 121 meseci
Pozdrav svim ljudima sa ove teme!
Procitao sam,od prve do poslednje stranice ove teme. Pre svega nesto o sebi... Nisam neki naucnik,vec prosecan gradjanin,trogodisnja skola,sa malo vise snalazljivosti i srece od drugih. U Srbiji sam sa svojih 26-godina, jako dobro radio,zaradio,ulozio,zivim ok i uzivam,ali...
Medjutim,posao je naglo opadao od prosle godine i s' vremena na vreme sam isao u italiju,i tamo se manje vise ok snalazio. Verujem da bi dosta ljudi sa ove teme time bili zadovoljni,ali ja ne bih bio ja ... Moje razmisljanje o Svajcarskoj je bilo ranije,ali sada sve vise. Ne iz finansijskih razloga,jer mi to manje vise ne manjka u Srbiji,vec zbog kvalitetnijeg i boljeg zivota,a po mentalitetu sam blizak Nemcima,tj da je sve pod konac U Srbiji je rasulo,to vec znamo,i u narednih 10 godina bolje biti nece.
Kao sto znamo "udaja" je jedina,i prihvatljiva za resavanje statusa. Uz ucenje ovde jezika,msm da ce mi biti lakse,jer u narednih godinu dana vidim sebe tamo.
Najradije bih da "udaju" platim duplo da odmah to zavrsim,ali Svajcarska je to
Pisem ovo iz razloga sto pojedini clanovi foruma prosipaju mudrosti Fjorda,Sokrata,Sun Cu-a,itd... Pisu kako je lako snaci se,i da toboze neki clanovi foruma (koji su tu duze,udali se,skucili,uspeli,itd.) su ljubomorni na nas,jer mi dolazimo da im preotmemo njihovu sigurnost(dobro se nasmejah) Sto je vrlo pogresno svaceno od strane nekih...
Elmagico da nisi strpljiv sa pojedinim,nepismenim vkv,drzavljanima eu,koji kako su naveli isljucivo dosli da bi zgrnuli pare u CH,a ne znaju cak ni srbski da pisu kako treba,ali eto oni su uspeli da dodju do Eu pasosa,i resili svoje probleme . Dosli su tu sada,vec skoro mesec,i prosipaju mudrosti da se moze naci posao,da dolaze svi,da iskoriste priliku..
Tebi Elmagico hvala sto si mi otvorio oci sto vec nisam u avionu,kolima,busu,...(Bukvalno sam hteo,pasos i torbu u ruke,novac,i dobru volju i tri meseca potraznje za udajom,poslom i ucenjem jezika) i uputio da to nije bas tako divan i lak proces bez jezika i resenog statusa,samo sa rs,hu,hr,eu pasosem...Odlucio sam se za Ch,jer svakako bih morao da resim status i u De,i Austriji i svuda. Pa ako je Ch kvalitetnija,i bolja,pomuciti se,i uloziti u sebe,je nista naspram tog kvalitetnijeg zivota.
Elmagico konkretno za tebe pitanje,jer jedino tebe,Igora ch,i pojedinih clanova smatram da imate znanja i iskustva za odgovor!
Da li konkretno znas u skorije vreme,nekoga ko se "udao za papire",i da li su poostrili uslove neke,provera adrse,zajednickog zivota?
I koliko je moguce da se to istera do kraja,jer i sam znas nase,da su spremni da me nadomak cilja resavanja statusa spotaknu "slucajno"?
I da li mi je bolja udaja u srb ili ch?
Ugusio sam,ne sporim,ali to je u principu to sto me zanima,za ostalo,ZNAM DA CU MORATI SAM!!!

[Ovu poruku je menjao stefanbgdsrb dana 27.04.2014. u 02:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.04.2014. u 23:04 - pre 121 meseci
Posle da kazem godinu dana veoma intezivnog traganja da stupim u brak radi papira mogu ti reci da nije ni malo lako naci i da sama ta varijanta nije bas toliko jedostavna i kada se nadje. Mada opet zavisi gde, kakve i koliko snalazljive ljude imas koji STVARNO HOCE da ti pomognu. Isto tako zavisi i koliko srece imas u zivotu jer je u ovom slucaju preko potrebna. Prvo iscrpi sve izvore informacija sto imas, a onda ako si bas toliko resen i spreman da ulozis novac u avanturu idi i probaj direktan kontakt sa nekim da ostvaris. Ili ljude da imas ili sreca da te posluzi sam da uspes.
 
Odgovor na temu

stefanbgdsrb
stefan panic
trgovac

Član broj: 322826
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.04.2014. u 01:14 - pre 121 meseci
@ zzz030
Hvala na odgovoru,i informaciji.
Upravo iz takvih razloga nisam krenuo odavde,a i zahvaljujuci elmagicu koji lepo kaze,kao i ti,da nije jednostavno.
Licno nemam nikoga,ni bliskog,ni daljeg da poznajem u ch kao za baxuz . Ali,imam jako dobre i bliske prijatelje ovde,koji su voljni da mi pomognu svojim kontaktima,tipa da me spoje sa nekim da me upute i to,sto i cine ovih dana,pa sam i pricao sa ljudima iz ch. Da kazem,vrlo malo olaksaju taj prvi boravak tu. Mogu da izvadim slovenacki boravak da mogu da boravim,ali ne i da radim u Ch.
Upravo to,spreman sam godinu dana ovde da ulozim u informacije,i ucenje jezika,a i mogu da dolazim tu kad zelim na mesec,dva,ili pet ili nedelju dana.
Ali bez reci nemackog,koliko sam svatio ne treba se cimati. S' druge strane,znam mnogo gore slucajeve u smislu sa osnovnom skolom,brdjane sa vrskih cuka koji su se snasli za status,ne i za finansijsku sigurnost,sto meni licno i nije neki prevelik povod i prioritet za emigraciju. Znaci ne zelim da se pojavim sa X6 nakon 5 godina i glumim uspesnost,kajem se sto sam napustio srbiju,i to sve,ne,daleko od toga. Zelim taj sistem,koji je po svemu sudeci najbolji u eu. Zelim pre svega normalan zivot,na visem,kvalitetnijem nivou. Ako je brak jedini put,ici cu njime,ali ne bih da gazim po sebi,i da se zenim sa babama,romima,kosovarima...Boravak na crno,i kojekakve zajebancije me ne zanimaju,ako bih mogao da imam bilo kakvog problema sa zakonom. Ako ne bude moglo,ili mi na bilo koji nacin ne svidi celokupna situacija,tipa tesko je prilagoditi se,ili volim vise Srbiju a da to nisam znao,vracam se istog momenta. Bolje mi je da se kajem sto sam pokusao,nego sto nisam. Ta avantura ce kostati ako ne uspem,ali...Kosta me i stres i sede dlake u kosi,od sistema ovde. Od svakog pojedinca koji sedi za salterom i pije kafu kad nije pauza,i od poreskog inspektora koji je dosao da naplati njenu platu koju ja placam! Od toga sto mi drugarica radi sa 2 faxa,i 3 strana jezika za platu od 350e,i mora svom nacelniku da stampa google maps na papiru,i da mu hemijskom markira putic od izlaska iz aviona,do sobe u hotelu u Lionu,jer covek ima jako vazan sastanak na medjunarodnom nivou,jer mu je kum iz dobrostojece partije.(Da,ne zna da koristi navigaciju na telefonu) Od ministara koji su zavrsili megatrend,koji moze zavrsiti bilo koji covek sa novcem u Srbiji. Istorija 90-ih se ponavlja,samo ce sada vise kostati.
Jeste tezak put,jeste komplikovan,jeste naporan... Moje zelje,ostvarive ili ne,saznacu u bliskoj buducnosti Zelim samo ono sto zavisi od mene! Trud i upornost!
zzz030 Po kojem si ti statusu vec godinu dana tu? Nemoj da mislis da zelim da znam tvoju privatnost pa zato pitam,vec me zanima da li si genije i dobio B kvotu,ili koju vec,ili si student
I sta je tebe konkretno navelo za emigraciju bas u ch?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.04.2014. u 15:12 - pre 121 meseci
Nisam u CH za stalno, otac mi zivi ovde. Pokusavam da stvorim neku priliku ali za sada bezuspesno i prilicno frustrirajuce. Po meni nije lako naci, pitanje kakvu ces osobu naci i koliko ce te to kostati. Nema tu mnogo izbora cast izuzecima. Ili ces naci i dogovoriti se ili neces naci nikoga, nema izmedju. Idem logikom da treba ciljati strance kojih ovde ima gde god da se okrenes. Tu nikako nije kraj, posle toga dolazi druga prica. Treba predati papire, ta osoba treba zadovoljiti uslove i nadati se da ce odobriti. Verovatno nikad ne bi ni pokusavao ovde da nemam nikoga. Trebaju ti ljudi i informacije to su za mene i tebe dve najvrednije stvari u ovom trenutku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109114 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.