Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108065 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 14:01 - pre 123 meseci
ne verujem ja da je ovo neka planirana akcija. To je bio populisticki inspirisan referendum i narod je glasao kako je glasao. Sad treba videti sta i kako dalje.

Ako CH misli da je EU svedski sto gde uzima samo ono sto joj se svidja, grdno se vara.
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 14:18 - pre 123 meseci
Za 1.5 god. na polovini implementacije seta pomenutih zakona - ponovo referendum o istom pitanju sa pozitivnih ishodom po strendzere (nas)
- a mozda i ja to samo prizeljkujem
 
Odgovor na temu

Sanjač
Nigde
Beograd

Član broj: 318643
Poruke: 45



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 14:27 - pre 123 meseci
Pa već se javljaju ideje o ponovnom referendumu. Kažu ... ako se dovode u pitanje sporazumi sa EU ... onda narod mora da odluči da li želi da se isti sačuvaju ili da se uvedu kvote.

Elmagico,
nisam siguran kada su u pitanju bilateralni sporazumi izmedju, recimo, DE i CH. Nikako nije pametno praviti dodadni razdor izmedju članica EU. Unija svakako ima dosta problema tako da bi ovako nešto vodilo daljoj destabilizaciji.

[Ovu poruku je menjao Sanjač dana 16.02.2014. u 15:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 20:03 - pre 123 meseci
@sanjac

CH nije u EU, i ona ima poseban sporazum sa svakom clanicom EU. Neznam kako da tumacim ovaj referendum, ovde deluje podeljeno misljenje, znam samo da je 90% nasih ljudi sa CH pravom glasa, glasalo za na referendumu. Videcemo sta ce biti. Mislim samo da nasi ljudi koji su ovde kao i DE i FR sigurno nisu ugrozeni ovim referendumom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 20:25 - pre 123 meseci
kako to znaš ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 20:50 - pre 123 meseci
http://www.elitemadzone.org/t473580-8#3411929
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 20:54 - pre 123 meseci
I ja kad bi imao pravo glasa ovde u Švajcarskoj, glasao bi Za.

Ima previše stranaca.

Uglavnom, svako ko pregovara o trgovini sa EU, nemože da pregovara samo sa jednom članicom, već sa celom Uniojom. To važi isto u političkom smislu. Kad su neke tako bitne teme, svaka članica ima prava na VETO. Ako se svi ne slože oko nekog dogovora VAN EU, sve pada u vodu.
Zato su na referendumu švajcarci pustili slobodu kretanja novim članicama iz istočne Evrope. U suprotnom, kad bi trebao da se podpiše novi bilateralni sporazum između EU i CH, sigurno nebi prošao.
Što je i logično, niko neće da bude diskrimiran.
 
Odgovor na temu

bondbp

Član broj: 321256
Poruke: 7
37.208.38.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 21:01 - pre 123 meseci
pozz ljudi

ja sam odvojio citav dan svog skromnog vremena i procitao komlpetan forum, prvo bi se htio zahvaliti svim onima koju se pomogli nama ovdje na bilo koji nacin, postavio sam pitanje bio jedno vec gdje mi je elmagico i odg. zahvalan sam na tome, znam da vam je vise dosadilo ovo pitanje ali svako od nas ima neki pocetak pa mu je to interesantno i zanima se, procitao sam puno i nesuglasica oko ovoga otici na turisticku vizu i ozeniti se, djevojka mi ima ch drzavljanstvo i dugo smo zajedno, samo me zanima pored sve dokumentacije koju sam pripremio, gdje ja prvo trebam ici da se prijavim ili kako vec, da ne idem preko ambasade?

hvala:)
 
Odgovor na temu

Sanjač
Nigde
Beograd

Član broj: 318643
Poruke: 45



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 21:18 - pre 123 meseci
@elmagico

Znam da CH nije u EU. Malo me je zbunilo ovo što si napisao. CH nije dobila pristup jedinstvenom tržištu EU tako što je potpisivala bilateralne sporazume sa svakom članicom EU pojedinačno, već potpisivanjem sporazuma upravo sa EU.

@stojanovicmiki

Što se tiče prvog dela posta ... ti onda možeš odmah da napustiš CH ako bi podržao ovu inicijativu, jer ista upravo tebe sada stavlja u nepovoljan položaj i možda, samo možda, čak omogući CH da te sutra "istera" napolje.

Drugi deo ovoga što si napisao se uglavnom slaže s onim što ja mislim i o čemu imam neka saznanja. Samo nemam informaciju o tome kome je CH dopustila slobodu kretanja? Molim te pojasni.

 
Odgovor na temu

Markitos
Skiathos - Σκιάθος

Član broj: 313124
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 21:59 - pre 123 meseci
Meni nesto nije jasno, kako sad jedna CH moze da organizuje referendum nakon ne znam koliko god od potpisivanja sporazuma o kretanju sa EU. Sve me ovo podseca na oce kaki-nece kaki foru.Nisam to ocekivao od jedne ozbiljne drzave kao sto je Svica.Mislim, gde su bili ti strucnjaci i ekonomisti kada se odlucivalo pre potpisivanja sporazuma?Valjda su predvideli da ce narod da nagrne i sumnjam bas da su toliko iznenadjeni.To je skroz bilo realno i ocekivano.Mogli su da ne potpisu i tada.Ova prica se ocekivala!I isto tako ne kontam, ako vec nisu bili za potpunu slobodu kretanja mogli su da traze visok nivo odredjenog kantonskog jezika, i tako bi vrlo lako odbili mnoge ljude.
Isto tako mi nije jasno sta glume kad vrlo lako poslodavci mogu da te odbiju i nece sigurno jedan grk, ili portugalac da ukrade mesto svajcarcu.Ovo mi iskreno deluje vise kao rasisticka prica i dokaz koliko su svajcarci ledeni i vestacki nasmejani.Zbog tolikih stranih radnika delimicno CH je tu gde jeste danas, i pored tolikog priliva radne snage nezaposlenost je skoro minimalna tako da mislim da je ovo skroz nepotrebno.

Nije subjektivno uopste, mislim da je CH previse sterilna i ekstremno dosadna i sumnjam da bih mogao da zivim u njoj duze vreme ali ovaj scenario je totalno neumesan i neopravdan.
Čuvajmo se od neljudi, ali se još više čuvajmo da i mi ne postanemo neljudi
 
Odgovor na temu

bondbp

Član broj: 321256
Poruke: 7
37.208.38.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.02.2014. u 22:50 - pre 123 meseci
Ako nekoga jos zanima upravo ovo sto sam ja pitao a naleti na ovu temu evo da je sam sebi odg_) dopusteno je kao turist doci i vjencati se, bio je jedan ovdje ne znam koji mu je nick i nebi da ga prozivam ali naci ce se on u ovome da bi se kladio u 1000chf da nije dopusteno i da ne moze, koliko sam ja razumio da nije dobro sada primjer doci na 3 mjeseca i dva mjeseca ne raditi nista i onda poceti pripreme za vjencanje a ostao jedan mjesec legalnog boravka, vec od prvog dana poceti sve pripreme za vjencanje
ako neko bolje njemacki zna evo linka i teksta


Heirat während eines Kurzaufentahlts

Ist der ausländische Partner als Tourist in die Schweiz eingereist und beschliesst das Paar, noch während des Ferienaufenthalts zu heiraten, ist Eile geboten: Nach drei Monaten muss der Gast wieder ausreisen.

Um dem Zwang zur Ausreise vorzubeugen, kann der ausländische Partner spä­testens 14 Tage vor Ablauf des Touristen­visums beim Migrationsamt ein Gesuch um eine Kurzaufenthaltsbewilligung zwecks Vorbereitung der Heirat stellen. Diese Bewilligung wird jedoch nur erteilt, wenn die Ehevorbereitungen bereits so weit fort­geschritten sind, dass innerhalb einer vernünftigen Frist mit einer Heirat zu rechnen ist. Andernfalls wird das Gesuch verweigert, und der Partner muss ausreisen. In diesem Fall muss das Brautpaar unbedingt darauf achten, dass die Ausreisefrist ein­gehalten wird, andernfalls droht eine ­Sperre bei der Wiedereinreise.
Anzeige:



evo i link http://www.beobachter.ch/justi...heiraten-ohne-grenzen/#c353167
 
Odgovor na temu

ekoneko
eko neko

Član broj: 298259
Poruke: 51
*.dclient.hispeed.ch.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 00:50 - pre 123 meseci
poz,

mozda je bolje da se vjencas u ch, kazem mozda...
ja sam se vjencao dole i sve lagano bez ikakvih problema zavrsio u ambasadi.
samo predate vjencanicu u ambasadi kako bi prijavili brak u ch jer ti je supruga njihov drz i to je sve.

mi smo planirali vjencanje u ch i odemo u opstinu da zakazemo termin kad ono fali neki doc...
onda smo se vjencali dole a potom prijavili brak u ch.
po meni ... nije nikakva razlika vjencati se u ch ili kod nas.
poz
 
Odgovor na temu

bondbp

Član broj: 321256
Poruke: 7
37.208.38.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 05:56 - pre 123 meseci
Pozz

Poznajem neki koji su preko ambasade isli nije sada sto se placa preko 300 euro to je normalno i tamo ce se placati sigurno nesto, vec ima neka opcija da se ide na razgovor u Wien, kada sam se raspitao u konzulat oni su mi ovako odg. kada predate kod nas papire ti papiri idu za Wien na provjeru i onda vas oni pozivaju na razgovor u Wien cak znam neke koji su isli, da li je kod vas potrebno da vi idete Za Wien to ce te saznati kad predate papire i proces bude u toku, po nekoj svojoj skromnoj pameti je bolje tamo, sto se papira tice dobijes od gemeinde ili zivilstandsamta sta treba normalno pecat i prevood na njamcki,fr, ili it, kao sto je bilo recno i u ovoj themi ovi u gemeine uopste nisu upoznati sa nekim stvarima nekad samo lupaju gluposti, samo kazu preko ambasade i to je
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 09:08 - pre 123 meseci
Citat:
elmagico:
@sanjac

CH nije u EU, i ona ima poseban sporazum sa svakom clanicom EU. Neznam kako da tumacim ovaj referendum, ovde deluje podeljeno misljenje, znam samo da je 90% nasih ljudi sa CH pravom glasa, glasalo za na referendumu.


I ja sam siguran u ovo ... svi oni sa Balkana koji su dobili Ch pasos ili "papire" kako oni kazu, crkli bi od muke da jos neko dodje iz ex Yu tu... posto im je to jedini i najveci uspeh u zivotu sto su ostvarili, rekavsi da na zenibi a ch organi im poverovali. Eto i Miki je najsveziji primer, trebalo mu je dve godine da se pomeri sa Eu pasosem u susednu drzavu, i sada bi odmah zatvarao granice.

Sprski narod najbolje opisuje poslovica : Da komsiji ckrne krava. Posle se ljutimo kada to drugi kazu.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 09:48 - pre 123 meseci
Svajcarci su mnogo cudan narod. Ima neke stvari u kojima ih podrzavam ali u nekim nemogu da ih smislim. U petak sam se na poslu posvadjao sa kolegom koji je CH, jer je sam srecan bio sto je referendum prosao. Da se nesto razumemo nemam pravo glasa tako da nisam ni glasao, a i da imam ne znam kako bih glasao.

On je bio srecan, a kad sam ga pitao sto je toliko srecan i sta to njemu znaci on je ima sledece objasnjenje, ne-volim strance, kaze volim samo devojke koje dolaze iz Eu i pogotovo iz EX-Yu ali ne i druge koji ovde otimaju posao CH. Ja sam mu rekao da su u 90% slucaja poslovi koje CH nebi ni radili, i da je to i jedan od razloga sto su uvezli strance, on je rekao bolje i da nema radne snage nego da dodju drugi, onda je nastavio da ti drugi rade i onda se vrate u svoju zemlju i tamo zive 200x bolje nego ostali, a imaju CH penzije, a da pravi CH ostaju "kao" u CH i nastavljaju da placaju sve u CH. Kad sam ga pitao da mi kaze ko mu cisti kucu i koliko je placa i da li to placa na crno on je rekao da mu kucu sprema neka portugalka i da je placa na crno. Ja sam mu objasnio da ako je patriota toliki sto onda ne uzme CH firmu i plati punu cenu ili se plasi da ce mu opet doci portugalka ali ce samo vise platiti, ili mozda ne moze da nadje CH koji to radi.

Stvarno ne znam sta je pametno, imam kao neko poverenje u njih, jer nebi bili ovde gde jesu da nisu znali da se snalaze na razne nacine, i da nisu imali neki plan. Videcemo sta ce biti na kraju ima jos minimum 3 godine da se usvoji zakon.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 10:18 - pre 123 meseci
u principu taj CH je u pravu. Poslovi za koje se nema ljudi i ne treba da se rade, ali tu sad dolazimo do one price kako su zapadne zemlje i njihove elite zelele posle WWII da imaju strahovito brz razvoj i naravno morale su da uvoze strance.

Tada im nisu smetali iz vise razloga:

1. bilo ih je malo
2. posla je bilo na pretek
3. oni su mogli da rade lakse i kreativnije poslove
4. puno dece, penzionera malo

A danas ? Danas je sve obrnuto, imigranata je puno, posla sve manje, a i poslovi koji su nekad bili teski vise nisu zahvaljujuci tehnologiji, dece malo, penzosa puno.

Evo npr. Norveska. Norveska sada dozivljava bum. Imaju mnogo para i stravicno mnogo uvoze strance. Umesto da shvate da ne moraju da imaju neke stvari odmah oni ce sad uvesti mnogo npr lekara, a sutra njihovo dete nece imati sta da radi. I naravno da im se rodi Brejvik...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 10:23 - pre 123 meseci
Da nisu lenji da studiraju, ne bi morali uvoziti lekare i inzenjere.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 10:31 - pre 123 meseci
nikad se nije vise studiralo nego danas, ali radi se o necem drugom.

O nezajazljivom apetitu. Znaci ako Norveska godisnje izbaci 500 lekara, onda je to to.

A drugi deo je sto recimo bogate zapadne kompanije zele najbolje. Ima Nemacka sasvim dosta informaticara, ali ona posto zna da je prva zemlja Evrope zeli da uveze i prve strucnjake Evrope ili cak sveta, Indije i dr...

Npr. kako italijanske kompanije danas regrutuju mlade. Ima Italija diplomaca koliko hoces, ali firme gledaju da uzmu sa prvih 10tak najjacih univerziteta po mogucstvu sto bolje studente i dalje vise ne traze u Italiji vec u inostranstvu ! Bas ce firma iz Milana da pimi nekog sa diplomom Catanzara, boli ih uvo, za masne pare koje palcaju zele najbolje, a globalizacija im to i omogucava.

Nisam protiv toga da se razumemo, ali konsekvenca je sve veci bes besposlenog domaceg stanovnistva koju ce neko nekad morati nekako da resi.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 10:52 - pre 123 meseci
U Becu trenutno nedostaje 300 lekara opste prakse. Sada , koliko ce njih diplomirati godisnje ,da li je mozda problem i budzet, ne ulazim u to, samo iznosim cinjenicu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.02.2014. u 10:59 - pre 123 meseci
pa to su sve njihovi stari štosevi, već im i brada otpala.

Kao fali im trista, masa se napali, ajmo svi za Beč. Onda se u Beč javi 3,000, a treba 30 i onda oni izaberu najbolje. Slično kao što Nemačka već 20 godina kuka kako im treba IT stručnjaci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108065 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.