Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7125 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 05:52 - pre 167 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=449210

Citat:
Beograd -- Ministar zdravlja, profesor dr Tomica Milosavljević, često je, zbog neke od brojnih afera u zdravstvu, na udaru medija.

Ipak, nedavno je mnoge iznenadio kada se pred kamerama izvinio novinarima „zbog svojih nervoznih nastupa”.

Ja sam u ovom poslu od 2002. godine i tada sam imao medije na strani Ministarstva zdravlja. Javnost je pozitivno ocenjivala sve što smo radili. Međutim, poslednje dve godine bile su mi najteže“, rekao je ministar.

„Zdravstvo je sektor koji svakog dotiče i nikad s većom pažnjom nije dočekivano ono što radimo, a počeo je u javnosti da se menja položaj onoga što činimo. Počeo sam da se pitam: da li je deo odgovornosti na meni? Kao čovek dao sam poslednji atom snage i trudio sam se da unapredim sistem koliko god sam to mogao. A novinari su sve to pratili, prošli smo zajedno kroz mnoge krize. Zato sam osetio potrebu da se izvinim, da im pokažem da sam i ja čovek”, kaže za „Politiku” Milosavljević.

Kada se pojavi nova afera u zdravstvu, opozicija traži vašu ostavku. Da li ste u nekom trenutku pomislili da odete s funkcije i da li se osećate odgovornim?

Po toj logici, slučaj profesora-pedofila trebalo bi da bude razlog za ostavku ministra prosvete. Ako službenik u banci prevari klijenta, to je razlog za ostavku ministra finansija, a ako se pojavi korumpirani policajac to znači da bi ostavku trebalo da da ministar policije“, kaže Milosavljević.

Nisam ja kao ministar odgovoran za svakog čoveka u zdravstvenom sistemu. Trebalo bi da budem pohvaljen što se stvari ne sakrivaju“, dodaje on.

Da li ste bili zaprepašćeni kada ste čuli transkripte razgovora lekara u kojima su govorili i o tome da će davati nepotrebne citostatike pacijentima, a da za uzvrat očekuju novac od određene farmaceutske kuće?

Bio sam zgrožen zato što mi je strano svako razmišljanje o korupcionaškim stvarima u zdravstvenom sistemu. To je najgore moguće prljanje profesije, a osnovna srž ovog posla je rad za onoga kome je najteže“, izjavio je Milosavljević

„Važno je da se obavi istraga i da bude kažnjen neko ako se pokaže da je odgovoran. Meni je vodilja u ovom poslu borba protiv korupcije“, zaključuje ministar zdravlja.

 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 07:04 - pre 167 meseci
Kada sam juce procitao ovu vest, pokusao sam da ostavim komentar na doticnom sajtu, ali kao ni desetak komentara pre toga, ni ovaj nije objavljen ... ma sta reci vise o doticnom gospodinu Tomiflu ... bez-obraza-n ... kako inace ostati na funkciji posle operacije u inostranstvu a da si pritom ministar zdravlja ... Voleo bih, na primer, da predsednik kompanije Mercedes kupi jednog Lexusa dok je na funkciji ... "Pojeli" bi ga u Nemackoj!!!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 07:55 - pre 167 meseci
Pa u pravu je covek sve, sta. Znas li zasto je ta dreka protiv njega u te poslednej dve godine o kojima govori? Zato sto je tad otprilike uvedeno ono da ne mogu wannabe lekari, tj diplomirani primitivci sa ćagom i velikim egom koji je porastao zato sto su bubali 5 - 6 godina, bez razumevanja, 90% njih, da rade na sto mesta i da imaju sto radnih vremena nego mora da se sakuplja radno vreme, recimo 4 sata u bolnici, 2 na fakultetu i 2 u privatnoj praksi. A to se ovoj gospodi ne svidja. Sve im malo, u upence ih azdisalo. Steta sto ovde nema disciplinovanja javnim batinanjem. Onda se niko od takvih ne bi drao.

Ja mislim da je Tomica mek, zato se deru protiv njega. Trebalo je da on to nogom. Kome se ne svidja da radi u drzavnoj bolnici za platu i da ne iznosi nikakve kese iz bolnica neka se tera u tri... privatne ordinacije. I tacka. More uveo bih ja njima kamere za nadzor na ulazu i pretres pri izlazu, kao sto je bilo ranije u fabrikama, pa da vidis kako bi ta dreka prestala za dva dana.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 08:12 - pre 167 meseci
Citat:

„Ja sam u ovom poslu od 2002. godine i tada sam imao medije na strani Ministarstva zdravlja. Javnost je pozitivno ocenjivala sve što smo radili. Međutim, poslednje dve godine bile su mi najteže“, rekao je ministar.


Moze li ovo ovako da se kaze?
"Ja sam u ovom poslu od 2002. godine i tada sam kontrolisao medije u ime pozitivnog izvestavanja mog rada i rada Ministarstva zdravlja. Javnost je tada slepo gutala sve sto smo im servirali. Medjutim poslednje dve godine bile su mi najteze, jer je raja shvatila da ne radim svoj posao kako treba", rekao je ministar
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 08:18 - pre 167 meseci
Raja nikad nije shvatila nista zato sto je to gomila glupandera, a sva dranja protiv ministar Tomice su zato sto opozicija hoce da dobije izbore i to je to. Obican balkanizam. Ja na kazem da je on sve radio kao sto treba, nije, ali moje "nije" znaci da nije radio to sto nije uveo u bolnice nadzor olosa i sto nije bez milosti licno on otpustio svu korumpiranu i lenju bagru koja se nakupila tamo, pa na primer sto nije uveo brojeve za cekanje da nema ulazenja preko reda itd. A to sto nema dovoljno vestackih kukova i o cemu li sve drobe ovi, pa nema, neka umru. Plus, treba svaciji licni izbor da bude gde ce da se operise, kakve su to budalastine o operacijama iz patriotizma? Sve su to budalastine koje sipaju tariguzi tipa kurir i pres, nemojte da nasedate.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 08:42 - pre 167 meseci
Ma kakav Tomica, ako se setimo tate Miladina Kovacevica, 200 000 evra mito plus 1 000 000 dolara odsteta, lekar, em ima milone evra u kesu, em ima bolje veze nego Henry Kissinger wtf..
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 08:49 - pre 167 meseci
Pa eto kazem ja, Tomica ne valja zato sto je mekan pa nije bez milosti zgazio tu bagru i tu mafiju u belom, te precenjene klonfere, sto im nije uveo licence i oduzimanje istih za svaku sitnicu itd, i sa tom vrstom kritike se slazem, a ovo sto mu oni zameraju u tariguzima. Pffffrrrrrrr...
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
Kakav ministar takvo zdravstvo
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 10:55 - pre 167 meseci
lesli,ladno branis "tomiflu" (dobar nadimak :D)???


a paralele mu nisu bas neke, da je napisao "ako se pojavi policajac koji reseta ljude po sup-u to znači da bi ostavku trebalo da da ministar policije", to bi vec bilo u "istoj" kategoriji
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 11:03 - pre 167 meseci
A jel se seća neko, al pošteno i bez da se gugla, ko je bio ministar zdravlja pre Tomice? I onaj pre njega? A nema ni 10 godina kako je to bilo. Jbote, kad se setim onog Bojića, šta je sve radio samo u Mitrovici gde pouzdano znam, ministar sadašnji je kvantni skok napravio u zdravstvu u odnosu na njega.
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 11:30 - pre 167 meseci
Ministar zdravlja nije tu da se vrti po novinama i da bude "Baja" da ga svi znaju, vec da radi. A doticni ide samo iz afere u aferu. ako je hteo da bude poznat mogao je lepo mikrofon u ruke pa pravac ibarska magistrala... Iskreno, bas me briga ko je bio pre njega, ali ako ja moram da se lecim u Srbiji i da delim nesrecu u ovom glupo organizovanom zdravstvenom sistemu sa ostalim gradjanima, u najmanju ruku bi to morao i ministar. Tim pre sto je Tomiflu osim funkcije ministra jos i profesor na medicinskom fakultetu. A ako hoce neke privatne bahanalije i izlete po svetu, jos uvek postoji onaj dokument koji pocinje sa "Podnosim neopozivu ostavku na mesto ministra zdravlja... bla bla bla ..."
p.s. Vakcine protiv H1N1 da i ne pominjemo ...
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 11:43 - pre 167 meseci
Citat:
dr.pametnjakovic: Iskreno, bas me briga ko je bio pre njega,


Jedan lepo rekao - nit nebeskijeg naroda, nit kraće pameti
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 15:14 - pre 167 meseci
Prijatelju, ja tebe nisam vredjao u postu. A i ne vidim zasto je za afere sadasnjeg ministra bitno ko je bio pre njega, a jos manje mislim da imam kratku pamet. Znaci li to ako je pre njega bio neko potpuno nesposoban da moramo da cutimo i da se pokrijemo preko glave uz onu glupu filozofiju "Samo cuti, ima i gorih od njega" ... Ja zaista ne mislim da nam je u interesu da se poredimo sa najgorima! I jako mi je zao ako ti imas takvo misljenje, ili si mozda zbog stranacke pripadnosti obavezan da tako mislis :(
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 19:26 - pre 167 meseci
Citat:
Horvat: lesli,ladno branis "tomiflu" (dobar nadimak :D)???
Ne branim ja njega nego napadam one koji ga napadaju, zato sto ga napadaju iz bezveznih i dnevnopolitickih razloga. Ni oni ako na primer postave ministra, isto nece da razbucaju mafiju u belom i nece da urade nista sto zameraju njemu da nije uradio. Naprotiv, mozda ce da ukinu i ono sto je bilo dobro (recimo ta ogranicenja mafiji u belom da ne moze da im se racuna x-tostruko puno radno vreme) kao kad su isti ti koji napadaju dr Tomicu skroz urnisali reformu skolstva zapocetu za vreme Djindjiceve vlade, pa su cak hteli da izbace iz skole teoriju evolucije. I nasao se ko ce da napada Tomiflua ili kako god ga zvali. More mars.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 19:57 - pre 167 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ne branim ja njega nego napadam one koji ga napadaju, zato sto ga napadaju iz bezveznih i dnevnopolitickih razloga.


Imaš moju podršku u tome.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 20:00 - pre 167 meseci
Citat:
dr.pametnjakovic: Prijatelju, ja tebe nisam vredjao u postu.


Molim te, izvini za uvredu.

Citat:
A i ne vidim zasto je za afere sadasnjeg ministra bitno ko je bio pre njega,


E vidiš, mislim da je veoma bitno ,čisto iz razloga definicije afere, šta se kome stavlja na račun, i zbog čege se traži nekome ostavka. Naprimer, samo za sadašnju garnituru ministara( a jel i to nebitno?) ,ni pola od ove dževe se nije diglo kada je policajac ubio civila na semaforu. Drugi primer koji mi pada na pamet je kad državna firma, jedan rudnik sa površinskim kopom iznajmljuje opremu(nema svoju?) od privatne firme za reda veličine stotine miliona evra godišnje. Pa onda, kad ministarka ekonomije kaže da u budžetu nema novca za povećanje državnih plata i penzija, da smo i bez tog povećanja u minusu, a onda ti dođe ministar regionalnog razvoja(š.k.k je to?) i u sklopu svoje predizborne kampanje kaže da ipak plate i penzije idu 8% gore . I onda se ministru zdravlja traži ostavka jer se nije patriotski operisao u svojoj zemlji nego zapali u Minhen, potpisuju peticije i štatijaznam sve još. Lovimo miševe, a pacovi kolo vode.

Da se razumemo jednu stvar, nisam ja Leave Britney alone tip, samo me žuljaju nelogičnosti i primanja svetine na priložene oblande.

A nekoj stranci ću da se priključim i početi da ih simpatizujem kad mi bude trebao redovan posao na D.S.tm(npr. kako bih mogao da dignem stambeni kredit), i onda ću da pametno ćutim i smeškam se

nikad


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"03.08.2010. u 20:06 - pre 167 meseci
arsen, kake jednog ministra ne opravdavaju (smanjuju vaznost) kake drugog

---
ajd da zaboravimo dnevnopoliticke afere oko min. zdravlja, veliki, sta veliki, OGROMAN, problem je sto se ceka MESECIMA I MESECIMA na preglede, sto skoro treba da otegnes papke da bi stigao na red ako je hitno
sto ostavljas zdravstvenu knjizicu u 6 sati da bi te prozvali u 13 sati na red kod obicnog doktora, sto placas svaki ebeni lek, sto placas "participaciju" (a placas i preko plate za zdravstveno osiguranje)... i tako dalje
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"04.08.2010. u 00:06 - pre 167 meseci
Citat:
Horvat: arsen, kake jednog ministra ne opravdavaju (smanjuju vaznost) kake drugog

---
ajd da zaboravimo dnevnopoliticke afere oko min. zdravlja, veliki, sta veliki, OGROMAN, problem je sto se ceka MESECIMA I MESECIMA na preglede, sto skoro treba da otegnes papke da bi stigao na red ako je hitno
sto ostavljas zdravstvenu knjizicu u 6 sati da bi te prozvali u 13 sati na red kod obicnog doktora, sto placas svaki ebeni lek, sto placas "participaciju" (a placas i preko plate za zdravstveno osiguranje)... i tako dalje


Upravo tako ... Nema opravdanja! "Pacovima je mesto u kanalizaciji" pa ma gde se oni trenutno nalazili!
Smetaju i meni raznorazne druge stvari koje ovde toliko skripe da se tesko od njih zivi! jedina je razlika sto se ovde prica o Tomiflu-u a ne o panduru koji je ubio civila (od cega mi se dize kosa na glavi ... ali to je posao za sud) ...
A ovo, dodjes kod lekara u 7 da bi dosao na red u 13h zato sto penzioneri moraju da dodju po lekove, e pa to je stvar organizacije ... a za to je odgovoran onaj koji ne zeli da dodje da ceka red u 7h ujutro vec kad mu nesto zafali lepo "zapali" preko ... Ima se, moze se!
A to da bi trebali da ga hvalimo ... pa zar ga ne "hvalimo"? BEZ-OBRAZA-n i tacka!
I bas zato me bas briga ko je bio pre njega i ko ce biti posle, ja zivim u sadasnjosti!!!
A smetaju nam i ostale stvari ... kad nekome na funkciji treba "masna provizija" da bi nesto uradio, na primer ... ali to se ne desava sudeci po ministrima, zar ne?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"04.08.2010. u 00:16 - pre 167 meseci
Citat:
Horvat: ajd da zaboravimo dnevnopoliticke afere oko min. zdravlja, veliki, sta veliki, OGROMAN, problem je sto se ceka MESECIMA I MESECIMA na preglede...
U Engleskoj se na snimanje magnetnom rezonansom u proseku ceka tri meseca, u drzavnim bolnicama. Mozes da platis ako hoces odmah, a mozes i ovde isto. Na VMA je jos pre Tomice bilo oko 8000 din i odmah te snime.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"04.08.2010. u 04:04 - pre 167 meseci
Citat:
dr.pametnjakovic: I bas zato me bas briga ko je bio pre njega i ko ce biti posle, ja zivim u sadasnjosti!!!


Ovo je logika Posle Mene Potop

Citat:
Horvat: arsen, kake jednog ministra ne opravdavaju (smanjuju vaznost) kake drugog


Apsolutno tacno, dva njasra od dva ministra su kumulativna, ne potiru se

Citat:
ajd da zaboravimo dnevnopoliticke afere oko min. zdravlja, veliki, sta veliki, OGROMAN, problem je sto se ceka MESECIMA I MESECIMA na preglede, sto skoro treba da otegnes papke da bi stigao na red ako je hitno


Na preglede se ceka i u Norveskoj, gde svaki gradic od 10ak hiljada stanovnika ima svoj CT naprimer.

Ako je hitno(ali lekarevo hitno, ne moje i tvoje), nikad neces cekati duze od 24h, veruj mi.
Nesto sto se najduze ceka je PET-CT jer se reagensi (bar za ovaj u Kamenici) donose iz Madjarske.


Hint:
Sa temperaturom, prolivom ili povracanjem se ne ide u dom zdravlja, nego u hitnu pomoc








 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ministar zdravlja: "Trebalo bi da me hvale!"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7125 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.