Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda

[es] :: Baze podataka :: Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10658 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda22.07.2010. u 13:21 - pre 167 meseci
Recimo da mogu da usvojim predloge kolega Carića i Bisketa...
Kod šifarnika za kategorije i atribute, koliko je pogrešno da ID bude sam naziv?
Da li je reč o performansama ili je nešto drugo?
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda22.07.2010. u 14:02 - pre 167 meseci
Kod naziva postoji mogućnost ponavljanja. ID ili Identification Number bi po defaultu trebalo da bude unikatan, a time i da posluži kao primarni ključ. Stvar je korišćenja određene Number Convention ali bi radi bolje preglednosti bilo bi dobro da polje ili kolona u tabeli bude imenovana recimo ovako: PredmetPoslovanjID.
 
Odgovor na temu

Dejan Carić
Oslo, Norway

Član broj: 230976
Poruke: 232
82.117.198.*

Sajt: www.dcaric.com


+26 Profil

icon Re: Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda23.07.2010. u 13:06 - pre 167 meseci
Citat:
vbvlada:Kod šifarnika za kategorije i atribute, koliko je pogrešno da ID bude sam naziv?
Da li je reč o performansama ili je nešto drugo?


I jedno i drugo.
Ali važnije je ono drugo, a to je da naziv nije jedinstven i stoga ne može biti kandidat za primarni ključ.
Druga stvar, ako uzmeš da je primarni ključ atributata njegov naziv i kasnije odlučiš da mu promeniš naziv, tako nešto neće biti lako izvodljivo.


Još jedna stvar u vezi mog predloga koju sam zaboravio da pomenem...
U tabeli u kojoj definišeš atribute proizvoda bi mogao da dodaš polja za sort order i group name i obavezno polje description da bi od 15 atributa koji se isto zovu mogao da znaš koji čemu služi :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Model profi baze za ponudu (prodaju) proizvoda

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10658 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.