Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nostrifikacija u Austriji

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nostrifikacija u Austriji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 101613 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kidelektro
Goran Pavlovic
radnik,eps
Srpski Miletic

Član broj: 297220
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji21.09.2013. u 07:32 - pre 128 meseci
Imao bih pitanje jedno,verovatno tu neko bolje zna sve iz iskustva.
Imam diplomu elektroinstalatera i elektromontera to su 2 diplome. nemacki jezik mi je kao maternji .
Kakve su meni sanse za CBC vizu i sta trebam uraditi,treba mi dobar savet.
Imam 13 godina radnog iskustva u EPS.Hvala unapred na odgovoru
 
Odgovor na temu

3opaHX
Diplomirani inženjer mašinstva

Član broj: 317803
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji24.09.2013. u 22:01 - pre 128 meseci
Pozdrav!

Zanima me šta je sve potrbeno kako bi se izvršila nostrifikacija diplome pejzažnog arhitekte za rad u Austriji.
Da li je nostrifikacija diplome proces specifičan za svaku zemlju EU (npr. Nemačka i Austrija) ili je nostrifikacija u jednoj od država članica dovoljna?

Koliko je zanimanje pejzažnog arhitekte "zahvalno" za rad u Austiji?


Molim Vas za odgovor.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji24.09.2013. u 22:28 - pre 128 meseci
Za Austriju samo klikni na prvu stranu i pročitaj moj post.
 
Odgovor na temu

diximed
med.tehnicar
bolnica

Član broj: 317817
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji25.09.2013. u 14:46 - pre 128 meseci
poz za sve imam molbu za damari Predala sam sve prevedene papire za nostr. u Becu i javili su mu da krajem ove nedelje ocekujem pismo sa skolama koje vrse nostrifikaciju.Molila bih te za par informacija ,kad se dobija mogucnost udaranja vize dali sad sa tim papirom iz magistrata ili je uslov poceti proces nostrifikacije ,kad je potreban certifikat o znanju jezika.Jednostavno ne znam sta i kao dalje, znanje jezika mi je A2 i rado bih tamo ako je moguce prvo isla na kurs jezika pa posle krenula sa skolom. Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji25.09.2013. u 20:30 - pre 128 meseci
Koliko je meni poznato, nek me neko ispravi ako grešim, ti kada dobiješ spisak škola, prijaviš se u jednoj u kojoj želiš odraditi nostrifikaciju, ista škola ti izda potvrdu da si njihov student s kojom regulišeš boravak.
 
Odgovor na temu

diximed
med.tehnicar
bolnica

Član broj: 317817
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji26.09.2013. u 10:05 - pre 128 meseci
hvala na informacijama mnogo mi znace,da li znate imali neko ko je skoro to radio i koju od ponudjenih skola bi mi preporucio.Ja bih rado u manje mesto kao sto je Sctoherau,znali neko od prilike koliko se ceka na mjesto u skoli odnosno polazak u skolu.hvala svima
 
Odgovor na temu

diximed
med.tehnicar
bolnica

Član broj: 317817
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji01.10.2013. u 13:03 - pre 128 meseci
Poz za sve, ja sam dobila pismo da sam primljena i adrese skole u Beču i Štokerau ,receno mi je da moram lično da se prijavim u škole i da odradim nekakav test .Molim da li neko zna o kakavom je testu riječ jer bih ja otišla ove nedelje tj. u petak bi već bila tamo ,pretpostavljam da je jezik u pitanju ali nisam sigurna.Takođe sam dobila i upatnicu na 230 eura pa me zanima jel se to uplacuje prije prijave u skolu ili posle .Molim za bilo kakvu informaciju sto je moguće prije,hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

ddk001

Član broj: 318255
Poruke: 1
37.19.108.*



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji13.10.2013. u 02:01 - pre 128 meseci
Pozdrav svima! Interesuje me da li je za posao bolničara u Austriji neophodno imati 6 meseci volontiranja i državni stručni ispit, ili je dovoljno aplicirati samo sa diplomom srednje medicinske. Da li se može raditi kao bolničar i pre nostrifikacije diplome? Da li je moguće raditi kao bolničar sa diplomom koju sam stekao prekvalifikacijom u privatnoj školi Hipokrat? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

leposava lestaric
srbija beograd

Član broj: 319298
Poruke: 1
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji23.11.2013. u 01:14 - pre 126 meseci
Zelim da se obratim nekome za pomoc, zavrsavam za negovatelnicu imam u planu da upisem I nemacki jezik, ali kako da nadjem posao negovateljice u nekom starackom domu u austriji, posto tamo imam dosta familijea I volela bih da zivim u austriji.unapred zahvalna samohrana majka
 
Odgovor na temu

Darko-Antic
...
...

Član broj: 319346
Poruke: 1
*.30.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji24.11.2013. u 23:14 - pre 126 meseci
Cura mi ima Hrvatcko drzavljanstvo i pasos. U beogradu je zavrsila 3 godisnju skolu negovateljice, razliku predmeta za sestru. sada ima 2 diplome. Isla je da odbrani diplomski u vremenu od 6 meseci u drzavnoj ustanovi. Dopao nam se grad wien i volei bi da se sredimo ovde. da li ona ima pravo sa a1 da pocne da radi kao negovateljiva i da li ce joj se priznati vanredna skola sestre ?
Hvala u napred !!!

[Ovu poruku je menjao Darko-Antic dana 25.11.2013. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dornbirn.xdsl-line.inode.at.



+1 Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji09.03.2014. u 14:38 - pre 123 meseci
Kakava je situacija sa lekarima iz Srbije?

Ja posedujem RWR i planiram dovesti porodicu ovde na jesen. Moja supruga je lekar, zavrsila je Medicinski fakultet u NIšu.

Da li ona treba da nostrifikuje diplomu?
 
Odgovor na temu

viole

Član broj: 322294
Poruke: 1
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji29.03.2014. u 00:50 - pre 122 meseci
Pozdrav svima... Zanima me da li je neko polagao prijemni ispit za nostrifikaciju srednje medicinske opsti smer? Ja imam polaganje sad 23 aprila u Linzu.... A sto se tice vise radioloske dobila sam Bescheid, samo jedan predmet razlike ima u odnosu na Strukovnog medicinskog radiologa iz Zemuna, to je neka Metodika (nije mi pri ruci pun naziv), to je dvosemestralni predmet, ali je potreban C1 da bi se odslusao... Nije potreban sertifikat polozenog C1, ali su mi tako rekli da je to otprilike taj nivo da bi mogla da se prati nastava.
 
Odgovor na temu

dare330

Član broj: 322633
Poruke: 2
*.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji16.04.2014. u 11:41 - pre 121 meseci
Ja se izvinjavam, hteo sam samo da te pitam kadda si zavrsila Visu medicinsku skolu? Posto sam i sam Radioloski tehnicar i mene su odbili za nostrifikaciju u Becu?
 
Odgovor na temu

mima84
med.sestra
Beograd

Član broj: 297020
Poruke: 1
5.134.105.*



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji18.04.2014. u 22:05 - pre 121 meseci
Narode, interesuje me da li Bescheid dobijen u Austriji vazi i u Nemackoj ili moram ponovo da prolazim celu proceduru? Imam vece tendencije ka Nemackoj, ali mi je blize i jeftinije da to uradim u Becu.
 
Odgovor na temu

dare330

Član broj: 322633
Poruke: 2
*.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji01.06.2014. u 22:55 - pre 120 meseci
Pre par dana sam imao prijemni ispit za Nostrifikaciju srednje medicinske skole u Stockerau... Dakle, ispit je bio u pismenoj formi, sastojao se iz pet dela.
Prvi deo: tekst na jednoj strani u kome fali desetak reci, reci su ponudjene i treba ih samo upisati u odgovarajuce prazno mesto.

Drugi deo: dat je tekst na dve strane (koji nije tezak za razumevanje), i treba odgovoriti na pet pitanja koja se ticu teksta. Medjutim, pitanja nisu bas jasno definisana, odnosno nije lako izvuci odgovor na pitanja iz teksta.

Treci deo: pet recenica u kojima fali po jedan deo. Za svaku recenicu je dato tri moguca dela koja fale, samo treba zaokruziti odgovarajuci deo koji fali.

Cetvrti deo: dato je sest recenica koje treba svrstati po nekom logicnom redosledu. Odnosno, od datih sest recenica treba sloziti jedan logican tekst.

Peti deo: zadata je tema o kojoj treba napisati tekst od ca. 100 reci. Ja sam npr. imao temu: Tretman dece u bolnici.


Test traje 90 min (sto verujte mi nije mnogo). U Becu sam vec preko dve godine,odradio sam B1 kurs nemackog, zadnjih 8 meseci radim u starackom domu i ovaj test je bio negde na granici mojih mogucnosti - sto se tice poznavanja nemackog. Hocu da kazem da test uopste nije naivan, iako tako deluje.

Nadam se da ce ovo nekom pomoci u pripremama za prijemni.
 
Odgovor na temu

sssladja
sladjana sladjana
učiteljica
skola
bc

Član broj: 323250
Poruke: 6
79.143.160.*



+1 Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji05.06.2014. u 18:36 - pre 120 meseci
jesi uspela da se snadjes u austrjij

hvala i od mene na opsirnom odgovoru


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 24.06.2014. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lukito
aleksic rouz
bijeljina
apoteka
ruza

Član broj: 323600
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji09.06.2014. u 15:22 - pre 120 meseci
Citat:
crnogorac88:
Pozdrav narode. E ovako zivim i radim u Austriji skoro 10 mjeseci, fizioterapeut sam po struci. Dobio sam Rot-weiss-rot dokument na osnovu koga imam i dozvolu za prebivaliste i radnu dozvolu. E sad meni ovde niko nije spomenuo nista oko nostrifikacije, da to moram uraditi i do kad, ama bas nista, a radim bez ikakvih problema. E sad dal neko zna dal je nostrifikacija obavezna, do kad se to mora obaviti ?

 
Odgovor na temu

lukito
aleksic rouz
bijeljina
apoteka
ruza

Član broj: 323600
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji09.06.2014. u 15:28 - pre 120 meseci
POZDRAV mozes li mi opsirnije napisati kako si stigao tamo kako za posao jezik kakvi su uslovi i ja sam fizioterapeut i planiram negdje sa porodicom
 
Odgovor na temu

crnogorac88

Član broj: 303351
Poruke: 23
..59.23.wireless.dyn.drei.com.



+1 Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji16.06.2014. u 22:15 - pre 119 meseci
Pozdrav. Nasao sam posao preko sajta za zaposljavanje https://ec.europa.eu/eures/page/index
Pozvan sam na probni mjesec dana i tada mi je receno da ako zadovoljim kriterijume, da ce mi shef srediti dokumenta, tada mi je sredjena neka vrsta trenutne vize koja mi je vazila samo tih mjesec dana. Prvo pola godine sam komunicirao samo na engleski, ko ne bi znao od pacijenata, snalazio se rukama i nogama ;). Nakon toga polako sa kolegama rijec po rijec, zavrsio osnovni kurs...i sad ide Bogu hvala. Na osnovu mene je dosla i supruga sad i ona radi. A nema sta da ti pricam, mnogo je bolje nego dolje kod nas ( mislim na bivsu Jugu). Plata dobra, redovna, mislim da je to najvaznije. Okruzenje isto ok, zivim u malom gradicu gdje je sve blizu i na dohvat ruke. Ne druzim se puno sa nasim ljudima (2-3 max), jer su mnogo zavidni, mozda ja generalizujem ali to je moje iskustvo. E i da moram obaviti nostrifikaciju, ali mi nije dat nikakav rok, ono tipa eto da znas moras to da zavrsis. Otiso sam malo off topic, izvinjavam se ostalim ucesnicima diskusije. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

lukito
aleksic rouz
bijeljina
apoteka
ruza

Član broj: 323600
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Nostrifikacija u Austriji20.06.2014. u 22:27 - pre 119 meseci
e bas ti hvala na odgovoru ma sa nasima je i bolje ne druziti se ka da pitas kako je tamo ma tesko smuci mi se zivot ma ovde je katastrofa nadjes posao i radis ko konj n za sta mi kontamo da idemo za svedsku da bi dobili papire pa onda negdje lize posle koliko ti je supruga stigla jeli ona uspjela za posao imate li djecuposto mi imamo dvoje i ne znam kako sa njima u kom mjestu se nalazite lijep pozdrav za vas
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nostrifikacija u Austriji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 101613 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.