Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..

[es] :: Windows aplikacije :: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..

[ Pregleda: 2346 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..22.06.2010. u 17:28 - pre 168 meseci
...particije koju sam ghostovao..? Greskom sam napravio manju particiju od diska-imidza koji sam planirao da stavim

(Znam da Acronis bez problema rashiri particiju preko celog diska al za ovo ne znam , koliko mi
se chini , javi da je manje)
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..22.06.2010. u 21:57 - pre 168 meseci
Ja ne razumem pitanje, objasni malo bolje ako znas.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
109.106.230.*



+10 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..23.06.2010. u 08:51 - pre 168 meseci
Pretpostavljam da mu je particija od koje je napravio sliku veća od particije na koju želi da vrati tu sliku.

Više baš i nisam u toku sa novim verzijama tog programa pa na osnovu starijih verzija pretpostavljam da to ne može.

Ako je nemoguće tu novu particiju proširiti ili napraviti je ponovo ja bih iskoristio neki drugi disk i na njega vratio tu sliku. Nakon toga bih tu novonastalu particiju sa odgovarajućim alatom smanjio na veličinu koja je greškom izabrana pa ponovo napravio sliku te particije i konačno je prebacio na pravi disk. Pošto je ovaj postupak dugotrajan pre bih se pozabavio proširivanjem već postojeće particije na koju se želi vratiti slika.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..23.06.2010. u 09:47 - pre 168 meseci
Ne moze samo ako je kolicina podataka(used space) veca od target particije..
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..23.06.2010. u 17:55 - pre 168 meseci
used space nije problem.

Ali, koliko se secam, ne moze da "sabije" sliku na manju particiju , vec samo da rasiri ukoliko je veca.

Ipak, voleo bih da neko potvrdi ili cu ja probati, koliko se secam - samo odbija da odradi operaciju.

Sto se tice resize particije - to traje koliko gladna godina. Mozda ako bih extended particiju lisio svih podataka,
formatirao jer nemam nista vazno, e mozda bi part. magic onda to brze odradio. Jedno 2,3 sata, tako nesto , zar ne?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..23.06.2010. u 20:39 - pre 168 meseci
Acronis ima mogućnost kompresije a ti od nekoliko opcija možeš da izabereš neku koja ti najviše odgovara.

Formatiranje i proširivanje particije traje kod mene nekoliko minuta.Radim to iz samog Windows-a ili pomoću GParted-a.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
109.106.230.*



+10 Profil

icon Re: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..23.06.2010. u 22:19 - pre 168 meseci
Koliko će trajati proširivanje particije između ostalog zavisi od toga koliko podataka mora da se skloni sa tog dela diska. Naime, kada se odredi za koliko će se povećati particija, odnosno smanjiti susedna particija, sledeći korak je da program skloni podatke sa tog dela diska. Nakon toga će se ta particija smanjiti a zatim željena proširiti preko tog dela. Mi, naravno, ne znamo koliko megabajta, tj. gigabajta ima na tom delu diska koji će odjednom postati deo druge particije. Možemo samo da pretpostavljamo. Ako je ta particija velika i ˝nenaseljena˝ verovatno na tom delu ima malo podataka pa će i celokupna akcija trajati brže. Verovatno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: moze li se Acronis imidz staviti na particiju manju od ..

[ Pregleda: 2346 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.